vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, ChrisFinny, lounik

Twitter

OVALE elips

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #480 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 17:23 »
Καταλαβα. Και πού βρισκω φυτιλι σκετο?

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #481 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 17:27 »
www.funstore.gr απ οτι μου εχουν πει, δεν εχω παρει ποτε η esmokeguru.gr και σε πολλα site  του εξωτερικου

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #482 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 17:30 »
ΟΚ. Ευχαριστω και παλι!

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #483 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 17:31 »
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #484 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 08:55 »
Εχει παρει καποιος τον φορτιστη PCC ELIPS? Ποσες φορτισεις μπορει να κανει?

Σε καποιες δραστηριοτητες τυπου ολονυχτιο ψαρεμα (εχω ανταπτορα usb αυτοκινητου αλλά ο φορτιστης αυτοκινητου δεν ειναι παντα λυση αν το αμαξι ειναι μακρια), τα δυο η.τ. δεν προκειται να φτασουν και θα χρειαστω ή ενα τριτο ή φορητο φορτιστη.

Μπαταρια σκετη δεν ειδα να πουλανε στο καταστημα της ovale, ουτε στο site τους.

Το αλλο που σκεφτηκα ειναι να παρω ενα ego-t με χιλιαρα μπαταρια και να το εχω κι αυτο μαζι μου.

Τι λετε ρε παιδια εσεις για τετοιες περιπτωσεις εκδρομης μακρια απο πριζες και pc?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2011, 09:24 από bersekero »

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #485 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 09:39 »
εδω  http://www.altersmoke.gr/  ειναι ενα απο τα πολλα που εχουν και μπαταριες και τα παντα για το elips και ειναι και με αντικαταβολη :yes:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #486 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 10:12 »
Ευχαριστω και παλι. Θυμισε μου να σου κανω δωρο κανενα υγρο χαρμανι τα Χριστουγεννα, τοσο που σε εχω πρηξει!  :))

Απο τις λυσεις που ανεφερα πιο πανω, ποια θα ηταν η πιο σιγουρη και οικονομικη ταυτοχρονα για να εχω οσο γινεται μεγαλυτερη αυτονομια?

Βεβαια, αν παρω 10 μπαταριες θα ειμαι ΟΚ, αλλά ψαχνω το βελτιστο τιμης/αποδοσης χωρις να μαζευω πολλα πραγματα.


μμμμμ, για τον φορητο φορτιστη τωρα ειδα οτι λεει "ικανή να φορτίσει έως και 4 φορές συνεχόμενα το ηλεκτρονικό σας τσιγάρο!". Μαλλον αυτο ειναι η λυση.


Κατι ακομα. Εχω τα υγρα natura που εχουν χοντρο σταγονομετρο και για να γεμιζω το τανκ του elips χρησιμοποιω συριγγα. Αυτό αρχισε να γινεται βαρετο, και κανω και μιξη δυο υγρων. Δεν είναι δουλεια αυτή.
Υπαρχει κανενας πιο ευκολος τροπος γιατι για την ωρα δεν θελω να αλλαξω μαρκα υγρων και να παρω πχ σαν τα nobacco που εχουν μυτερο στομιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2011, 10:27 από bersekero »

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #487 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 10:33 »
εχει κατι μπουκαλακια που εχουν στομιο με μυτη, αδεια, αλλα παλι θα πρεπει να ριχνεις το υγρο που θες μεσα στο μπουκαλακι και μετα στο τανκ :dontknow:και εγω με συριγγα γεμιζω

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #488 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 10:44 »
Καταλαβα.
Παντως, παρολο που το elips το λατρεψα από την πρωτη στιγμη για τους γνωστους λογους, αρχισε να μου τη ψιλοδίνει επειδη:
Η μπαταρια κραταει πολύ λιγο και λογω δουλειας ειμαι πολλες ωρες εξω, οπότε πρεπει να εχω προβλεψει να τα εχω και τα δυο φορτισμενα.
Εχει δυσκολο γεμισα τανκ και παλευω με τις συριγγες και τα χαρτια κουζινας, κατι που στο γραφειο δεν είναι και η καλυτερη εικονα, οπότε γεμιζω εξτρα τανκ από το σπιτι.
Και πού να αρχισουν και οι βλαβες με ατμοποιητες και διαρροες. Για την ωρα λειτουργει ρολόι.

Αποσυνδεδεμένος babis70

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #489 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 10:47 »
Εχει παρει καποιος τον φορτιστη PCC ELIPS? Ποσες φορτισεις μπορει να κανει?

Σε καποιες δραστηριοτητες τυπου ολονυχτιο ψαρεμα (εχω ανταπτορα usb αυτοκινητου αλλά ο φορτιστης αυτοκινητου δεν ειναι παντα λυση αν το αμαξι ειναι μακρια), τα δυο η.τ. δεν προκειται να φτασουν και θα χρειαστω ή ενα τριτο ή φορητο φορτιστη.

Μπαταρια σκετη δεν ειδα να πουλανε στο καταστημα της ovale, ουτε στο site τους.

Το αλλο που σκεφτηκα ειναι να παρω ενα ego-t με χιλιαρα μπαταρια και να το εχω κι αυτο μαζι μου.

Τι λετε ρε παιδια εσεις για τετοιες περιπτωσεις εκδρομης μακρια απο πριζες και pc?

Εγω το έχω πάρει. Ειναι μικρο σε μέγεθος και υπολόγισε 3 με 4 φορτίσεις.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #490 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 10:47 »
δεν θα εχεις προβλημα, εγω γενικα δεν εχω, εχω και εναν φορτιστη νοκια αυτοκινητου στο αυτοκινητο και οποτε μπαινω το συνδεω επανω και ειναι φορτισμενο συνεχεια :)

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #491 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 11:06 »
Μαλλον θα παω να παρω κι εγω το PCC για τα βουνα και τις θαλασσες.
Εχω κι εγω νομιζω καπου εναν τετοιο φορτιστη νοκια αυτοκινητου με το λεπτο τσουνι.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #492 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 11:18 »
Καταλαβα.
Παντως, παρολο που το elips το λατρεψα από την πρωτη στιγμη για τους γνωστους λογους, αρχισε να μου τη ψιλοδίνει επειδη:
Η μπαταρια κραταει πολύ λιγο και λογω δουλειας ειμαι πολλες ωρες εξω, οπότε πρεπει να εχω προβλεψει να τα εχω και τα δυο φορτισμενα.
Εχει δυσκολο γεμισα τανκ και παλευω με τις συριγγες και τα χαρτια κουζινας, κατι που στο γραφειο δεν είναι και η καλυτερη εικονα, οπότε γεμιζω εξτρα τανκ από το σπιτι.
Και πού να αρχισουν και οι βλαβες με ατμοποιητες και διαρροες. Για την ωρα λειτουργει ρολόι.
Aν αφαιρέσεις το πώμα της αμπούλας τότε το γέμισμα γίνεται απλά παιχνίδι. Επίσης υπάρχουν ήδη διαθέσιμες ανταλλακτικές μπαταρίες για μεγαλύτερη αυτονομία.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #493 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 11:23 »
Matsakonas, τον βρηκα τον φορτιστη νοκια αυτοκινητου και τον δοκιμασα κιόλας! Δουλευει!  :yes: :yahoo:

Tem, δεν ηξερα οτι βγαινει το πωμα του τανκ!  :-[
Κανενα κολπο για να βγει ευκολα, γιατι παλευω με τα νυχια και δεν βγαινει!  :confused1:
edit. Το βρηκα!!

Μεγαλυτερες μπαταριες πού ? Ειναι και πιο μακριές μηπως ομως?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #494 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 11:31 »
Πάλεψέ το λίγο με τα νύχια και θα τα καταφέρεις  :yes: Απλά προσπάθησε στις γωνίες της αμπούλας. Η συγκεκριμένη αμπούλα δίνει την αίσθηση ότι έχει ενσωματωμένο πώμα αλλά φυσικά κάτι τέτοιο δεν ισχύει.
Στο θέμα των μπαταριών τώρα αυτές που διατίθενται ήδη είναι οι κανονικες 360άρες ενώ σύντομα θα κυκλοφορήσουν και μεγαλύτερες. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364