vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #345 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 22:18 »
πιο πλουσιο κ πυκνο ατμο και περισσοτερη γευση.δοκιμασε φιλος μου σημερα το ιδιο υγρο που ειχα βαλει στο πρωτο μου στυσιμο οταν τον πρωτοπηρα και δεν καταλαβε οτι ηταν το ιδιο.καιγω με τη σειρα μου ηταν η πρωτη φορα που οσες τζουρες κ να τραβηξα επερνα γευση και δεν ειχα κορεσμο

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #346 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 23:06 »
Βιδωμένος πάνω στο Radius, μόλις έφαγε μια μεγαλοπρεπέστατη τούμπα απο το τραπέζι της κουζίνας πάνω σε ένα σκαμπώ και μετά στα πλακάκια.....
Ασυναίσθητα πήρα τη σκούπα και το φαράσι....αλλά δεν έπαθαν τίποτα και τα δυο!!!!
Πάλι καλά, αν ήταν άλλος, μάλλον θα τον έκλαιγα τώρα

Επίσης κάπου πήρε το μάτι μου οτι ταιριάζει απόλυτα το τζαμάκι του Cleito της aspire. Οπότε σε περίπτωση έλλειψης αυθεντικού, υπάρχει εναλλακτική. Αν και απ όσο "έκοψα" τον Βασίλη, δεν υπάρχει περίπτωση να μας αφήσει χωρίς υποστήριξη.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2016, 01:14 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #347 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 23:27 »
Να πω και εγώ κάποια πράγματα για το review του περίεργου todd και λέω περίεργου με την καλή έννοια γιατί είναι ένας reviewer που θα πει τα στραβά χωρίς να νοιώσει ενοχές και δεν θα πει καλά λόγια αν δεν τα πιστεύει.....λοιπόν ξεκινάω

Ο TODD ΕΠΑΘΕ ΠΛΑΚΑ.......

τέλος αυτά είχα να πω για το review....

Ευχαριστώ δημόσια το Βασίλη που
1. Έφτιαξε ένα τέτοιο εργαλείο που ατμίζει τέλεια.....
2. Που μας έκανε περήφανους σαν Έλληνες ατμιστές....
3. Που με εμπιστεύτηκε και άκουσε τις ιδέες μου ,εφαρμόζοντας τις πάνω σε αυτό το εργαλείο...
4. Που αναγνώρισε και ανακοίνωσε/ευχαρίστησε δημόσια όσους τον βοήθησαν.... 

Είμαι και εγώ χαρούμενος γιατί η εμπειρία μου από την ασχολία τόσα χρόνια με το ατμισμα έπιασαν τόπο....

Εύχομαι καλή επιτυχία γιατί πραγματικά πιστεύω ότι την αξίζει αυτός ο ατμοποιητής.....


Αποσυνδεδεμένος mstranger

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #348 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 23:33 »
Ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω..

..αν κάποιος τον θεωρεί ακριβό η ότι άλλο  (..και καλά κάνει) ..γιατί κοιτάει το παρόν θέμα (..ιδίως αφού δεν έχει σκοπό να τον πάρει).

Το είχα γράψει και στην προεπισκόπηση ..θα το πω και εδώ..:

@ Αν η τιμή του skyline (..με τα υλικά και την κατ'εμέ απίστευτη δουλειά που έχει πάνω του) ..είναι ακριβή..

..κανέναν δεν τον αναγκάζουν να τον πάρει (..και φυσικά κανέναν να παρακολουθεί το παρόν θέμα)

Υ. Γ. ..και εγώ θεωρώ ακριβά κάποια πράγματα  (..τα οποία μου αρέσουν κιόλας) ..πχ ένα καλύτερο αμάξι από το δικό μου, η ένα ακριβό ρολόι.

Αφού όμως δεν σκοπεύω  (..και δεν "μπορώ" να τα πάρω) ...δεν υπάρχει λόγος να τα κοιτάω {..και πολύ περισσότερα να τα κατακρίνω ...επειδή δεν μπορώ (..η δεν θέλω).. να τα πάρω}.




Υπάρχουν και οι περιπτώσεις όπως εγώ , που τον θεωρό ακριβό, μπορώ να τον πάρω και άπλα παρακολουθώ το νήμα για να αποφασίσω. Τα σχόλια από αυτούς που τον έχουν είναι πραγματικά πολύ θετικά , και η ποιότητα - υλικά κατασκευής του είναι αδιαμφισβήτητα καλά. Το μόνο που εμένα προσωπικά με χαλάει είναι η εμφάνιση του. Επειδή είμαι νέος ατμιστής και μετά από 8 κλώνους που έχω πάρει - δοκιμάσει ήρθε η ώρα να πάρω κάτι της προκοπής( μέταλλο ) διαβάζω όλα τα νήματα με τους high end ατμοποιητες για να αποφασίσω ποιος θα είναι ο πρώτος που θα πάρω.

Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2016, 01:16 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #349 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 23:38 »
Η εμφάνιση είναι υποκειμενική και ο καθένας έχει τα γούστα του.
Για εμένα παράδειγμα για τον συγκεκριμένο που τον ατμίζω μερικές μόνο ημέρες ισχύει το "Απ' έξω εμφάνιση και από μέσα άνεση".

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #350 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 00:07 »
Εύχομαι καλή επιτυχία γιατί πραγματικά πιστεύω ότι την αξίζει αυτός ο ατμοποιητής.....



Μπαμπούκο την επιτυχία την έκανε ήδη, αυτό δεν το συζητάμε. Τόσες σελίδες εδώ, τόσες γνώμες δεξιά κι αριστερά, reviews, καθημερινή δική μας ασχολία πλέον μαζί του κι όμως το μόνο αρνητικό για πολλούς είναι η τιμή του -άντε και η όψη του για κάποιους (απόλυτα σεβαστό )- ε τι άλλο να πει κανείς. Συζητήθηκε πολύ μέχρι στιγμής, ναι μεν για την τιμή του, έγινε όμως και μεγάλη αναφορά στην ποιότητα που βροντοφωνάζει από την πρώτη επαφή και που δεν μπορεί κανείς να αρνηθεί. Έγινε επίσης για την τρομερή απόδοσή του, για τη λειτουργικότητά του σε όλα, την ευκολία του, την ολοήμερη σταθερότητα σε αυτό που κρατάμε και σε αυτό που κάνει για εμάς.

Ο καθένας επιλέγει τι θα κρατήσει για πάρτη του. Το "ακριβό", το "τέλειο", το "απίστευτο", "λατρεία".. όποιο και να είναι αυτό νομίζω ότι κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει την επιτυχία του αυτή την ώρα με ότι κι αν πιστεύει ο ίδιος για τον Skyline. Σεβαστός ο καθένας από εμάς. Σεβαστότατος όμως κι αυτός ο ατμοποιητής που ήρθε και τάραξε για τα καλά τα νερά.

Θυμάμαι τις πρώτες ανακοινώσεις του Βασίλη πριν καιρό, κάτι μου έλεγε ότι κάτι καλό ετοιμάζεται χωρίς να τον ξέρω καν τον άνθρωπο. Σιγά σιγά εμφανίστηκε το πρώτο βίντεο, χμμμμμ θετικότατο από μένα. Μετά οι πρώτες φωτο, τα "specs" του, η τιμή (που προσωπικά με γονάτισε - "αποκλείεται για μένα" είπα ), η ανακοίνωση του "ανοίγματος" των πωλήσεων, οι διαόλοι που μου μπήκανε στο τέλος και μου είπανε ότι "αυτό το κομμάτι δεν πρέπει να το χάσω με τίποτα όμως". Και να λοιπόν που "το πάλεψα", και να λοιπόν που πλέον μιλάω για μια από τις πιο επιτυχημένες αγορές (έστω και ζόρικη ) που έκανα ποτέ. Με όποια παραχώρηση από μένα, το καλύτερο κομμάτι που μπήκε ποτέ στο σπίτι μου χωρίς καμία δόση υπερβολής.

Και για το τέλος, δικαιολογημένη υπερηφάνεια από μεριάς σας γι'αυτό που κάνατε (όλοι όσοι το κάνατε αυτό ), να ξέρετε όμως ότι υπάρχουν κι άλλοι άνθρωποι που υπερηφανεύονται μαζί σας γι'αυτό που κρατάνε/κρατάμε στα χέρια μας πια.

Πιο επιτυχία από αυτό.. :)

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #351 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 00:19 »
βρε δεν είναι γκόμενα ο ατμοποιητής......να ατμίσουμε θέλουμε όχι να....... :laugh1:

Προσωπικά στα μάτια μου είναι μια χαρά η εμφάνιση......άλλα αν δε μου άρεσε εμφανισιακά δεν θα ήταν κριτήριο για να μην το αγοράσω,κριτήριο μπορεί να αποτελούσε το ύψος/το βάρος/το πάχος ή κάτι που θα έκραζε απο τα 15 μιλια.....

Τώρα για την τιμή δεν θα πω τίποτα ο καθένας ξέρει τι έχει και κάνει το κουμάντο του και εγώ ήθελα IPHONE 7 αλλά δεν του τα χαλαλίζω.....το μόνο που θα πω είναι ότι ο βασιλης έκανε ότι ήταν δυνατό να κρατηθεί η τιμή όσο γίνεται χαμηλά σε βάρος του δικού του κέρδους,αυτό για μένα λέει πολλά....

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #352 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 14:47 »
Για τα δικα μου γουστα το εργαλειο ειναι τελεια φινιρισμενο, το τζαμι ειναι χοντρο και διαφανο, το ντριπ τιπ μοναδικο, οι καμπανες γυαλιζουν οπως και ολος ο ατμο και λογω αψογης επεξεργασιας του χειρουργικου grade 316L.

Δειχνει σοβαρος , ακριβος , γεροφτιαγμενος και διακριτικος οπτικα .Θα ειναι ενα διαχρονικο κομματι κοσμημα για οσους καταλαβαινουν και εκτιμουν την αξιπιστια , την ποιοτητα κατασκευης, hospital grade προδιαγραφες, ασφαλη λειτουργια, αγωγημοτητα, αξιοπιστο πολο, ευχρηστια, σερβις, ανταλλακτικα και τη δυνατοτητα επαφης με τον ελληνα κατασκευαστη που ειναι εξαιρετικος χαρακτηρας και ετοιμος να εξυπηρετησει οποιον χρειαστει οτιδηποτε για τον ατμο που μου εμπνεει σιγουρια για το σημερα και το μελλον.


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #353 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 15:02 »
Εγώ τι να πω; Απλώς: ανοίγω ντουλάπι, του δίνω 1 φιλάκι, κλείνω ντουλάπι.  ;D

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #354 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 15:07 »
φιλε να τον βγαζεις και λιγο στον ηλιο  :))

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #355 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 15:17 »
Ο δικός μου μια βδομάδα τώρα, συνέχεια στο χέρι μου είναι και απλά αλλάζω μοντάκια!!! :D

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #356 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 16:10 »
δεν τον εχω παρει,απλα τον επιασα,σιγουρα καταλαβαινεις την ποιοτητα με το που θα τον ακουμπησεις,καποια στιγμη θα ερθει στην συλογη μου,απο αποδοση δεν μπορω να τον κρινω αλλα τα σχολια ειναι καλα...απο εμφανιση(υποκειμενικο αυτο) δεν τρελαθηκα...θα μου πεις τωρα ρε καραγκιοζη πηρες taifun  και μιλας; :)) παιδια καλοριζικος 

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #357 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 16:14 »
@Joe αχ αυτό το ντουλάπι τι διαμάντια θα έχει μέσα. Πρέπει να το ανοίγεις και να βγάζεις έξω κάτι για μια βδομάδα μετά πάλι πίσω και βουρ στο επόμενο. :)) rotation rotation rotation

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #358 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 16:18 »
Ξέρει κάποιος κάτι για νέα κόκκινα orings για τον Skyline;
Λεπτομέρειες έχουμε;
Αν και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με τα ήδη υπάρχοντα δηλαδή.. :)

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #359 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 16:27 »
Εγω πάντως ένα θέμα με το ξεβίδωμα του ντεκ έχω...
Σχεδόν πάντα χρησιμοποιώ λάστιχο για να το ξεβιδώσω. Και το ορινγκ πάντα βρεγμένο με υγρό εννοείται!!
Αν έρθουν πιο μαλακά ή πιο λεπτά ορινγκς, σίγουρα θα τα πάρω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix