vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

495 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, zalaros

Twitter

OVALE elips

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #420 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 21:44 »
πολυ πιθανον :'( ευχαριστω για την βοηθεια σου matsakonas.περιμενω επιπλεον βοηθεια  απο TEM η καποιον αλλον που ξερει για το πως μπορω να αλλαξα φυτιλι...γιατι δεν μου παει καρδια να ακουμπισω  17Ε σε ατμοποιητη  σε μια εβδομαδα  απο την αγορα του elips!! :angry_orange:
αλλαγή φιτιλιού γίνεται πολύ εύκολα στον συγκεκριμένο ατμοποιητή αλλά θα πρέπει να έχεις διαθέσιμο φιτίλι και πλέγμα. Θα σου πρότεινα επομένως να χρησιμοποιήσεις νέο ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος zissis78

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #421 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 22:03 »
δηλαδη δεν με συμφερει να αγορασω φυτιλι?μου βγαινει ποιο ακριβο απο το να αγορασω καινουριο ατμ?.σορυ που ρωταω καποια πραγματα ισως χαζα για εμπειρους ατμιστες ,αλλα ειμαι νιουφης στον τομεα ;D κ σαν νιουφης ας ρωτησω κ κατι ακομα...ειναι φυσιολογικο το υγρο να σκουραινει μεσα στη δεξαμενη μετα απο καποιες τζουρες?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2011, 05:35 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος stargazer

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #422 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 14:17 »
Παιδιά πήρα μια ελεεινη γεύση halo με άρωμα μέλι  & καπνού, δεν μπορεί να υπάρχει άνθρωπος στον πλανητη που να του αρέσει αυτή η γεύση με τίποτα!

Γενικά μου αρέσουν της nobacco, ενα εκ των οποίων(virgina) έβαλα στο συγκεκριμένο elips που έχω, δυστυχώς όμως μου έρχεται ακόμα και μετά απο μια αμπούλα διαφορά (που έχω ξαναγεμίσει με virgina μετα το halo)άρωμα/γεύση απο το halo....δεν μπορεί να είναι ψυχολογικό...!!! Ξέρει κανείς τι θα μπορουσα να κάνω;;;
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #423 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 14:22 »
αλαξε τανκ και θα στρωσει, και το αλλο πλυντο με κανενα οινοπνευμα

Αποσυνδεδεμένος Nick1150

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #424 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 14:35 »
Χρήστης και εγώ του Elips εδώ και 6 ημέρες. Πολύ ευχαριστημένος, αν και το πρώτο μου ΗΤ ακόμα. Ο ατμοποιητής του ενός από τα δύο ΗΤ που είχε μέσα η συσκευασία ήταν προβληματικός και μου το άλλαξαν 3 ημέρες μετά χωρίς κανένα πρόβλημα...

Ελπίζω να μην ξανακουμπίσω το ΚΤ ξανά...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #425 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 05:34 »
Παιδιά πήρα μια ελεεινη γεύση halo με άρωμα μέλι  & καπνού, δεν μπορεί να υπάρχει άνθρωπος στον πλανητη που να του αρέσει αυτή η γεύση με τίποτα!

Γενικά μου αρέσουν της nobacco, ενα εκ των οποίων(virgina) έβαλα στο συγκεκριμένο elips που έχω, δυστυχώς όμως μου έρχεται ακόμα και μετά απο μια αμπούλα διαφορά (που έχω ξαναγεμίσει με virgina μετα το halo)άρωμα/γεύση απο το halo....δεν μπορεί να είναι ψυχολογικό...!!! Ξέρει κανείς τι θα μπορουσα να κάνω;;;
ευχαριστω

Μπορείς να πλύνεις τον ατμοποητή με νερό και να τον φυσήξεις καλά ώστε να στεγνώσει. Φυσικά αλλάζεις και Tank. Αν φοβάσαι βέβαια μήπως πάθει κάτι, τότε απλά ατμίζεις μέχρι να φύγει το άρωμα του Captain Jack.

Αποσυνδεδεμένος zissis78

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #426 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 15:18 »
παιδια εχω παρατηρησει οτι το υγρο σκουραινει καθως ατμιζω μεχρι που λιγο πριν τελειωσει  γινετε πολυ σκουρο κ πηκτο.ειναι φυσιολογικο?

Απ: OVALE elips
« Απάντηση #427 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 02:18 »
Πρίν λίγο πέρασα στο Elips τον δεύτερο ατμοποιητή που είχε το πακέτο, μιά που ο πρώτος κατάλαβα ότι παραδίδει πνεύμα σιγά σιγά μετά απο σχεδόν ένα μήνα συνεχούς λειτουργίας, και μετά μανίας μπορώ να πω.
Βασικά ατμίζοντας την γνώριμή μου πλέον γεύση Tribeca, άρχισε να με χαλάει πολύ, σε σημείο να μην αντέχω απο την καμένη οσμή.
Αν και προσπάθησα να τον καθαρίσω και να ξαναδοκιμάσω, αποτέλεσμα δεν υπήρξε.
Αλάζοντας ατμοποιητή, ξανάνοιωσα με το elips τον ενθουσιασμό όταν το είχα προτοδοκιμάσει σε συνδιασμό με το Tribeca.....

Σε εσάς, πόσο περίπου κρατάει ο ατμοποιητής του Elips;

Αποσυνδεδεμένος obelix

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #428 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 14:01 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΝΙΑΤΟ ΣΤΟ Η.Κ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΟΦΕΙΛΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΣΑΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ,ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΕΧΩ ΤΟ ELIPS ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ.ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΕΙΔΗ ΣΤΟ ΑΔΕΙΑΣΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΓΕΜΙΣΜΑΤΟΣ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΜΑ ΟΙ ΥΔΡΑΤΜΟΙ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΒΓΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ,ΑΛΛΑ Ο.Κ ΛΙΓΟ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΣΑΝ ΝΕΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ELIPS:ΘΑ ΑΝΑΨΕΙ ΤΟ LEDAKI ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑ ΑΤΜΙΣΜΑ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ?ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΑΔΕΙΑΣΜΑΤΑ EAN ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΥΓΡΟ ΑΛΛΑΖΩ ΔΕΞΑΜΕΝΗ? ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #429 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 14:17 »
Γεια σου  obelix :bye:
 Παρακαλούμε: Μην γράφετε ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζετε αλλά και κουραστικά στην ανάγνωση.
Αν είστε ένα μέλος που μόλις εγγράφηκε στο φόρουμ μας, εφόσον θέλετε να συμμετέχετε στη συζήτησή μας, καλό θα ήταν να συστηθείτε πρώτα
..............εδω
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 14:46 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #430 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 14:43 »
θα αρχισει να αναβοσβηνει πολλες φορες το κουμπι το λευκο που πατας και ατμιζεις :yes: και φυσικα δεν θα σου δινει ατμο, οσο για την δεξαμενη δεν υπαρχει οριο, την πλενεις και ξαναγεμιζεις με οτι θες για οσο θες, το πιο πιθανο που μπορει να παθει με τον καιρο ειναι να χαλαρωσει η τρυπα που μπαινει στον ατμοποιητη και να εχεις διαροη, τοτε αλαζεις :bye:

Αποσυνδεδεμένος teopanta1

  • **
  • 154
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις νέων μελών
« Απάντηση #431 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 01:00 »
παιδια καλησπερα μολις πηρα το ovale elips αλλα υπαρχει ενα προβλημα με το στενο καπακι του τσιαγαρου κατα το ατμισμα τραβαω και υγρο με το φερδυ οχι ξερει κανεις τι γινεται ?

Αποσυνδεδεμένος ilpap

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #432 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 02:27 »
Γεια σας,
πήρα και εγώ το elips προχτές και μου αρέσει πολύ αν και δεν ατμίζω πάρα πολύ. Δουλεύουμε και τα 2 που είχε η κασετίνα αλλά στο ένα αισθάνομαι ότι έχει διαρροή η δεξαμενή γιατί το υγρό που μαζεύει απ έξω δεν είναι ατμός αλλά κολλάει! Αλλάξα δεξαμενή αλλά νομίζω ότι πάλι κάτι δεν πάει καλά γιατί αδειάζει πολύ γρήγορα (συγκριτικά με το άλλο η.τ. που κατεβαίνει αργά -πάντα η ίδια χρήση).
Παίζει να φταίει κάτι άλλο;;

Αποσυνδεδεμένος Mix@lis

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #433 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 03:11 »
Γειά σου ilpap!
Καταρχάς όταν ο ατμός υγροποιηθεί ψιλοκολλάει , σε εμένα τουλάχιστον.
Αν έχει διαρροή όπως λες λογικό είναι να αδειάζει πιο γρήγορα η δεξαμενή αλλά ας τα πάρουμε ένα-ένα:
Διαρροή
1) Δοκίμασε τη δεξαμενή που χρησιμοποιείς στον άλλο ατμοποιητή - που λειτουργεί κανονικά, γενικά όταν την τοποθετείς στο καρφάκι θα πρέπει να μπαίνει λίγο με δυσκολία
2) Σύγκρινε  το καρφάκι του ενός ατμοποιητή με τον άλλο
3) Μπορεί να οφείλεται  στο φυτίλι που είναι μέσα στο καρφάκι (διαφορετικό, έχει φύγει από τη θέση του κλπ) , οπότε κατεβαίνει περισσότερο υγρό

Κατανάλωση
1)Οι ατμοποιητές έχουν διαφορετική αντίσταση , μπορείς να το τσεκάρεις με πολύμετρο
2)Χρησιμοποίησε στον "προβληματικό" ατμοποιητή την άλλη μπαταρία

Εννοείται ότι για να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα και να συγκρίνεις τους δύο ατμοποιητές θα πρέπει εσύ ο ίδιος να τους χρησιμοποιήσεις , με τον ίδιο τρόπο ατμίσματος, ίδιο υγρό , φορτισμένες  μπαταρίες κλπ.

Ελπίζω να βοήθησα!

Αποσυνδεδεμένος ilpap

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #434 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 03:20 »
Ευχαριστώ! Χαίρομαι που ξενυχτάνε και άλλοι γιατί με έχει πιάσει μια ανησυχία και ψιλοξενερώνω (120 ήταν αυτά και ακόμα δεν έκλεισαν 2 μέρες όλόκληρες!! )
Κοιτάω για φυτίλι αλλά δεν ξέρω πως ακριβώς πρέπει να είναι. Βλέπω κάτι γκρί μέσα στο καρφί αλλά είναι χωμένο μέσα, δεν ξέρω αν είναι αυτό. ???

Περιμένω να συγκρίνω τον άλλον που έχει γεμιστεί από χτές να δω πόσο υγρό θα έχει χαλάσει συγκρτικά με αυτόν που έχω εδώ και τον γέμισα πρίν κανα 3ωρο σε νέα δεξαμενή.

Σκέφτομαι να πάω αύριο από εκεί που το πήρα να το τσεκάρει και αυτός.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364