vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 7 χρήστες
giorgoscr, th3ofilos, Doubt, Ηρακλης, 2Fdeal, bloodlessz, Jorge

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V5

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1530 στις: Μαΐου 06, 2017, 01:33 »
[justify]@e-Zatmisi, κάτι τελευταίο από μένα. Εγώ είμαι βέβαιος πως θα τα ξαναπούμε για τον v5 σου. Ξέρεις, είναι και θέμα εγωισμού, κι ένας να μου έλεγε πως πήρε γεύση, θα έκανα τούμπα το σύμπαν για να το αποδείξω. Μόνο όταν εξαντλούσα όλα τα δεδομένα μου θα δήλωνα ήττα. / (κι αυτό μέχρι να σκάσω...). [/justify]

Αποσυνδεδεμένος e-Zatmisi

  • **
  • 194
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1531 στις: Μαΐου 06, 2017, 01:36 »
Εντάξει JoeBarTeam Καληνύχτα θα τα ξαναπούμε.
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις τους!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1532 στις: Μαΐου 06, 2017, 01:39 »
Καλό βράδυ σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1533 στις: Μαΐου 07, 2017, 02:49 »
Βάση των παραπάνω post και βάση ενός δικού μου post προ μηνών:

Μετά από πολλούς μήνες χρήσης του Kayfun V5, αυτό που έχω να πω είναι:

Εξαιρετικός ατμοποιητής για να ατμίζεις σκέτη βάση (εφόσον θες αέρα και χτύπημα).

Άμα περιμένεις -γενικά- να πάρεις γεύση από αυτή τη χρυσή μετριότητα, άστο... γύρνα στο τσιγάρο.
Τόσο τραγικός είναι. Δε μπορώ να πω, μου κάτσαν κάποια υγρά από αυτά που ατμίζω που "παίζουν"
καλά, αλλά στα περισσότερα η γεύση αγνοείται χαρακτηριστικά. Σε στησίματα: 2.5άρης πυρήνας,
kanthal 35/40mm, 5-6 στροφές. Το αν παίζει καλύτερα με clapton ή ζιρκόνιο δεν με ενδιαφέρει.

Το οποίο post πέρα απ' ό,τι το είχα συντάξει -full- εκνευρισμένος είναι αυτό που λέμε "στερνή μου γνώση ας σ' είχα πρώτα" ... θα 'θελα να γράψω κάποια πράματα για την εμπειρία μου τους τελευταίους μήνες.

Kayfun V5 κλώνο απέχτησα -δειλά δειλά- τον Οκτώβρη του 2016. "Ποτέ" δεν είμουν fan(boy) των Kayfun. Δεν μου ταίριαζε η "φιλοσοφία" τους... Παρόλα αυτά, με την έλευση του V3 Mini, και αργότερα του V5, άρχισα να τους βλέπω με άλλο μάτι... Έτσι, όσο ο καιρός περνούσε, τόσο περισσότεροι κλώνοι του V5 κατέληγαν στα χέρια μου. Κυρίως SJMY και SXK. Και από εκεί που τον πρώτο καιρό ήταν ένας ατμοποιητής που τον χρησιμοποιούσα 30% (εκείνη την εποχή άτμιζα συνήθως με κλώνο Cloud One ή που και που κλώνο Phenomenon) σε σύντομο χρονικό διάστημα κατέληξα να τον χρησιμοποιώ για τουλάχιστον του 90% του ατμίσματός μου. Για την ακρίβεια, όχι έναν (1), αλλά 3 (τρεις)... SJMY. Οι οποίοι με σωστά o-rings δουλεύουν ρολόι. Καμπάνα και καπάκι αναπλήρωσης υγρού γυρνάν -όπως συνηθίζεται να λέμε- "βούτυρο".

Περί υγρά και περί του post μου που έχω quotάρει. Από το καλοκαίρι του 2016 και μετά για x/y λόγους (που δεν είναι του παρόντος να αναφερθούν) ατμίζω κυρίως βάση και 2-3 semi-premium/premium (βάση τιμών) υγρά το μήνα. Τα μισά υγρά που είχα ατμίσει σε διάστημα 4-5 μηνών με Kayfun V5 (δεν ήταν δα και ΤΟΣΟ πολλά), δεν μου είχαν κάτσει. Φέτος αποφάσισα να το ρίξω στο διαλογισμό προσπαθώντας να εντοπίσω τη ρίζα διάφορων προβλημάτων που με απασχολούν και σε μια κατάσταση αυτο-ύπνωσης έχω καταφέρει να βιώνω flashbacks μέρος της πορείας αυτών τον προβλημάτων (όχι το "τρίτο μάτι" δεν το άνοιξα -ακόμη-, άμα το 'χα κάνει θα είχα βάλει υποψηφιότητα για πρόεδρος). Το συμπέρασμα: Δεν έφταιγε ο Kayfun V5. Έφταιγαν τα υγρά. Αυτό είναι ένα τεράστιο κεφάλαιο που κάποτε θα ήθελα να το ανοίξω, αλλά... Σε γενικές γραμμές, η κατάσταση στα υγρά που κυκλοφορούσαν μέχρι πρόσφατα (συνήθως σε 30ml) ήταν "ότιναναι". Δε πα να κόστιζαν 5€, δε πα να κόστιζαν 25€. Άπειρα υγρά (όχι όλα, έτσι... αλλά μεγάλο ποσοστό, ειδικά αυτά που είχαν ξε-μείνει σε ράφια/αποθήκες 1-1.5 χρόνο) υπερ-ωριμασμένα, υπερ-μεταλαγμένα, μη σωστά διατηρημένα και πολλές φορές με αρκετή απόκλιση στις αναλογίες αρώματος και νικοτίνης που -ιδανικά- θα έπρεπε να περιέχουν. Θα πει κάποιος "καλά ρε φίλε και εσύ δεν τα δοκίμαζες σε άλλο ατμοποιητή για να διαπιστώσεις αν φταίει ο Kayfun V5, ή το υγρό ή κάτι άλλο?" Κάποιες φορές τα δοκίμαζα -ναι- σε Phenomenon ή Unfollow 2. Και είναι "φαινόμενο" η απόδοση που δίνουν αυτοί οι 2... ακόμη και σε "μεταλαγμένα" υγρά.

Εν κατακλείδι, είναι -σχεδόν- ΑΔΥΝΑΤΟΝ να βάλεις σωστό υγρό στον Kayfun V5 και να μη σου δώσει καλή γεύση. Τώρα με τα 10μελα, πάνε πάρε ένα γνώριμο υγρό σου που έχει όσο πιο πρόσφατη ημερομηνία παραγωγής γίνεται και εφόσον κρίνεις πως είναι όσο ώριμο πρέπει (και δεν χρειάζεται να το αφήσεις στην άκρη για μια βδομάδα), fullαρε (κατά +/- 90%) τον Kayfun V5 και τη γεύση ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ. Μπορεί όχι όσο κάποιος "x" άλλος αγαπημένος σου ατμοποιητής, αλλά θα την πάρεις και μπόλικη μάλιστα... εφόσον το στήσιμο και ο τρόπος ατμίσματος σου είναι αυτός που ταιριάζει στο συγκεκριμένο ατμοποιητή. Και πριν προχωρήσω σε αυτό το κεφάλαιο, έχω βάλει στο Kayfun V5, DIY μια ταπεινή Vanilla Custard της Flavorart και την άτμισα επιτόπου και γεύση έπαιρνα από τις πρώτες τζούρες. Και όσο περνούσαν οι μέρες, τόσο καλύτερη γινόταν. Δεν το πίστευα τότε. Πλέον, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ έτοιμα υγρά που έχουν μείνει καιρό στα μπουκαλάκια τους (ακόμη και σφραγγισμένα) και άμα δω πως και σε φρέσκα 10μελα υπάρχουν "θέματα" θα φαν όλα ψόφο και θα ατμίζω μόνο βάση, άντε και κανά DIY. Και για να κλείσει το κεφάλαιο γεύση, πρόσφατα έβαλα γνώριμο υγρό σε 2 κλώνους Cloud One με "σωστά" στησίματα. Θα ακουστεί βαρύ -και ίσως το γράφω χωρίς να έχω συνειδητοποίησει πόσο βαρύ είναι- αλλά κατέληξα και στους 2 να αδειάζω τα τανκάκια τους μέσα στου Kayfun V5 για να απολαύσω...

Τελευταίο κεφάλαιο: στήσιμο & άτμισμα. Όσοι στήνουν τον Kayfun V5 με σύρματα κάτω από -έστω- 32mm (28gauge) τον σκοτώνουν. Όσοι στήνουν αντιστάσεις μεγάλες σε φάση Kayfun 3.1/Lite/Lite Plus, τον σκοτώνουν. Όσοι βάζουν τους reducers ή τον χρησιμοποιούν σε 1η/2η μικρότερη τρύπα πιστεύοντας πως έχουν "σωστή" MTL απόδοση, τον σκοτώνουν. Ο Kayfun V5 αρχίζει ΑΠΛΑ να αποδίδει με 32mm (28gauge) σύρμα και αντίσταση κάπου στο 1-1.2ohm, ενώ με σύρμα 35-36mm (27gauge) ή 40mm (26 gauge) και αντιστάσεις γύρω στο 1ohm (ή πιο κάτω 0.6-0.8 ας πούμε) ΛΑΜΠΕΙ. Μιλάω για Kanthal και 13-18W, με άλλα σύρματα δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία καθώς και βαμβάκια KGD ή Cotton Bacon. Με πιο χοντρά σύρματα π.χ. twisted/clapton -προσωπικά- δεν έχω καταφέρει να τον ατμίσω (όπως και κανέναν άλλο παρόμοιο ατμοποιητή, μόνο τους full πνευμονικούς styl Limitless μπορώ), αλλά π.χ. ρωτήστε το Savo -που τον λιώνει μήνες με clapton- να σας περιγράψει την απόδοσή του. Εγώ πιστεύω δε θα μπορούσε να το κάνει με λόγια... θα σας έλεγε να σας φτιάξει 5-6 cocktail καλύτερα ώστε να "εξομοιώσει" την εμπειρία... κάπου εδώ θα έγραφα πως δεν είναι τυχαίο πως οι περισσότεροι -από εξωτερικό- στα video τον στήνουν με "χοντρά" σύρματα, αλλά οι περισσότεροι -από εξωτερικό- με "χοντρά" σύρματα τα στήνουν "όλα", οπότε δεν το θεωρώ και το καλύτερο επιχείρημα. Όσο για τον "ιδανικό" τρόπο ατμίσματος, ψόφια τζούρα ή κοφτή τζούρα είναι "no" και "no". Θέλει και διάρκεια και ένταση. Επειδή τον ατμίζω καθημερινά στο γραφείο, συνήθως τον ατμίζω σε λιγότερα W από όσα "πρέπει" και με λιγότερη "ένταση" τζούρας απ'όσο "πρέπει" για να είμαι διακρητικός και η απόδοση είναι φανερά/αισθητά μειωμένη. Ανά διαστήματα θα σηκωθώ και θα κάνω μια βόλτα "παραπέρα" στο διάδρομο και εκεί "δίνω"... και με τη σειρά του, μου δίνει και αυτός... γεύση και αίσθηση. Και όλα αυτά -επιτρέψτε μου- δεν τα θεωρώ προσωπικές απόψεις. Όταν η φιλοσοφία του ατμοποιητή είναι βάση/deck/airflow κανάλια όπου ο αέρας κάνει "μεγάλη" διαδρομή και η καμπάνα είναι επίσης "μεγάλη" ε είναι φως φανάρι -βάση μηχανικής ή δε ξέρω 'γω τι άλλο- πως ΠΡΕΠΕΙ να γίνεται μια "x" χρήση για έχει την "y" ιδανική απόδοση. Όπως προ-έγραψα, συνήθως τον ατμίζω ΛΑΘΟΣ, αλλά -πλέον- έχω πλήρης επίγνωση αυτής της πράξης. Όταν τον ατμίζω ΣΩΣΤΑ, ούτε θα δακρίζει -ξαπλωμένος- από το airflow λόγω συγκράτησης υγρών, ούτε το εσωτερικό πάνω μέρος της καμπάνας θα είναι γεμάτο υγρό που δεν έχει ατμοποιηθεί, ούτε σκασίματα πολλά θα κάνει λόγω λανθασμένης ατμοποίησης ούτε, ούτε, ούτε...

Ούτε -προς θεού- τον βγάζω τον top ατμοποιητή. Κάθε "top" ατμοποιητής έχει κάτι να προσφέρει. Ανάλογα την περίσταση και σαφώς ανάλογα την χρήση. Σε παρόμοια κατηγορία ατμίσματος (και όχι ποιότητας) πχ βάζω τον Hurricane και τον Taifun GT III. Με τον Hurricane για "x/y" λόγους δεν τα βρήκαμε, με τον Taifun GT III τα υπερ-βρήκαμε και στη γεύση (αρκετά πιο πάνω από Kayfun V5) και στη τζούρα και στο αξιολάτρευτο deck του, αλλά κάποιο "θέμα" του κλώνου -τελικά- με έκανε να τον αποχωριστώ. Είμουν σε δίλημμα αγοράς αυθεντικού Taifun GT III ή Skyline... φαντάζεστε πιος υπερίσχυσε. Anyway... Kayfun V5 χρησιμοποιούσα, χρησιμοποιώ και θα συνεχίσω να χρησιμοποιώ (ακόμη και λανθασμένα). Αγαπώ τα σπειρώματα "βούτυρο" (των SJMY που έχω), αγαπώ το γυάλινο tank και την -σχετικά- μεγάλη χωρητικότητα, αγαπώ το ό,τι υπάρχει -τεράστια- ποικιλία ανταλλακτικών διαθέσιμη, αγαπώ το ό,τι ξεβιδώνω το 100μελο βάσης και τον γεμίζω απροβλημάτιστα, καλά το deck δεν το αγαπώ και τόσο γιατί είναι λίγο tricky (ας μην τον αναλύσω ΚΑΙ αυτό), αλλά σίγουρα δεν το μισώ -θα έλεγα πως μέχρι να 'ρθει η ώρα να περάσω το βαμβάκι το αγαπώ και αυτό-, αγαπώ την ΑΙΣΘΗΣΗ τζούρας που μου προσφέρει (ο SJMY) στην 3η μεγαλύτερη τρύπα με αυτό το driptip, αγαπώ την ρύθμιση υγρών και το ό,τι μπορείς να βάζεις σημάδι το logo στην καμπάνα, αγαπώ το SS σε αυτή την μορφή του (προτιμώ το ατσάλι μου brushed, παρά shined), αγαπώ το χτύπημά του (κάνω 12άρα νικοτίνη και το υγρό έχει αρκετή PG τα βρίσκω σκούρω αν δεν έχω φάει πριν) και τέλος αγαπώ το ό,τι μπορώ να ατμίζω τα υγρά μου και να αποδίδουν χωρίς -απαραίτητα- να βράζουν (έχω και μερικούς V3 Mini στο συρτάρι, αλλά πχ φρουτάκια δεν μπορώ με τίποτα να ατμίσω σε αυτούς... πολλή ζέστη... καλά για κάτι άλλους π.χ. Doggy -από θερμοκρασίες- δεν μιλάω καν).



EDIT: Για να μην παρεξηγηθεί/παρερμηνευτεί αυτό το "καλή" γεύση που αναφέρω (συχνό φαινόμενο όταν βαθμολογώ ταινίες/τραγούδια/φαγητά/οτιδήποτε) όταν γράφω "καλή" εννοώ κάπου 7/10. Αντιστοίχως Μέτρια:5/10, ΟΚ:6/10, πολύ καλή: 8/10, ΠΑΡΑ πολύ καλή: ~9/10, ε μετά γ@μ@τη/τρομερή/απίστευτη κτλ: κάπου ~9.5/10, τέλεια: 10/10 είναι ουτοπική/δεν υφίσταται. Γενικά το 7/10 το θεωρώ "καλή" βαθμολογία.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2017, 04:00 από FML »

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1534 στις: Μαΐου 07, 2017, 03:02 »
Σε καλό δρόμο είμαστε.
Respect FML. Πρόλαβα σε διάβασα.Από αύριο τα λέμε που θα βγει η περίληψη των όσων έγραψες.

εστάλη


Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1535 στις: Μαΐου 07, 2017, 03:30 »
Ευτυχώς βγήκαν τα 10μελα γιατί κάτι Ben northon 30ml σκέτη αηδία ρε παιδί μου...


Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1536 στις: Μαΐου 07, 2017, 03:52 »
Το point μου στα 10μελα, δεν είναι τα ml, είναι πως μπορείς να βρεις παρτίδες με ημερομηνία παρασκευής 1-3 μήνες πριν (θέλω να πιστεύω γιατί σε ατμομάγαζο δεν έχω μπει φέτος).

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2017, 04:07 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1537 στις: Μαΐου 07, 2017, 04:07 »
Έτσι όπως το λες (αν και edit: είμαι off topic) να φανταστώ πως δεν έχεις ατμισει πιο παλιά TriBeCa - παλιά λέω πριν το  '14.


Sent from my siPhone
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2017, 04:19 από firvain »

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1538 στις: Μαΐου 07, 2017, 04:38 »
Όχι, το άτμισμα το ξεκίνησα Μάρτιο του 2015. Άλλα μην συνεχίσουμε το off topic -γιατί
όπως είδη έγραψα- σηκώνει πολλή "ανάλυση" το θέμα... και δεν είναι του παρόντος...

Αποσυνδεδεμένος e-Zatmisi

  • **
  • 194
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1539 στις: Μαΐου 07, 2017, 12:37 »
Σπουδαίος (αφού σπουδή έκανε) ο FML. :bow: 
Προς το παρόν ο Καυφούνης ο πέντε κάνει διάλλειμμα γιατί δεν μπορώ εγώ
Κουράστηκα με τη μπουγάδα που χρειάζονταν για να φύγει το μηχανόλαδο ...
 Σίγουρα είναι πολύτιμες οι συμβουλές και οι προσεγγίσεις όλων σας στο να τον πλησιάσω και να αντιληφθώ τη μηχανική του μέσα από την εμπειρία όλων σας. 

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1540 στις: Μαΐου 07, 2017, 12:48 »
Ελάτε για κοκτειλάκι παιδιά να το συζητήσουμε :tongue_smilie:

Όταν λέμε χοντρά σύρματα εγώ εννοώ από 0,50 μέχρι και κλάπτον ή τέτοιου τύπου μέχρι 26-30 awg . Από κει και πέρα άσχετα αν χωράνε πάμε σε άλλες καταστάσεις. Πχ τον έστησα με άλλιεν και το υγρό μου από μελόψωμο έγινε τυρόψωμο :))
Διαρκή αναζήτηση να βρούμε σε πιο εύρος στησίματος θα πάρουμε αυτό που θέλουμε.
Συμφωνω σε πολλά αν όχι σε όλα με τον φίλο FML και ειδικά στο ότι οι θέσεις 1- 3 σε αέρα δεν θα έπρεπε να υπάρχουν. Δεν είναι σφιχτός  τσιγαρίσιος και ούτε θα γίνει.  
Αλήθεια τώρα τι δουλειά έχω εγώ  εδώ στους κλώνους; :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1541 στις: Μαΐου 07, 2017, 13:29 »
Περαστικός..και χρήσιμος!! :))

Αποσυνδεδεμένος e-Zatmisi

  • **
  • 194
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1542 στις: Μαΐου 07, 2017, 22:10 »
 ;D γειά σας 
πρέπει να σας πω ότι με ένα άλλο υγρό ο κλώνος της Τobecco μια χαρά.
Ούτε καν άλλαξα το συρμα
Μόνο βαμβακι.
Τώρα περάστε όλοι και βαράτε με  :pare:

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1543 στις: Μαΐου 07, 2017, 23:45 »
Έχω έναν γνήσιο και έναν sxk. Είχα δοκιμάσει διάφορα στησίματα με καλά έως πολύ καλά αποτελεσματα μέχρι που έπεσαν στο χέρι μου κάτι Demon Killer notch coil SS316L 3,5mm 0,2Ω. Στο όριο του βραχυκυκλώματος με τα 3,5mm τις έβαλα και χωρίς πλάκα παρά την πολύ χαμηλή αντίσταση μου βγάζουν πολύ καλά τα φρουτένια και λιγώτερο τα γλυκά αρώματα. Επιπλέον τις έχω πλύνει με υπέρηχους 3 φορές και ακόμα δουλεύουν!

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #1544 στις: Μαΐου 07, 2017, 23:54 »
Mετά από το εξαιρετικό πόστ του FML  ( που μακάρι να είχαμε σε καθε θέμα ατμομηχανής επισκευάσιμης η μη )  και μετά την χαρά που πήρε η e-zatmisi  να γραψω και εγώ.
Λοιπόν μετα απο το τελευταίο στησιμο με 0,35mm σύρμα στα 0,8 ohm  καπως παει να φτιάξει το θέμα γεύση , τονίζω οτι δεν ειχα κανένα αλλο πρόβλημα με την ατμομηχανή , ισα ισα μου αρέσει " μαχανολογικά " οπως ξαναέγραψα ,  άλλα δεν ειναι αυτό που θέλω για τον τρόπο που ατμίζω , δεν κάνει για αυτό , δεν φταίει η ατμομηχανή ο ατμιστής φταίει και οι επιλογές του ,ξεκάθαρα.
Τα πάει λοιπόν καλύτερα ( για τα γούστα μου πάντα , έτσι ; )  κάπου εκεί από στήσιμο , μπορεί και λίγο καλύτερα με αποκλίσεις και για μένα με ένα στενής εσωτερικής διαμέτρου και αψηλό πιποστόμιο, αυτό :


Κανονικά τωρα αυτό δεν επιτρέπεται, θα επρεπε να έιναι βαμμένο με κόκκινες και λευκές ρίγες για να μη στουκάρουν τα αεροπλάνα πάνω του  
Και για όποιον προσέξει, ναι ο δακτύλιος του αγέρα είναι σηκωμένος.  

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8404 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180795 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34060 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536863 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237841 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16027 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12