vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 10 χρήστες
nXtLs, Ελένη Π, th3ofilos, Ribot, maprix, I.P, Sergios, Jorge, bloodlessz, tibolaso

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #330 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 16:45 »
Τωρα κατάλαβα η δοκιμή έγινε με βαμβάκι στο SKL ,νόμιζα ότι είχες βάλει  και εκεί mesh.....

Εγω αρχικά θα δοκιμάσω το στήσιμο του Oaksmoke και μετά σκετο τελείως mesh....
Ήθελα να το κάνω σήμερα αλλά έμπλεξα σε κοινωνική υποχρέωση....

Αποσυνδεδεμένος didis

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • πουτ δε προβαρ σα κατ
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #331 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 17:28 »
Έχουν απαντηθεί αυτά στις προηγούμενες σελίδες.

Κάνε ένα κόπο...
εχεις δικιο ,λαθος μου ,απλα την ιδια απαντηση ειχα δωσει σε καποιον εδω μεσα και κοντεψανε να με κανουνε μπαν ...

Αποσυνδεδεμένος Smaug

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #332 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 19:13 »
θα συμφωνήσω και γω με τους από πάνω. Ο Todd δε στέκει καλά: Θεωρεί έναν ατμοποιητή που του εστάλη τσάμπα για να τον παρουσιάσει ακριβό.

Αν δηλαδή έπρεπε να σκάσει €175 + μεταφορικά για να τον αγοράσει τι έπρεπε να κάνει, να πάρει το δίκανο??
O Todd κάνει reviews, και κομμάτι των reviews είναι και η τιμή του κάθε προϊόντος. Δεν καταλαβαίνω γιατί αρπάζεστε με τον Todd, θεωρείτε ότι η τιμή των €175 δεν είναι υψηλή για έναν ατμοποιητή, οποιασδήποτε ποιότητας και ιστορίας; ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΣ είναι, ανεξάρτητα αν είναι ο καλύτερος ατμοποιητής που έχει φτιαχτεί ποτέ στο γαλαξία ή όχι. Από εκεί και πέρα είναι απόφαση του καθενός κατα πόσο θέλει να επενδύσει σε ένα τέτοιο προϊόν. Αλλά μην τρελαθούμε κιόλας με τον Todd ή τον όποιον Todd γιατί ντε και καλά πρέπει πει ότι η τιμή είναι λογική.


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #333 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 19:17 »
Λες και έχει σημασία πόσα έδωσε ο Todd ο ίδιος, και όχι πόσο κοστίζει το προϊόν...

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #334 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 19:39 »
ρε παιδια το θεμα της τιμης σε καθε προιον εχει να κανει με το πορτοφολι του καθενος,τι θελω να πω;σε καποιον ανεργο αν του πεις οτι το ταδε προιον κανει ας πουμε 30 ευρω θα του φανει υψηλο,σε καποιον που εχει ενα εισοδημα ας πουμε 1500 ευρω θα του φανει τζαμπα,τωρα αν κανεις συγκριση μεταξυ ατμ σιγουρα ειναι απο τους ακριβους,αν δικαιολογει την τιμη με την αποδοση και τα υλικα αυτο ειναι αλλο θεμα

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #335 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 19:59 »
και μενα ακριβος μου φαινεται,αλλα τετοια ποιοτητα και πιστοποιηση σε υλικα πρωτη φορα βλεπω και ακουω,πιστευω καποια στιγμη να τον τιμησω ειτε καινουργιο ειτε μεταχειρισμενο.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #336 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 20:01 »

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #337 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 20:14 »
Φίλε Smaug το post μου ήταν ειρωνικό προς τους αυτόκλητους (??) υπερασπιστές του ατμοποιητή 2-3 post παραπάνω που προσπαθούν να μας πείσουν πως είμαστε και τυχεροί που αγοράζουμε ένα κομμάτι SS & γυαλιού κινέζικης αισθητικής €175...
Για διάβασέ το λίγο καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #338 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 20:23 »
@karmakona μόλις με βοήθησες η λέξη κλειδί ήταν κινεζική αισθητική αυτό μου θύμιζε αλλά όταν με ρωτάγανε δεν μπορούσα να το πω με μια λέξη:-)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #339 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 20:25 »
Εγώ πάντως δεν εξέτασα το αν είναι ακριβός ή φθηνός. Ούτε και με αφορά γιατί 175 δεν δίνω για άλλα και άλλα, όχι για ατμοποιητή  :tongue_smilie:

Τι σχέση έχει αν τον πλήρωσε ο Todd δεν κατάλαβα.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #340 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 20:41 »
  Ο ατμοποιητής ΕΙΝΑΙ ακριβός.
Όπως ακριβοί είναι και ο hurricane, ο Squape, ο Tayfun, ο Rose, ο TNS, ο cloud κλπ κλπ.
Φυσικά δεν έχει καμία σχέση η ποιότητα κατασκευής του και τα υλικά του με τους παραπάνω (εξαιρούνται TNS και Cloud).
Οι οποίοι σημειωτέον, κυκλοφορούν σε δεκάδες χιλιάδες κομμάτια και όχι σε 500 αριθμημένα τεμάχια.
  Το ερώτημά μου είναι το εξής : πόσο κοστολογεί κάποιος την απόλαυση και την υγεία του ;

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #341 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 21:24 »
[justify]Στο θέμα ποιότητας, απόδοσης, φινιρίσματος, ο συγκεκριμένος επισκευάσιμος είναι 1ης γραμμής. Αξίζει οπωσδήποτε έστω μία δοκιμή για να το διαπιστώσει κι ο πιο έμπειρος στο άτμισμα. [/justify]

[justify][Κοινωνικό σχόλιο...: Συνήθως ο υπερκαταναλωτισμός χτυπάει τις στερημένες κοινωνίες, -είδαμε το χθεσινό παράδειγμα, να βγαίνει ο Joe από κατάστημα φορτωμένος με σουτιέν και ηχεία μέχρι βαλίτσες με κρυφό συναγερμό, και δώρο το αυθεντικό μπρελόκ της Ρεάλ. Φαντεζί καταστάσεις. Όλα είναι θέμα επιλογών. Μπορώ να δώσω 175 ευρώ και για Skyline, μπορώ όμως να μην τα δώσω, απλώς να ξεφτιλίσω το PayPal με 300 ομορφιές στα μισά λεφτά (και με τρελό φινίρισμα, για Μπουρνάζι μέχρι Πολιτεία). Μπορώ επίσης να συνεχίζω ν' ατμίζω με το eGo μου, και να γελάω με όσα διαβάζω]. [/justify]

[justify] [/justify]

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #342 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 22:11 »
απο την προσωπικη μου εμπειρια εδω κ λιγες μερες με τον ατμο πιστευω σε αντιθεση με αλλους συνατμιστες οτι το θελει το βαμβακι του.το καλυτερο αποτελεσμα το πηρα οταν δε κοιταξα να κλεισω την εισαγωγη του υγρου απλα με βαμβακι αλλα οταν κοιταξα να γεμισω λιγο το ντεκ με βαμβακακι :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #343 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 22:12 »
Ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω..

..αν κάποιος τον θεωρεί ακριβό η ότι άλλο  (..και καλά κάνει) ..γιατί κοιτάει το παρόν θέμα (..ιδίως αφού δεν έχει σκοπό να τον πάρει).

Το είχα γράψει και στην προεπισκόπηση ..θα το πω και εδώ..:

@ Αν η τιμή του skyline (..με τα υλικά και την κατ'εμέ απίστευτη δουλειά που έχει πάνω του) ..είναι ακριβή..

..κανέναν δεν τον αναγκάζουν να τον πάρει (..και φυσικά κανέναν να παρακολουθεί το παρόν θέμα)

Υ. Γ. ..και εγώ θεωρώ ακριβά κάποια πράγματα  (..τα οποία μου αρέσουν κιόλας) ..πχ ένα καλύτερο αμάξι από το δικό μου, η ένα ακριβό ρολόι.

Αφού όμως δεν σκοπεύω  (..και δεν "μπορώ" να τα πάρω) ...δεν υπάρχει λόγος να τα κοιτάω {..και πολύ περισσότερα να τα κατακρίνω ...επειδή δεν μπορώ (..η δεν θέλω).. να τα πάρω}.



Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #344 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 22:14 »
απο την προσωπικη μου εμπειρια εδω κ λιγες μερες με τον ατμο πιστευω σε αντιθεση με αλλους συνατμιστες οτι το θελει το βαμβακι του.το καλυτερο αποτελεσμα το πηρα οταν δε κοιταξα να κλεισω την εισαγωγη του υγρου απλα με βαμβακι αλλα οταν κοιταξα να γεμισω λιγο το ντεκ με βαμβακακι :thumpup: :thumpup:
Σου είναι εύκολο να προσδιορίσεις τι εννοείς με "το καλύτερο αποτέλεσμα"

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63687 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix