vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

279 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, GeorgeGTS, makismaik, Sergios, takoulas, Jorge, FaniFox, th3ofilos

Twitter

Αγοραμανία

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγοραμανία
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 17:33 »
να ένα ποστ που μιλάει για μένα :-[  (όχι μόνο για μένα όμως, όπως φαίνεται) :bye: καθώς δύσκολα μένει κάτι στην κατοχή μου πάνω από 20 μέρες (τα πιο πολλά, ούτε 20 ώρες ;D ) ...ΔΕΝ προσπαθώ να το ελέγξω, απλώς κάθομαι και το απολαμβάνω, χρησιμοποιώντας, για λόγους κόστους, τις πολυαγαπημένες μου τράμπες ... ;)

Απ: Αγοραμανία
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 17:43 »
Νομίζω ότι λειτουργεί περισσότερο σαν χόμπι!!,
Μετά από 4 χρόνια, έχω ξεφύγει από τις γεύσεις, vg σκέτη εξάρα, φτιάχνω τις αντιστάσεις μόνος μου, και με το οργανικό βαμβάκι έχω βρει την υγειά μου....
Εχθές έβαλα μια παραγγελία ft, ένα μοντάκι, ε ένα ατμοποιητή να μη βάλεις, καμιά καμπάνα, κάνα σύρμα....δεν πίνω, δεν καπνίζω, δεν τζογάρω, ε ένα χόμπι μας έμεινε.. :idiot1:
Πέρα την πλάκα όμως, μάλλον δεν έχεις καλυφθεί απόλυτα, για αυτό και θες να δοκιμάζεις... Μη ξεχνάμε ότι το κτ δεν είχε γεύση μπισκότο βουτύρου. :eyesplash:
Δοκίμασε καμιά σκέτη βάση, για κάνα μήνα και μετά δε θα θες γεύση....

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγοραμανία
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 18:01 »
Σχεδον οπως τα λεει ο απο πανω (μου  :)) )


Βεβαια αν κανεις σκετη και μετα απο καμια βδομαδα κανεις την γευση που σου αρεσει πιο πολυ , θα εχεις ακριβως το αντιθετο αποτελεσμα..... :laugh1:


Θα ειναι σα τη πρωτη μερα , με το πρωτο υγρο που σου αρεσε.  Πολλες φορες αυτο ειναι και το πιο απλο και καλο  κόλπο ωστε να επανέλθει η γευση στους γευστικους καλυκες της στοματικης κοιλότητάς μας....


Αλλα και ο απο πανω (μου :)) ) ,  δεν εχει αδικο.....

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγοραμανία
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 18:06 »
Και εγω με τη σειρα μου εχω αγορασει ουκ ολιγα και ξερω οτι επονται και περισσοτερα. Δεν το θεωρω καθολου κακο. Αλλωστε ο καθενας κανει κουμαντο στη τσεπη του και το μετρο το βρισκει με τον τροπο του. Βεβαιως αφορα την προσωπικοτητα και την ψυχολογια του καθενος και βεβαιως η συγκεκριμενη συμπεριφορα δεν περιοριζεται στο χωρο του ΗΤ αλλα αντανακλα και ευρυτερα. Το καλο στο ΗΤ ειναι οτι η τεχνολογια σ΄αυτο τον τομεα εχει προχωρησει τοσο, ωστε και με ενα ελαχιστο ποσο ειναι δυνατο το κοψιμο του ΚΤ ευκολα και χωρις ταλαιπωρια.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγοραμανία
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 18:11 »
Στην αναζήτηση καλύτερης γεύσης, καλύτερης ατμοποίησης κλπ, όλοι κάνουμε αρκετές αγορές κάποια στιγμή. Μέχρι το "άγιο δισκοπότηρό" μας νομίζω, ή μέχρι να ξεθυμάνει αυτή η τάση αναζήτησης και να ικανοποιούμαστε με τα πιο απλά. Μπουκαλάκια, ατμοποιητές κλπ στην συλλογή? Πολλά! Από την άλλη όμως, τίποτα απο αυτά δεν είναι στάχτη και γόπες για να πετιούνται στα σκουπίδια, και είναι και όμορφα να τα έχεις :D

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Αγοραμανία
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 18:59 »
Είχα την υποψία οτι δεν είμαι μόνος σε αυτή τη φάση, τριπάκι, ο χρόνος θα δείξει, γι΄ αυτό και άνοιξα το θέμα και χάρηκα βλέποντας τις δικές σας εμπειρίες.
Έχω και το κόλλημα όταν καταπιάνομαι με κάτι και μου αρέσει, να προσπαθώ να μάθω όσα πιο πολλά γίνεται για αυτό, και έτσι το χούι μου με βάζει στη λούμπα του να δω και αυτό, να κάνω και το άλλο...
Από τη μιά καλό γιατί έτσι μαθαίνω νέα πράγματα και πως να κάνω καλύτερη χρήση στα σύνεργα που έχω, από την άλλη θέλει κοντρολ για να μην εκτροχιαστεί οικονομικά.

Τα 10-12 ευρώ τη μέρα για κτ που θέλαμε εγώ και η σύζυγος, ναι μεν με το ητ έχουν μειωθεί και η οικονομία είναι απαραίτητη στις μέρες μας (τουλάχιστον για την οικογένεια μου) αλλά από την άλλη σου δίνει και το "πάτημα" να κάνεις αγορές για ητ και υγρά και μπορεί εύκολα να γίνει πολύ δαπανηρό.
Αν μάλιστα χάσεις το μέτρο, μπορεί να γίνει πολύ βαρύ το σπορ.


Θα εκτιμήσω πολύ και τις εμπειρίες απο παλιούς ατμιστές, αν έχουν κάπου κατασταλάξει ή αν συνεχίζεται η αναζήτηση. Βέβαια κάποιοι ήδη μας έδωσαν τα φώτα τους :thumpup:
Ομοίως εκτιμώ και τις εμπειρίες των πιο νέων, γιατί δείχνουν την τάση των πραγμάτων όταν ξεκινάς κάτι. :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2015, 19:14 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγοραμανία
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 19:19 »
Ως νέος θα πω ότι αρχίζω και δείχνω συνειδητή αυτοσυγκράτηση μετά από κάποιες μαζικές αλλά όχι άχρηστες αγορές.
Και επειδή έχω καταλάβει πως το η.τ. πάντα θα εξελίσσεται πιο γρήγορα από τις επιθυμίες μας (σαν τα κινητά και γρηγορότερα...), βάζω χειρόφρενο στο ικανοποιητικό αρχικό setup που έχω φτιάξει (τόσο σε υγρά όσο και σε εξοπλισμό) ώστε η επόμενη αγορά μου να γίνει με γνώμονα καθαρά την αναβάθμιση και όχι την περιέργεια  8)

Αποσυνδεδεμένος Ronnie

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγοραμανία
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 19:31 »
Ξεκίνησα όπως όλοι μας με μια ego μπαταρία και με έναν απλό ατμοποιητη.μετά σαν επόμενο βήμα,πήρα έναν ατμοποιητη με γυαλί.πιο μετά είπα να πάω και ένα mod θεωρώντας οτι θα ήμουν καλυμμένος αλλά μετά ήθελα και πήρα έναν εργοστασιακο με SS,ρύθμιση αέρα και γυαλί.αμ δε...μετά άρχισα να θέλω κ αλλά!πάντα ήθελα να πάρω μια πίπα  :)) !τελικά την έκανα παραγγελία και την περιμένω!μετά ήθελα ένα box mod....το πήρα και αυτό!τώρα θέλω να πάρω έναν επισκευασιμο,έναν dripper και ένα σωλήνα mod μιας και με αρέσουν περισσότερο οι σωλήνες!!
Στα υγρά γίνετε χαμός!τουλάχιστον εκεί έχω καταλήξει εδώ και 1,5 χρόνο σε ένα υγρό αλλά αγοράζω αλλά υγρά και τα έχω σαν δεύτερες γεύσεις!
Καταναλωτική μανία?βήματα προς το καλύτερο για έναν ατμιστη συν μερικά καπρίτσια?...δεν ξέρω αλλά ελπίζω να καταλήξω σε κάτι καλό και να μείνω εκεί!

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Αγοραμανία
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 19:38 »
Εγω πριν επισκευασιμους τα εξοδα μου ηταν διαφορετικα απο τωρα... ειχαν μεγαλυτερο κοστος για το λογο οτι πλεον οι εργοστασιακοι ειναι πιο ακριβοι απο παλια και οι κεφαλες αστα να πανε...και αν πετυχεις και αστοχιες υλικων...χαλια... μετα επισκευασιμων οι πρωτοι μηνες τα εξοδα εκτοξεύτηκαν στα υψη...αγορα επισκευασιμων.. διαφοροι στιλ ..κλωνοι καλοι κακοι... κτλ.. μετα συνεργα οπως συρματα.. βαμβακια διαφορα μεχρι να δεις που σε παιρνει καλυτερα...μετα μοντακια που χρειαζεσαι για να ταιριαξουν με τους επισκευασιμους..κτλ... μετα καλα εργαλεια για στριψημο ... ωμομετρα...κτλ.. οποτε οι πρωτοι 2 μηνες τρελα εξοδα... τωρα αν δεν κανω καμια αγορα μπορω να εχω εφοδια για 5 μηνες τουλαχιστον  σαφως του μηνα τα εξοδα επεσαν δραματικα κυριως υγρα βασεις.... θελω να καταληξω οτι εκει εξω εχει τοσα ο πολλα που σιγουρα πέφτεις στο τρυπακι αγορων... 

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγοραμανία
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 19:46 »
Μην ανησυχείτε  ιωση ειναι που κραταει λιγο παραπανω σε σχεση με τις αλλες αλλα περναει  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Αγοραμανία
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 19:50 »
Περιμενε τωρα που θα κανει αλισβερισι ο svoemesto me ta ΙΚΕΑ τι εχει να γινει ;D
Ολα στο μιαλο ειναι κυριοι,η κατασταλαζεις σε κατι που ΟΝΤΟΣ σε γεμιζει κ σταματας να ''ξυνεσε'' κ να ψαχνεσε ολη την ωρα,η απλα τρως τον προυπολογισμο του μηνα στο ητ.Δε λεω δελεαστικα ειναι ολα,αλλα υπαρχουν πραματα που σιγουρα δε μας χρειαζονται κ δεν κανουν το ατμισμα καλυτερο απο οτι νομιζουμε :)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Αγοραμανία
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 19:57 »
Φοβαμαι να γράψω σε αυτo το θέμα... Δεν είμαι έτοιμος να αντιμετωπίσω την ψυχρή αλήθεια... Δε θέλω καν να υπολογισω ποσα χρηματα έχω χαλάσει... :D

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Αγοραμανία
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 19:57 »
Εγω πρίν πιάσω στα χέρια μου το πρώτο η.τ. έιχα βαλει τόσα πολλά στο μάτι που δεν ξέρω πού θα σταματούσα. Το η.τ τελικά μου έγινε δώρο και αναλώθηκα στην περιέργια πώς μπορώ να του μεγιστοποιήσω την απόδοση. Καθώς είχα βρεί πάνω κάτω τί γευσεις με έκαναν να μην ανάψω κ.τ, δεν με ξανάπιασε επιθυμία για κάτι άλλο. Ένα πράγμα ήταν που ήθελα έξτρα, και με το που το πήρα και αυτό, έιμαι κάλμα. Τώρα απλά ακόμα αναλώνομαι πώς θα μεγιστοποιήσω τον ατμό μου και τα dyi υγρά μου.


Σε κανα-δυό μήνες μπορεί να κάνω edit….. :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγοραμανία
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 20:00 »
καθε μερα λεω τελος και απο τις 22 /1 μεχρι τις 30 /1 ειμαι στα 90 ευρω παλι ...  οχι εξοπλισμο παντως , βασεις - υγρα - συρματα και διαφορα παρελκομενα  παιρνω πλεων.... σα νερο φευγουν τα ευρακια , δε φαινονται καθολου

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αγοραμανία
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 20:34 »
Εγώ θα συμφωνήσω με το Λευτέρη: μπόρα είναι θα περάσει. Αν και για μένα, ποτέ δεν υπήρξε η φάση να αγοράζω ότι εξοπλισμό βρίσκω. Στην αρχή μόνο αλλά με αρώματα για DIY.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12640 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem