vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

OVALE elips

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #120 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 01:01 »
Άρα είναι για light τύπου ατμιστές..τζουρίτσα μια φορά κ μετά πάλι από πολύ ώρα... :hmmm:
Γιατί αλλιώς και η μπαταρία δε θα βαστάει με τα 350mah και ο ατμοποιητής σε έναν πιο "Hardcore" ατμιστή θα θερμανθεί σίγουρα με επαναλαμβανόμενες-συνεχής τζούρες...αποτέλεσμα διαρροές! ;)
Aλλά απ ότι θυμάμαι το είχε και ένα παλικάρι από Αμερική(Ovale) και είπε πως είχε θέμα διαρροών και γενικά δε του έκανε και τρελή εντύπωση το όλο πακέτο...
Όσο για την τιμή πιστεύω πως είναι υπερβολική αλλά επειδή σαν Έλληνες μας αρέσουν τα ακριβά(ανεξάρτητα αν είναι καλά ή όχι) θα αγοραστεί από πολλούς.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #121 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 01:05 »
για χρόνο ζωής και διαθεσιμότητα ατμοποιητών γνωρίζουμε κάτι ?

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #122 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 01:33 »
Άρα είναι για light τύπου ατμιστές..τζουρίτσα μια φορά κ μετά πάλι από πολύ ώρα... :hmmm:
Γιατί αλλιώς και η μπαταρία δε θα βαστάει με τα 350mah και ο ατμοποιητής σε έναν πιο "Hardcore" ατμιστή θα θερμανθεί σίγουρα με επαναλαμβανόμενες-συνεχής τζούρες...αποτέλεσμα διαρροές! ;)
Aλλά απ ότι θυμάμαι το είχε και ένα παλικάρι από Αμερική(Ovale) και είπε πως είχε θέμα διαρροών και γενικά δε του έκανε και τρελή εντύπωση το όλο πακέτο...
Όσο για την τιμή πιστεύω πως είναι υπερβολική αλλά επειδή σαν Έλληνες μας αρέσουν τα ακριβά(ανεξάρτητα αν είναι καλά ή όχι) θα αγοραστεί από πολλούς.

Απλά σαν όψη, σαν διάρκεια κτλ κτλ.. θα το έλεγα...."γυναικείο αξεσουάρ-τσιγάρο"....

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #123 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 01:49 »
Απλά σαν όψη, σαν διάρκεια κτλ κτλ.. θα το έλεγα...."γυναικείο αξεσουάρ-τσιγάρο"....
Και εγώ που το έπιασα στα χέρια μου σε ασημί χρώμα την ίδια γνώμη έχω ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #124 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 01:58 »
είναι και η ονομασία που προϊδεάζει για κάτι περισσότερο γυναικείο

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #125 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 02:35 »
Ναι ρε παιδιά ειλικρινά....
Φαντάζεστε να βλέπατε (δεν θέλ να προσβάλλω κανέναν) των jeke04 ή τον tripollitis να κάθετε σε κανα τραπέζι με σφαχτά , ουζα κα να μου βγάζουν τ ovale e lips... :)) :)) :))

Δανείστηκα τον jeke04 , από την φώτο του...και τον  tripolliti από τα λεγόμενά του....χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ,  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #126 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 02:37 »
οχι κουδουνια,
τροκανια θα μου κρεμαγανε  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
χωρις να παρεξηγηθω ετσι?

Αποσυνδεδεμένος dimnikou1971

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #127 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 08:39 »
Απογοητεύτηκα όταν διαπίστωσα πως ο ********για παραγγελίες εκτός Αθηνών δεν δέχεται την αντικαταβολή με την παράδοση. Γιατί όλοι οι άλλοι το κάνουν?
Εγώ το πήρα από το safesmoking στην Πετρούπολη και δέχετε αποστολή με αντικαταβολή και το είχα μετά από μία μέρα, απλά δεν ξέρω κατά πόσο του έχουν μείνει elips διαθέσιμα γιατί μου είπε ότι έγινε χαμός.
Για την ώρα μου φαίνετε καλύτερο από το ego - t (δεν τρέχει υγρό, ελαφρύτερο) αλλά για να είμαι και ειλικρινής δεν το έχω δοκιμασει σε full ρυθμό...για να δω και την μπαταρία...Έχω πάψει να είμαι ο ατμιστής που ήμουν και αυτό το χρωστάω στο ovale ego - t!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 08:46 από dimnikou1971 »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #128 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 00:45 »




To Ovale elips έκανε τελικά την εμφάνισή του -μετά από κάποιες καθυστερήσεις και αναβολές- ταυτόχρονα στην ελληνική και στην ευρωπαϊκή αγορά. Κυκλοφόρησε επίσημα για πρώτη φορά στις αρχές του καλοκαιριού στην Αμερική.
Ακολουθεί  μια συνοπτική παρουσίαση της συσκευής με παράθεση φωτογραφικού υλικού.

Περιεχόμενα πακέτου:
•   2 μπαταρίες OVALE  ELIPS
•   2 ατμοποιητές OVALE  ELIPS
•   2 καλύμματα ατμοποιητή (επιστόμια)
•   φορτιστής USB με λειτουργία passthrough
•   αντάπτορας 220V
•   7 φίλτρα αμπούλες (Tank)
•   6 λαστιχένια προστατευτικά επιστομίου
•   3 λαστιχάκια στεγανοποίησης
•   1 εγχειρίδιο οδηγιών
Mε την αγορά του πακέτου παρέχεται από την Ovale Greece 1 Υγρό αναπλήρωσης 20 ml Οvale (Life Italia Prodotti).







Τεχνικά χαρακτηριστικά:
•   Χωρητικότητα μπαταριών: 350mA
•   Χωρητικότητα φίλτρου (Tank): 1.5ml
•   Αυτονομία μπαταρίας: 4 - 5 ώρες
•   Αυτονομία φίλτρου: 5 - 6 ώρες
•   Χρόνος φόρτισης: 1.5 ώρες

Το elips χρησιμοποιεί ατμοποιητές νέου τύπου :





Oι παραπάνω ατμοποιητές είναι ουσιαστικά ίδιοι με τον 510-Τ. Στην περίπτωση του elips το κεραμικό δοχειάκι με την αντίσταση και το μεταλλικό εξάρτημα έχουν ενσωματωθεί σε μια νέα κατασκευή για τις ανάγκες της συσκευής.
Στις δύο παρακάτω φωτογραφίες βλέπουμε έναν ανοιγμένο 510-Τ καθώς και το φιτίλι και το μεταλλικό εξάρτημα του ατμοποιητή του elips.





H αλλαγή φιτιλιού στην περίπτωση του elips αποδεικνύεται στην πράξη πολύ εύκολη. Το μεταλλικό εξάρτημα ενός 510-Τ με το φιτίλι προσαρμόζεται απροβλημάτιστα στον elips ατμοποιητή.

Ατμιστική συμπεριφορά– Παρατηρήσεις- Συμπεράσματα από τη χρήση του Ovale elips
Ο ατμοποιητής του elips δείχνει να αποδίδει άριστα τη γεύση των υγρών Τribeca, Freedom,Fusion (Halocigs) και Venice (Ovale) που χρησιμοποιήθηκαν για την δοκιμή-αξιολόγηση της συσκευής. Το χτύπημα είναι εντυπωσιακά καλό ακόμα και με χαμηλές περιεκτικότητες νικοτίνης. Η θερμοκρασία ατμού είναι απόλυτα ισορροπημένη.  Η χωρητικότητα του Tank παρέχει μεγάλη αυτονομία που υπολογίζεται σε 5 - 6 ώρες περίπου. Πολύ  καλή η απόδοση της μπαταρίας με διάρκεια που αγγίζει τις  4 -5 ώρες, ανάλογα πάντα με την ένταση και τη συχνότητα της χρήσης. Ιδιαίτερα χρήσιμη αποδεικνύεται και η  λειτουργία passthrough που παρέχει ο usb φορτιστής.
Δεν παρατήρησα διαρροές. Οι πόλοι της μπαταρίας έρχονται σε επαφή με το κάτω μέρος του ατμοποιητή που είναι κλειστού τύπου και απόλυτα στεγανός στο συγκεκριμένο σημείο. Αξίζει να σημειωθεί ότι το λαστιχάκι στεγανοποίησης που αγκαλιάζει περιμετρικά τον ατμοποιητή αποκλείει ουσιαστικά την οποιαδήποτε διαρροή υδρατμών (που σχηματίζονται στο εσωτερικό του επιστομίου) προς την εξωτερική επιφάνεια της μπαταρίας. Στο πακέτο υπάρχουν ανταλλακτικά λαστιχάκια σε περίπτωση φθοράς που μπορεί να προκληθεί από την αφαίρεση-επανατοποθέτηση του επιστομίου.
Οι διαστάσεις της συσκευής που διατίθεται σε δύο εκδόσεις (Stainless και Black) είναι μικρές. Το σχήμα λίγο ασυνήθιστο. Στην παρακάτω φωτογραφία βλέπουμε το elips δίπλα στα  eGo-T  , Mini-T και  G6.




Το elips διατίθεται στην ελληνική αγορά από την MediCre HELLAS - Ovale Greece καθώς και από συνεργαζόμενα με την παραπάνω εταιρεία καταστήματα.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #129 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 02:08 »
Πολύ ωραία παρουσίαση Θέμη, μπράβο.
Υγροποίηση στο επιστόμιο παρατήρησες;
Οι δεξαμενούλες γεμίζουν εύκολα τελικά;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #130 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 02:33 »
Ευχαριστώ Βάγγο  :thumpup:
Μόνο στο εσωτερικό του επιστομίου συσωρεύεται μικρή ποσότητα υδρατμών. Δεν υπάρχει διαρροή και βέβαια δεν έρχεται υγρό στο στόμα. Οι αμπούλες γεμίζουν πολύ εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #131 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 02:40 »
Χμμμ :hmmm: , το έδειξα στην σύζυγο τις προάλλες το μοντελάκι αυτό και της καλοάρεσε (ατμίζει hybrid τώρα αλλά εξακολουθεί να καπνίζει και μερικά τσιγάρα)
Το λαμβάνω σοβαρά στα υπ'όψην η.τ. για να της το κάνω δώρο, μπας και λόγω ντιζάιν της έρχεται "πιο εύκολο" να το χρησιμοποιεί σε μόνιμη βάση. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #132 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 08:05 »
Άριστη η παρουσίαση του Tem και η οποία μάλιστα αλλάζει τις μέχρι τώρα αρνητικές κρητικές του προϊόντος!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #133 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 16:16 »
Mπράβο Θέμη,ωραία παραουσίαση. :thumpup:
Δε μας είπες όμως ποιά η διαφορά ανάμεσα στους 2 ατμοποιητές του πακέτου?! :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 17:02 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #134 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 17:01 »
Θελω να κανω δωρο το OVALE elips Μηπως μπορει καποιος να μου πει που μπορω να το βρω(απο που ειναι καλυτερα) Γιατι απο OVALE.gr μου ειπαν οτι εξαντληθηκε και Ξανα απο 10 Οκτωμβρη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364