vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

255 επισκέπτες, 4 χρήστες
panos61, Doubt, Mimhsdr, bloodlessz

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2625 στις: Ιουνίου 09, 2016, 09:39 »
δυστυχώς εγώ δεν τα κατάφερα με το Creamy Strawberry Pancakes
ενώ φαίνεται πως είναι ένα καλο υγρό εμενα η φράουλα με κουράζει παρα πολύ γρήγορα (πρέπει να το πάρω απόφαση ότι δεν μου πάνε τα φρούτα)
το v-cookie μου άρεσε αν και μου βγάζει και εμενα μια περίεργη γεύση δεν με ενοχλεί και δεν με κουράζει καθόλου
το smoke-x είναι καλούτσικο αλλα δεν θα το ξανακάνω (επειδή έφτιαξα πρόσφατα κλώνο tribeca και έχω πάθει πλακα)
το αμβροσία πολύ καλο αλλα λιγάκι έντονο με 10% νομίζω θα το αραιώσω να φτάσει στο 7-8% και θα είναι ακόμα καλύτερο για τα δικά μου γούστα
έχω ακόμα αρκετά να δοκιμάσω αλλα μου έχουν ήδη κάνει καλή εντύπωση τα αρώματα

μια ερώτηση
έχει καμια σχέση το smoke με τον κλώνο tribeca? μοιάζουν καθόλου?

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2626 στις: Ιουνίου 09, 2016, 13:25 »
παντως με τρελαινει οταν οι εταιρειες δεν γραφουν χρονους ωριμανσης για τα υγρα τους.εστειλα και email ,στην after 8 για να τους ρωτησω σχετικα με τα δυο αρωματα που πηρα,αλλα δεν μπηκαν στον κοπο να μου απαντησουν.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2627 στις: Ιουνίου 09, 2016, 13:32 »
δυστυχώς εγώ δεν τα κατάφερα με το Creamy Strawberry Pancakes
ενώ φαίνεται πως είναι ένα καλο υγρό εμενα η φράουλα με κουράζει παρα πολύ γρήγορα (πρέπει να το πάρω απόφαση ότι δεν μου πάνε τα φρούτα)
το v-cookie μου άρεσε αν και μου βγάζει και εμενα μια περίεργη γεύση δεν με ενοχλεί και δεν με κουράζει καθόλου
το smoke-x είναι καλούτσικο αλλα δεν θα το ξανακάνω (επειδή έφτιαξα πρόσφατα κλώνο tribeca και έχω πάθει πλακα)
το αμβροσία πολύ καλο αλλα λιγάκι έντονο με 10% νομίζω θα το αραιώσω να φτάσει στο 7-8% και θα είναι ακόμα καλύτερο για τα δικά μου γούστα
έχω ακόμα αρκετά να δοκιμάσω αλλα μου έχουν ήδη κάνει καλή εντύπωση τα αρώματα
μια ερώτηση
έχει καμια σχέση το smoke με τον κλώνο tribeca? μοιάζουν καθόλου?


Κι εμένα δε μ’ αρέσουν τα σκέτα φρούτα Κώστα, σε γλύκισμα όμως άλλη ιστορία. Αν το αραίωνες (το Strawberry Pancakes) λιγάκι; Αλλά τι λέω εγώ τώρα; Εμένα περίμενες να σου πω...

Το ambrosia που γράφεις το φτιάξαμε χτες με φίλο (του κόμματος του βάρους) και είχε ωραία μυρωδιά αλλά σε κάποια στιγμή μου έβγαλε μια τσιχλόφουσκα που δεν μου άρεσε καθόλου. Φτιάξαμε και το bite me που με δυσκολία κρατηθήκαμε να μην το φουμάρουμε όλο επί τόπου. Νεότερα σε κάνα μήνα...

Smoke, don’t know… :dontknow:
 
ΥΓ. Το Strawberry Pancakes φύλα το σε δροσερό ντουλάπι να έχεις να με κεράσεις όταν θα έρθω στη Βέροια... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2628 στις: Ιουνίου 09, 2016, 13:33 »
To smoke ειναι κλωνος tribeca, το smoke x εχει επιπλεον σοκολατα.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2629 στις: Ιουνίου 09, 2016, 13:47 »
για το bite me,ειδα καποιες φωτο μετα απο 3μλ,με απιστευτη μακα στην αντισταση και το απεφυγα,αλλιως φαινεται πολυ ενδιαφερον.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2630 στις: Ιουνίου 09, 2016, 13:58 »
Αν είναι έστω και λίγο πιο φιλικό με τις αντιστάσεις από το supreme, έχουμε εκπαιδευτεί και είμαστε ΟΚ. Αν είναι χειρότερο, τι θα κάνουμε; Τζούρα και καινούργιο βαμβάκι; Δεν λεει...

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2631 στις: Ιουνίου 09, 2016, 14:25 »
H τσιχλόφουσκα σχεδόν έφυγε, αλλά νομίζω πως πήγε στο bite me :tongue_smilie: 
Οπότε αναμένουμε.
Σταμάτα να με λες χοντρό.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2632 στις: Ιουνίου 09, 2016, 14:37 »
To smoke ειναι κλωνος tribeca, το smoke x εχει επιπλεον σοκολατα.

ευχαριστώ φιλε μου
ρώτησα επειδή το smoke-x το έκανα και ενώ και αυτό είναι ωραίο αλλα με ψιλοκουράζει παράλληλα έκανα και tribeca κλώνο και εκεί έπαθα πλακα (το αυθεντικό tribeca δεν το έχω δοκιμάσει)
έχω και ένα μπουκαλάκι άρωμα smoke και σκεφτόμουν να ρωτήσω πριν το κάνω αλλα αφού μοιάζει με tribeca θα το κάνω σήμερα κιόλας

cpbaroque την φράουλα θα την δώσω στο αφεντικό μου αυτός ατμίζει τα πάντα  

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2633 στις: Ιουνίου 09, 2016, 14:41 »
ποιο κλωνο-tribeca εφτιαξες αν επιτρεπεται ???

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2634 στις: Ιουνίου 09, 2016, 14:45 »
Graham έβαλα το clear και όλα τα αρώματα TPA

12.5% Double RY4
2.5% Graham Cracker
2% Acetyl Pyrazine
3% ethyl maltol

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2635 στις: Ιουνίου 09, 2016, 14:49 »
cpbaroque την φράουλα θα την δώσω στο αφεντικό μου αυτός ατμίζει τα πάντα  

Αυτούς τους τύπους τους ζηλεύω... :(


H τσιχλόφουσκα σχεδόν έφυγε, αλλά νομίζω πως πήγε στο bite me :tongue_smilie:

Έχεις μπερδέψει τα μπουκάλια! Αλλιώς, χωρίς να το ξέρεις, έχεις κάνει μια συγκλονιστική επιστημονική ανακάλυψη... ;)


Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2636 στις: Ιουνίου 09, 2016, 14:50 »
Αν είναι έστω και λίγο πιο φιλικό με τις αντιστάσεις από το supreme, έχουμε εκπαιδευτεί και είμαστε ΟΚ. Αν είναι χειρότερο, τι θα κάνουμε; Τζούρα και καινούργιο βαμβάκι; Δεν λεει...

το supreme μπροστα του ηταν σκετη βαση χαχαχα,αλλα ξαναλεω το ειδα σε φωτο που αναρτησε φιλος στο facebook,οποτε καλυτερα ας μας φωτισουν τα παιδια που ηδη το ατμιζουν.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2637 στις: Ιουνίου 09, 2016, 14:52 »
kotsos νομιζω το smoke ειναι οπως το smoke x δηλαδη εμενα μου βγαζει πυραζινατο χωρις την προσθηκη σοκολατας,
δεν ξερω αν ειναι ακριβως κλωνο tribeca,αλλα εχουν καποια ιδια αρωματα RYειδη..

To amvrosia το ειχα πολυ καιρο ισως και διμηνο ωριμανση και με κουρασε σαν γευση μιας και νομιζω επειτα απο 2 εβδομαδες ωριμανσης ηταν πιο ευκολοπιοτο.
Επειτα απο την διμηνη ωριμανση εκανε χαλια και τις αντιστασεις πολυ γρηγορα και βαρυνε αρκετα η γευση του με αποτελεσμα να με κουρασει.

Ισως να φταιει βεβαια οτι εβαλα αρκετο ποσοστο αρωματος.


Σε αντιθεση με το smoke x που του ατμιζω ευχαριστα.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2638 στις: Ιουνίου 09, 2016, 14:54 »
εγω παιδια πριν λιγο εφτιαξα ενα 100μελο bite me και εναι πολυ σκουρο..δλδ με ωριμανση μαλλον θα γινει σαν αραπης στο μαυρισμα..θα κανει αντιστασεις και βαμβακια για πεταμα..αλλα εχει μια μυρωδιααα

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2639 στις: Ιουνίου 09, 2016, 14:55 »
το supreme μπροστα του ηταν σκετη βαση χαχαχα,αλλα ξαναλεω το ειδα σε φωτο που αναρτησε φιλος στο facebook,οποτε καλυτερα ας μας φωτισουν τα παιδια που ηδη το ατμιζουν.


 :laugh1:
Το φοβήθηκα αυτό όταν είδα το χρώμα του σκέτου αρώματος πόσο σκούρο ήταν. Τρεις φορές την ημέρα θα στρίβουμε πάλι γμτ...


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12683 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem