vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 10, 2011, 22:10 »
Σήμερα, δεύτερη μέρα δοκιμών, ξεκινάω με γεμάτη μπαταρία αυτή τη φορά, για να δώ τις αντοχές της.

Το ledάκι στην μπαταρία, άρχισε να αναβοσβήνει γύρω στις 20:00..
Περίπου 10-12 ώρες αυτονομία...   Δέν είναι και άσχημα.

Επανά-φορτίζω, και επανέρχομαι με νεότερα..

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 11, 2011, 14:52 »
Σήμερα άφησα λίγο την αυτόματη μπαταρία στην άκρη, και έβαλα το atmo-cartomizer πάνω στο modάκι μου με 18650 φρεσκοφορτισμένη..

Πάρα πολύ καλά.........  ούτε κάψιμο ούτε στέγνωμα ούτε ζέσταμα στο σώμα του atmo-cartomizer.  Πέρασε με επιτυχία το test..

To μόνο ενοχλητικό. ήταν ένα σφύριγμα που είναι λογικό, μιας και όλες οι τρύπες είναι ανοιχτές.....  αλλά δεν ειναι κατασκευασμένο για μόντα. :nope:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 11, 2011, 15:00 »
Αυτό που θέλω να επιβεβαιώσω, είναι πως πράγματι ο atmo-cartomizer, έπειτα από μερικές ώρες χρήσης, ανεβάζει και σταθεροποιεί την απόδοσή του.
Πλέον μπορώ να πω, πως σε επίπεδο throat hit, είναι στο ίδιο με τον EGO-T, όπως και σε θερμοκρασία ατμού. Η γεύση του, διαφέρει στα σημεία με την έννοια πως αναδεικνύει ίσως διαφορετικές γεύσεις σε σχέση με αυτές που αναδεικνύει ο Τ, χωρίς ακόμη να έχω καταφέρει να προσδιορίσω επακριβώς.
Ως αίσθηση μου φαίνεται πως ο ατμός "γλυκίζει" λιγότερο από ότι στους Τ και τονίζει περισσότερο τις ξηρές-ξινές γεύσεις.


Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 11, 2011, 17:11 »
Πακέτο Nobacco Hybrid παρελήφθη. :thumpup:
Μία μπαταρία έλαβε θέση για φόρτιση κι η άλλη για άτμισμα ! (Ώρα 16:00)


Το (υβριδικό) vapor-e του Vangou, ξεκινάει ... 8)




Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 11, 2011, 17:18 »
Το (υβριδικό) vapor-e του Vangou, ξεκινάει ... 8)
Καλό ταξ-e-δι Vangos

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 11, 2011, 18:33 »
http://vaping.gr/index.php?action=dlattach;topic=2444.0;attach=3045;image

Αυτό το άσπρο  στο πιπάκι τι είναι  πηρα  και εγώ  ενα  σήμερα  και το δοκιμάζω  αλλα  δεν είχε μέσα στο πακέτο  κάτι τέτοιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2022, 10:24 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 11, 2011, 18:39 »
Στο hybrid ανηκει το κάτω, το επάνω είναι απο άλλο μοντέλο πιθνόν απο Α2

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 11, 2011, 18:56 »
Στο hybrid ανηκει το κάτω, το επάνω είναι απο άλλο μοντέλο πιθνόν απο Α2

Ευχαριστώ. Νόμιζα  ότι  πρέπει να μπει στο πιπάκι και το έψαχνα στην συσκευασία.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 11, 2011, 19:03 »
Αυτό το άσπρο  στο πιπάκι τι είναι  πηρα  και εγώ  ενα  σήμερα  και το δοκιμάζω  αλλα  δεν είχε μέσα στο πακέτο  κάτι τέτοιο.

Αυτό είναι πιπάκι απο 801 ατομ..
Απλά ταιριάζει γάντι στο Hybrid , για αυτό το πόσταρα...

Αναφέρομαι βεβαίως μόνο στο πιπάκι, και όχι στο φίλτρο. ;)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 12, 2011, 01:14 »
Τρεις- τέσσερις πρώτες παρατηρήσεις σχετικά με το πακέτο που παρέλαβα σήμερα:
(πρώτα τα καλά)


1.   όλα λειτουργούσαν άψογα εξ'αρχής και το πακέτο ήταν πλήρες (δεν έλειπε τίποτα).  :thumpup:
Μην σας κάνει εντύπωση που το γράφω, έχουν δει πολλά τα μάτια μου σε παραδόσεις μέσω κούριερ. 


2.   όταν από δικό μου λάθος επίσης, έριξα μία σταγόνα υγρό στο σωληνάκι του καρτο, δε χρειάστηκε να σκουπίσω τίποτε, μόνο τοποθέτησα όρθια και ανάποδα τη συσκευή (με το στόμιο προς τα κάτω δλδ) μέσα σε ένα ποτήρι  για να μπορεί να στέκεται.
Το άφησα για δύο-τρία λεπτά έτσι. Το περίσσιο υγρό μπήκε δια βαρύτητος μέσα στο καρτο, και, αυτό ήταν, όλα θεόστεγνα!!! :thumpup:


(και τα... κακά)


3.   μόνο ένα πιπάκι-στόμιο ανά καρτο είναι τουλάχιστον... ανθυγειινό (πιστεύω ότι δεν είναι από τσιγκουνιά, μάλλον δε το σκέφτηκε όποιος σετάρισε το πακέτο σαν "στάρτερ πακ") :(
Δεν είναι διαθέσιμα και σαν ανταλλακτικά.


4.   λείπει οπωσδήποτε και μια προέκταση USB, με καλώδιο έστω 20-30 cm. Είναι άβολο να φορτίζει η μπαταρία έτσι "καρφωμένη" στο πλάι του μετασχηματιστή. Κάποια στιγμή θα ξεχαρβαλώσει και η υποδοχή USB από το βάρος. :(
Άσε που αν δεν βολεύει να μπεί στη πρίζα με την μπαταρία αριστερά, το led φόρτισης κοιτάει στο...πάτωμα   :wall:


Η συνέχεια επί της οθόνης, μείνατε συντονισμένοι στο φόρουμ...

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 12, 2011, 02:17 »
ως προς το 4  και σόρυ για την παρέμβαση
στο γραφείο μου έχω 10 usb με προέκταση, όταν φτάσεις κι εσύ σε αυτό το χάλι θα εκτιμήσεις την απλότητα του hybrid φορτιστή  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 12, 2011, 02:32 »
ως προς το 4  και σόρυ για την παρέμβαση
στο γραφείο μου έχω 10 usb με προέκταση, όταν φτάσεις κι εσύ σε αυτό το χάλι θα εκτιμήσεις την απλότητα του hybrid φορτιστή  :laugh1:


Σωστό αυτό που λες για τις USB του πισί, πόσο μάλλον του λάπτοπ, εγώ αναφέρομαι μόνο στο wallmount - μετασχηματιστή  ;)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 12, 2011, 04:25 »
αν θες τη συμβουλή μου, μη βάζεις να φορτίσεις στο PC , πάρε ανεξάρτητο hub με πολλά Αμ

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 12, 2011, 17:37 »
Καταρχήν ευχαριστώ για μια ακόμη φορά όλους σας για την εμπιστοσύνη και δεύτερον να ζητήσω να είστε επιεικείς στην κριτική σας για το βίντεο μιας και είναι το πρώτο μου και σίγουρα από το τρακ  θα ξέχασα και πολλά που ήθελα να πω. :-[
Τώρα για την συσκευή.
Τα συν είναι.
1.καλή ποσότητα ατμού.
2.καλή διάρκεια-λειτουργία μπαταρίας
3.εύκολος τρόπος πλήρωσης υγρού
4.Καλή ποσότητα υγρού 3ml
5.Καλή συμπεριφορά του ατμοποιητη

Τα μειον
1.Όχι καλό χτύπημα(θα το ήθελα πιο δυνατό)
2.Σφιχτή τζούρα (σε μένα τουλάχιστον ήταν σφιχτή)

Με άριστα το 10 θα βαθμολογήσω με 9 και αυτό αν δεν είχε τα παραπάνω μειον σημεία.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OYJkovTekLs[/youtube]





 

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 12, 2011, 17:56 »
..........να ζητήσω να είστε επιεικείς στην κριτική σας για το βίντεο μιας και είναι το πρώτο μου και σίγουρα από το τρακ  θα ξέχασα και πολλά που ήθελα να πω.

Μια χαρά το βρήκα το βίντεο φίλε SEB... Πολύ κατατοπιστικό...:respect:
Φαντάσου να μήν είχες και τρακ... :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180377 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534924 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14330 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085186 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35318 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10130 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12