vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, Jorge, Paso, noe, Αράπης, chkontog, pngtszs1976, lagoudakis

Twitter

Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 20, 2009, 23:15 »
Μάλλον έχει πρόβλημα ο ατμο. αλλά κι εγώ παρατήρησα ότι όταν βάζω έτοιμα φίλτρα ατμίζει πιο κάλα και άνετα αλλά όταν τα γεμίζω εγώ τότε θέλει πιο πολύ προσπάθεια να ατμίσω,το απέδωσα στο ότι το έτοιμο φίλτρο έχει υγρό pg ενώ το υγρό που γεμίζουμε είναι vg που είναι πιο "παχύ" σαν σύσταση.Για να δούμε τι θα σου πουν από την εταιρία???

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 20, 2009, 23:31 »
μπορει να ειναι και προβλημα μπαταριας...σας ευχαριστω ολους παιδια. Το θεμα εχει ηδη παρει το δρομο της...δικαιοσυνης

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 22, 2009, 02:09 »
Το ιδιο θεμα αντιμετωπιζει απο εχθες μια φιλη που της πηρα το EVO.Της ειπα να καλεσει στον αντιπροσωπο.Εγω παντως για ατμοποιητη το βλεπω(το εχει 3 μερες)

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 22, 2009, 03:27 »
τα στειλα στον αντιπροσωπο πακετο, ατμο και μπαταριες. Επικοινωνησε αμεσως μαζι μου, οντας πολυ ευγενικος και προθυμος να με βοηθησει. Τι να το κανεις ομως... μου ειπε οτι δεν βλεπει κανενα προβλημα και οτι τα δοκιμασε και ατμιζουν μια χαρα. Εγω ομως ξερω πολυ καλα οτι και οι 2 ατμο οσο κι αν ρουφουσα, μονο καμμενο εβγαζαν και μετα σταματουσαν. Ισως η διακοπη λειτουργιας τους για 1 24ωρο περιπου, διαστημα που μεσολαβησε για την αποστολη, να συνετελεσε στο να λειτουργησουν ξανα. Απογοητευση θα λεγα,,,,

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 22, 2009, 09:13 »
Σίγουρα μπορεί να απογοητευτείς,αυτό όμως δεν σημαίνει ότι το βάζουμε και κάτω.Μπορείς να δοκιμάσεις και κάτι άλλο.Δεν κάνω το συνήγορο του διαβόλου απλά λεω........Οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε πάνω από δύο διαφορετικά ηλεκ.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 22, 2009, 09:54 »
ναι ρε συ αλλα εχω δωσει τοσα χρηματα για αυτο και πολλοι το εκθειαζουν... αμα ειναι ομως να ατμιζει οποτε του καπνισει τι να πω τοτε...και εγω τα σχολια αλλων ακουσα και το πηρα :(

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 22, 2009, 10:03 »
Δεν είναι έτσι,το έχουμε συζητήσει πολλές φορές,κάτι που κάνει για κάποιον δεν κάνει για κάποιον άλλον,χωρίς παρεξήγηση.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 22, 2009, 10:06 »
μα εδω μιλαμε οτι δεν ατμιζε καθολου τουλαχιστον επι μια μιση ωρα που προσπαθουσα. ξερεις κανεναν που θα του εκανε κατ' αυτον τον τροπο;

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 22, 2009, 10:16 »
Οχι αυτό δεν το ΄χω ξανακούσει,όμως είναι και μυστήριες αυτές οι συσκευές,τι να πω?????
Ολες εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 22, 2009, 10:25 »
Οχι αυτό δεν το ΄χω ξανακούσει,όμως είναι και μυστήριες αυτές οι συσκευές,τι να πω?????
Ολες εννοώ.

αν διαβαζες τι προβλημα αναφερω απο το 1ο μου post, και πιο πριν ενας φιλος αναφερει κατι αναλογο, τοτε σιγουρα θα το χες ακουσει! και φυσικα δεν τα χω μαζι σου, κουβεντα κανουμε. Συμφωνω στο οτι ειναι μυστηριες. Καθ' τι που πρωτοβγαινει στο εμποριο πολλες φορες παρουσιαζει...προβληματα, τα οποια εξαλλειφονται ή μειωνονται με τον καιρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2009, 10:30 από lionor »

Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 22, 2009, 11:43 »
Αναφορά προβληματικών προιόντων 034
Αποτελέσματα ελέγχου παραγγελίας ............ Τα οποία αποτελούνται από [2] δυο μπαταρίες BW1 & [2] δυο ατμοποιητες EVD1,
1. Μετα από πλήρες φόρτιση, οι μπαταρίες δεν δείχνουν κανένα εργοστασιακό πρόβλημα.
2. Οι ατμοποιητες, έλεγχος αντίστασης 100%
    θερμοκρασία 260 deg.                     100%
Μετά από παρατεταμένη χρήση και των δυο ατμοποιητών        δεν διαπιστώθηκαν δυσλειτουργίες.
Παρατηρήσεις:
Κατά την παραλαβή  παρατήρησα ότι οι γέφυρες των ατμοποιητών δεν περιείχαν υγρό η κατάλοιπα.
τεχνικός
Δημ. Μηνάς
Intellicig.gr
Κυρία Αννα να ενημερώσετε τον κύριο Μωραιτη.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 23, 2009, 18:42 »
σημερα παρελαβα τους ατμο και τις μπαταριες που ειχα στειλει για ελεγχο

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 23, 2009, 21:00 »
Πάλι καλά.
Αυτές οι διενέξεις (που μπορεί να συμβούν με οποιαδήποτε εταιρία) είναι που με έκαναν να γράφω το θέμα για τις εγγυήσεις παλιότερα: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,200.0.html
Μπορεί καμιά φορά για περίεργους λόγους και οι δύο πλευρές να έχουν δίκιο. Έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που ένα ανταλλακτικό τη μια μέρα φαινόταν νεκρό και την άλλη ζωντάνεψε από μόνο του.
Αλλά ας μη συνεχίσουμε εδώ την κουβέντα για τις εγγυήσεις. Υπάρχει το θέμα που παρέθεσα.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 23, 2009, 21:45 »
Από την άλλη, όταν εγώ παραγγέλνω ένα ατομάιζερ που μετά από μια βδομάδα τα 'φτυσε ξαφνικά και το στείλω πίσω πού θα ξέρει ο έμπορος ότι είναι αυτό της τελευταίας αγοράς κι όχι αυτό που αγόρασα πριν τρεις μήνες!

Αντιπαραθεσα τα δικα σου λογια! Ξερεις το χα κι εγω απορια αυτο :) ειτε μιλαμε για ατομαιζερ ειτε για μπαταρια
Οποιος αντιπροσωπος εχει απαντηση ας την δωσει εδω :)
Και εγω μετα θα παω για...αλλαγη φυλου :)
Τεσπα, τελος καλο ολα καλα, δεν θελω να πω τπτ αλλο εδω.

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 29, 2010, 18:05 »
Μολις το παρατηρησα και εγω ατμιζα 2 μερες με υγρο που εσταζα εγω και σημερα τερμα. ρουφουσα αλλα εβγαζε μηδαμινο ατμο μαλιστα εβαλα προγεμισμενα και παλι εκανε το ιδιο.αλαξα μπαταρια παλι το ιδιο
μετα εβγαλα ατμ τον φυσιξα τον εβαλα σε μπαταρια με κουμπακι κ κρατουσα το κουμπακι πατημενο ανα διαστιματα να εξατμιστει οτι υγρο ειχε απομεινει. μετα εσταξα απευθειας στον ατμ και δουλευε. εβαλα προγεμισμενο φιλτρακι και αυτη τη στιγμη ατμιζω κανονικα.
μαλον εχεις δικιο και ειναι απο το vg,πρεπει να τον μπουκωνει. το fun store πουλαει eco mix αλλα δεν ξερω την αναλογια που χρειαζεται κ επεισης αν αλοιωση το τελικο αποτελεσμα του υγρου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 20 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 23:11
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4685 498759 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:35
από Xameno_Skli
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy