vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

495 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

OVALE elips

Αποσυνδεδεμένος Nick1150

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #435 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 07:46 »
Καλημέρα και από εμένα,

Χρήστης του Elips 10 ημερών και εγώ (πρώτο ητ για εμένα) και έχει αρχίσει τις διαρροές και τα μυρίσματα  :angry_orange:

Την μυρωδιά καμμένου την έλυσα αφού διάβασα στο φόρουμ με οδοντογλυφίδα και λίγο κούνημα του φυτιλιού.

Τις διαρροές δεν τις έχω λύσει ακόμα... πήρα ένα κουτί με δεξαμενές και βάζω πλέον αυτές και ελπίζω να το λύσω το θέμα.

Πάντως σαν καινούριος ατμιστής, έχω μια απορία... ΗΤ που να μην έχει αυτά τα θέματα δεν υπάρχει ; Με λίγα λόγια, απλά απορώ πως είναι δυνατόν εμείς, οι χρήστες, να γνωρίζουμε τις λύσεις των προβλημάτων, και οι κατασκευαστές των ΗΤ να μην έχουν ήδη βρει τις λύσεις ; Συζήτηση να κάνουμε δλδ...

Απ: OVALE elips
« Απάντηση #436 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 09:04 »


Πάντως σαν καινούριος ατμιστής, έχω μια απορία... ΗΤ που να μην έχει αυτά τα θέματα δεν υπάρχει ; Με λίγα λόγια, απλά απορώ πως είναι δυνατόν εμείς, οι χρήστες, να γνωρίζουμε τις λύσεις των προβλημάτων, και οι κατασκευαστές των ΗΤ να μην έχουν ήδη βρει τις λύσεις ; Συζήτηση να κάνουμε δλδ...

Φιλε μου για μενα υπαρχει και το λενε GGstealth+UFS ......αλλα υπαρχουν κιαλλα και μαλιστα φθηνοτερα.....απλα
για εμενα το GG μου εκανε την δουλεια οπως ακριβως ηθελα εγω.

Αποσυνδεδεμένος LestatMK

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #437 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 11:15 »
3η μέρα χρήσης και τα πράγματα είναι πολύ καλά. Ίσως ανέλπιστα καλά θα έλεγα. Είμαι πολύ ικανοποιημένος με την αγορά του ovale elips, καθώς και με την όλη εμπειρία άτμισης. Απέχω ολοκληρώτικά από το τσιγάρο, και μην πώ ότι ήδη μου μυρίζει "κάπως" άσχημα το κανονικό τσιγάρο από φίλους. Άντε καλή μας συνέχεια  :)

Αποσυνδεδεμένος kouladi

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #438 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 19:28 »
Καλημέρα και από εμένα,

Χρήστης του Elips 10 ημερών και εγώ (πρώτο ητ για εμένα) και έχει αρχίσει τις διαρροές και τα μυρίσματα  :angry_orange:

Την μυρωδιά καμμένου την έλυσα αφού διάβασα στο φόρουμ με οδοντογλυφίδα και λίγο κούνημα του φυτιλιού.

Τις διαρροές δεν τις έχω λύσει ακόμα... πήρα ένα κουτί με δεξαμενές και βάζω πλέον αυτές και ελπίζω να το λύσω το θέμα.

Πάντως σαν καινούριος ατμιστής, έχω μια απορία... ΗΤ που να μην έχει αυτά τα θέματα δεν υπάρχει ; Με λίγα λόγια, απλά απορώ πως είναι δυνατόν εμείς, οι χρήστες, να γνωρίζουμε τις λύσεις των προβλημάτων, και οι κατασκευαστές των ΗΤ να μην έχουν ήδη βρει τις λύσεις ; Συζήτηση να κάνουμε δλδ...


για τις διαρροες φταει ο ατμοποιητησ,ηρθε η ωρα να πας στο μαγαζι και να στον αλλαξουν,στην αρχη βγαζει ιδρατμους,στη συνεχεια με την χρηση αρχιζει και ''δακρυζει'' περισσοτερο.εγω σε ενα μηνα τους εχω αλλαξει και τους δυο λογω διαρροων.

Αποσυνδεδεμένος teopanta1

  • **
  • 154
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #439 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 12:00 »
1,5 ml υγρου παιρνει το elips ποση ειναι η αντιστοιχια σε τσιγαρα ?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #440 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 12:04 »
...κανεις δεν ξερει - δεν υπαρχει ακριβης επιστμονικη ερευνα για αντιστοιχια ::)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #441 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 12:06 »
Φιλε μου αυτο που λες δε μπορει να υπολογιστει ετσι :nope: 1.3 που παιρνει το elips(ασε το 1.5 που λενε) αλλα απο τι υγρο? με τι περιεκτικοτητα νικοτινης? :dontknow: μπορει π.χ. με 0mg περιεκτικοτητα νικοτινης= κανενα τσιγαρο και ας βαλεις 1 λιτρο υγρο, οχι 1.5 ml που παιρνει το elips και φυσικα οτι ειπε πιο πανω ο Yiannis

Αποσυνδεδεμένος teopanta1

  • **
  • 154
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #442 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 12:27 »
πρεπει να παιρνουμε συγκεκριμμενα υγρα για το elips ενοω συγκεκριμενη μαρκα αν οχι ποιες προτεινεται καθως και ποιες γευσεις ?

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #443 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 12:30 »
ολα τα υγρα κανουν σε ολα τα η.τ. για γευσεις ειναι καθαρα υποκειμενικο καθως κατι που αρεσει σε εμενα μπορει να μην αρεσει σε εσενα :yes: δοκιμασε απο καποιον φιλο σου η σε καποιο καταστημα και θα βρεις τι σου αρεσει

Αποσυνδεδεμένος obelix

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #444 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 12:39 »
Καλημέρα σε όλους.Έκτη ημέρα ατμίζματος με το elips,σκληρή χρήση,το μοναδικό πρόβλημα κυριολεκτικά κάνουν και τα δυο εμετό απο υγρά!!!Μόλις βγάλεις το καπάκι για συμπλήρωμα υγρού....καλύτερα να μην κοιτάξεις.....

Αποσυνδεδεμένος LestatMK

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #445 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 13:03 »
Τέταρτη μέρα και για εμένα όλα καλά προς το παρόν. Ατμίζω Flavourart προς το παρόν. Ερώτηση προς τους έμπειρους του χώρου: Ψάχνοντας σε καταστήματα του εξωτερικού, παρατήρησα σε πωλητή της Ovale από τη Γαλλία, κάτω από την περιγραφή και τα λοιπά του προϊόντος, είχε κάποιου είδους προειδοποίηση - οδηγία για την καλή χρήση του ατμοποιητή. Με μετάφραση από Google λέει εν ολίγοις

For optimum performance of your ELIPS, it is important not
exceed the percentage of 20% vegetable glycerin in your e-liquid
thickening of the e-liquid by adding too much of GV does
not a proper power of your spray ELIPS Tank System ....

Υπάρχει θέμα με τα υγρά υψηλής περιεκτικότητας σε VG? Καταλαβαίνω ότι λόγω μεγαλύτερης πυκνότητας υπάρχει αυξημένη απαίτηση στον εκάστοτε ατμοποιητή, αλλά για το συγκεκριμένο τι λέει η εμπειρία? Επηρρεάζει την απόδοση και τη ζωή του ατμοποιητή? Ευθύνεται για την πιθανή έντονη υγροποίηση εντός του θαλάμου αναρρόφησης? Ευχαριστώ,

Φιλικά,

Μιχάλης

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #446 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 18:29 »
Γενικά όλα τα VG υγρά είναι πιο παχύρευστα και επομένως μπορεί να υπάρχει μια σχετική δυσκολία στη ροή σε συστήματα Tank.

Αποσυνδεδεμένος Palios

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #447 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 03:49 »
Την καλημέρα μου σε όλους. 23η μέρα με το elips και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Δεν υπάρχει κανένα θέμα με διαρροές εκτός το κλασικό ίδρωμα. Επίσης 1-2 φορές που ήρθε μυρωδιά καμένου, έπεσε καθάρισμα του ατμό με νερό και όλα ok.

Αποσυνδεδεμένος teopanta1

  • **
  • 154
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #448 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 10:05 »
καλημερα το elips ερχεται με 2 καπακια ενα με μεγαλυτερη διαμετρο και ενα με μικροτερη ...εχω το εξης προβλημα οταν ατμιζω με το μικρο καπακι πολλεσ φορες τραβαω και υγρο μαζι οταν βαζω το μεγαλο ειναι ολα ενταξει γνωριζει κανεις γιατι γινεται αυτο ? επεισης πρεπει να περιμενουμε να αδειασει το υγρο τελειως για να γεμισουμε η οχι ?

Αποσυνδεδεμένος LestatMK

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #449 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 10:21 »
Καλημέρα Teopanda,

μήπως είσαι λίγο βιαστικός στις τζούρες σου και δεν προλαβαίνει να ατμοποιήσει? Έχεις δοκιμάσει να χαλαρώσεις λίγο την ένταση εισπνοής?Μου κάνει εντύπωση που στο παρουσιάζει μόνο στο στενό. Πάντως σε καμία περίπτωσηση μην το αφήσεις να αδειάσει, νομίζω φτάνοντας εκεί που καλύπτει το φυτίλι και την ακίδα, εκεί είναι καλό σημείο να γεμίσεις και να μην ρουφήξει αέρα και κάψεις φυτίλι, κρίμα δεν είναι? Ελπίζω να βοήθησα,

Φιλικά,

Μιχάλης

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364