vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

212 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, John K, mfk, Jorge, Panokali, FaniFox, Milarepa, nightdream, stsoulos

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V5

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #255 στις: Ιουλίου 01, 2016, 14:55 »
Εντυπώσεις μετά από 4 μέρες και 3 στησίματα μετά την παραλαβή του SJMY απο 3Fvape.
Κατηγορηματικά, είναι ο τελειότερος κλώνος που έχει περάσει από τα χέρια μου! :respect:

Ποιότητα κατασκευής καταπληκτική! :thumpup:

O-rings πολύ καλής ποιότητας και χωρίς μυρωδιές! :thumpup:

Διαρροή καμία, είτε ξαπλωτός είτε ανάποδα, είτε σε οποιαδήποτε θέση! :thumpup:

Άτμισμα στην πιο σφιχτή θέση, κάπως περισσότερο αεράτο απ' ότι θα προτιμούσα,
αλλά χωρίς να με χαλάει ιδιαίτερα. :delicious2:
Μόλις βγει ο κλώνος ΜΤL κιτ θα τον προμηθευτώ πάντως.

Άτμισμα στην πιο ανοιχτή θέση, αεράτος για ωραιότατες πνευμονικές. :cigar:

Χαρείτε τον! 8)

Υ.Γ. Και τα λογότυπα στη θέση τους! ;)
Μας ανοίξατε την όρεξη. Καλοάτμιστος.  :)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #256 στις: Ιουλίου 01, 2016, 17:02 »
[310.gr author=sergor link=topic=30458.msg1027337#msg1027337 date=1467372158] που πουλάνε τανκ τζαμακι εδώ? [/quote]
310.gr

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #257 στις: Ιουλίου 02, 2016, 01:14 »
Ο κλώνος της SXK  του kayfun  mini v3 από FT είχε γυάλινο τανκάκι (εκτός αν με ξεγέλασε :confused1:), πλαστικό ήταν το ανταλλακτικό.Όμως το γυάλινο, έτσι κι αλλιώς το πουλάει 1,08$. Πουθενά δεν βρίσκω περιγραφή του τανκ του v5, αλλά στην χειρότερη περίπτωση να χρειαστεί να αγοράσεις ξεχωριστά.


Βλέπω τώρα στη 3fvape ότι γράφει για τανκ από γυαλί, σύμφωνα με το link του
ambient
Γυάλινο είναι φίλε μου.. Τον έχω εδώ και μια βδομάδα.. Ελάχιστες έως μηδαμινες οι διαφορές του απ το γνήσιο... Ακριβώς ίδια συσκευασία.. Τέλεια γεύση... Για τον sxk μιλάω... Πραγματικά vfm!!!

Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #258 στις: Ιουλίου 02, 2016, 02:32 »
για να βρίσκεται :o

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #259 στις: Ιουλίου 02, 2016, 12:31 »
Ήρθε και ο δικός μου από ft. Εντυπώσεις ανάμεικτες....
Μεγάλο προσόν το πανεύκολο στήσιμο και γέμισμα που γίνεται πραγματικά σε 2 λεπτά.
Κυρίως το στήσιμο είναι το ευκολότερο που έχω συναντήσει με μεγάλες βίδες για να πιάνουν εύκολα το σύρμα και οριθετημένο deck που πρέπει να κάνεις τρελό λάθος για να τοποθετήσεις λάθος ή λιγότερο βαμβάκι.
Υποψία καμμένου και διαρροές ούτε κατά διάνοια.

Από την άλλη το όλο στήσιμο του ατμοποιητή είναι για αεράτες τζούρες, εκεί αποδίδει πολύ καλά και σε γεύση και σε ντουμάνι (θέσεις 3 και 4).
Στην πιο σφιχτή τζούρα ναι μεν είναι τσιγαρίσιος αλλά κάτι με χαλάει στην παραγωγή και τη πυκνότητα του ατμού, μάλλον φταίει η μεγάλη καμπάνα που δεν είναι τόσο μικρή όσο πρέπει για μεστή γεύση.
Θα περιμένω το MTL kit που ελπίζω να βγει σύντομα από fasttech μήπως και του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία να πλησιάσει τα γούστα μου.

(τελικά τον κλωνοphenomenon δεν τον έφτασε)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2016, 12:38 από yian »

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #260 στις: Ιουλίου 02, 2016, 14:58 »
πως θα μάθω εάν αυτά χωράνε στο κλώνο tobeco,  το τζαμακι από τον sxk δε ταιριάζει. περίεργο και οι δυο κλώνοι 1:1 άλλα τα τζαμακια διαφορετικά. αυτό του sxk είναι πιο παχύ

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #261 στις: Ιουλίου 02, 2016, 15:14 »
Δεν έχεις παρά να κάνεις ένα ερώτημα στα Discussions. Όλο και κάποιος που τα έχει πάρει θα σου απαντήσει

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #262 στις: Ιουλίου 02, 2016, 15:19 »
ο πιο εύκολος, γρήγορος και αξιόπιστος τρόπος είναι να τα αγοράσεις και να τα δοκιμάσεις
αλλιώς περίμενε πρώτα να τα πάρει κάποιος και να μας πει

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #263 στις: Ιουλίου 02, 2016, 16:47 »



Στην πιο σφιχτή τζούρα ναι μεν είναι τσιγαρίσιος αλλά κάτι με χαλάει στην παραγωγή και τη πυκνότητα του ατμού, μάλλον φταίει η μεγάλη καμπάνα που δεν είναι τόσο μικρή όσο πρέπει για μεστή γεύση.
Θα περιμένω το MTL kit που ελπίζω να βγει σύντομα από fasttech μήπως και του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία να πλησιάσει τα γούστα μου.


Αυτό με τη τζούρα με χαλάει κι εμένα. Με το ίδιο στήσιμο στον v4 τραβάς τζούρα και την ακούς χωρίς πολλά ρουφήγματα, εδώ κάτι δε μου αρέσει με την παραγωγή ατμού...δεν είναι πυκνός...δεν ξέρω. Δοκίμασα πολλά στησιματα αλλά δεν είδα κάποια αξιοσημείωτη διαφορά σε αυτό το θέμα. Με το mtl μην περιμένεις ότι ως δια μαγείας θα γίνει kayfun προηγούμενων εκδόσεων, δυστυχώς δεν!!! Αυτός ο ατμό απευθύνεται σε συγκεκριμένα γούστα για αεράτες τζούρες κι όχι σε αυτές που ξέρουμε από τους μέχρι τώρα kayfun.
Δεν είναι τυχαίο ότι μεγάλη μερίδα ατμιστών που αγόρασαν τον v5 τον έβαλαν για πώληση μέσα στις αμέσως επόμενες μέρες. Σε άλλους πάλι άρεσε αυτό το διαφορετικό, γούστα είναι αυτά. Εγώ για να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ να βγάλω τη μέρα μόνο με αυτόν, ο v4 είναι πάντα μαζί και όταν θέλω να κάνω ατμισμα στα γούστα μου χρησιμοποιώ αυτόν. Φίλοι με γνήσιους μου λένε ακριβώς τα ίδια, όσο περνάνε οι μέρες τόσο αραιώνουν τον 5 και στρέφονται πάλι σε προηγούμενους.


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #264 στις: Ιουλίου 02, 2016, 18:21 »
Η θέση 3 μοιάζει με του V3 με σχετικά βιδωμένη τη βίδα αέρα ή είναι ακόμη πιο αεράτη???

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #265 στις: Ιουλίου 02, 2016, 20:00 »
Εγω επιβεβαιωνω οτι με το κιτ η τζουρα ρυθμιζεται πολλαπλως απο πολυ σφικτη μεχρι αερατη και χωρις το κιτ πολυ αερατη, ατμιζω και με lite plus και με v3

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #266 στις: Ιουλίου 02, 2016, 20:52 »
Δεν έγραψα κάπου ότι με το mtl δεν σφίγγει η τζούρα, έγραψα ότι ακόμη και με αυτό,  τζούρα kayfun δεν βγάζει ο v5. Δεν είναι μόνο το αν σφίγγει ο αέρας η Όχι, αλλά το όλο σύνολο και η αίσθηση ατμού που παίρνεις. Τώρα αν σε ικανοποιεί εσένα αυτό που σου δίνει,  γούστα είναι αυτά κι εφόσον είσαι εσύ ικανοποιημένος  δε χρειάζεται σχολιασμός πάνω σε αυτό. Εγώ πάντως δεν είμαι.

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #267 στις: Ιουλίου 02, 2016, 23:59 »
Προς τους κατόχους του mtl kit, εκτός από τον αέρα της τζουρας,  το kit δίνει την πυκνότητα του ατμού και τη μεστη γεύση που είχα συνηθίσει με τον lite plus?

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος haris1mee

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #268 στις: Ιουλίου 03, 2016, 17:38 »
Κάτοχος SXK απο FT εδω και 3 ημέρες με λίγα λόγια :αψογη κατασκευή ,ήρθε χωρίς λογότυπα ουτε στην βάση της sxk ,διαρροές μηδέν έως και τώρα .Το μόνο ψεγάδι ήταν τα ορινκ τα οποια τα έπλυνα 3 φορές γιατί έβγαζαν άσχημη μυρωδιά και πέρναγε στην γεύση κατά το ατμισμα .Για όσους τον βρίσκουν αερατο για τα γούστα τους  (όπως κι εγώ )και μέχρι να προμηθευτούν το mtl kit ανεβάζοντας το δαχτυλίδι του afc πάνω από την θέση 1 και αφήνοντας το έτσι  (βάση ακαλυπτη να φαίνονται οι διαβαθμίσεις 1,2,3 και 4 )σφίγγει πολύ η τζούρα και γυρνώντας το δαχτυλίδι ρυθμίζεται εύκολα έως αεράτη τσιγαρισια. Προυπόθεση τα υγρά ανοιχτά 2 πλήρης στροφές για να μπορεί το δαχτυλίδι να σηκωθεί στο απαιτούμενο ύψος.

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #269 στις: Ιουλίου 04, 2016, 21:49 »
αυτο που ειδα μετα απο 3-4 στησιματα δεν θελει πολυ μπαμπακι ουτε και λιγο γιατι μπουκωνει.

με πολυ μπαμπακι μπουκωνει,μην μπουκωνει το ντεκ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 04, 2016, 21:58 από postfire »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12645 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem