vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

617 επισκέπτες, 5 χρήστες
lemon78, dimitraf, manoslykos, treloneritis, white varadero

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #105 στις: Ιουλίου 14, 2015, 10:06 »
Το δευτερο συμβαινει .. ειναι θυμισες απο τα παλια χρονια .. (μαυρο παραθυρο -χωροχρονος )

και οχι μαυρη χηρα  :D αλλα μου εδωσες ιδεα για  επομενη συνταγη με το ονομα αυτο !!!! :thumpup:


Μητσο καλοατμιστh η Κυρια beca  :thumpup: :thumpup: και θα δεις οσο ωριμαζει τοσο πιο καλο θα γινεται ... περιμενω να μου πεις και για το Crime Scene

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #106 στις: Ιουλίου 28, 2015, 11:50 »
Κώστα πολλά συγχαρητήρια που μοιράζεσαι όλες αυτές τις συνταγές. Είναι εκπληκτικές!


Ατμίζω μόλις 3 μήνες και πρόσφατα οι συνταγές σου ήταν που μου κίνησαν το ενδιαφέρον να δοκιμάσω να φτιάξω μερικές και να μπώ στον χόρο των ιδιοκατασκευών.


Έχω δοκιμάσει το Frozen Forest και το Banana Sock. Εκπληκτικά και τα δύο!


Προχθές προσπάθησα να παραγγείλω τα υγρά για το LadyBeka. To πρόβλημα είναι ότι δεν βρήκα πουθενά στην ελληνική αγορά το RY4 Double. Θα μπορούσα να μην το βάλω ή να το αντικαταστήσω με κάτι άλλο ή θα πρέπει να περιμένω;
 

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #107 στις: Ιουλίου 28, 2015, 14:03 »
Κωνσταντίνε το ry4 double το έχει η nexxton.  Το αγόρασα την πρόσφατα. 

Στάλθηκε από το IdeaTabA1000-F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #108 στις: Ιουλίου 28, 2015, 23:53 »
Κώστα πολλά συγχαρητήρια που μοιράζεσαι όλες αυτές τις συνταγές. Είναι εκπληκτικές!


Ατμίζω μόλις 3 μήνες και πρόσφατα οι συνταγές σου ήταν που μου κίνησαν το ενδιαφέρον να δοκιμάσω να φτιάξω μερικές και να μπώ στον χόρο των ιδιοκατασκευών.


Έχω δοκιμάσει το Frozen Forest και το Banana Sock. Εκπληκτικά και τα δύο!


Προχθές προσπάθησα να παραγγείλω τα υγρά για το LadyBeka. To πρόβλημα είναι ότι δεν βρήκα πουθενά στην ελληνική αγορά το RY4 Double. Θα μπορούσα να μην το βάλω ή να το αντικαταστήσω με κάτι άλλο ή θα πρέπει να περιμένω;

Χαιρομαι που εισαι οπαδος των συνταγων μου Κωνσταντίνε  ;)
Οσο αναφορά το Ladybeca  χρειαζεται σιγουρα το ry4 DB  στην συνταγη οποτε πρεπει ή να περιμενεις μέχρι να υπαρξει στην αγορά ή να κοιταξεις σε κανενα online site  εδω στην Ελλάδα μπας εχει κανενα ...
και απο οτι βλεπω σε ενα μαγαζι φαινεται διαθεσιμο που κοιταξα

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #109 στις: Ιουλίου 29, 2015, 11:30 »
Izame και Kώστα ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας.  :respect: Θα βάλω κατευθείαν την παραγγελία γιατί θέλω πολύ να δοκιμάσω την συγκεκριμένη συνταγή.


Για το ry4 double είχα ψάξει 3-4 online shop αλλά δεν το είχα βρεί πουθενά. Τελικά πρέπει να ψάχνεις περισσσότερο. Αυτό που παρατήρησα γενικά είναι ότι επειδή τα TPA έχουν πολλούς κωδικούς πάντα κάτι δεν είναι σε απόθεμά και δεν μπορείς να κάνεις τη συνταγή οπότε θα πρέπει να το πάρεις από άλλο κατάστημα. Αυτό σίγουρα ανεβάσει το κόστος για κάποιον που ζεί στην επαρχία αν συνυπολογίσεις και τα μεταφορικά αφού συμφέρει να κάνεις μαζικές παραγγελίες με μεγάλα ποσά για να κερδίζεις τα μεταφορικά.


Επόμενη δοκιμή θα είναι το AfterWork αλλά μου λείπει το Κentucky Bourbon το οποίο και βρήκα σε άλλο κατάστημα αλλά θα παίξει παραγγελία μόλις δημιουργηθεί ανάγκη και για άλλα πραγματάκια.


Εύχομαι κάποια στιγμή και καμμιά συνταγούλα με σοκολατίτσα!!!  :) Από ότι διάβασα κάτι παλεύεις ;) 


Επίσης έχω μια απορία ακόμη. Τα υγρά τα χτυμαμε κάθε μέρα αφού τα βάλουμε στο τελικό μπουκάλι ή τα χτυπάμε και όταν τα αφήνουμε 2-3-4 ημέρες να δέσουν μεταξύ τους στο αρχικό στάδιο;







« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 29, 2015, 11:40 από constantinos77 »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #110 στις: Ιουλίου 29, 2015, 17:04 »
Κωνσταντινε οταν τα βαλεις στο τελικο μπουκαλι και μετα αρχιζεις το χτυπημα .. και αυτο το κανεις οποτε το θυμηθεις πιο συχνα πιο καλυτερα :D :yes:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #111 στις: Ιουλίου 29, 2015, 20:10 »
Φιλε κωστα καλησπερα  τησ παραξενεσ και πολεσ μοιξησ στα υγρα τησ αποφευγο διοτη πριν κανα μηνα ειχα φτιαξη μερικα καπνικα γλυκα και κατι σαν ρετ μπουλ ασ πουμε με εβαλε λοιπων ο  :deviltroll: και ανακατεψα σε ενα 10 μελο λοιγο απο ολα το τελικο αποτελεσμα ηταν υπεροχα  οταν ομωσ  αναμειξα ολα τ  αρωματα σε μεγαλη ποσοτητα ηταν μ-------α το αποτελεσμα

Στα υπαρχων τωρα που κανω καπνικα οταν περνω καινουργια αρχειζω με 10 μελα  μετα 50 μελα κιι απο εκη αν το τελικο αποτελεσμα ειναι καλο κανω κιι παραπανω παντα με τησ αναλογιεσ σε του αρωματοσ οτι λεη ο καλυτεχνησ
Αυτο που θελο ειναι να μου πησ αν κανω καπου λαθοσ  μπενω στων υπολογιστη υγρων  βανω τησ επιθυμητεσ αναλογιεσ και αρχειζω οσ εξησ περνω για 50 εμελ  μπουκαλι  γιαλινο σκουροχρωμο  200 ρη βανω πρωτα το αρωμα μετα τη βαση μετα τη vg  και  pg  το ανακατεμα  την αρχη μπορη ν  παρη και 30 λεπτα αλλα καθημερινα το λιγοτερο 4 φωρεσ   ανακατεβω
Στα γραφω γιατη ξερω οτι εσυ κανησ καπω  διαφωρετικα τα αρωματα σου κιι λεω μηποσ ειναι λαθοσ ο τροποσ που τ  διαχειριζομαι ολα μαζι

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #112 στις: Ιουλίου 30, 2015, 12:20 »
Φίλε Κώστα συγαρητήρια κι από μενα για τις συνταγές σου. Και μόνο που διαβάζω μου τρέχουν τα σάλια. Ίσως ν αρχίσεις να σκέφτεσαι να τα βγάλεις και στο εμπόριο σαν έτοιμα  :hmmm: . Το μόνο πρόβλημα είναι ότι για να φτιάξω μία απ αυτές τις συνταγές θέλω (για πρώτη αγορά) κανα 30άρι €...  :'(  πολλά αρώματα γαρ. Τέλος πάντων, ήθελα να ρωτήσω, αν διαφοροποιήσω τα ποσοστά pg/vg που αναφέρεις και η νικοτίνη περιέχεται ήδη στην vg ας πούμε πειράζει? Θα υπάρξει κάποια διαφορά στο τελικό αποτέλεσμα?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #113 στις: Ιουλίου 30, 2015, 14:57 »
Γιωργο οπως και να τα κανεις με την κλασικη μεθοδο ή με την δικη μου μια χαρα θα ειναι .. ( βεβαια εχω ξαναπει στην δικη μου ειδα καποιες διαφορες γιαυτο συνεχιζω να την ακολουθω ) αλλα εν πασει περιπτωση ειπα και πριν .. μια χαρα αρχισε με την κλασικη μεθοδο και να βρεις και καποιο χρονο ακολουθα και την δικη μου για να σχηματισεις δικη σου γνωμη  :yes:


@bobos (μακαρι να τα εβγαζα και στο εμποριο ... ισως τα δει καποιος και το κανει  :tongue_smilie: ) το εχω ξανααναφερει τις συνταγες  να τις κανετε με την δικη σας αναλογια σε PGVG  απλα επειδη εγω τις δοκιμαζω με 100% VG  αλλα και με 30-70 PGVG  αναγραφω τα χαρμανια αυτα στις συνταγες μου ... να βαζετε τα δικα σας χαρμανια  :yes:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #114 στις: Ιουλίου 31, 2015, 00:53 »
Κωστα σε ευχαριστω για την απαντιση εξαλου τη σελιδα σου την εχω αποθηκευση  για να ενημερωνομε στα οτι γραφησ στο καθε σου ποστ να εισαι παντα καλλα ν  μασ βοηθασ και εμασ τουσ νεουσ στο χωρο του ητ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #115 στις: Αυγούστου 03, 2015, 14:11 »
κωστα στο legendmild2 οταν λες διπλασιασμο ποσοστο αρωματων..εννοεις στα 30μλ διπλασιο ποσοστο αρωματων???σωστα καταλαβα???

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #116 στις: Αυγούστου 03, 2015, 17:01 »
Ναι καλα καταλαβες  :yes: αν το διπλασιασεις θα το φτασεις στο 15% σχεδον, οποτε εισαι ακομα καλα δεν εχεις κανει υπερβολη .. Η αυθεντικη συνταγη ειναι απαλη και ξεκουραστη αλλα ανετα ανεβαινει και σε διπλασιασμο ;)

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #117 στις: Αυγούστου 03, 2015, 21:00 »
ευχαριστω κωστα.....αλλη μια συνταγη προς δοκιμη μετα απο τις πρωτες τρεις οι οποιες ειναι εξαιρετικες(crime scene-after work-mojito)

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #118 στις: Αυγούστου 18, 2015, 16:20 »
Καλησπέρα!


Παρήγγηλα τα υγρά για να φτιάξω το crime scene. Μόλις με πήραν και μου είπαν ότι δεν υπάρχει προς το πρόν το toasted almonds (αν και στο site φαινοταν διαθέσιμο). Τελος πάντων, επειδή είμαι λίγο ανυπόμονος, αν φτιάξω μία παρτίδα χωρίς αυτό για αρχή (ως που να έρθει) θα έχει μεγάλη απόκλιση? Σίγουρα θα έχει, αλλα θα ατμίζεται ή να μην το δοκιμάσω καν? Μήπως να το αντικαταστήσω με κάτι άλλο? Κώστα τι λες?

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 97 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280668 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix