vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

539 επισκέπτες, 7 χρήστες
JohnDag, manoslykos, dkostas, maprix, giorgos1999, giorgosp, Jorge

Twitter

eGo style συσκευές. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Majorakias

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo style συσκευές. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 16, 2014, 18:08 »
Σίγουρα οι πολυβολτικές μπαταρίες είναι ανώτερες, αλλά τη σύγκριση την έκανα στις απλές ego μπαταρίες.. Για παράδειγμα, όταν μου χαλάει η ego μπαταρία χρειάζεται να πληρώσω όλη τη μπαταρία.. Ενώ στη 3D αγοράζω μόνο το μέρος που έχει χαλάσει σε χαμηλό κόστος σε αντίθεση με τα χρήματα που θα έδινα για να αγοράσω ολόκληρη την ego μπαταρία..


Σε ευχαριστώ πάντως Petra για την απάντησή σου!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: eGo style συσκευές. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 16, 2014, 19:23 »
Αυτό δεν είναι παρά ένα κάκιστο ανθυπο-μοντ που ντύνεται eGo για να τραβήξει αρχάριους αγοραστές (που έχουν συνηθίσει το look των eGo) και που δεν έχουν να ενημερωθούν από κάποιον. Δεν είναι eGo μπαταρία. Είναι μια φτηνή σωλήνα που παίρνει μπαταρίες σαν αυτές των μοντ (αλλά την πιο αδύναμη) και της φοράει την κεφαλή με το κουμπάκι eGo. Η απόδοσή τους σίγουρα δεν είναι η μέρα με την νύχτα -δυνατότερη είναι μια κλασική eGo 1100 mAh από μια 14500 σε σωλήνα χωρίς ρυθμίσεις!
Αν είναι να μπεις στην διαδικασία να πάρεις 14500, κατάλληλο φορτιστή, και να μάθεις για την σωστή επιλογή και προσοχή τους... ε, τότε με ελάχιστα χρήματα παραπάνω παίρνεις κάτι πολλές σκάλες ανώτερο.

Ένα τέτοιο προϊόν δεν θα καταργήσει τις eGo, γιατί το βολικό με αυτές είναι πως είναι ένα συμπαγές πράγμα που λειτουργεί και φορτίζει χωρίς πολλές σκέψεις. Όποιος κάνει το επόμενο βήμα δεν έχει κανέναν λόγο να μπλέξει με κάτι αδύναμο, χωρίς ρύθμιση και φτηνοφτιαγμένο. Αν κάτι καταργήσει οριστικά τις eGo θα είναι το να σταματήσουν τα starter kits να πασάρουν eGo και βάζουν ως στάνταρ τις πολύ καλύτερες πολυβολτικές αντίστοιχες.

Επιπλέον, στην ίδια λογική (μπαταριοσωλήνα στυλ eGo, που όμως παίρνει άλλες μπαταρίες) υπάρχουν δυνατότερες, όπως είπε η Πέτρα.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo style συσκευές. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 25, 2014, 14:54 »
Απο το πρωι χρησιμοποιω μια eGo R 2200mha .  ¨Εχει ικανοποιητική αυτονομια και φαίνεται καλή στην κατηγορία της.



 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2014, 06:22 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: eGo style συσκευές. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 14, 2015, 12:45 »
Καλημέρα στην παρέα! Θα ήθελα γνώμες για αυτές τις μπαταρίες, αν έχετε δοκιμάσει κάποια και ποιά θα πέρνατε εσείς μαζί με κάποια πρόταση για ατμοποιητή που να μην είναι πολύ μεγάλος και να δένει όμορφα με την μπαταρία (το θέλω για την σύζυγο), αποδίδοντας ικανοποιητική γεύση.

α. Vision Spinner II 1650
β. iTwist Mega 1700
γ, Aspire VV 1600

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo style συσκευές. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 14, 2015, 13:41 »
Προσωπική γνώμη έχω μόνο για τη vision spinner ΙΙ, και σα γυναίκα την απορρίπτω αρχικά λόγω εμφάνισης  :-[  (την χάρισα στον άντρα μου) και δεύτερον δεν την βρήκα ιδιαίτερα ικανοποιητική για το κόστος της . Αντίθετα η vision spinner Ι (rainbow) με έναν gemini (οικονομική λύση) είναι κούκλα και αποδοτικότατη.  :dance3: Φυσικά, η υποκειμενική μου άποψη. :)

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo style συσκευές. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 14, 2015, 13:53 »
@GiorgosRab
Από τις  3 καλυτερη  η( γ)
και ακομη  καλύτερη, κατά την γνωμη μου πάντα,  η ποιοτικη OLA X T.T 2200
 Για ατμοποιητή προς μινι (BVC)nautilus

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2015, 14:13 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος dimitrisante

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo style συσκευές. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 21:27 »
Πριν από λίγες μέρες παρήγγειλα μια μπαταρία ego one ct γιατί μου άρεσε πάρα πολύ το μέγεθος της και τα χαρακτηριστικα της.
Αυτό που θέλω να ξέρω είναι αν κάποιος την χρησιμοποιεί με άλλον ατμο και αν δουλεύει καλά, πέραν των διαστάσεων της 19mm που κάνει πχ τον kayfun v4 να περισσεύει, υπάρχουν άλλα θέματα ? Σκοπεύω να τη σεταρω με το v4 και αντίσταση τιτανίου.
Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo style συσκευές. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 10:32 »
Ερώτηση για απλό σετάκι.
Καλημέρα σε όλους. Έχω ξεφύγει εδώ και πολύ καιρό από τα παλιά σετάκια ηλεκτρονικό με μπαταρία τύπου στυλό-μικρο κλαρίνο. Πλέον έχω μοντακι και επισκευάσιμο.
Θέλω όμως να φτιάξω ξανά ένα απλό σετακι από μπαταρία και ατμοποιητή για να τον παίρνω μαζί σε εξωτερικές δουλειές και να μην δίνω στόχο. Δηλαδή να μην ντουμανιάζει ο κόσμος. Επειδή περναω πολλές ώρες μέσα σε δημόσιες υπηρεσίες μου είναι απαραίτητο.
Τι σετακι μου προτείνετε.
Υπάρχει περίπτωση η κεφαλή του ατμοποιητη να επισκευάζεται ώστε να μην χρειάζεται κάθε λίγο να αγοράζω άλλη;;; (αυτό είναι το πιο βασικό μου κριτήριο για την επιλογή.)

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGo style συσκευές. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 11:17 »
Μπορείς να δεις κάποιο eGo One. Διακριτικό έως πολύ διακριτικό σε μέγεθος ανάλογα με τη μπαταρία που θα επιλέξεις.
Οι κεφαλές CLR που υπάρχουν για αυτόν, επισκευάζονται.

Πριν από λίγες μέρες παρήγγειλα μια μπαταρία ego one ct γιατί μου άρεσε πάρα πολύ το μέγεθος της και τα χαρακτηριστικα της.
Αυτό που θέλω να ξέρω είναι αν κάποιος την χρησιμοποιεί με άλλον ατμο και αν δουλεύει καλά, πέραν των διαστάσεων της 19mm που κάνει πχ τον kayfun v4 να περισσεύει, υπάρχουν άλλα θέματα ? Σκοπεύω να τη σεταρω με το v4 και αντίσταση τιτανίου.
Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.
Μπορείς να βάλεις όποιον ατμοποιητή θέλεις επάνω. Ο Κ4 πάντως δεν ενδείκνυται για έλεγχο θερμοκρασίας γιατί λόγω του ελατηρίου παίζει λίγο η αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος dimitrisante

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo style συσκευές. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 20:33 »
Το ego one ct έφτασε και το δουλεύω τώρα 10 μέρες περίπου . Είμαι πολύ  ευχαριστημενος από αυτό το μικρό .
     Δουλεύει άψογα σε kayfun lite , kayfun v4 με αντιστάσεις τιτανιου 20 -22 ωμ.  Καλή αυτονομία - ένα οχταωρο με συνεχές ατμισμα και μέχρι την τελευταία τζούρα.
      Το δοκίμασα με Goblin mini και goliath αλλά δε μουκανε τη χάρη. 
      Αισθητικά μου αρέσει αν και είναι 19 Χιλ. που κάνει τους ατμο να περισσεύουν λίγο αλλά σαν fun του doctor Who ( διάσημο κατσαβιδι ) δεν έχω πρόβλημα. Παράγγειλα 2 dripper Atomic που είναι στα 19 Χιλ.  και όλα οκ.
   




Take care & enjoy !
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2016, 09:19 από dimitrisante »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo style συσκευές. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 06, 2016, 20:47 »
Joyetech EGO AIO





Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: eGo style συσκευές. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 07, 2016, 17:38 »
Έτοιμη η joyetech για την ευρωπαϊκή οδηγία που τίθεται σε εφαρμογή τον Μάιο!

Νομιζω θα έχουμε βομβαρδισμό απο τέτοιες συσκευές που θα πληρούν τους νέους κανονισμούς που μας έρχονται..

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo style συσκευές. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 16, 2016, 18:52 »
Ακομα μια κατασκευη απο ........ καπνοβιομηχανια.......

Την Big Tobacco.
Δεν θα μπω σε λεπτομερειες ............ :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:    

Τιμη 24,95





Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo style συσκευές. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 16, 2016, 19:45 »
Αυτό δεν είναι αυτό που είχε ανακοινώσει πριν λίγο καιρό η ΒΑΤ;
(όπου και καλά ο ατμός θα περνάει και μέσα σπό ένα μίγμα καπνού για να έχει καπνική γεύση...)

https://uk.govype.com/e-cig-epen-starter-kit

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180420 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237267 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085216 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12