vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος gfk

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 13:04 »
Αν ειδες το βιντεο του συνατμιστη atloupa ανφερει καπου οτι το μαμα καρτο ειναι μαυρο ματ, ενω το εξτρα και ασυμβατο μαυρο γυαλιστερό. Δεν ξερω αν οντως ειναι τροπος να τα ξεχωρίσουμε απλα επισημαίνω την παρατήρηση.

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 13:37 »
Μου ξέφυγε αυτό gfk :fight_hammered2:

Τα άνοιξα όλα και αν δεν έχω πάθει κάτι απο το πολύ άτμισμα, μου φαίνονται όλα ματ, τα μαμά και τα ανταλλακτικά..

Μήπως το διόρθωσε η εταιρεία και στέλνει συμβατά? Πρέπει να ξεθάψω το πολύμετρο... ???

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 14:01 »
                                               NOBACCO GIANT review by SEB
Έστω και λίγο καθυστερημένα λόγω φόρτου εργασίας οι εντυπωσεις μου για το πακέτο δοκιμής της Nobacco-Giant.



Φίλε SEB , λες στο video οτι με μεγαλύτερα ohm = λιγότερο χτύπημα. Αρα όσο χαμηλότερα τα ohm σε ena carto τόσο καλύτερα?? Το ρωτάω γιατί θέλω να αγοράσω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 14:15 από bazexa »

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 14:29 »
Tο καλυτερο ειναι σχετικο. Οταν ενας ατμο εχει λιγοτερα Ω προσφερει περισσοτερο ατμο και δυνατοτερο χτυπημα απο καποιον με περισσοτερα Ω, αλλα υστερει σε γευση και διαρκεια ζωης. Αυτα ειναι γενικα για τα lr cartomizer.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 17:28 »
Παιδιά η nobacco μου γνωστοποίησε το πρόβλημα πριν καν το τεστάρω. Όλα τα καρτομάιζερ που βρίσκονται στα πακέτα είναι αυτά των 2,1 ohm. Ειλικρινά δεν ξέρω αν θα συνεχίσει να πουλάει αυτά στα 1,6. Ελπίζω να το κάνει μια και δουλεύουν χωρίς πρόβλημα σε όλες τις άλλες μπαταρίες και είναι σούπερ. Το συγκεκριμένο καρτομάιζερ έχει κολλήσει στο provari μου και δεν πρόκειτε να βγει μέχρι να καεί. Ίσως ένας τρόπος να είναι αλλάζοντας τους όνομα και να βάλει μια προειδοποίηση για τις συγκεκριμένες μπαταρίες.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 17:38 »
Είδα και έπιασα τα carto με την μικρή αντίσταση.
Αυτά που έχει μέσα το πακέτο έχουν την ίδια αφή με την μπαταρία (κάτι σαν αίσθηση ελαστικού), αυτά που έχουν την μικρή αντίσταση, έχουν στην αφή τους την μεταλλική αίσθηση. Είναι ο τρόπος για να καταλάβεις την διαφορά, μόνο εάν ανοίξεις την συσκευασία, και να μην γίνει το λάθος, με τα αποτελέσματα που αναφέρει το μέλος atloupa.

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 20:58 »
Απλά ξεκαθαρίζω (και κλείνω το σχόλιο το δικό μου) ότι πήρα το σετάκι κ τα περιεχόμενα cartos ήταν όλα ματ(2.1Ω). Στην ίδια παραγγελία, ζήταγα και extra cartos, αυτά που στο Site περιγράφονται ως Giant Cartomiser 1pc (1.6Ω). Αυτά που παρέλαβα, ήταν κ αυτά ματ, συμβάτα 100% κ υποθέτω 2.1Ω. Για μένα καλύτερα και τους ευχαριστώ γιατί για το Giant τα ήθελα..

Αυτό που δεν ξέρω είναι αν τα 1.6 είναι ακόμα διαθέσιμα και τι θα παραλάβει κάποιος αν παραγγείλει ξεκάρφωτο ενα Giant carto. θα είναι ματ, Θα είναι γυαλιστερό, θα είναι 1.6, 2.1 :dontknow:

Η εταιρεία έχει δώσει καλά δείγματα γραφής και είμαι σίγουρος ότι θα το ξεκαθαρίσουν σύντομα.

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 21:35 »
 :thumpup:

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2011, 12:24 »
Απαντήθηκε στις ανακοινώσεις Nobacco:

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,540.msg93629/topicseen.html#new

 8)

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 10:23 »
Όσοι έχετε δοκιμάσει τον Hybrid, μπορείτε να γράψετε ένα συγκριτικό μεταξύ τους?
Αν και από τις εξαιρετικές παρουσιάσεις, προκύπτει πως ο Giant έχει πιο θερμό ατμό από το Hybrid και συνάμα καλύτερο χτύπημα και μεγαλύτερη παραγωγή ατμού.
Αν κάνω λάθος, διορθώστε με.


Αποσυνδεδεμένος Kikis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω από 11/12/2009
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 11:26 »
Hybrid vs Giant καμία σχέση. Ο Hybrid (για μένα) είναι απείρως καλύτερος. Πιο καλή τζούρα, πιο πολύς και ζεστός ατμός, πιο βολικό πιπάκι.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 11:30 »
αυτο με το πιπακι οντως εχεις δικιο.
Εγω απο σημερα εβαλα το στρογγυλο και προσπαθω να το συνηθίσω >:( ;D

Αποσυνδεδεμένος gfk

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 11:38 »
Όσοι έχετε δοκιμάσει τον Hybrid, μπορείτε να γράψετε ένα συγκριτικό μεταξύ τους?
Αν και από τις εξαιρετικές παρουσιάσεις, προκύπτει πως ο Giant έχει πιο θερμό ατμό από το Hybrid και συνάμα καλύτερο χτύπημα και μεγαλύτερη παραγωγή ατμού.
Αν κάνω λάθος, διορθώστε με.
Καλημερα, εχεις δικιο. Θα ελεγα οτι το giant ειναι hybrid στο τετραγωνο...
το hybrid ειναι πιο διακριτικό το giant πιο μεγαλο πιο παχυ πιο βαρυ, το giant εχει manual μπαταριες ενω το hybrid αυτοματες που θελουν 2πλασιο χρονο φορτισης απο αυτες του giant.
Για την κοπελα μου που εκανε ελαφρια τσιγαρα το hybrid της ειναι υπεραρκετο ενω εγω ειχα την αισθηση οτι ρουφαγα αερα με λιγη γευση..
Το Giant ειναι σε ολα του πιο "γεματο"!
Ελπιζω να βοηθησα!

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 11:54 »
Ερώτηση προς τους υπόλοιπους reviewers αλλά και όλους τους κατόχους του Giant:

Έχετε καταφέρει να φορτίσετε τη μπαταρία μέσω του passthrough; Στη δική μου πάντως το φωτάκι είναι πάντα κόκκινο, ακόμη και μετά από δύο οχτάωρες φορτίσεις στο γραφείο χωρίς να το ατμίζω.

Μάλιστα χθες συνέβη το εξής κωμικοτραγικό: Εϊχα τη μπαταρία στο passthrough και άτμιζα και μετά από 3 ώρες περίπου η μπαταρία άδειασε και άρχισε να αναβοσβήνει. Ενώ ήταν στη φόρτιση... :idiot1:

Το λέω για τη μια με σιγουριά γιατί την άλλη δεν έχω αποπειραθεί να τη φορτίσω ακόμη εκτεταμένα μέσω του passthrough για να δω αν συμπεριφέρεται με τον ίδιο τρόπο.

Θα ήθελα να μάθω αν ισχύει το ίδιο σε όλους ή αν έχει κάποιο πρόβλημα η δική μου.

Αποσυνδεδεμένος gfk

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 12:03 »
εμενα μου φορτιζουν κανονικα κ οι 2 μεσω passthrough!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180415 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59725 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237265 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14805 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085215 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10160 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12