vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, ChrisFinny, lounik

Twitter

OVALE elips

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #345 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 00:00 »
Σίγουρα δεν υπάρχει λογική στο θέμα αυτό. Και η ίδια η Ovale δεν νομίζω ότι αναφέρει κάτι τέτοιο.

Κατά τα λεγόμενα του ανθρώπου που ήρθε σε επαφή με τον αντιπρόσωπο του το ανέφερε,γι αυτό και έδωσα τη παραπάνω απάντηση,Θέμη μου. :hmmm: :dontknow:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 09, 2011, 00:48
Μάλιστα,κάποιος συνατμιστής εδώ στο forum το αγόρασε και το πουλάει(βλ. πώληση μεταχειρισμένων,κλπ)...
Αναφέρει πως είναι "ίδιο ακριβώς,απλά όχι αγορασμένο απ την ovale"!Μιας,λοιπόν,και το είχε στα χέρια του από κοντά δεν έχω λόγο να τον αμφισβητήσω  8)

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3829.msg121014.html#msg121014
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2011, 00:48 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #346 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 02:14 »
Το ΗΤ της αγγελίας πάντως δεν είναι elips. Στο video που παραθέτει ο πωλητής φαίνεται σαφέστατα ότι ο ατμοποιητής και το tank δεν έχουν σχέση με το Ovale elips.
Οπως ανέφερα και παραπάνω μοιάζει εξωτερικά μόνο με το elips. Πρόκειται απλά για διαφορετικό προϊόν.

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #347 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 03:07 »
ακριβως. προκειται για διαφορετικο προιον το οποιο δεν εχει καμια σχεση με το Οβαλε.
εχει διαφορά στο μεγεθος και στο σχημα του. και ειναι λογικο γιατι το Οβαλε ελιπς ειναι πατενταρισμενο, και κανενα εργοστασιο δεν ειναι τοσο χαζο ωστε να βγαλει πανομοιότυπο προιον χωρις να πληρωσει για την πατεντα.
οποτε πρεπει να εξεταστει ξεχωριστα σε ξεχωριστο νημα.
το προβλημα ειναι οτι οι κατασκευαστες το ονομαζουν κι αυτο elips και εκει γινεται (σκοπιμα φυσικα) το μπερδεμα.

Απ: OVALE elips
« Απάντηση #348 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 11:07 »
Δεν είναι καθόλου λογικό να δίνεις 120ευρώ και ταυτόχρονα να δεσμεύεσαι για τη τοποθέτηση ανταλλακτικών αποκλειστικά απ τον αντιπρόσωπο.Ειδικά απ τη στιγμή που η εγκύηση είναι,σχεδόν,ανεπαρκής εως ανύπαρκτη.
Μάλιστα,ο ανταλλακτικός ατμοποιητής δεν είναι καθόλου συμφέρουσας τιμής(16ευρώ!!!),ειδικά με βάση τις καταγραφές χρηστών για τη διάρκεια ζωής του!
Επίσης,και θέλω να το τονίσω διότι γράφτηκαν πολλά γι αυτό,δεν υπάρχει θέμα ποινικής δίωξης για τυχών αγορά του προϊόντος απ το εξωτερικό.
Όπως,και δε ξέρω κατά πόσο ισχύει η αποκλειστικότητα της πατέντας απ την εν λόγω εταιρεία,την ώρα που το προϊόν είχε διατεθεί αλλά και κατασκευαστεί απ τη "γνωστή-άγνωστη" χώρα(Κινα) που φτιάχνονται όλα σε μαζικές ποσότητες(10χιλ εως 10εκ/μήνα!!!).
Αποκληστικότητα πώλησης και διάθεσης,από τη συγκεκριμένη χώρα,μπορεί να αποκτήσει ο καθένας απλώς αγοράζοντας τεράστιες ποσότητες χονδρικής.
Έτσι για να μη νομίζουν πως έχουν να κάνουν με...."άσχετους,κλπ"

 :) :bye:

Εννοείται πως δεν είναι λογικό αν οι αντιπρόσωποι δηλώνουν ότι μόνο αυτοί πρέπει να αλλάζουν τους ατμοποιητές...
Αυτό που αναφέρει το manual, είναι να μην βγάζουμε τον ατμοποιητή από την μπαταρία... έχω την αίσθηση πως το έχουν κάνει γνωρίζοντας την ευαισθησία της κατασκευής (ε είναι λίγο ευαίσθητο το elips) και απλά προτρέπουν να μην μπαζοβγάζουμε τους ατμοποιητές...

για να καταλάβετε πάντως ότι δεν είναι κεντρική γραμμή αυτό, ο δικός μου αντιπρόσωπος όταν τον ρώτησα τι να κάνω με τους ατμοποιητές, να χρησιμοποιώ και τους δύο μαζί ή να φάω τον ένα και μετά να ξεκινήσω τον άλλο μου είπε "κάνε ό,τι θες"...μετά βέβαια διάβασα το Manual και αποφάσισα να τους <<παντρέψω>> με την κάθε μία μπαταρία...

Όσον αφορά τώρα τις πατέντες κτλ, λίγη σημασία δίνω...δεν είναι και κανένα βιοτεχνολογικό μηχάνημα που διαβάζει το DNA σου από το φτέρνισμα για να αξίζει να αγοράζεις και πατέντες (γιατί τα λεφτά που σκάει κάποιος για να πατεντάρει τα βάζει μετά και στην τιμή). Ο μόνος λόγος για να παρεις ovale και γενικά εταιρεία γνωστή είναι για να έχεις υψηλότερες πιθανότητες αυτό που αγόρασες να μην κρύβει εκπλήξεις όπως βλαβερά για την υγεία υλικά κατασκευής κτλ...

Ναι, όλα στην Κίνα φτιάχνονται, ωστόσο υπάρχουν υλικά και υλικά και πολλές φορές τα βλαβερά για την υγεία είναι και πιο φθηνά και πιο εύκολα στην παραγωγή και επεξεργασία... και εντάξει για τις τηλεοράσεις....για συσκευή που εισπνέεις μέσω αυτής...το σκέφτεσαι 10 φορές...

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #349 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 13:12 »
μολις εφτασε στο σπιτι μου το f6 με ειδοποιησε η γυναικα μου, λειπω επαγγελματικο ταξιδι στην Αθηνα και θα ειμαι χανια το απογευμα, θα ανεβασω φωτος του η βιντεο να εχουμε μια αποψη σε σχεση με το elips το βραδακι, να ρωτησω τους συντονιστες, να τα ανεβασω εδω στο θεμα του elips? η να ανοιξω ενα θεμα αποκλειστικα για το f6  χωρις να μπω σε συγκρισεις με το elips?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #350 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 13:20 »
μολις εφτασε στο σπιτι μου το f6 με ειδοποιησε η γυναικα μου, λειπω επαγγελματικο ταξιδι στην Αθηνα και θα ειμαι χανια το απογευμα, θα ανεβασω φωτος του η βιντεο να εχουμε μια αποψη σε σχεση με το elips το βραδακι, να ρωτησω τους συντονιστες, να τα ανεβασω εδω στο θεμα του elips? η να ανοιξω ενα θεμα αποκλειστικα για το f6  χωρις να μπω σε συγκρισεις με το elips?
Θα ήταν προτιμότερο να ανοιχθεί νέο θέμα

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #351 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 13:26 »
ok,  το απογευμα θα ανοιξω ενα θεμα αποκλειστικα για το f6 :)  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Giannos

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #352 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 14:31 »
Αναμενουμε με αγωνια την συγκριση με το elips !

Αποσυνδεδεμένος babis70

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #353 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 01:41 »
Εάν τα λέω σωστά υποτιθετε ότι οι μπαταριες έχουν 6 μήνες εγγύηση και 1 μηνα ο ατμοποιητης. Εφόσον λοιπόν πεθαίνει νωριτα από τον ένα μηνα ο ατμοποιητης γιατί δεν κάνετε χρήση της εγγύησης;

Αποσυνδεδεμένος Akiszg

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Mykonos Vape (Δίπλα στο Βενέτη) - Μύκονος
    • Mykonos Vape
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #354 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 12:10 »
Elips update απο το μετωπο

53 μερες οφ ο πρωτος της μανας, της εδωσα τον δικο μου και αναψα σημερα με τον δικο μου δευτερο αχρησιμοποιειτο. Καλα ειναι δυο μηνες νομιζω. Πρεπει να παραγγειλω ομως εναν δυο για καβατζα εχετε να πρωτεινετε μαγαζι;

Ευχαριστω
Ακης

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #355 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 12:56 »
και ενα μηνα να εβγαζαν παλι καλα θα ηταν  :yes: μακαρι να κρατανε ολοι τοσο, για μαγαζι τωρα... ολα εχουν πλεον :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #356 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 20:36 »
Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3048.15.html λόγω παραβίασης του κανονισμού http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg40655.html#msg40655
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2011, 22:15 από zalaros »

Απ: OVALE elips
« Απάντηση #357 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 20:38 »
Μιά χαρά πάντως εγω μέχρι στιγμής με το elips

Αποσυνδεδεμένος babis70

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #358 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 22:01 »
Δηλαδή; ποσα ml την ημερα; Διάρκεια atomizer;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2011, 01:28 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #359 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 22:17 »
Παρακαλούμε: Μην κάνετε παράθεση του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω. Δεν υπάρχει λόγος να συναντάμε συνεχόμενα τα ίδια πράγματα δυο και τρεις φορές!
Για σωστή χρήση της παράθεσης διαβάστε κι εδώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364