vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

543 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Doubt, funes, johnath, Jorge, giorgos1999, bloodlessz

Twitter

Joyetech eGo ONE

Αποσυνδεδεμένος rott1914

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 00:35 »
να πω και γω τη γνωμη μου . οταν ηρθε  η κεφαλη του 1ohm δεν δουλευε με τιποτα , η αλλλη του 0,5 δουλευει τελεια 4 μερες τωρα . απιστευτο ντουμανι ,οχι σαν την ατλαντιδα βεβαια,και γευση  τελεια. προβλημα οτι δεν βλεπεις ευκολα το υγρο και οποτε κανεις αναπλυρωση η κεφαλη θελει βιδωμα. το κουμπι απαραδεκτο αλλα το υπεροχο μεγεθος του καλυπτει τα κουσουρια του . η μπαταρια του 2200 καλυπτει περιπου 6 ωρες δυνατο ατμισμα

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 12:20 »
Καλησπέρα! Είμαι ανάμεσα στον one και στον  delta 19... Θα δουλεύει με το istick... Αν υπάρχει κάποιος που τους έχει δοκιμάσει και τους δύο θα με ενδιέφερε πολύ η άποψη του ως προς την γεύση και το ντουμάνι.
Aν αναφέρεσαι στο istick των 20 watt θα σου πρότεινα τον Delta 19. H 0,5 ohm κεφαλή του eGo ONE δεν παίζει με το συγκεκριμένο istick.

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 12:57 »
Το γνωρίζω... αλλά με την 1ohm δεν θα "παίζει" καλύτερα από τον delta 19 ;Με ενδιαφέρει να έχει αρκετό ντουμάνι... και γεύση βέβαια. Επίσης μου κάνει εντύπωση η μεγάλη διαφορά τιμής η οποία οφείλεται να φανταστώ στην ποιότητα κατασκευής;

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 13:19 »
Οτι σου προτεινε ο φιλος Tem :yes: Εχω γνωστο που χρησιμοποιει iStick 20 μαζι με Delta19 και κεφαλες Dual Coil...Μια χαρα ντουμανι βγαζει  :) Αν απο την αλλη θελεις το ντουμανι που βγαζουν οι subohm ατμοποιητες,τοτε πας σε αλλο μοντακι...Να και μια εικονα πως ειναι το iStick20 μαζι με τον Delta 19 και διπλα iStick20 με ναυτιλο μινι να δεις την διαφορα :)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2015, 13:42 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος marathess

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 24, 2015, 23:53 »
Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...
Λοιπον ειμαι αναμεσα σ'αυτο το πακετακι και στο istick.
Εχω δει βιντεακια και απο τα δυο και εχω διαβασει και εδω αλλα δεν ξερω τι να διαλεξω
Οποιος εχει και τα δυο ας πει καποια αρνητικα-θετικα μπας και βγαλω ακρη γιατι πραγματικα νομιζω οτι και τα δυο αξιζουν αν και το ego δεν το εχω δει απο κοντα 
Τελικα πιο αξιζει περισσοτερο;;;;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 11:25 »
Το istick θα σου δώσει μεγαλύτερη αυτονομία. Δεν έχει όμως κάποιο ιδιαίτερο νόημα η σύγκριση μεταξύ των δύο, αφού το eGo ONE είναι μια ολοκληρωμένη πρόταση (μπαταρία+ατμοποιητής). Θα μπορούσες φυσικά να συνδυάσεις ένα istick30Watt με τον πολύ καλό eGo ONE ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος marathess

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 23:14 »
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου ειχα και εγω στο μυαλο μου κατι αντιστιχο...  :)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 14:27 »
Θεμη φτανει το συγκριτικο Delta2-Ego One οπου ναναι?Ειμαι ανυπομονος :))

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 14:57 »
Τρείς ατμοποιητές Joyetech.......eGo ONE - Delta II - Delta 19
Αποφάσισα να βάλω και τον Delta 19 στο μικρό αυτό συγκριτικό.....
Tρία διαφορετικά μεγέθη, τρείς διαφορετικές κεφαλές ατμοποίησης.....









Τελικά δεν ξέρω αν έχει κάποιο ιδιαίτερο νόημα η σύγκριση αυτή....και ιδιαίτερα η σύγκριση μεταξύ eGo ONE και Delta II. Βέβαια είναι και οι δύο subohm ατμοποιητές. Εντελώς διαφορετικοί σε μέγεθος όμως. Μικρός ο ένας - αρκετά ογκώδης ο άλλος. Και η αλήθεια είναι ότι προσπέρασα την 0,5 ohm κεφαλή του eGo ΟΝΕ στην αρχική παρουσίαση του ολοκληρωμένου πακέτου. Μάλλον δεν είμαι και πολύ φίλος των subohm...θεωρώ πολύ καλύτερη την κεφαλή του 1,0 ohm. Παρ όλα αυτά δεν είναι περιττό να αναφέρω τις εντυπώσεις μου...
Χωρίς ενδοιασμούς θα έλεγα ότι ο Delta II αποδίδει ασυγκρίτως καλύτερα. Μεγάλος όγκος κεφαλής - μεγάλη ποσότητα υγρού - καθόλου γεύση καμμένου. Είναι προφανές ότι η κεφαλή δεν στεγνώνει εύκολα, κάτι που μάλλον δεν συμβαίνει με τον μικρό που σε παρατεταμένες κυρίως τζούρες (ακόμα και με την μικρή μπαταρία του eGo ONE) έχει την τάση να δίνει γεύση καμμένου. Δεν με ενθουσίασε κανένας από τους δύο με το συγκεκριμένο στήσιμο των κεφαλών στο 0,5 ohm. Έχω την αίσθηση ότι θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον μια σύγκριση των δύο ατμοποιητών με χρήση μεγαλύτερης αντίστασης. Δυστυχώς δεν έχω δεί μέχρι σήμερα στην ιστοσελίδα της Joyetech κάποια αναφορά σε ανταλλακτική κεφαλή Delta II (LVC) 1,0 ohm. Απλά διατίθεται ως extra η RBA κεφαλή με αρχικό στήσιμο στο 1,0 ohm. Mε πρώτη ευκαιρία θα την δοκιμάσω. Θεωρώ συνολικά καλύτερο τον Delta19 , και μάλιστα με διαφορά , αν και η γεύση του eGo ONE στο 1,0 ohm μου φάνηκε μάλλον καλύτερη. Να αναφέρω τέλος , ότι μου φάνηκε υπερβολική η κατανάλωση υγρού και στους δύο subohm.
Συμπερασματικά κατατάσσω τους τρείς ατμοποιητές με την παρακάτω σειρά :
1.Delta 19
2.eGo ONE (με την κεφαλή του 1,0 ohm)
3.Delta II  (με την κεφαλή του 0,5 ohm)
Εννοείται φυσικά ότι στο θέμα παραγόμενου ατμού ο Delta II κερδίζει με διαφορά.

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2015, 19:34 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 02:58 »
και εγω αντιμετωπιζω το δίλημμα ego one  ή Delta 2 ? :hmmm:
Εχω εναν Delta 23 και τον θεωρω κορυφαιο αλλα θελω να παρω ενα τανκάκι subohm και αφου δεν πολυψηνομαι για Atlantis ή για subtank μενουν οι δυο αυτοι υποψηφιοι...  :dontknow: 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 10:57 »
Δεν θα το έβλεπα ουσιαστικά σαν δίλημμα. Στο subohm κομμάτι μπορώ να πώ με βεβαιότητα ότι ο Delta II έχει το προβάδισμα σε σχέση με τον eGo ONE. Mεγαλύτερη χωρητικότητα (ιδιαίτερα αν συγκριθεί με τον μικρό eGo ONE), σαφώς πιο στιβαρή κατασκευή , περισσότερος ατμός , πιο γεμάτη γεύση. O eGo ONE είναι μια πρόταση που μπορεί να δώσει τη δυνατότητα ακόμα και σε ένα νέο χρήστη να δοκιμάσει με χαμηλή οικονομική επιβάρυνση την εμπειρία ενός subohm. Για έναν χρήστη που θέλει να χρησιμοποιεί σε μόνιμη βάση subohm ατμοποιητή, o Delta II είναι ιδανικός. Και βέβαια μπορεί να χρησιμοποιηθεί και με τις επισκευάσιμες (RBA) κεφαλές, κάτι που δεν συμβαίνει με τον eGo ONE. Εξακολουθώ να πιστεύω τέλος, ότι ο eGo ONE είναι προτιμότερο να συνδυάζεται με τις κεφαλές του 1,0 ohm. Φυσικά υπάρχει και η κατηγορία αυτών που θα προτιμήσουν τον eGo ONE λόγω μικρού μεγέθους.

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 11:50 »
Ρε παιδια μου πλημμυριζει συνεχεια. Η 1om που ηρθε μαζι πλημμυριζε και ψιλο-βραχυκυκλωνε. Πηρα στο μαγαζι και μου την αλλαξαν με νεα. Δουλεψε καλα για μερικες μερες και μετα αρχισε να πλημμυριζει παλι. Το ανοιγω, την καθαριζω, κανω 1-2 τζουρες και πλημμυριζει παλι. Στην 0.5om που ειχε μεσα βλεπω ενα κοματακι μεταλλο αναμεσα στην 1η και 2η σπειρα που ερχεται μεσα απο το βαμβακι, οποτε μιας και δεν εχω μετρητη φοβαμαι να την βαλω πανω.

Με αλλους ατμοποιητες, mini & more, GS16s, mini protank II, δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα.
Ειναι δυνατον να κανω κατι τοσο λαθος με αυτον ή απλα οι κεφαλες του ειναι λοττο?

Εχει κανενας καμια συμβουλη?

Αποσυνδεδεμένος rott1914

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 12:05 »
η 1 ohm που ηρθε μαζι και σε μενα δεν δουλευε . ειχα παρει μονο 0,5 και δουλευουν μια χαρα ,μη φοβασαι βαλτην. 1ohm θα παρω απο βδομαδα για να δω τι παιζει αλλα ο tem λεει ολα καλα .μαλλον ετυχε σε μας

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 12:42 »
Δεν ειναι λογο των ohms που φοβαμαι να την βαλω αλλα απο την πρωτη που βραχυκυκλωνε και πλυμμυριζε εχω ακομα εγκαυματα στη γλωσσα. Δες στις photos παρακατω πως ειναι το σπειρωμα της 0.5 που εχω...


https://mega.co.nz/#!TZQUib7K!tqIobtQZYes9qvYQv83Hy27NCI4sG3eRyw8W__VmBHI
https://mega.co.nz/#!HQwlQCiI!XIy8Jmvt-b2FynpksV4dNIAOCDvUEC1Kj_xMTrH_al0
https://mega.co.nz/#!rVgj3BbR!Itt-cQ6--T6Cb4HtA2z5hL3JMPrYpjUnviPmsX0B8dE
https://mega.co.nz/#!DB5DnYib!17j9sgKWhieEa7HB_7KBAxYTOx9iGvPblXSzWmPWQgI


Βλεπεις το κομματακι μεταλλο αναμεσα στις σπειρες? Δεν εχω ιδεα απο που ερχεται και εαν βραχυκυκλωνει ή οχι

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 15:50 »
η 1 ohm που ηρθε μαζι και σε μενα δεν δουλευε . ειχα παρει μονο 0,5 και δουλευουν μια χαρα ,μη φοβασαι βαλτην. 1ohm θα παρω απο βδομαδα για να δω τι παιζει αλλα ο tem λεει ολα καλα .μαλλον ετυχε σε μας

Όσες από τις 1,0 ohm έχω δοκιμάσει δεν είχαν αντίστοιχο θέμα. Αν θυμάμαι καλά πρέπει να έχω χρησιμοποιήσει τέσσερεις κεφαλές μέχρι τώρα.
Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο :dontknow:  Πάντως οι 0,5 δεν μου άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις. Όχι επειδή οι συγκεκριμένες κεφαλές δεν είναι καλές αλλά επειδή δεν είμαι ιδιαίτερα φίλος των subohm.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2015, 17:05 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180366 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534884 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085185 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35318 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10128 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12