vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #855 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 09:38 »
Βλέπω στο site του eSMokeGuru ότι παραμένει εκτός αποθέματος ο skyline. Από την άλλη, κάποιοι φίλοι έγραψαν ότι τον περιμένουν άρα προφανώς τον παρήγγειλαν. Τελικά τι γίνεται ρε παιδιά? Μπορούμε να τον προμηθευτούμε από κάπου ή περιμένουμε να ενημερωθούμε από το επίσημο site για την διαθεσιμότητά του?

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #856 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 09:40 »
Αρχές Γενάρη αναμένεται παραλαβή σύμφωνα με τα λεγόμενα του κατασκευαστή εδώ.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #857 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 12:55 »
παιδια δυστυχως για μας ευτυχως για τον βασιλη και γενικοτερα  για την ελληνικη εφευρετικοτητα,μερακι και αγαπη ο ατμο γινεται αναρπαστος μεσα σε λιγη ωρα απτην απελευθερωση του.αν τον γουσταρετε τοσο και μπορειτε βεβαια στηθητε μπροστα απτο pc για παραγγελεια την ωρα και μερα που παντα μας την λεει απο πριν ο βασιλης!!!

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #858 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 16:10 »
Παρέλαβα και εγω σήμερα το δικό μου

Τέλεια συσκευασία, τέλεια ποιότητα με τη πρώτη ματιά .

Τον εχω λύσει τελείως και το βράδυ θα τον καθαρισω για το πρωτο στησιμο

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #859 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 16:14 »
@APOSTOLOS KAL, καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία υγεία υγεία. Καλοάτμιστος! Ασφαλώς και θα επιστρέψεις για εντυπώσεις. Σπουδαία επιλογή, κορυφαία επιλογή. 

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #860 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 16:17 »
Χρόνια πολλά Καλή χρονιά !!!!
Πραγματικά έχει κορυφαία ποιότητα κοιτάζοντας πιο λεπτομερειακά τα κομμάτια του , ειδικά τη βάση δε τη χορταίνω  .

Το μονο που δεν έβγαλα ειναι το ντεκ , δεν βγαινει με το χέρι, θέλει πενσα η κάποιο αξονακι να το στριψω? Ρωτάω για τι φοβάμαι μη του κάνω ζημια

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #861 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 16:23 »
Πέρνα ένα κατσαβιδάκι στις τρύπες τροφοδοσίας, ως μοχλό για να ξεβιδώσεις το ντεκ και στο βίδωμα μετά, μόνο με το χέρι κρατώντας το από τα ποστ. Δε θέλει άλλο σφίξιμο όταν τερματίσει.
Καλοάτμιστος να είναι. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #862 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 16:26 »
Τράβηξα μια τζούρα αέρα πριν τον λύσω και μου φαίνετε ότι θα τα πάμε πολυ καλά αν ειναι έτσι... εχω πάρει το κλειστό ντεκ . Και η τζούρα ειναι απόλαυση και με σκέτο αέρα...
Δε μιλάω αλλο, τα υπόλοιπα μετα το στήσιμο  :D

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #863 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 16:27 »
Να βγάλεις τη βίδα του πόλου πρώτα από όλα

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #864 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 23:29 »
Πέρνα ένα κατσαβιδάκι στις τρύπες τροφοδοσίας, ως μοχλό για να ξεβιδώσεις το ντεκ...
Εγώ έτσι το έκανα στην αρχή που ήταν αδούλευτος ο ατμοποιητής, με πολύ μεγάλη προσοχή βέβαια για να μην κάνω ζημιά στο ντεκ.
Ο μάστορας όμως διαφωνεί και καλά κάνει, οπότε για να μην προκύψει σε κανέναν πρόβλημα λοιπόν, ας προτείνουμε κάτι λιγότερο μπρουτάλ :laugh1:
Επειδή τα τοιχώματα του ντεκ δεν είναι πολύ χοντρά και υπάρχει μεγάλη περίπτωση απο την πίεση που θα ασκήσουμε να στραβώσουν με αποτέλεσμα να μην κλείνει η εσωτερική καμπάνα πάνω στο ντεκ.
Πρώτα ξεβιδώνουμε τον 510 πόλο μετά πιάνουμε τους δυο πόλους μαζί και ξεβιδώνουμε το ντεκ. Αν τώρα είναι πολύ σφιχτό, μπορούμε με μια πενσούλα που δεν έχει εγκοπές στις δαγκάνες να πιάσουμε τους πόλους προσεκτικά για να δώσουμε μια στροφή ώστε να ανοίξουν.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #865 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 01:30 »
Έτοιμος λοιπόν !!!!
Μετα απο ενημέρωση του βασιλη δε χρειάστηκε καν μπανακι, ο ατμοποιητης έρχετε καθαρός σα διαμάντι

Πάμε λοιπόν..... 40Άρι κανθαλ 6 σπειρες στα 0,8 ωμ , κοτονμπεικον βαμβακι και λεμον ταρτ.

Παιδιά μετα το κλαουντ που δουλεύω απο τον Ιούνιο ασταμάτητα νομιζω ότι βρήκα αλλο ενα ατμοποιητη που ειναι ακριβώς αυτο που εγω θέλω απο το ατμισμα...
Δε ξέρω τη να πω... γεύση? Τζούρα?ντουμανι? ΑΚΡΙΒΩΣ στα δικα μου μέτρα!!!!!!!
Τη ρύθμιση υγρού την εχω λιγο πιο πανω απο τη μεση και παίζει άψογα....

Όσο για την ποιότητα πρέπει να ειναι πολλά μέτρα πανω απο τον πήχη που μπορεί να έβαλε ο Βασίλης

Τα σπειρωματα μονο μου κολλάνε λιγο στη ρύθμιση υγρού αλλά πιστεύω ότι θέλουν στρώσιμο.....

Ένα μεγάλο μπράβο απο εμένα βασιλαρα!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #866 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 07:21 »
Αποστολε είσαι σίγουρος ότι κολλάνε τα σπειρώματα της ρύθμισης των υγρών (της εσωτερικής καμπάνας δηλαδή ) ή μήπως ζορίζεται το "παξιμάδι" που πιάνεις και περιστρέφεις λόγω των στεγνών orings που έχει από κάτω; Δοκίμασε να τα βρέχεις με λίγο υγρό όταν το τοποθετείς στην θέση του ή όταν το έχεις πάνω στον ατμοποιητή για ώρες δοκίμασε να τον γυρίζεις τούμπα για λίγο ώστε το υγρό που βρίσκεται μέσα στο τανκ να ανεβαίνει στο καπάκι και να τα "λιπαίνει" πριν αρχίσεις να το βιδώνεις-ξεβιδώνεις. Μαλακώνει αρκετά η περιστροφή του αν διαβραχούν τα orings αυτά.. ;)

Καλοάτμιστος! :)

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #867 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 07:49 »
Αποστολε συμφωνω απολυτα με τον Μακη. Μου το εκανε και μενα στην αρχη , αλλα οταν εβαλα υγρο στα ο-ριγκακια και το δουλεψα με τρυφεροτητα μερικες φορες, τωρα ειναι βουτυρο !!!!!!. καλοατμιστος και απο μενα. :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #868 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 14:41 »
[justify]Αφήστε σε μένα τα ανοικτά ντεκ. ;D [/justify]
[justify]Η ακρίβεια και το εύρος στην ρύθμιση τού αέρα είναι μοναδική όσο και απολαυστική. Απλώς επιβεβαιώνω κάποιες προσωπικές μου αναζητήσεις... Λοιπόν, προσωπικά, συγκρίνοντας από την πρώτη μέρα που τον έπιασα στα χέρια τον Skyline με τον Hurricane v1.3 είχα μεγάλο δίλημμα σε πολλά. Η πρόσφατη σύγκριση και με τον v2, ο Skyline κάνει περίπατο στο συγκεκριμένο κομμάτι των εισπνοών, για τα υπόλοιπα, πάλι είναι πιο μπροστά ο Skyline, ίσως στο max για ντουμάνι να υπάρχει δυσκολία κατάταξης. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #869 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 15:17 »
Με τα γλυκά τα Παει άψογα , δ βλέπω την ώρα να του αλλάξω βαμβάκι και να του ρίξω το αγαπημένο καπνικο μου

Και κάτι αλλο.... Εστω Και με το κλειστό ντεκ είναι από τους λίγους που απολαμβάνω μια στο τόσο πνευμονική τζουρα

Απίστευτη Αίσθηση!!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499477 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy