vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος madmama

  • *
  • 68
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η ζωη ειναι ωραια!!!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 12:58 »
Ερώτηση προς τους υπόλοιπους reviewers αλλά και όλους τους κατόχους του Giant:

Έχετε καταφέρει να φορτίσετε τη μπαταρία μέσω του passthrough; Στη δική μου πάντως το φωτάκι είναι πάντα κόκκινο, ακόμη και μετά από δύο οχτάωρες φορτίσεις στο γραφείο χωρίς να το ατμίζω.

Μάλιστα χθες συνέβη το εξής κωμικοτραγικό: Εϊχα τη μπαταρία στο passthrough και άτμιζα και μετά από 3 ώρες περίπου η μπαταρία άδειασε και άρχισε να αναβοσβήνει. Ενώ ήταν στη φόρτιση... :idiot1:

Το λέω για τη μια με σιγουριά γιατί την άλλη δεν έχω αποπειραθεί να τη φορτίσω ακόμη εκτεταμένα μέσω του passthrough για να δω αν συμπεριφέρεται με τον ίδιο τρόπο.

Θα ήθελα να μάθω αν ισχύει το ίδιο σε όλους ή αν έχει κάποιο πρόβλημα η δική μου.

καλημερα κι απο εμενα...δεν εχω προσπαθησει να φορτισω μεσω passthrough αλλα διαβαζοντας τις οδηγιες καταλαβα οτι αυτος ο τροπος βοηθαει κυριως στο να μην αδειαζει η μπαταρια οσο ατμιζεις εχοντας το συνδεδεμενο..οι μπαταριες μου γεμιζουν σε περιπου 3 ωρες φυσιολογικα στην πριζα..και ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο το giant...σαφως καλυτερο απο to hybrid  σε αποδοση ατμου,αποδοση γευσης απλα λιγο τουμπανο για γυναικα αλλα δεν με πειραζει καθολου αφου με γεμιζει ...συμφωνω απολυτα με τον φιλο που ειπε οτι το giant ειναι το hybrid στο τετραγωνο μετα απο δοκιμη και των δυο η.τ....ευχαριστω και καλα ατμισματα!!! :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 17:19 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 13:32 »
Κατα την αποψη μου, εχοντας δοκιμασει και τα 2, το giant ειναι η εξελιξη του hybrid, με τι διαφορα οτι ο γιγαντας απευθυνεται και σε εμπειρους χρηστες λογω passthrough, λογω αποδοσης, λογω manual μπαταριας και σπειρωμα 510. To hybrid ειναι ενα πολυ αξιολογο ητ για νεους αλλα ως εκει, ενω ο γιγαντας εχει τα παραπανω προτερηματα, που αυτη την στιγμη ειναι ενα πακετο που σου προσφερει τα παντα. Αυτες ειναι οι εμπειριες μου ως τωρα και καθαρα δικες μου αποψεις.

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 13:36 »
Οσο για το αν φορτιζει η μπαταρια στο passthrough, σε εμενα φορτιζει κανονικα. Και οταν φορτισει πληρως σβηνει το κοκκινο λεντακι...

Ερώτηση προς τους υπόλοιπους reviewers αλλά και όλους τους κατόχους του Giant:

Έχετε καταφέρει να φορτίσετε τη μπαταρία μέσω του passthrough; Στη δική μου πάντως το φωτάκι είναι πάντα κόκκινο, ακόμη και μετά από δύο οχτάωρες φορτίσεις στο γραφείο χωρίς να το ατμίζω.

......

Θα ήθελα να μάθω αν ισχύει το ίδιο σε όλους ή αν έχει κάποιο πρόβλημα η δική μου.

Αποσυνδεδεμένος Kikis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω από 11/12/2009
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 14:26 »
Βρε παιδιά ατμίζω το Giant και δεν μου βγάζει τα χαρακτηριστικά που λέτε. Η τζούρα είναι λιγάκι τζούφια, ο ατμός λίγος, το χτύπημα ανύπαρκτο. Αντίθετα, με το Hybrid δεν έχω τέτοια προβλήματα. Μήπως κάνω κάτι κάπου λάθος?

Αποσυνδεδεμένος gfk

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 14:40 »
με ολα τα καρτο?? με τι το ατμιζεις??

Αποσυνδεδεμένος Kikis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω από 11/12/2009
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 14:59 »
Το ατμίζω με Menthol none toy Funstore. Είναι το ίδιο που χρησιμοποιώ και στο Hybrid.

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 17:52 »
Μπορει να εχεις πεσει σε προβληματικη παρτιδα  :dontknow:
Βρε μπας και εκανες κανενα πλυσιμο στον ατμο και επεσε σε αποδοση? Εγω αυτα τα επαθα οταν εβρασα ενα καρτο για να δω ανταποκριση και ειχα αυτα τα αποτελεσματα....

Βρε παιδιά ατμίζω το Giant και δεν μου βγάζει τα χαρακτηριστικά που λέτε. Η τζούρα είναι λιγάκι τζούφια, ο ατμός λίγος, το χτύπημα ανύπαρκτο. Αντίθετα, με το Hybrid δεν έχω τέτοια προβλήματα. Μήπως κάνω κάτι κάπου λάθος?

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 17:58 »
Βρε παιδιά ατμίζω το Giant και δεν μου βγάζει τα χαρακτηριστικά που λέτε. Η τζούρα είναι λιγάκι τζούφια, ο ατμός λίγος, το χτύπημα ανύπαρκτο. Αντίθετα, με το Hybrid δεν έχω τέτοια προβλήματα. Μήπως κάνω κάτι κάπου λάθος?


Μέτρησε τον και με πολύμετρο να δεις μήπως έχεις χάσει τη μια αντίσταση και για αυτό έχεις μειωμένη απόδοση.

Αποσυνδεδεμένος gfk

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 18:35 »
Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες, θα επανελθω να συμπληρωσω αυτο το review μετα απο μια εβδομαδα χρησης και μετα απο ενα μηνα χρησης ωστε να δω την αποδοση του ατμοποιητη και των μπαταριων σε παρατεταμενη χρηση και σε βαθος χρονου καθως και να συμπληρωσω τα υπερ και τα κατα!

Μια εβδομαδα (κ 2 μερες) περασε. Ο γιγαντας μεχρι και την κυριακη δουλευε αψογα χωρις καμια πτωση στην αποδωση του, οσπου την κυριακη το βραδυ, μετα απο ενα γεμισμα που εκανα στο βασικο καρτο που χρησιμοποιω, απλα επαψε να δουλευει. Γεματος, κ το λαμπακι αναβοσβηνε και στις 2 μαπαταριες που το δοκιμασα. να σημειωσω οτι οι μπαταριες ηταν πληρως φορτησμενες. Την δευτερα, μουλιασμα σε βραστο νερο για καμια ωριτσα αφου τον ποτησα με οινοπνευμα, φυσιμα με τον ατμο της μηχανησ του καφε, ξεπλυμα με νερο κ φυσικο στεγνωμα πανω στην μηχανη του καφε. Γεμισα και δουλευε σαν καινουριος. Σημερα ομως η αποδοση του αρχισε να πεφτει παλι, τυ χτυπημα του εγινε μετριο ο ατμοςελαχιστοσ κ απο γευση ψωφια πραγματα... το πολυμετρο, δειχνει 2,4Ω. Να προσθεσω οτι στο πανω μερος του πολυεστερα υπαρχουν κομματακια μαυρο, καρβουνακι ισως(?) και οτι ζεστενεται πολυ και πολυ γρηγορα!

Οι μπαταριες καλα κρατουν καμια αλλαγη στην αποδοση, ουτε στον χρονο φορτησης τους. 

θα κανω μερικα ακομα πειραματα με τον ατμοποιητη κ θα επανελθω να παραθεσω τα αποτελεσματα...

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 18:40 »
Μπορει να εχεις πεσει σε προβληματικη παρτιδα  :dontknow:
Βρε μπας και εκανες κανενα πλυσιμο στον ατμο και επεσε σε αποδοση? Εγω αυτα τα επαθα οταν εβρασα ενα καρτο για να δω ανταποκριση και ειχα αυτα τα αποτελεσματα....

Χθές που έπλυνα έναν κάρτο με καθαρό οινόπνευμα μου αποδίδει καλύτερα με πιο ελευθερη τζούρα...

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 21:23 »
Πες μας αν συνεχιστει η καλη αποδοση, γιατι εμενα οταν τον επλυνα ενθουσιαστικα με τις πρωτες 5-6 τζουρες αλλα μετα  :thumpdown:

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 22:08 »
Μιλάμε για ένα προϊόν που κοστίζει 86 €, η μπαταρία του 24 €, και παρουσιάζει προβλήματα με το καλημέρα...μια τα cartomizer δεν λειτουργούν σωστά και καίγονται μετά από μία εβδομάδα, την άλλη το usb δεν φορτίζει τις μπαταρίες, μετά θέλεις σύριγγα και χειρουργικό σετ για να γεμίσεις υγρό, πλύσιμο, στέγνωμα και μαλακτικό για να το επαναφέρεις και πάει λέγοντας..

Θα βγάλουν επιτέλους ένα προϊόν που να λειτουργεί σωστά και να αφήσει η κάθε nobacco τις βαρύγδουπες και στομφώδεις διαφημίσεις που μοιάζουν με πολεμικό ανακοινωθέν; 

Απορώ πώς με τόσα λειτουργικά προβλήματα ισχυρίζεσθε μερικοί ότι είναι ιδανικό πακέτο για να εκκινήσει κάποιος...εκτός εάν σε τέτοια εποχή κρίσεως τα 90 € μαζί με μεταφορικά και αντικαταβολές φαίνονται σε κάποιους ευτελές ποσόν...

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 22:46 »
Πες μας αν συνεχιστει η καλη αποδοση, γιατι εμενα οταν τον επλυνα ενθουσιαστικα με τις πρωτες 5-6 τζουρες αλλα μετα  :thumpdown:

Το καθάρισα χθές γιατί από μηλο που του είχα ήθελα να βάλω RY4. Από χθές το απόγευμα  μέχρι και τώρα είναι μια χαρά, ακούω και πιο έντονα τα σκασίματα που πρίν τον καθαρισμό ειχαν μειωθεί, "ΙΣΩΣ" να του χρειάζεται ενα πλύσιμο με οινόπνευμα μετά από 5-6 γεμίσματα, δεν το λέω με σιγουριά, δεν ξέρω μπορεί να έτυχε...!! Θα το δοκιμάσω και σε έναν ακόμα carto που έχει σφύξει αρκετά η τζούρα και θα επανέλθω!

Απορώ πώς με τόσα λειτουργικά προβλήματα ισχυρίζεσθε μερικοί ότι είναι ιδανικό πακέτο για να εκκινήσει κάποιος...εκτός εάν σε τέτοια εποχή κρίσεως τα 90 € μαζί με μεταφορικά και αντικαταβολές φαίνονται σε κάποιους ευτελές ποσόν...

Μιας και τυγχάνει να είναι το πρώτο  ΗΤ  που παίρνω είμαι αρκετά ικανοποιημένος, αν εξαιρέσεις την  ατυχία που είχα με την μπαταρία-ατμοποιητή,τα οποία αλλάχθηκαν την άλλη μερα δίχως κόστος από την εταιρεία θα έλεγα ότι είναι ένα πακέτο που έχει όσα ακριβώς χρειαζόμουν... 2 μπαταρίες 900αρες όπου, η μια, για τα δικά μου ατμίσματα, με βγάζει μια μέρα οπότε αν ξεμείνω αλλάζω απλά μπαταρία , εχει 3 ατμοποιητές που σου κρατάνε 1 με 1,5 μήνα απ'ότι λένε... μενει να εξακριβωθεί. Φορτιστή, usb, πιπάκια, θήκη. Αν τα βάλεις κάτω βγάινει κανά 95άρι και πωλείται  86 , γιατί να μην αξίζει? Ετσι κι αλλιώς κάποια έξοδα δεν τα γλιτώνεις, γιατί να μην τα πάρεις όλα μαζί σε μια καλύτερη τιμή?

Αποσυνδεδεμένος aiwa

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 22:53 »
Καλησπερα και απο εμενα κατοχο πρωτου η/τ και του giant.
To passthrough μετα απο λιγες ωρες σβηνει το λαμπακι και εχει φορτισει πληρως.
Απο χτυπημ,ποιοτητα ατμου και ποσοτητα ,αλλα και διαρκεια μπαταριας ,ειναι απλα φοβερο.
Το προτεινω ανεπιφυλακτα σε νεους χρηστες του η/τ

Αποσυνδεδεμένος gfk

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 23:25 »
Μιλάμε για ένα προϊόν που κοστίζει 86 €, η μπαταρία του 24 €, και παρουσιάζει προβλήματα με το καλημέρα...μια τα cartomizer δεν λειτουργούν σωστά και καίγονται μετά από μία εβδομάδα, την άλλη το usb δεν φορτίζει τις μπαταρίες, μετά θέλεις σύριγγα και χειρουργικό σετ για να γεμίσεις υγρό, πλύσιμο, στέγνωμα και μαλακτικό για να το επαναφέρεις και πάει λέγοντας..

Θα βγάλουν επιτέλους ένα προϊόν που να λειτουργεί σωστά και να αφήσει η κάθε nobacco τις βαρύγδουπες και στομφώδεις διαφημίσεις που μοιάζουν με πολεμικό ανακοινωθέν; 

Απορώ πώς με τόσα λειτουργικά προβλήματα ισχυρίζεσθε μερικοί ότι είναι ιδανικό πακέτο για να εκκινήσει κάποιος...εκτός εάν σε τέτοια εποχή κρίσεως τα 90 € μαζί με μεταφορικά και αντικαταβολές φαίνονται σε κάποιους ευτελές ποσόν...
Ξερω αυτοκινητα αξιας 30000ευρω που βγαζουν προβλημα με το "καλημερα". Αν δεν κανω λαθος το "καλημερα" καλυπτεται απο εγγυηση...  :tongue_smilie:
αυτο που λεμε ειναι οτι σαν starter kit με αυτα που εχει μεσα η τιμη του ειναι λογικη...
Κανε μια γυρα στο φορουν, θα δεις οτι ολα βγαζουν προβληματα αλλα περισσοτερο αλλα λιγοτερο  και ολα εχουν ελλατωματα!  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180443 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535611 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15083 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10177 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12