vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 2 χρήστες
th3ofilos, Jorge

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #300 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 19:54 »
Αυτό το έχω στον cloud Μπάμπη και δεν κουνιέται από 'κει. :nope:

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #301 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 20:01 »
Και εγώ στο μικρο φαινο το έχω απλά το έβαλα για φώτο.... ;)

Το μεταλλικό του skyline είναι όλα τα λεφτά και δεν το αλλάζω.... :yes:

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #302 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 20:03 »
Ο Todd ετοιμάζεται για Review αυτό το ΣΚ και παρακολουθείσται από το 7:58 μέχρι το 9:30 περίπου.


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #303 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 20:13 »
θεωρεί ότι είναι πανάκριβος εξηγώντας ότι υπάρχει πρόβλημα με την διαφορά Λίρας και Ευρώ, αλλά βάζει ένα μεγάλο αλλά διότι είναι πάρα πολύ καλός και αναμένουμε φυσικά.

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #304 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 20:14 »
Άμα ξεκινάει με το.."veeeery expensive".........!!!!!

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #305 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 20:17 »
Ναι αλλά εξηγεί ότι εάν δεν υπήρχε το πρόβλημα με την λίρα που έχει πέσει πολύ δεν θα ήταν μεγάλο πρόβλημα για Hi-end ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #306 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 20:24 »
[justify]Μικρή παρένθεση. Στο θέμα vs, (είμαι ξεκάθαρα οπαδός του...), θα λέμε πολλά για καιρό. Στο συγκεκριμένο (Skyline vs gsl), είναι σπουδαία κόντρα πιστεύω. Συμφωνώ και με τους 2 παραπάνω φίλους (ongakos και achatzi), αν και πιστεύω πως το ίδιο πράγμα λέμε απλώς από διαφορετική οπτική. Με το “καλημέρα”, ο Skyline τα βάζει με όλους και με όλα, από την άλλη, o gsl είναι όπλο. Μου έχουν καθίσει καταπληκτικά στησίματα και το αποτέλεσμα του gsl ήταν χωρίς αντίπαλο, επίσης, αγάπη και για Taifun, και σαν φινίρισμα και σαν όλα. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #307 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 22:54 »
Αν είναι για VS, παιδιά, σε άλλα θέματα. Ήδη έχει ανοίξει ήδη μερικά πολύ ωραία ο JoeBarTeam και ελπίζουμε να συνεχίσει.
Επίσης: Για χαβαλέ υπάρχουν άλλα θέματα στο φόρουμ.
Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν.

:OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #308 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 00:31 »
Φωτο διπλης αντίστασης απο το fb .........δεν το εχω δοκιμάσει αλλά αυτος που το εκανε έγραψε πολυ καλά σχόλια......

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #309 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 00:32 »
μεράκλιδικο setup μπράβο σε αυτόν που το έφτιαξε σίγουρα θα χάνει σε ανάλυση γευσης αλλά από ντουμανι παίζει να φυσάει.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #310 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 00:36 »
Ισως το δοκιμάσω αλλά επειδή εχω δοκιμάσει ανάλογα στησίματα σε άλλους ατμο δεν περιμενω πολλά.....θα σας πω βέβαια μετα την δοκιμή αλλά πρωτα σειρά έχει στήσιμο με mesh....... ;)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #311 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 00:42 »
πρωτα σειρά έχει στήσιμο με mesh....... ;)
....τωρα μιλας σωστα... ;) :yes: :respect: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #312 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 00:58 »
  Πέρασαν ήδη 3 μέρες που συμβιώνω με τον Skyline...
 
Από που να ξεκινήσω δεν ξέρω. Τα έχω χαμένα.
Και εξηγώ :
   Ο ατμοποιητής είναι δημιούργημα από το μηδέν ενός εμπόρου και μίας ομάδας φίλων του ατμιστών.
Είναι εντελώς πρωτότυπη κατασκευή και συγκεντρώνει λύσεις σε πάρα πολλά ζητήματα.
Ποιοτικά είναι ότι καλύτερο έχω δεί μέχρις στιγμής.
Το φινιρiσμά του, τα υλικά του οι λεπτομέρειες, παραπέμπουν όχι σε βιομηχανικό προϊόν αλλά σε αντικείμενο κατασκευασμένο κατά παραγγελία και με ποιότητα custom.

  Ωραία μας τα λες θα πείτε αλλά πως ατμίζει ; Πως στήνεται ; Έχει διαρροές ; 
Ατμίζει υπέροχα. Έχω το ανοιχτό ντεκ οπότε οι συγκρίσεις μου θα είναι με ανάλογους άτμο.
Κοιτάζει στα μάτια τον Rose V3 και τον Tayfun GT III. Αφήνει πολύ πίσω τον kayfun V5 όχι τόσο σε θέμα γεύσης όσο σε απροβλημάτιστη λειτουργία που δεν εξαρτάται σώνει και καλά από 5 o-rings.
   Για να καταλάβουμε τι σημαίνει αυτό, ας σκεφθούμε μόνο πως ο Skyline είναι το ΠΡΩΤΟ κατασκεύασμα του EsmokeGuru ενώ οι προαναφερθέντες αποτελούν την δευτερη έως πεμπτη γενιά της σειράς τους.
  Το στήσιμό του είναι παιχνίδι και σίγουρα θα το αντιγράψουν πολλοί.
Η Καμπάνα του είναι διπλή και λειτουργεί σαν δοχείο θερμός.
Ο δε τρόπος ρύθμισης των υγρών και ξαναγεμίσματος πρωτοτυπεί και δεν υπάρχει αντίστοιχο.
  Τροφοδοτεί μέχρι και 100% VG. Κατά την γνώμη μου, το ανοιχτό ντεκ χρειάζεται  σύρματα της τάξης του 0,40 mm με αντίσταση λίγο κάτω απο ένα Ωμ.
Αν κάνετε τζούρες άνω των 10 sec, ή συνεχόμενες, τότε το coil πρέπει να γίνει σε άξονα 3 mm. Αλλιώς τα 2,5 mm είναι υπεραρκετά.
  Η αγωγιμότητά του και η σταθερότητα  τιμής της αντίστασης είναι out of this world.
Οπότε σε έλεγχο θερμοκρασίας αποδίδει άψογα (τουλάχιστον με SS316L  0.32 και 0.40 mm που δοκίμασα).
   Όχι δεν ιδρώνει, δεν στάζει δεν δακρύζει.

Μειονεκτήματα ;;; 
Αν δεν ασχολείστε με το DIY υγρών σύντομα θα το κάνετε :))

 Εν κατακλείδι :

Ο Βασίλης (EsmokeGuru) έκανε κατάθεση ψυχής με την κατασκευή του Skyline.
Όσοι έχετε την οικονομική ευχέρεια, αγοράστε τον.
Σύντομα θα γίνει συλλεκτικός.






Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #313 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 02:32 »
Με αφορμή το post από τον φίλο οngako και όχι με διάθεση υπεράσπισης του GSL αλλά επειδή το post μου δεν ήταν τόσο αναλυτικό όσο το δικό του θα ήθελα να προσθέσω τα εξής (ελπίζοντας να μην καταλήξει σε vs το νήμα):

Σε εμφάνιση μου αρέσει καλύτερα ο GSL (με τανκάκι από ST όμως, όχι μαμά) αλλά σε μέγεθος ο Skyline.

''Ναι με της μαμας εννοουσα οτι δεν μου αρεσει ιδιαιτερα.''

Το στήσιμο του GSL μου φαίνεται παιχνίδι πια αλλά του Skyline είναι σαφώς πιο εύκολο.

''Τα βαμβακια αμα ''κατσουν'' τοτε κανει διαρροη ο GLS , η οι 2 τρυπουλες αν κατα λαθος δεν καλυφθουν απολυτα τοτε παλι εχουμε. ''

Διαρροές δεν είχα ποτέ από τον GSL ότι και να του έχω κάνει, μέχρι τώρα ούτε στον Skyline.

''Στην αρχη ειχα γιατι δεν μπορουσα να υπολογισω το υψος και την αντοχη του βαμβακιου. Με τον Skyline το στησιμο ειναι παιχνιδακι και οι περιπτωσεις λαθους απειροελαχιστες.''

Το σχόλιο για τον πόλο δεν το καταλαβαίνω, δεν βρίσκω κάτι σε κανένα από τους δύο.  Θα ήθελα να μου πει ο φίλος τι εννοεί, μήπως είναι κάτι μου έχει ξεφύγει.

''Οπως ειπε ο φιλος παραπανω που συμφωνω μαζι του.
 Οταν τον βγαζω απο ενα YIHI SX MINI ML που εχει ελατηριωτο πολο,τοτε σου ερχεται στο..χερι η βιδα-πολος του γερμανου. Ο δικος μας το ελυσε αυτο με ακλονητο πολο και αυτο ηθελα να το τονισω και για λογους ασφαλειας διοτι σε ενα μηχανικο μοντ μπορει να συμβουν πολλα αν ο πολος του ατμο βιδωνει πιο βαθια.Επισης δεν εχει σταθερη ενδειξη στη ρυθμιση θερμοκρασιας.''


Ο Skyline ήταν ο πρώτος ατμοποιητής που με κέρδισε εδώ και πολλούς μήνες που έχω αράξει με τους GSL, αυτό από μόνο του λέει πολλά για μένα...

''Φιλε Αchatzi συμφωνω μαζι σου και εμενα ο Skyline με κερδισε οπου απο τη χαρα μου μπαινω εδω σε αυτο το νημα τοσες φορες οσο ποτε αλλοτε . Συγνωμη αν βγαινω εκτος θεματος αλλά η συγκριση με εναν κορυφαιο γερμανικο ατμο αναγκαστικα εγινε αναποφευκτη για την αξιολογηση . Τον προτεινω ανεπιφυλακτα για τις πολλες αρετες του,τη σχεδιαση , την εξαιρετικη  ποιοτητα κατασκευης και ''σημαντικο'' την ασφαλη λειτουργια του πολου.

Παντα με σεβασμο προς ολους και το φορουμ του οποιου η λειτουργια ειναι σημαντικη για εμας, την παρεα των ατμιστων ,που μοιραζομαστε εμπειριες, γνωσεις ,τεχνικες βελτιωσης των 'εργαλειων 'μας, οπως και τις απαραιτητες προφυλαξεις απο πιθανα λαθη κατα το στησιμο και χρηση του ΗΤ.''
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2016, 02:42 από ongakos »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #314 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 08:54 »
Έχω ένα κακό συνήθειο να κολλάω συνεχώς και να φτιάχνω πάντα coils από 4 μέχρι -βία- 7 σπείρες, κάπως έτσι λοιπόν αδίκησα το 0.32mm (28ga ) kanthal στη μια και μόνο δοκιμή που έκανα στο σφιχτό deck του skyline. Κατόπιν δοκιμών των φίλων εδώ (με έβαλε κι ο Ribot σε σκέψεις ;) ) είπα να το δοκιμάσω ξανά αφού μέχρι τώρα τον έστηνα με 27 και 26ga θεωρώντας τα καταλληλότερα στα μόλις 5 στησιματα που του έχω κάνει μέχρι τώρα.

Εντέλει σήμερα έστριψα 8 σπείρες σε 2.5άρι (με 28ga υπενθυμίζω ), στα 1.4ohm μου μετράει το νt75, 12watts και έχω ένα απίθανο και τρομερά γευστικό και smooth αποτέλεσμα. Κι από παραγωγή ατμού δεν πάμε πίσω, ήδη έπεσε το πρώτο "έεεειιιιιι" από την κυρά του σπιτιού.. :laugh1:

27 και 28ga λοιπόν θεωρώ ότι ταιριάζουν απίθανα στο σφιχτό deck, κάντε άφοβα σπείρες και μην κολλάτε σαν εμένα στις 5 ( :D ), απολαύστε υπεύθυνα αυτό το εργοστάσιο παραγωγής απόλαυσης.! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2016, 12:15 από makis206 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix