vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

261 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, manoslykos

Twitter

Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?

Αποσυνδεδεμένος TsarVII

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #585 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 03:25 »
Μια εβδομάδα και τρεις μέρες ατμιστής, αρχίζω και συνειδητοποιώ, ύστερα και από παραινέσεις παλιότερων, ότι πρέπει να μπει ένα φρένο σιγά σιγά ύστερα από σχετικό excelάκι που δουλεύω. Βέβαια σχετική εφαρμογή στο κινητό με πληροφορεί ότι έχω εξοικονομήσει ήδη 45ε από το κόψιμο του κ/τ, οπότε ..η απόσβεση έρχεται!  :WhatHeMeans:


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #586 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 03:36 »
Η βασική απόσβεση δεν είναι στην τσέπη. Αλλού είναι.

Αποσυνδεδεμένος TsarVII

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #587 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 03:43 »
Το κ/τ δεν κόπηκε για λόγους οικονομίας (έπαιξε και αυτό το ρόλο του). 10 χρόνια πακέτου, μπορεί και 2 πακέτων την ημέρα πήγαν πολύ. Και μόνο που μπαίνω πλέον σπίτι μου και δεν μυρίζουν τα πάντα ή δεν υπάρχουν στάχτες και καπνοαναπτηροχαρτάκια παντού με ικανοποιεί. Στον οργανισμό σημαντικές αλλαγές δεν έχω δει ακόμη καλώς να έλθουν. Σε γενικές γραμμές όμως προτιμώ να δίνω τα ίδια, ακόμη και περισσότερα και να κάνω κάτι για την υγεία μου, παρά όλη αυτή η πίσσα ετών. 

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #588 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 10:02 »
Πρέπει να έχω καβατζώσει την 500άρα, σε περίπου 1.5 μήνα... ??? :wall:
Απόσβεση; Αχαχα, καλό!!!!

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #589 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 22:09 »
Εκεί γύρω είμαι και γω.... αλλά 1ον 1,5 μήνα χώρος τσιγάρο μετά από 12 χρόνια δυο πακέτων αξία ανεκτίμητη που λέει και η διαφήμιση . Και επίσης ανακάλυψα ένα καινούριο εξαιρετικά ενδιαφέρον κόσμο !✌️


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #590 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 22:23 »
1800 ευρώ ( συμπεριλαμβάνει προμήθεια νικοτίνης για κάποια χρόνια)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #591 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 22:41 »
Η απάντηση μου πλέον στο συγκεκριμένο νήμα είναι....do i wanna know? (όπως το τραγούδι  :)) )

Αποσυνδεδεμένος emere

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #592 στις: Μαρτίου 02, 2017, 02:57 »
250-300 ευρώ σε διάστημα 11 μηνών..

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος rigo

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #593 στις: Μαρτίου 02, 2017, 06:12 »
Ενα 300ευρω στο εν Ελλαδι καταστημα και 340 στην Κινα και την Ολλανδια!640 απο τον Δεκεμβριο!Ενα μερος υγρων μου διαφευγει!Λεω να ξοδεψω κανενα 200ευρω ακομα και μετα να γινω καλο παιδι! :tongue_smilie: ::)
Ενταξει απο τον ενα clearomizer το ενα mod και τις 2 μπαταριουλες,μεχρι το τελος Γεναρη,φτασαμε στους 8 ατμο,3 mod και 9 μπαταριες!

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #594 στις: Μαρτίου 02, 2017, 09:12 »
Ειμαι νεα στον χορο του η.τ.  Δεν θελω να μετρησω τα ποσα εχεω ξοδεψει ως τωρα. Υποτιθεται οτι περα απο το θεμα υγειας (που ειναι το μεγαλυτερο κερδος) το εκοψα και για να κανω οικονομια (εδω γελάμε). Απο διαφορα λάθη του πρωτάρη (δικαιολογημένα) και διαφορους πειραματισμους με αντιστασεις (ευτυχως στα υγρα ειμαι πιο σταθερη. Μια γευση δοκιμασα και με αυτη ειμαι, δεν την εχω αλλαξει) εχω καταλληξει με δυο Μοντς και 3 ατμοποιητες :laugh1:. Ο 3ος ειναι στον δρομο ερχεται απο Κινα.
Πως τα καταφερα αυτο?
Πρωτο λάθος: Η οικονομια τρωει τον παρά, ελεγε η γιαγια μου. Ή οτι πληρώσεις πέρνεις. Το πρωτο μοντακι το πηρα επειδη μου φανηκε φθηνοτερο απο τα αλλα. Ειπα μα να δωσω μια περιουσια? Δοκιμη κανω.... Σαν μοντακι μια χαρα δουλευε, ευχριστο και μικρο. Αλλα τα βρηκα σκουρα με την μπαταρια. Δυο φορες την ημερα φόρτηση και το αγχος αν θα αντεξει μεχρι να παω σπιτι να το βαλω στη πριζα. Μη ξεμεινω.... Δεν αντεξα, πηρα ενα Pico που μπορω να του αλλαζω μπαταρια και οχι ολοκληρο το Μοντ.

Ο ατμοποιητης του πρωτου μποντ μου φανηκε μικρος (vaporress gardian tank 2ml) και συν οτι ηθελα να δοκιμασω και αλλες αντιστασεις. Αντε να παρω εναν μεγαλυτερο. Ηρθε ο Μελο 2 (4l) στην παρέα...αλλα επειδη κατι δεν μου παει καλα με τον Μελο 2 και επειδη η γευση που μου δεινει ο gardian ειναι πολυ καλυτερη απο του Μελο παραγγειλα το target pro τανκ. Δυστυχως exei 2.5ml xωρητικοτητα (ειχα βολευτει που γεμιζα μια φορα την μερα με τον Μελο) αλλά θα επιζησω

Εχω κανει και τα πειραματα μου με τις αντιστασεις... δεν εχω καταλληξει ακομα σε ποια μου ταιριαζει.Ξεκινησα απο την αρχη με πνευμονικο καπνισμα και ο γέρος σκύλος δυσκολα μαθαινει νεα κόλπα. Ειπα να δοκιμασω το τσιγαρισιο για να κανω λιγο οικονομια στη καταναλωση υγρου. Αλλα τα εχω βρει μπαστουνια....Πολυ κουραστικη τζουρα. Αλλο πραμμα να ρουφας μια γεματη τζουρα και να νοιωθεις τη γευση να τρεχει απο παντου και αλλο αυτη η σφιχτη τσιγαρισια που σε πονανε τα πνευμονια απο το ρουφα ρουφα...(και λενε οτι ο Μελο ειναι αερατος και δυσκολα κανει τσιγαρισιες. Διαβαζοντας λοιπον το φορουμ πηρα μια Τριτον αντισταση 1.8  ) Ευτυχως που δεν πηρα τον Ναυτιλο. Ηταν η δευτερη επιλογη απο το Ταρκετ προ. Δεν τον πηρα λογο μεγεθους. Το μικρο ήταν πολυ μικρο και το μεγαλο πολυ μεγαλο.  και γιατι δεν μου αρεσε οπτικα. Γλιτωσα μια λαθος για μενα αγορα. Θα αλλαξω αντισταση και το θεμα λυθηκε πιο οικονομικα. Πνευμονικη τζουρα λοιπον. Τουλαχιστον εχω καταλληξει καπου.



Αποσυνδεδεμένος AC/DC

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #595 στις: Μαρτίου 02, 2017, 09:53 »
Εχω χασει τη μπαλα.Πανω απο 500 ευρο το τελευταιο δυμηνο σε υγρα,βασεις,ατμο και αξεσουαρ σε προσφορες :hmmm:
Για κανα χρονο δε βλεπω να ξαναγοραζω τιποτα...Αντε καμια αντισταση για ναυτιλο :-\

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #596 στις: Μαρτίου 02, 2017, 20:06 »
Το νήμα των τύψεων. Το ξαναγράφω και μόνο που ανακάλυψα το συγκεκριμένο χόμπι αξίζει και το τελευταίο ευρώ που έδωσα ! Ειδικά τώρα που μου δένουν και τα diy


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ivris

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #597 στις: Μαρτίου 02, 2017, 20:41 »
Αμα τα βαλεις κατω απο εποχη νομπακο, ατμοποιητες ,καρτο , επισκευασιμους, αρωματα,υγρα οριτζιναλε, συρματα,βαμβακια κλπ κλπ μιλαμε για 1000€ απο την μερα που ξεκινησα...

Αποσβεση ? υγεια !

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #598 στις: Μαρτίου 26, 2019, 10:50 »
οπως λεω και στον κολλητο μου το καπνισμα ειναι η ποιο ακριβη καταχρηση,εχω με την μανια που καπνιζα ηθελα 3.000 ευρω τον χρονο.
14 μηνες ατμιστης με ενα υπολογισμο με 300 ευρω τον χρονο βγαινω ανετα,στα 300 ευρω εχω βαλει τα παντα,4 ατμοποιητες 2 μοντακια,υγρο και τις αντιστασεις.
η διαφορά στην τσεπη ειναι εμφανης και ατμιζω και πολυ,οπως καπνιζα και πολυ.
σαν πρωτη χρονια ομως λογω ψαξιματος σε αρωμματα και ατμοποιητες ενα 500 ευρο το ξοδεψα.
επρεπε να δοκιμασω καμια 30αρια ατμο για να βρω κατι κοντα στα γουστα μου

Αποσυνδεδεμένος Kostis101

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #599 στις: Μαρτίου 26, 2019, 12:06 »
Ατμιζω περιπου 10 μηνες και εχω χαλασει 450 ευρω μεχρι τωρα, οπως ολοι μας τα περισσοτερα εξοδα τα εκανα και εγω τους πρωτους μηνες που δοκιμαζα πολλα πραγματα για να δω τι μου αρεσει. Πλεον κατα μεσο ορο ειμαι στα 15-20 ευρω το μηνα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias