vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, camber, manoslykos, Tem

Twitter

EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #240 στις: Μαρτίου 30, 2012, 12:46 »
Εδω και 2 μερες εχω εναν ατμοποιητη ego-w και σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλος,αλλα στην αρχη δεν εβγαζε καπνο καθολου οπως αλλοι και καπου κολλησα και δεν με οικανοποιουσε καθολου,μετα ειδα το βιντεο με το ανοιγμα και καθαρισμα του και εγινε πολυ ποιο αποδοτικος εφοσων τραβηξα και την λαστηχενια ταπουλα που μπαινει μεσα στον ατμοποιητη και ακουμπαει πανω της η πιπα...

Η απορια μου παιδια και αν μπορειτε βοηθηστε με ειναι πως γινεται ολο και ποιο σφιχτη τζουρα οσο παιρναει ο χρονος δηλαδη μεσα σε μια μερα εγινε πολυ ποιο σφηχτη η τζουρα αλλα απο ατμο παει καλα ακομα,μηπως θελει καθαρισμα παλι...?

Εκοψα και την πιπα να μπαινει ποιο πολυς αερας και ειχε καλυτερα αποτελεσματα ακομα και dry burn του εκανα και τα φυτιλια καθαρισα ολα,τωρα σκεφτωμαι να κοψω το πλαστικο που τον αγκαλιαζει την καποτα να φανουν οι τρυπες απ'οπου παιρνει αερα για την τζουρα η μηπως εχουν βουλωσει και ειναι ποιο σφηχτη δεν ξερω... :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Η χρηση που του κανω αν και πρωτη φορα τον εχω στην κατοχη μου ειναι πολυ εντονη και βασανιστικη να δω τι κανει και αν αντεχει στον χρονο αλλα οχι απανωτες τζουρες γιατι μπουκωνει οποτε τον αφηνω λιγο αλλα δεν τον ξεχναω τραβαω ξανα...

μου αρεσει πολυ σαν χτυπημα και γευση σχετικα αλλα και σαν θεμα ατμοποιητη οποτε γι'αυτο ασχολουμαι ακομα με αυτον και τα υγρα ειναι καλα και δεν φταινε σε οποιον ατμοποιητη βαλω το υγρο το ιδιο αποδειδει τα μεγιστα για εμενα η ετσι νομιζω,ο ego-w μπουκωνει ομως στην τζουρα παντα και δεν ξερω τον λογο...?Γινεται ολο και ποιο σφηχτη

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #241 στις: Μαρτίου 30, 2012, 13:00 »
 το συλικονακι τραβα το λιγο προς τα επανω

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #242 στις: Μαρτίου 30, 2012, 13:06 »
Το εχω τραβηξει και μαλλον θα θελει παραπανω,θα το κανω και θα ενημερωσω ξανα παιδια :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Helidoni

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #243 στις: Μαρτίου 30, 2012, 21:55 »
κι εγω θέλω να το τραβηξω λιγο πιο πανω..με ποιον τροπο το εκανες???

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #244 στις: Μαρτίου 30, 2012, 22:11 »
Με ενα αιχμηρο αντικειμενο μπορεις να το ανεβασεις,εγω πχ με ενα κατσαβιδι πολυ λεπτο και ισιο το τραβηξα σιγα σιγα,το εβαλα μεσα στην τρυπα και σιγα σιγα το τραβαγα εξω :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #245 στις: Μαρτίου 31, 2012, 19:44 »
Τραβηξα το λαστιχακι αλλα μου ετυχε ενα απροοπτο και αργησα,εφηγε το συρματακι που ηταν κολλημενο στην γηωση και το κολλησα τραβηξα και το λαστιχακι και ολα οκ...

Ευχαριστω πολυ παιδια για την βοηθεια σας...

Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #246 στις: Απριλίου 01, 2012, 02:53 »
ο ego-w μπουκωνει ομως στην τζουρα παντα και δεν ξερω τον λογο...?Γινεται ολο και ποιο σφηχτη
Πείραξε λίγο το κάτω μέρος με τον πλαστικό θάλαμο κούνησε το λίγο και μετά σφίξε λίγο με ένα μαχαιράκι από κάτω το μεταλλικό σωληνάκι και ταυτόχρονα πίεσε το σιλικονένιο καπάκι ελαφρώς με το χέρι να "κάτσει" όχι όμως σφιχτά.
Μερικές φορές να "ποτίζεις" και τα φιτίλια με υγρό αν πέφτει η στάθμη για γεύση

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #247 στις: Απριλίου 12, 2012, 17:44 »
Τα ίδια μπουκώματα είχα κι εγώ όταν δούλευα τον w με απλή μπαταρία!
Όταν άρχισα να τον δουλεύω στα 4-4,2 Volt... τέρμα τα μπουκώματα και η σφικτή τζούρα  ;)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #248 στις: Απριλίου 12, 2012, 22:43 »
Παιδιά  να σας δώσω και γω μια συμβουλή σαν παλιότερος για ξεμπούκωμα του ego-w

Αφού βγάλετε το εξωτερικό περίβλημα του ατμοποιητή-καρτομάιζερ πως το λέτε σκουπίστε καλά στο πάνω μέρος το ατμοποιητή τα υγρά εκεί που
είναι η σιλικονένια τάπα,εφαρμόστε σε αυτή τα χείλη σας και φυσήξτε με δύναμη (δεν παθαίνει τίποτε) :)) να βγεί αέρας και τυχόν υγρά από τις τρυπούλες στο κάτω μέρος του ατμοποιητή.

Έτσι καθαρίζει από τυχόν υγρά που έχουν συσωρευτεί στην αντίσταση και στο σωληνάκι που φέρνει τον αέρα μειώνοντας συγχρόνως το γουργουρητό που αναφέρουν κάποιοι παραπάνω.

Και κάτι ακόμη συνεχίστε να διαβάζετε εδώ στο φόρουμ.Υπάρχουν πολλά χρήσιμα πράγνατα για νέους και παλιότερους ατμιστές    :bye:

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #249 στις: Απριλίου 13, 2012, 07:34 »
Μια χαρά τα λές Παπούλη!
Μια παρατήρηση έχω όμως.
Μετά από αρκετό καιρό με τον w, βρήκα τα χούγια του και δεν τον αλλάζω.
Θέλει προσοχή στη δύναμη που τραβάς την τζούρα για να προλαβαίνει να καίει η αντίσταση το υγρό ή τους υδρατμούς!
Εγώ σώθηκα όταν άρχισα να τον δουλεύω με mod στα 4,2 v.
Πλέον δεν μπουκώνει, δεν χρειάζεται να τον φυσάω, παρά μόνο 1-2 φορές τη μέρα σκούπισμα με μπατονέτα τους λίγους (πλέον) υδρατμούς, στη σιλικονένια ταπίτσα και το στόμιο.

Αποσυνδεδεμένος Giannaros

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι με τα φυλλοκαρδια μου τραβω τον ξελιγωνω!
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #250 στις: Απριλίου 13, 2012, 14:03 »
Ego-w =τρελλα ,αν μπορειτε να το setarete στα 2,5 ωμ τοτε ειναι  :yahoo:

Αποσυνδεδεμένος efstratia

  • *
  • 93
  • Φύλο: Γυναίκα
Re: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #251 στις: Απριλίου 22, 2012, 12:21 »
Πηρα χτες να δοκιμασω τον ατμοποιητη ego-w.Προερχομενη απο carto, ce4...εχω να πω : 1) πολυ καθαρισμα ...μια θα γουργουριζει ,μια υγρα στη μπαταρια που με τους προηγουμενους ατμοποιητες δεν... 2) πολυ μεγαλη καταναλωση υγρου, τουλαχιστον σε συγκριση με αυτα που εχω χρησιμοποιησει εγω. Απ'την αλλη πολυ ωραια αποδοση γευσης (δοκιμασα καπνικα υγρα που με αλλους ατμοποιητες δεν θα ατμιζα με τιποτα και μου αρεσαν) και ομορφο εμφανισιακα. Δευτερη μερα οποτε μενει να δω και αντοχη..Αλλα για μενα αυτο το παρα πολυ συχνο φυσα,σκουπισε ,ξεβιδωσε...ειναι μαλλον αρνητικο..:-\

Edit: τριτη μερα...σα να στρωσε ο ατμοποιητης ..εξελισσεται σε must!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2012, 11:49 από efstratia »

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #252 στις: Απριλίου 22, 2012, 12:39 »
περνεις αυτο εδω http://www.vapormania.gr/index.php?route=product/product&path=20&product_id=273 απο το ιδιο καταστημα και εχεις αυτο που θες :thumpup:


flash back.......


οι AW αυτές δεν είναι οriginal...  ::)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207876 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix