vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 2 χρήστες
vasilis27p, pngtszs1976

Twitter

OVALE elips

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #615 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 20:24 »
οχι ακαδημαϊκα ρωταω, γιατι το προβλημα στους elips τους ατμοποιητες απο οτι ειχαν δειξει στην αρχη ηταν κυριως η αντισταση, καιγοταν η αντισταση πριν το φιτιλι :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #616 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 20:31 »
Μπραβο φιλε avalon! Ωραιος! Δεν εχασες χρονο βλεπω  :))
Σημερα μου ηρθαν κι εμενα τα υλικα (φυτιλι και πλεγμα). Χρειαζομαι τις πολυτιμες συμβουλες σου για το πώς να φτιαξω καινουριο φυτιλι!!  :yes:
Το φυτιλι που μου ηρθε ειναι πολυ χοντρο. Πόσο βαζεις? Μια πλεξουδα ας πουμε?

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #617 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 20:32 »
Καλησπέρα σε όλους!!!! Είκοσι ημέρες με το elips και πιστεύω οτι με την βοήθεια του site ψιλοβρήκα άκρη...! Το καλό της υπόθεσης δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα μου.Το κακό τώρα....το μεσημεράκι άρχισε η μια μπαταρία να μου κολάει και να μένει αναμένο ενω το εχω αφήσει.Το άφηνα για δέκα λεπτάκια και οταν το ξαναπάταγα ξανα το ιδιο μέχρι που δεν λειτουργεί καθόλου.Εννοείται οτι συντήρηση γινόταν οπως εχει αναφερθεί παραπάνω.Καμια ιδέα γιατι έγινε αυτο?
η μπαταρια αναβει τωρα οταν την πατας?

Αποσυνδεδεμένος avalon

  • *
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • After-8 Premium ecig flavors
    • After-8 ecig flavors
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #618 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 20:53 »
Μπραβο φιλε avalon! Ωραιος! Δεν εχασες χρονο βλεπω  :))
Σημερα μου ηρθαν κι εμενα τα υλικα (φυτιλι και πλεγμα). Χρειαζομαι τις πολυτιμες συμβουλες σου για το πώς να φτιαξω καινουριο φυτιλι!!  :yes:
Το φυτιλι που μου ηρθε ειναι πολυ χοντρο. Πόσο βαζεις? Μια πλεξουδα ας πουμε?
Γεια σου Bersekero! Ναι, ναι... πηγα και  πηρα τα υλικα σημερα- ειναι γειτονας ο atomizer.gr!
Εαν εχεις το ιδιο φιτιλι (πλεξουδα) με το δικο μου (αυτο στη φωτο που αναρτισα πριν λιγο) ξεφτισε και χρησιμοποιησε 2 κορδονακια, περιπου στα 3 cm και 1,5 cm x 1 cm πλεγμα!
Αν και θα χρειαστει τελικα μικροτερο μηκος για να μπει στο καρφακι, στα ειπα λιγο μπολικα για να μπορει να δουλευτει με τα δαχτυλα πιο ανετα!
Τελος, κοψτω καλα στο τελείωμα του καρφιου και χωνεψε το καλα μεσα (οχι τσαλάκωμα ομως, γιατι καποιες φορες που εβγαλα το δεξαμενακι, τραβηχτηκε και το φιτιλι μαζι!

Ελπιζω να βοηθησα!
Οτι θες μου λες!

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #619 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 20:58 »
 Τελικα τα καταφερατε....Αναγκαστικα εγω θα παρω νεο ατμο αυριο,και ταυτοχρονα θα παραγγειλω φυτιλακια να εχω την καβαντζα μου.
Παρατηρησα πως οι πιο πολλοι χρηστες elips  το εχουμε πανω κανω 20μερες- 1 μηνα οποτε να δουμε ποσο τραβαν οι αντιστασεις μας καθως και οι μπαταριες....

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #620 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 21:09 »
Ευχαριστω πολυ avalon!! Εχεις ατμισει με το νεο φυτιλι που εφτιαξες? Τροφοδοτει υγρο κανονικα και σταθερα?

Αποσυνδεδεμένος avalon

  • *
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • After-8 Premium ecig flavors
    • After-8 ecig flavors
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #621 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 21:14 »
Ναι φιλε, απολαμβάνω 18mg Nic με μηλαρακι!
Τωρα αν σου πω, οτι μου φαινεται περισσότερος ο ατμος;;;;
Οταν το φτιαξεις και εσυ, τσεκαρε το λιγο!!

Α.. ξεχασα.. και με μπαταρια απο τις 10:30 το πρωι!!! πολυ ατμος φιλε!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2011, 21:39 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #622 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 21:17 »
ΟΚ. Παιζει και να το εφτιαξες πιο "πλουσιο" και καλο το φυτιλι απο το εργοστασιακο. Γι αυτο ισως εχεις και πιο πλουσιο ατμο.
Να πω την αληθεια, πολυ ψευτικο και φτηνο μου φανηκε το μανίσιο φυτιλι.

Αποσυνδεδεμένος avalon

  • *
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • After-8 Premium ecig flavors
    • After-8 ecig flavors
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #623 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 21:20 »

Ναι όντως!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2011, 21:40 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος polis trucks

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #624 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 22:20 »
Εχω δοκιμάσει ολα τα η.τ αλλα με το OVALE elips μας πιάνουν τον κ@λ@ 120 ευρώ, και σε 20 μέρες να ξαναδίνω αλλα 32 ευρώ... ε αυτο δεν εχει γίνει ξανα σε η.τ
Εκει στην OVALE να το χαίρεστε αυτο το τσιγάρο σας........ απαίσιο, άθλιο, και σε κατασκευή αστα λεμε βρε OVALE υγρά απο παντού.
Ηθελα να ξερα αν καποιος σας κάνει μια αναφορά, ποια θα είναι μετά η δικια σας αντίδραση? ακου εκει 24 ώρες εγγύηση για τους ατμοποιητες. Τεσπα αυτα να τα διαβάζει ο κόσμος, διότι ειναι κρίμα για ολους μας να πετάμε ετσι τα χρήματα μας.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #625 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 22:50 »
Οι ατμοποιητες του elips εχουν εγγυηση ενα μηνα.
Αμα θελεις ενα κιριλέ και μοναδικο η.τ. πρεπει να πληρωσεις. Αλλιως παρε ενα κλασσικο ego-T και καθαρισες. Δεν σε υποχρεωσε κανενας να παρεις το elips με το ζορι.

Αποσυνδεδεμένος Jeronimo

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #626 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 23:07 »
Γεια σε ολο το forum. Eιμαι καινουριος, στο γκρουπ, οχι στο ατμισμα, (προς το παρων) και θα ηθελα μια πληροφορεια... Εχω διαβασει οοοοοοοτι εχει γραφτει για το ovale-elips, και μπορω να πω οτι σε καποια πραγματα εχω προβληματιστει.... Το βασηκοτερο: ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ??? Σημερα μαλιστα πηγα στο καταστημα της ovale στο Ρεθυμνο με σκοπο να το αγορασω... Τελικα μου εκοψε τα φτερα ο υπευθυνος, λεγοντας μου πανω κατω τα ιδια προβληματα που διαβασα κι εδω μεσα... Τον ρωτησα τι εναλακτηκη εχω (μια γνωμη παραπανω και υποτηθετε απο πιο εμπειρο) και μου προτεινε το ego-c... συγνωμη αν βγω εκτως θεματος, αλλα χρειαζομαι αυτη τη μικρη αλλα και μαζι ΜΕΓΑΛΗ βοηθεια σας για να δω στην ουσια πιο να παρω... elips ή ego-c??? Τα χρειματα ειναι πανω κατο τα ιδια (10euro διαφορα) αλλα απο οτι μου ειπε ο υπευθυνος, το ego-c εχει πιο οικονομικα ανταλακτικα. Απο την αλλη το elips, το εχω ερωτευτει λογο εφμανισης....   Please help me!

Υ.Γ. συγνωμη αν σας ζαλησα, και συγνωμη για τυχον ορθογραφικα, που σηγουρα δεν ειναι λιγα...

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #627 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 23:14 »
Εγω, παρότι κατοχος και λατρης του elips, σου προτεινω να παρεις το ego-C.
Λιγοτερα προβληματα, πολύ πιο φθηνος ατμοποιητης (το ένα τριτο της τιμης), διπλασια διαρκεια μπαταριας, λιγοτερες διαρροές από το τανκ, ανταλλακτικα βρισκεις παντου πολλα και διάφορα (από ego-T).
Το elips είναι φανταστικο για δημοσιες εμφανισεις, πολύ ομορφο και διακριτικο, και όταν λειτουργει καλα είναι τελειο.

Αποσυνδεδεμένος LestatMK

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #628 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 23:17 »
Αγαπητέ Jeronimo, είμαι κάτοχος elips 3 εβδομάδες. Γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ζύγισε τα πράγματα και θα δεις ποιό πραγματικά θες. Εμένα έπαιζε ρόλο το μέγεθος και η ευκολία στη μεταφορά. Όσο για τη μπαταρία, έτσι όπως το χρησιμοποιώ( 1 τάνκ τη μέρα) με βγάζει 10-11 ωρίτσες οπότε με κάλυψε και εκεί. Ναι τα ανταλακτικά ίσως είναι θέμα. Στο Ego-C κάνουν 5-6 ευρώ, στο elips 12-13. Τελικά η χρήση και η συντήρηση παίζουν ρόλο. Έτσι κατάλαβα μέχρι τώρα. Με όποια προσοχή έχω δώσει αύριο είμαι 21 μέρες και με τους 2 ατμο να δουλεύουν και οι 2. Τα υπόλοιπα, λέγοντας διαρροές πιθανώς ή πιθανό κάψιμο νομίζω είναι κοινά. ;Aλλοι που έχουν δοκιμάσει και τα δύο λένε οτι ο elips έχει καλύτερο ατμό. Δες τα όλα και η τελική απόφαση είναι δικιά σου,

Φιλικά,

Μιχάλης

Αποσυνδεδεμένος Jeronimo

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #629 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 23:30 »
Ευχαριστω πολυ... Αυτα που με κολονουν πιο πολυ ειναι τα ακριβα ανταλακτικα. Ναι να τα δωσω τα 120 ευρο για το τσιγαρο, αλλα αν ειναι να δεινω αλλα τωσα σε ατμοποιητες φιτιλια μυδια ξυδια, πιστευω δεν αξιζει να κανω αυτη την κινηση (τουλαχιστων για το elips) Απο την αλλη μου αν δεν κανεις μια μ@λ@κια δεν μαθενεις. ;D Eυχαριστω και παλι... Kαι οποιαδηποτε πληροφορια καλοδεχουμενη ακομα κι αν ειναι λεπτομερια...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364