vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

56 επισκέπτες, 4 χρήστες
yorgoss, gdomenico, manoslykos, Buliwyf

Twitter

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #60 στις: Ιουνίου 13, 2011, 00:10 »
Βαγγέλη, ωραία έκπληξη το βίντεο!  :thumbsup_move_1:
Thanks  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #61 στις: Ιουνίου 13, 2011, 09:46 »
Γειά σε όλους,
δεν έχω δοκιμάσει ακόμη το Ηybrid αλλά επειδή είμαι καλός πελάτης της Νobacco(δε το κρίβω) είμαι ικανοποιημένος ως τώρα με το eGO-T Mega Atomizer!
Θα θελα να δοκιμάσω το Hybrid αλλά 1 πράγμα με προβλημάτησε αρκετά...η τιμή του...εννοώ πως το eGO-T έχει 5euro παραπάνω κ μοθ κάνει εντύπωση...τεσπά!
Στα θετικά βλέπω το γεγονός πως δείνει 3μήνες εγγύηση στις μπαταρίες,σε αντίθεση με τις eGO-T που έχουν μόλις 28μέρες!
Σε 2-3μέρες θα το δοκιμάσω κ γω κ θα ποστάρω εντυπώσεις!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #62 στις: Ιουνίου 13, 2011, 10:03 »
Καταρχήν ευχαριστώ για μια ακόμη φορά όλους σας για την εμπιστοσύνη και δεύτερον να ζητήσω να είστε επιεικείς στην κριτική σας για το βίντεο μιας και είναι το πρώτο μου και σίγουρα από το τρακ  θα ξέχασα και πολλά που ήθελα να πω. :-[
Τώρα για την συσκευή.
Τα συν είναι.
1.καλή ποσότητα ατμού.
2.καλή διάρκεια-λειτουργία μπαταρίας
3.εύκολος τρόπος πλήρωσης υγρού
4.Καλή ποσότητα υγρού 3ml
5.Καλή συμπεριφορά του ατμοποιητη

Τα μειον
1.Όχι καλό χτύπημα(θα το ήθελα πιο δυνατό)
2.Σφιχτή τζούρα (σε μένα τουλάχιστον ήταν σφιχτή)

Με άριστα το 10 θα βαθμολογήσω με 9 και αυτό αν δεν είχε τα παραπάνω μειον σημεία.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OYJkovTekLs[/youtube]





 
Σε ευχαριστω κ εγω πολυ για την παρουσιαση!!! Τωρα θα με βαλεις σε εξοδα....  :laugh1: :laugh1: :laugh1: γιατι μαλλον θα το παραγγειλω να το εχω αφου εχω μεινει μαλλον η μοναδικη εδω με το παλιο ego το ατμοπλοιο μου οπως το λεω κ σιγουρα πρεπει να ειναι πολυ καλιτερο απο τα αλλα ητ!!!!!!!  ;)
Δεν θα πω σε ποιον μοιαζεις πολυ.... ειλικρινα ουτε αδερφια να εισασταν!!!  :-[ :-[ :-[

Α!!! καταπληκτικη κ η μουσικη που ακουγεται στο βιντεο!!!  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #63 στις: Ιουνίου 13, 2011, 10:08 »
Ας ξεκινήσω με τις πρώτες εντυπώσεις, αλλά και φωτογραφίες.[...]
Ειλικρινα να πω οτι δικαια επιλεχτηκαν τα παιδια αυτα για να  αξιολογησουν το Ηybrid!!!! πολυ μου αρεσε ο τροπος που το παρουσιασες κ οι φωτογραφιες!!!!!!  :respect: :respect: :respect: Σε ευχαριστω πολυ  :)

EDIT: Ολα τα παιδια εκαναν καταπληκτικη παροσουσιαση κ κριτικη κ θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολου σας!!!



EDIT by Atmos: Διαγραφή μακροσκελούς παράθεσης. (Πώς κάνουμε παράθεση)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2022, 10:26 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #64 στις: Ιουνίου 13, 2011, 10:39 »
Ελπίζω να μην με παρεξηγήσει κάποιος  δεν  είχα πρόθεση να μειώσω  κανέναν.  Σίγουρα  , δεν πρόκειται να  συμφωνήσουν όλοι  αλλά  διαβάζοντας  τις τρεις  πρώτες σελίδες της παρουσίασης σου  δίνεται η  εντύπωση ,  πως  όλα  είναι  καλά  στον  ατμό αυτό  και δεν αναφέρονται πουθενά τα αρνητικά 
Φιλε MANOSF εγω σιγουρα δεν παρεξηθηκα ..αλλά τρεις σελίδες παρουσίασης εγώ? :hmmm: Λίγο δύσκολο  :)) :))
Τώρα για την συσκευή κάτι που ξέχασα να πω.
Αν ο ατμο του hybrid ειναι carto τοτε η συσκευή θα ήταν τέλεια αν βασιζόταν η κατασκευή του όπως είναι τα mega ego cartomizer.

max=μπορεί να με είδες στην τηλεόραση :lotpot: :lotpot: :lotpot:
Αbet=κουμπάρε μ το προηγούμενο βραδυ της παρουσιασης του βιντεο δουλευα και γυρισα 4,5 τα ξημερώματα.........τι ήθελες να ακουω δηλαδη AC/DC  :laugh1: :laugh1:

ANGEL= :respect: :respect:

Atmos=Δεν είχα άλλη λύση.Τα υπόλοιπα παιδιά ήταν απλά άπαιχτα :yes:

   

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #65 στις: Ιουνίου 13, 2011, 11:25 »
Απορία: τελικά ο φορτιστής δεν είναι ταχειας φορτησης μιας κ ειναι usb? γιατι πιστευα πως θεωρειται ταχειας φορτησης ο USB!!!

Υ.Γ.>Αυριο τελικα παραλαμβανω κ γω το Hybrid οποτε κ το ιδιο βραδυ θα γραψω εντυπωσεις-παρατηρησεις-σχολια!

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #66 στις: Ιουνίου 13, 2011, 19:03 »
ανυπομονώ για το hybrid-e που θα μπαίνει στις κανονικές μπαταρίες τον ego-t..οι εποχές που έπαιρνα 2-3 μοντέλα κάθε μηνα πέρασαν ανεπιστρεπτί :( ... τώρα κοιτάμε και το κόστος..οποτε hybrid-e και δεν πετάω και τις μπαταρίες με το κουμπάκι xexexexe.φοβερες oi dokimes pou kanate ppl :)

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #67 στις: Ιουνίου 13, 2011, 21:27 »
Λοιπόν............  αυτό το Hybrid πως το λένε, έχει αρχίσει και μου σπάει τα νεύρα....
Εχει τουλάχιστον 2 ml μέσα, και δεν έχει πουθενά διαρροή..

Ορθιο το έχω.............. τίποτις..
Ανάσκελα το έχω.........τίποτις..
Μπρούμητα τό έχω......τίποτις..
Πλάγια το έχω..............τίποτις..
Ανάποδα τό έχω...........τίποτις..

Είμαι προβληματισμένος... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #68 στις: Ιουνίου 13, 2011, 21:46 »
Λοιπόν............  αυτό το Hybrid πως το λένε, έχει αρχίσει και μου σπάει τα νεύρα....
Εχει τουλάχιστον 2 ml μέσα, και δεν έχει πουθενά διαρροή..

Ορθιο το έχω.............. τίποτις..
Ανάσκελα το έχω.........τίποτις..
Μπρούμητα τό έχω......τίποτις..
Πλάγια το έχω..............τίποτις..
Ανάποδα τό έχω...........τίποτις..

Είμαι προβληματισμένος... :hmmm:

Βάλτου 5 ml  σίγουρα  θα τρέξει , δεν μπορει. :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #69 στις: Ιουνίου 13, 2011, 21:57 »
Βάλτου 5 ml  σίγουρα  θα τρέξει , δεν μπορει. :yes: :yes:

Λές.... :hmmm:.....  ;D

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #70 στις: Ιουνίου 13, 2011, 22:12 »
Λοιπόν............  αυτό το Hybrid πως το λένε, έχει αρχίσει και μου σπάει τα νεύρα....
Εχει τουλάχιστον 2 ml μέσα, και δεν έχει πουθενά διαρροή..

Ορθιο το έχω.............. τίποτις..
Ανάσκελα το έχω.........τίποτις..
Μπρούμητα τό έχω......τίποτις..
Πλάγια το έχω..............τίποτις..
Ανάποδα τό έχω...........τίποτις..

Είμαι προβληματισμένος... :hmmm:
Η εγχείρηση όταν γινει θα αποκαλύψει το μυστικο!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #71 στις: Ιουνίου 13, 2011, 23:49 »
Παιδιά δεν νομίζω να είναι μυστικό. Με καρτομάιζερ με πολυεστέρα δεν είχα ποτέ διαρροές. Ακόμα και με τα χειρότερα του είδους.

Όταν εμφανίστηκε το πρώτο ατομάιζερ με αμπούλα (το exelixis θυμάμαι) το χειροκρότησα και είπα επιτέλους ένας ατμοποιητής χωρίς πολυεστέρες και σφουγγαράκια. Στην πορεία όμως αποδείχτηκε ότι το σύστημα με το καρφί και ο τρόπος τροφοδοσίας με το φιτίλι κρατάνε ελάχιστα.

Επίσης δοκιμάζοντας τον eGo-T αντιλήφθηκα τελικά ότι για το καμένο και τη γεύση "πλαστικού", τελικά δεν ευθύνεται ο πολυεστέρας των φίλτρων όπως νόμιζα, εφόσον αυτά εμφανίζονταν και στα συστήματα με αμπούλα. Από ό,τι διαπίστωσαν και άλλοι, το υπεύθυνο για τα καμένα και τις περίεργες γεύσεις τελικά είναι το φιτίλι.

Τελευταία έχω καταλήξει πάλι στα καρτομάιζερ που είναι πιο απροβλημάτιστα και συγκεκριμένα στο 510 D. Η γεύση είναι πολύ πιο καθαρή και κρατάει πολύ περισσότερο. Το μόνο μείον είναι η μικρότερη χωρητικότητα και το επόμενο μείον που ισχύει γενικά για όλα τα καρτομάιζερ με πολυεστέρα είναι ότι δεν μπορείς να δεις τη στάθμη του υγρού που έχεις ακόμα για άτμισμα.

Από ό,τι διαβάζω εδώ, το θέμα της χωρητικότητας λύθηκε με το Hybrid. Για πρώτη φορά (αν εξαιρέσουμε μόντες με AFS) τελείωσε η μπαταρία (μεγάλη) πριν από το υγρό! Αν δουλεύει και όπως ο 510 D τότε δεν ξαναπαίρνω αμπούλα αν δεν διαβάσω μόνο θετικές κριτικές χωρίς προβλήματα. Εκτός αν βρεθεί κάποιος άλλος τρόπος τροφοδοσίας. Όσα για το τζαμάκι με τη στάθμη του υγρού, άμα το υγρό κρατάει όλη τη μέρα ποσώς με ενδιαφέρει.

Μάλλον θα το παραγγείλω κι εγώ. (Κι ότι έλεγα να μείνω στα 510 D!) ::)

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #72 στις: Ιουνίου 13, 2011, 23:54 »
Όσα για το τζαμάκι με τη στάθμη του υγρού, άμα το υγρό κρατάει όλη τη μέρα ποσώς με ενδιαφέρει.



Η  αλήθεια  είναι ότι  γέμισα  σήμερα  το πρωί   στις  10:00 και σταματούσα  ελάχιστα  το υγρό τελείωσε  στις  19:00 το απόγευμα  . Πράγματι  έχει  μικρή κατανάλωση σε υγρό. 

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #73 στις: Ιουνίου 14, 2011, 00:00 »
Παιδιά δεν νομίζω να είναι μυστικό. Με καρτομάιζερ με πολυεστέρα δεν είχα ποτέ διαρροές. Ακόμα και με τα χειρότερα του είδους.

Όταν εμφανίστηκε το πρώτο ατομάιζερ με αμπούλα (το exelixis θυμάμαι) το χειροκρότησα και είπα επιτέλους ένας ατμοποιητής χωρίς πολυεστέρες και σφουγγαράκια. Στην πορεία όμως αποδείχτηκε ότι το σύστημα με το καρφί και ο τρόπος τροφοδοσίας με το φιτίλι κρατάνε ελάχιστα.

Επίσης δοκιμάζοντας τον eGo-T αντιλήφθηκα τελικά ότι για το καμένο και τη γεύση "πλαστικού", τελικά δεν ευθύνεται ο πολυεστέρας των φίλτρων όπως νόμιζα, εφόσον αυτά εμφανίζονταν και στα συστήματα με αμπούλα. Από ό,τι διαπίστωσαν και άλλοι, το υπεύθυνο για τα καμένα και τις περίεργες γεύσεις τελικά είναι το φιτίλι.

Τελευταία έχω καταλήξει πάλι στα καρτομάιζερ που είναι πιο απροβλημάτιστα και συγκεκριμένα στο 510 D. Η γεύση είναι πολύ πιο καθαρή και κρατάει πολύ περισσότερο. Το μόνο μείον είναι η μικρότερη χωρητικότητα και το επόμενο μείον που ισχύει γενικά για όλα τα καρτομάιζερ με πολυεστέρα είναι ότι δεν μπορείς να δεις τη στάθμη του υγρού που έχεις ακόμα για άτμισμα.

Από ό,τι διαβάζω εδώ, το θέμα της χωρητικότητας λύθηκε με το Hybrid. Για πρώτη φορά (αν εξαιρέσουμε μόντες με AFS) τελείωσε η μπαταρία (μεγάλη) πριν από το υγρό! Αν δουλεύει και όπως ο 510 D τότε δεν ξαναπαίρνω αμπούλα αν δεν διαβάσω μόνο θετικές κριτικές χωρίς προβλήματα. Εκτός αν βρεθεί κάποιος άλλος τρόπος τροφοδοσίας. Όσα για το τζαμάκι με τη στάθμη του υγρού, άμα το υγρό κρατάει όλη τη μέρα ποσώς με ενδιαφέρει.

Μάλλον θα το παραγγείλω κι εγώ. (Κι ότι έλεγα να μείνω στα 510 D!) ::)
Αν χρησιμοποιείς 510D LR αυτά έχουν ανώτερο κτύπημα και μάλλον λιγότερο ατμό απο το Hybrid. Αν χρησιμοποιείς τα απλά δεν ξερω γιατί δεν τα έχω δοκιμασει...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #74 στις: Ιουνίου 14, 2011, 00:55 »
Ανάθεμα κι αν ξέρω αν είναι LR ή όχι γιατί τους έχω μπερδέψει και δεν ξεχωρίζουν δυστυχώς.
Αν δε με ικανοποιεί το χτύπημα βάζω λίγο δυνατότερο υγρό. Αν και πιστεύω θα βγάλουν και Hybrid LR γιατί έχει καθιερωθεί πια να βγαίνουν όλοι οι ατμοποιητές σε δύο "δυναμικότητες". (Αν όχι τρεις γιατί είναι και οι HV).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix