vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

289 επισκέπτες, 5 χρήστες
Xxristos, dkostas, lagoudakis, manoslykos, vasim

Twitter

ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #585 στις: Μαρτίου 27, 2016, 17:30 »
Οι υπερβολικές τιμές στα έτοιμα υγρά,τουλάχιστον σε αυτά που πραγματικά αξίζουν,και ότι κάθε λίγο και λιγάκι βγαίνει κάτι καινούργιο είτε σε ατμοποιητή είτε σε μοντ και καθόμαστε και τρέχουμε σαν τα πρόβατα να δούμε αν αξίζει η όχι και κατά πόσο είναι καλύτερο από αυτό που έχουμε ήδη.

Αποσυνδεδεμένος Tazz

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #586 στις: Μαρτίου 27, 2016, 17:34 »
Πρώτο μου ποστ στο φόρουμ και μονολεκτικό
Οι χαρτοπετσέτες :wall:
Καλώς σας βρήκα  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #587 στις: Μαρτίου 27, 2016, 20:42 »
Οι υπερβολικές τιμές στα έτοιμα υγρά,τουλάχιστον σε αυτά που πραγματικά αξίζουν
Αν αναλογιστει καποιος οτι 30 ml ενος premium υγρου κοστιζει οσο ενα λιτρο καλουτσικου whiskey ειναι λιγο τραβηγμενο.

Στάλθηκε από το SM-T705 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #588 στις: Μαρτίου 27, 2016, 21:10 »
Το αργό και βασανιστικό γέμισμα του μεγάλου Ναυτίλου. Σταγόνα-σταγόνα, σπάνε τα νεύρα μου κάθε φορά  :))

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #589 στις: Μαρτίου 27, 2016, 21:13 »
Η τιμή του απορροφητικού χαρτιού κουζίνας στο super-market...

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #590 στις: Μαρτίου 27, 2016, 21:19 »
Το αργό και βασανιστικό γέμισμα του μεγάλου Ναυτίλου. Σταγόνα-σταγόνα, σπάνε τα νεύρα μου κάθε φορά  :))

Ισως να ειναι -αν ειναι-το μονο του μειον

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #591 στις: Μαρτίου 28, 2016, 12:53 »
Τελευταία με χαλάει το ότι δεν έχω ελεύθερο χρόνο να στρίψω διάφορες αντιστάσεις στυλ clapton κτλ.
Όποτε βρω χρόνο και στρίψω, είναι γεγονός και συνήθως είτε πολύ πρωινό, είτε πολύ βραδινό.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 28, 2016, 12:59 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #592 στις: Απριλίου 18, 2016, 23:31 »
Eπειδη εχω καταντησει υγροινομανης (!) οι τιμες στα ετοιμα οσο πανε και ξεφευγουν..Χρειαζεται νομιζω ενα ''ντου''απο ολους μας για ενα διαστημα στα DIY μπας και συνελθουν λιγο τα πραγματα...

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #593 στις: Απριλίου 19, 2016, 00:31 »
Κάτι που το βλέπω πολύ συχνότερα πλέον, η επικίνδυνη ημιμάθεια. Τί εννοώ? Βλέπω πολύ συχνά σε διάφορες ομάδες στο facebook ερωτήσεις του τύπου «δουλεύω την ni200 αντίσταση του τάδε ατμοποιητή σε power mode στα 15-20-25 watt και είναι μια χαρά» ή σχόλια του τύπου «πήρα μηχανικό, υπάρχει πρόβλημα με την αντίσταση που έφτιαξα / κάποιες φορές ζεσταίνεται το κουμπί, λέτε να είναι επειδή έχουν πιάσει οι ζέστες?» (και είναι κάτι 0,15Ω, δεν λέει ούτε τι μπαταρίες χρησιμοποιεί ούτε και καταλαβαίνει τι είναι ο νόμος του Ωμ).

Θα μου πεις, όλοι από εκεί ξεκινήσαμε, αλλά για να κλείσω, Google is our friend

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #594 στις: Απριλίου 19, 2016, 02:21 »
......μετα απο δυο χρονια αποχης απο το ηλεκτρονικο, ξαφνικα πριν δυο βδομαδες μου την ξαναδωσε κ μπηκα σε ενα καταστημα, αγοραζοντας το basic της eleaf..
το οτι σταματησα για δευτερη φορα το κανονικο το θεωρω επιτυχια μεγαλη.
αυτο ομως που με σκιζει ειναι οι τιμες... πανακριβα ολα, για τα σημερινα δεδομενα του Ελληνα.
κ βλεποντας τιμες απο κινα, οσο κ ενθερμος υποστηρικτης κι αν ειμαι των Ελληνικων καταστηματων, διαολιζομε λεμε..

αυτο που με ειχε κουρασει τα σχεδον 3 χρονια που ημουν στον ατμο, ηταν οι γευσεις... δεν με ικανοποιουσε τιποτα, πλην των el toro, αλλα δυστυχως περα απο το οτι ηταν πανακριβα, βρωμιζαν πολυ γρηγορα τις αντιστασεις.
προς το παρων εχω βρει δυο καπνικα που μου αρεσουν, κ ελπιζω να μου βγουν οπως τα αυθεντικα, οταν θα προσπαθησω να τα φτιαξω μονος μου.
επισης εχω χασει πολλα επεισοδια στην ορολογια... δεν καταλαβαινω πραμα μιλαμε..
κατι πνευμονικες κ κατι περιεργα άλλα που διαβαζω εδω με κουραζουν απιστευτα.
κ εχω κ τον αθλιο τον σατογκαν να με κοροϊδευει. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος grigorios

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • keep vaping
    • GrigoriosMoraitis.com
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #595 στις: Απριλίου 19, 2016, 08:44 »
Ένας από τους λόγους που με οδήγησε στην διακοπή του κ.τ. και στο άτμισμα ήταν το οικονομικό.
Πολύ γρήγορα όμως διαπίστωσα ότι ψάχνοντας για γεύσεις που μου αρέσουν (tribeca, odin κλπ) ξόδευα διπλά και τριπλά απ' το κ.τ.
Επίσης πολλές γεύσεις ενώ στην αρχή μου άρεσαν μετά από λίγο με μπούχτιζαν (ορισμένες έως αηδίας).
Τελικά βρήκα την "υγειά" μου στο οικονομικό και στην γεύση ατμίζοντας σκέτη βάση.
Έχω καταλήξει στην pinkmule - green label, την φτιάχνω στα 5mg νικοτίνη.
Για αλλαγή ατμίζω το bright tobacco της Liqua που και αυτό το αραιώνω 1:1 με την purple label της pinkmule και έτσι μειώνεται η υψηλή PG που έχει και γίνεται ακόμη πιο απαλό στο άτμισμα.
Έχει πλέον ηρεμήσει η γεύση μου και η τσέπη μου. Για περίπου 6 ml που ατμίζω ημηρεσίως υπολογίζω πως ξοδεύω μαζί με κόστος της αντίστασης λιγότερο από 1€.

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #596 στις: Απριλίου 19, 2016, 10:00 »
Δυστυχώς, γράφω για δεύτερη φορά στο ίδιο νήμα, για να συμφωνήσω με τον προλαλλήσαντα...
Ενα απο τα πράγματα που με έχουν κουράσει, είναι το κόστος των έτοιμων υγρών... Βέβαια, γι αυτό δεν φταίει τόσο η τιμή αυτή καθεαυτή, δεδομένου, οτι οι οικονομικές γεύσεις-αρώματα, κρατάνε τις τιμές που είχαν και πριν ενάμιση χρόνο περίπου που ξεκίνησα το άτμισμα.
Είναι η τιμή, σε συνδυασμό με τις καταναλώσεις, λόγω χαμηλότερων αντιστάσεων συγκριτικά με αυτές που ξεκίνησα. Αλλο 1,6 και 1,8, και άλλο 0,8-1,0 που ατμίζω συνηθως τώρα. Εχω κλείσει στα DIY με συγκεκριμένο άρωμα, και με την βάση fresh για πιο δροσερό άτμισμα. Οι δοκιμές έχουν περιοριστεί πλέον. Τα gourmet ή πιο σύνθετα έτοιμα υγρά, μονο για δωράκι στον εαυτό μου σε ιδιαίτερες μέρες, και αν.
Επίσης, δεν κρύβω, οτι με έχει κουράσει και λίγο, η εξάρτηση απο την παροχή ρεύματος. Μπαταρία να φορτίζει-μπαταρία να ατμίζει. Γκρίνια ε; :laugh1: :laugh1:

Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #597 στις: Απριλίου 19, 2016, 17:13 »
Ενω σε γευση τα καλυτερα υγρα εχουν πολυ pg εμενα μου προκαλει ψιλοαλλεργια σπυρακια κτλ
Αντιθετως με high vg κανενα προβλημα αλλα πολυ γλυκες γευσεις
Επισης αν δεν κανω την τελεια νικοτινη στο σωστο mod εχω τσιμπημστακια κ ερεθισμο στον λαιμο

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #598 στις: Απριλίου 19, 2016, 17:49 »
οι κινεζοι...αν ολα πανε καλα εισαι τυχερος..αν οχι κανουνε τον κινεζο και αντε να συννενοηθεις

Αποσυνδεδεμένος k.kazantzoglou

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Vape Traveller
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #599 στις: Απριλίου 19, 2016, 18:09 »
Έχω μια διαφορετική οπτική και προβληματισμό  στο τι με έχει κουράσει στο η.τ. : όσο περισότερο ασχολούμαι (μια και μου αρέσει η συγκεκριμένη συνήθεια) τόσο περισότερο με κουράζουν οι εραιτικοί, οι πανεπιστήμονες, οι είρωνες, οι ξερόλες που υπάρχουν στον εύρυτερο χώρο του η.τ. Θα μου πείτε γιατί ασχολείσαι;;;; Απλούστατα γιατί υπάρχουν φορές που θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, να καταθέσω μια προσωπική εμπειρία και κάτι (κατ'επέκταση κάποιοι με φρενάρουν).
Ίσως να είμαι πολύ ευαίσθητος αλλά το ενόχικο συναισθημά μην πω καμια χαζομάρα είναι έντονο πράγμα που στο κ.τ. (μια και το η.τ. αυτό αντικαθιστά) δεν υπάρχει...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310544 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278814 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias