vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

540 επισκέπτες, 3 χρήστες
Lazy Dog, πολυς, Jorge

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1185 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 13:11 »
Ναι αυτό είναι κλασικό στήσιμο αλλά εμείς μιλάμε για κάτι άλλο, πιο πειραματικό στην προκειμένη περίπτωση, που είχαμε συζητήσει κατ' ιδίαν με τον Σταύρο. Πολλοί πάντως υποστηρίζουν το αντίθετο απ' αυτό που είπες Βασίλη, ότι το σφύριγμα οφείλεται σε στήσιμο με ψηλά την αντίσταση και μάλλον εννοούν ακόμη πιο ψηλά από το δικό σου. Είναι κάτι που δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη, μιας και είναι μόλις το δεύτερο στήσιμο που κάνω στον haku, τον πήρα πρόσφατα.
Πάντως σφύριγμα δεν έχω κι ούτε θέλω ν' αποκτήσω. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1186 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 13:13 »
Karxaria το μαύρισμα είναι επειδή το υγεακι(diy kanzi) δεν έχει ωριμάσει ακόμη καλά και τα γλυκαντικά κάνουν την ζημιά....
Εννοείται ότι ο καθένας τον φέρνει στα μέτρα του και έχουμε διαφορετικά γούστα.
Έχω στήσει και με ni80 40αρι αλλά πάλι χαμηλά δεν μου άρεσε. Υπόψιν τον έχω πάντα με τον αέρα τέρμα ανοιχτό. Ίσως παίζει και αυτό τον ρόλο του.

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1187 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 13:15 »
O drop της digiflavor τι εντυπώσεις έχει αφήσει?με ψήνει πολύ!
αξίζει για squonking?

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1188 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 13:17 »
Ναι αυτό είναι κλασικό στήσιμο αλλά εμείς μιλάμε για κάτι άλλο, πιο πειραματικό στην προκειμένη περίπτωση, που είχαμε συζητήσει κατ' ιδίαν με τον Σταύρο. Πολλοί πάντως υποστηρίζουν το αντίθετο απ' αυτό που είπες Βασίλη, ότι το σφύριγμα οφείλεται σε στήσιμο με ψηλά την αντίσταση και μάλλον εννοούν ακόμη πιο ψηλά από το δικό σου. Είναι κάτι που δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη, μιας και είναι μόλις το δεύτερο στήσιμο που κάνω στον haku, τον πήρα πρόσφατα.
Πάντως σφύριγμα δεν έχω κι ούτε θέλω ν' αποκτήσω. :laugh1:
Γιώργο θέλει πειραματισμό το ύψος στον Haku... Σε εσένα δεν έχει σφύριγμα γιατί έχεις μικρό πυρήνα. Αν κάνεις 3αρι και την πας τόσο χαμηλά την αντίσταση σίγουρα θα χρειαστείς στραγάλια χαχαχα
Σίγουρα όμως θα το βρεις! Είναι αγαπημένος RSA o Haku.
Χθες έκανα ένα πείραμα και πλήρωσα τον kira RSA από Καναδα.... Για να τον δούμε και αυτό όταν έρθει.

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1189 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 13:21 »
Απαπαπα με αυτό το kanzi...Τι έχετε πάθει όλοι..Τίγκα στο γλυκαντικό και κάθε 10-15ml άλλαγμα αντίστασης χρειάζεται...Φαίνεται είναι κόλλημα μεγάλο για τους φρουτάκηδες

[member=8372]robbinsrules[/member] έχω γράψει και πιο πίσω την γνώμη μου γι αυτόν.Μέτρια πράγματα(γι αυτό και έπεσε αρκετά η τιμή του).Deadrabbit,pulse24,Bonza είναι τα τοπ της κατηγορίας αυτή την εποχή

ΥΓ..Εγώ γιατί δεν έχω ακόμα Haku;;; :hmmm:
για στείλτε κανένα pm να τσιμπήσω κανένα κλωνάρι

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1190 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 13:22 »
Stef rom ο άνθρωπος σου... Στειλτου pm

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ivris

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1191 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 16:24 »
Αφου οι φιλοι μας οι τελωνειακοι μας τα κοψανε την πρωτη φορα (hcigar vt inbox) :wall: και δεν βαλαμε μυαλο, και την δευτερη (vandy vape bf) περιμεναμε εναμιση μηνα μεχρι να εκτελωνησουν :wall: :wall: και παλι μας τα κοψανε,  ε, τους ευχομεθα τα καλυτερα απο καρδιας ... και ακομα καλυτερες ευχες στους νομοθετες :idiot1:...

Αν και αρκετο καιρο στο vaping , τα mech τα φοβαμαι λιγακι, οσο και να ορκιζεται ο αλλος οτι ΑΝ τηρηθουν οι "κανονες" ασφαλειας ολα καλα , και επειδη λιγο στη δουλεια μου ειμαστε της φασης ,οχι αν σου κατσει, αλλα ξεκίνα με το οτι σου εχει κατσει , τελικα παρατησα την ιδεα του μικρου vandy και πηρα τουτο , RSQ 80W by Hotcig.

Ετσι λοιπον εχωντας κανει ηδη 3 γεμισματα, το εχω αγαπησει τοσο πολυ που σκεφτομαι να παρω και δευτερο και να στειλω μοντακια και rta σε αγγελιες. Βασικα με εχει βολεψει απιστευτα,ουτε δακρυα και τουμπα να το γυρισεις,εκανα δοκιμη δεν φευγει υγρο απο το μπουκαλακι!

Ζουλας,πιεζεις,ατμιζεις,(κανω ασκησεις επαναληψης :laugh1:να το μαθω γιατι εχθες τραβηξα μια γερη καμενο και τα ειδα ολα αναποδα) , αν και τελικα την γευση την καταλαβαινεις αμεσως ποσο αλλαζει και ποτε θελει "δαχτυλακι".

Βεβαια τωρα με το χανταλακο , εχουμε ανεβει βατ (αφου μπορουμε!) και μεσα απο τα ντουμανια το περιεργαστηκε και η κυρά και αφου με συγχαρηκε για την αγορα μου ειπε πως αν δεν το περιορισω, θα με βγαλει εξω στο μπαλκονι να κανω παρεα στη χριστουγενιατικη λεντοκουρτινα  :laugh1:. Τεσπα παντως μ@μει !

και μερικες φωτο αν επιτρεπετε.

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1192 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 16:33 »
Welcome !!!!

ωραιο το μοντακι , καλα ζουλήγματα . :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1193 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 16:33 »
Πες μας και από που το πήρες και πόσο :) Μεγείες και καλοάτμιστο.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1194 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 16:36 »
Ωραίο μοντάκι.Καλοζούληχτο :thumbsup_move_1:

Δώσε μας κανένα info περισσότερο (πλακέτα,αυτονομία,υλικά κατασκευής,πόλος,μπουκαλάκι κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1195 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 18:36 »
Bonza.. ετοιμάσου να σε τσουρουφλισω.


Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1196 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 18:47 »
@ivris το έψαξα στο ιντερνετ όταν ανέβασες το πρώτο post.Μπορείς αν σου είναι εύκολο και παίξεις σε υψηλά watt(πάνω απο 50-55watt) να μας πεις αυτονομία.Μικρότερο απο vtinbox και αρκετά φθηνότερο.Ενδιαφέρον για αυτούς που γουστάρουν πλακέτα στο squonk τους.

[member=3490]nikpoth[/member] πιες του το αίμα...Αμα σου αρέσει ο αέρας και η τζούρα του original goon  θα τον λατρέψεις.Περιμένω και εγώ τον δικό μου

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1197 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 19:52 »
Αν πιάσει στα 2/3 απόδοση goon, θα τα πάμε καλά.


Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ivris

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1198 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 20:15 »
@ivris το έψαξα στο ιντερνετ όταν ανέβασες το πρώτο post.Μπορείς αν σου είναι εύκολο και παίξεις σε υψηλά watt(πάνω απο 50-55watt) να μας πεις αυτονομία.Μικρότερο απο vtinbox και αρκετά φθηνότερο.Ενδιαφέρον για αυτούς που γουστάρουν πλακέτα στο squonk τους.
Αυριο που εχω day off και λειπει και η κυρα το μπουμπουναω τα μεγιστα και σου λεω.
Μια μικρη αλλα και σημαντικη διαφορα που ξεχασα να πω ειναι πως το rsq παιρνει 25αρη ντριπερ ενω το vt inbox μεχρι 22μμ ντριπερς.

πχ τωρα του εχωσα για δοκιμη πανω τον μερλιν μινι που ειναι 24αρης και εχει ακομα κανα χιλιοστο κενο ισως και οριακα.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2017, 20:34 από ivris »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1199 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 20:15 »
Δεν έχει  τα χοντρά μέταλλα του Goon και φυσικά την απόδοση του στα ψηλά αλλά η τζούρα του με όλες τις τρύπες ανοιχτές είναι Goon  :respect:
O Goon ο original είναι αξεπέραστος για τα δικά μου γούστα,ήταν ,είναι και θα είναι uber alles και παντοτινή αγάπη αλλά αυτός σίγουρα είναι το μικρό,φθηνό Κινέζικο αδερφάκι του(και ο Goon Κίνα φτιάχνεται αλλά τέσπα  :sfyrigma: ) που πραγματικά δεν υπήρχε κάτι παρόμοιο στην αγορά.
Νομίζω οτι μετά τον CSNT που βρήκε τον μικρό του αδερφό(Dead Rabbit) ήρθε και η σειρά του Goon.  :thumpup:
Η vandy vape πλέον είναι για τα καλά μέσα στην καρδιά μου  :love_hearts:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1478 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16694 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz