vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, camber

Twitter

OVALE elips

Αποσυνδεδεμένος maraki_17

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #150 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 14:38 »
Καλησπερα κ απο μενα.Ειμα καινουργια οποτε χρειαζομαι τα φωτα σας!Θελω να ξεκινησω το ΗΤ κ σκεφτομαι για το Εlips...Καποιοι φιλοι μου αγορασαν της nobacco to giant.ακουσα πολυ καλα λογια αλλα τεραστιο!Μου ειπαν για το hybrid.. Ετσι ειμαι αναμεσα στο Elips η στο hybrid..Ποια ειναι η γνωμη σας??Απο θεμα μπαταριας κ ανταλλακτικων???Απο οτι ειδα εσυ ΤΕΜ εισαι φουλ ικανοποιημενος..κ απο μπαταρια???
Εγω καπνιζω περιπου 25 τσιγαρα καθε μερα!!!Θα μου επαρκει το Elips??Ευχαριστω πολυυ!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 15:20 από maraki_17 »

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #151 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 07:43 »
Προσωπικά, αλλά κι από κριτικές άλλων, θα προτιμούσα το elips, αν και ο Tem με προβλημάτισε με τις 9 μέρες διάρκειας του ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #152 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 07:50 »
Το elips ικανοποιεί απόλυτα στο θέμα μπαταριών. Επίσης προσφέρει πολύ καλή γεύση και χτύπημα αλλά και μεγάλη αυτονομία λόγω χωρητικότητας αμπούλας (1.5 ml). Η διάρκεια ζωής του ατμοποιητή δεν πιστεύω ότι θα διαφέρει ιδιαίτερα απο την διάρκεια ενός τανκοειδούς ατμοποιητή. Αλλά αυτό είναι λογικό νομίζω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 10:32 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #153 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 07:57 »
Το κακό είναι ότι δεν έχει ακουστεί τίποτα ακόμα για το πότε θα διατεθούν τα αναλώσιμα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #154 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 08:20 »
Aυτό με προβληματίζει κι εμένα αλλά λογικά θα πρέπει να έλθουν σύντομα και τα αναλώσιμα. Μέχρι τότε υπάρχει δυνατότητα αγοράς από Ταϋλάνδη.

Αποσυνδεδεμένος maraki_17

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #155 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 15:09 »
Δηλαδη απο το hybrid λες καλυτερο αυτο???Σιγουρα του Elips ειναι μικροτερη η μπαταρια κ γεμιζει μονο με 1,5ml..τα υγρα που βαζεις μπαινουν σε ολα τα ητ??

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #156 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 15:18 »
Oι μπαταρίες του elips έχουν πολύ καλή διάρκεια. Σε συνδυασμό και με τη λειτουργία passthrough με τις δύο μπαταρίες του πακέτου είσαι ΟΚ. Η αμπούλα παίρνει μέχρι 1.5ml υγρό και σου δίνει αυτονομία για αρκετές ώρες, ανάλογα βέβαια και με τη συχνότητα του ατμίσματος. Ολα τα υγρά μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε οποιαδήποτε συσκευή.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #157 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 17:11 »
Καλησπερα κ απο μενα.Ειμα καινουργια οποτε χρειαζομαι τα φωτα σας!Θελω να ξεκινησω το ΗΤ κ σκεφτομαι για το Εlips...Καποιοι φιλοι μου αγορασαν της nobacco to giant.ακουσα πολυ καλα λογια αλλα τεραστιο!Μου ειπαν για το hybrid.. Ετσι ειμαι αναμεσα στο Elips η στο hybrid..Ποια ειναι η γνωμη σας??Απο θεμα μπαταριας κ ανταλλακτικων???Απο οτι ειδα εσυ ΤΕΜ εισαι φουλ ικανοποιημενος..κ απο μπαταρια???
Εγω καπνιζω περιπου 25 τσιγαρα καθε μερα!!!Θα μου επαρκει το Elips??Ευχαριστω πολυυ!!

Μαράκι, πέρασε και από εδώ να σε γνωρίσουμε : www.vaping.gr/welcomeusers.php
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 09, 2023, 18:29 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Akiszg

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Mykonos Vape (Δίπλα στο Βενέτη) - Μύκονος
    • Mykonos Vape
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #158 στις: Οκτωβρίου 01, 2011, 11:25 »
Αρχικά καλώς σας βρήκα, διαβάζω μέρες απλά τώρα γράφτηκα.


Είμαι κάτοχος ovale elips εδώ και 13 μερες, το κ.τ το κοψα μαχαίρι μάζι με την μάνα που της έχω δωσει το 2ο (επίσης μαχαίρι και εκανε 2 πακετα τη μερα η ρουφιανα).

Το τσιγάρο ΔΕΝ σταζει απο πουθενα, δεν προβληματιζει στο γεμισμα, δεν έχει περιορισμους ποτε να το γεμισεις η οχι.

Υπαρχει ενα προβλημα ομως, δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα σε ανταλλακτικα οσο γνωριζω γιατι ως νεοπας εγω ο βλαξ εσπρωξα αυτο μου μου φανηκε ως βρωμια μεσα για να το καθαρισω(το φυτιλι.......) και καπνισα και τωρα μαλλον μαμησα το φυτιλι, ο ατμιστης παρολαυτα επειδη τον εχω για πεταμα με το που ερθουν ανταλακτικα σας το λεω ειναι σκυλι σε θεμα αντοχης. Τι καθαριζα με βελονα για να βγαλω τα απομειναρια του φυτιλιου κολημενα στην αντισταση, τι στραβωσα τιν αντισταση, αυτο εκει ΠΙΣΤΟΣ ατμιζει ακομα, 5 καλες τζουρες μια καηλα γιατι ειμαι βλαξ... Η καηλα ειναι απο το φυτιλι. Αν ηξερα τι θα μπορουσε να αντικαταστησει το φυτιλι που εχει τωρα μεσα το πιστευω θα δουλευε τζι τζι.

παντως 13 μερες βαριας χρηση μ.ο μπαταριας 350 = 6-7 ωριτσες με ωραια ντουμανια και παρα πολυ καλες γευσεις. δοκιμασα απο φιλου το ego-t και νιωθω καλυτερος.

Θα μιλαμε παιδια. Εχει την φαση του το φορουμακι και εχει ωραιες πληροφοριες. Παντα καλη δουλεια και καλα ντουμανια!

Ακης

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #159 στις: Οκτωβρίου 01, 2011, 12:04 »
Αρχικά καλώς σας βρήκα, διαβάζω μέρες απλά τώρα γράφτηκα.


Είμαι κάτοχος ovale elips εδώ και 13 μερες, το κ.τ το κοψα μαχαίρι μάζι με την μάνα που της έχω δωσει το 2ο (επίσης μαχαίρι και εκανε 2 πακετα τη μερα η ρουφιανα).

Το τσιγάρο ΔΕΝ σταζει απο πουθενα, δεν προβληματιζει στο γεμισμα, δεν έχει περιορισμους ποτε να το γεμισεις η οχι.

Υπαρχει ενα προβλημα ομως, δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα σε ανταλλακτικα οσο γνωριζω γιατι ως νεοπας εγω ο βλαξ εσπρωξα αυτο μου μου φανηκε ως βρωμια μεσα για να το καθαρισω(το φυτιλι.......) και καπνισα και τωρα μαλλον μαμησα το φυτιλι, ο ατμιστης παρολαυτα επειδη τον εχω για πεταμα με το που ερθουν ανταλακτικα σας το λεω ειναι σκυλι σε θεμα αντοχης. Τι καθαριζα με βελονα για να βγαλω τα απομειναρια του φυτιλιου κολημενα στην αντισταση, τι στραβωσα τιν αντισταση, αυτο εκει ΠΙΣΤΟΣ ατμιζει ακομα, 5 καλες τζουρες μια καηλα γιατι ειμαι βλαξ... Η καηλα ειναι απο το φυτιλι. Αν ηξερα τι θα μπορουσε να αντικαταστησει το φυτιλι που εχει τωρα μεσα το πιστευω θα δουλευε τζι τζι.

παντως 13 μερες βαριας χρηση μ.ο μπαταριας 350 = 6-7 ωριτσες με ωραια ντουμανια και παρα πολυ καλες γευσεις. δοκιμασα απο φιλου το ego-t και νιωθω καλυτερος.

Θα μιλαμε παιδια. Εχει την φαση του το φορουμακι και εχει ωραιες πληροφοριες. Παντα καλη δουλεια και καλα ντουμανια!

Ακης


καλώς ήρθες και καλά ντουμάνια .... γράψε εδώ http://www.e-kapnisma.gr/welcomeusers.phpγια σένα να σε γνωρίσουμε  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #160 στις: Οκτωβρίου 01, 2011, 12:18 »
Οπως είχα αναφέρει και στην παρουσίαση του elips , σε περίπτωση που δεν έχουμε ανταλλακτικούς ατμοποιητές , μπορούμε άνετα να χρησιμοποιήσουμε το μεταλλικό τμήμα (αυτό με το φιτίλι) από έναν 510-Τ. Γίνεται σαν καινούργιος χωρίς να απαιτείται κάποια ιδιαίτερη δεξιοτεχνία από μέρους μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2011, 12:19 από Tem »

Απ: OVALE elips
« Απάντηση #161 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 22:24 »
Από ποιο site της ταιλάνδης?

Αποσυνδεδεμένος Session_Musicman

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #162 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 04:43 »
Μετά απο 13 μέρες συνεχούς χρήσης του ovale elips ο ατμοποιητής τα παιξε..... :tongue_smilie: Όσον αφορά τη γεύση πάντως είναι πιό έντονη από το ego-t ( αυτό χρησιμοποιούσα πριν και έχω την ευχέρεια να συγκρίνω το ένα με το αλλο την ίδια στιγμή ) Μπορώ να πώ πάντως με βεβαιότητα οτι ειμαι ικανοποιημένος σε μεγάλο βαθμό και από την διάρκεια της μπαταρίας....αγγίζει τις 3,5 με 4 ώρες και θα ήθελα να σημειώσω ότι φορτίζει και πολύ γρήγορα.... Με προβληματίζει πολύ παντως η "ανθεκτικότητα" του ατμοποιητή.... Μεχρι στιγμής το ego-t δείχνει να κερδίζει σε αυτό το τομέα και από ότι διάβασα και απο αλλα μέλη ειχαν κι άλλοι εκτός απο μένα το ίδιο προβλημα....(οπότε δεν νομιζω να οφείλεται σε δικό μου κακό χειρισμό.....)

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #163 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 08:41 »
Έχω εμπειρία μόνο από φίλους που μου το δάνεισαν για να το δοκιμάσω. Και σ΄αυτούς ο μέσος όρος ζωής του ατμοποιητή ήταν 10 ημέρες. Κάποιος μάλιστα, επικοινώνησε και με το Altersmoke και ο Δημήτρης του είπε πως δεν συνιστά τον καθαρισμό με οινόπνευμα. Μπορεί κανείς να το εξηγήσει? Πέρα βέβαια απ΄το ότι οι εταιρείες χάνουν με το να μεγαλώνουμε την διάρκεια των ατμοποιητών με τους διαφόρους καθαρισμούς.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #164 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 10:27 »
Νεότερα στοιχεία και συμπεράσματα και από εμένα , σε συνέχεια της παρουσίασης που έκανα προ ημερών.

1ος ατμοποιητής : διάρκεια ζωής 9 ημέρες
2ος ατμοποιητής : διάρκεια ζωής 8 ημέρες
Ισως τα παραπάνω είναι τυχαία. Είχα προβλέψει ότι η διάρκεια ζωής τους δεν θα διέφερε από τη διάρκεια ζωής ενός eGo-T ατμοποιητή. Αναμενόμενο ίσως αφού οι μη επισκευάσιμοι ατμοποιητές θεωρούνται αναλώσιμο είδος. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ωστόσο είναι ότι και στους δύο elips κάηκε η αντίσταση. Κάτι αντίστοιχο δεν μου είχε συμβεί με eGo-T. Απλά αυτούς τους άλλαζα όταν μου έδιναν άσχημη γεύση ή μπούκωναν υπερβολικά.
Και στους δύο elips παρατήρησα ότι το φιτίλι παρέμεινε σε καλή κατάσταση μέχρι το τέλος. Δεν υπήρχαν ουσιαστικά ίχνη αποσύνθεσης. Ισως είναι ακόμα νωρίς να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα.
Πολύ καλύτερη και καθαρότερη γεύση , καλύτερη αίσθηση ατμού και σαφώς καλύτερο χτύπημα είναι αυτά που δίνουν το προβάδισμα στον elips (έναντι του eGo-T).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9408 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364