vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

542 επισκέπτες, 7 χρήστες
Amcm, dkostas, manoslykos, giorgos1999, Jorge, DarkSky, lagoudakis

Twitter

Nobacco Primero 1.6ml

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Nobacco Primero 1.6ml
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 17, 2013, 00:58 »
Το Kanger Evod Bcc που πουλάει η Nobacco με το όνομα "Primero" προσφέρει μία δυνατότητα στον υποψήφιο αγοραστή που δέν προσφέρει το μοντέλο άν το αγοράσει ως Kanger Evod Bcc...
H Nobacco το δίνει σε μονό πακέτο με μία συσκευή μέσα ενώ απο όσο έχω δεί (τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα) τα καταστήματα που πουλάνε το Evod Bcc ως αρχικό πακέτο διαθέτουν την έκδοση με δύο ολοκληρωμένες συσκευές μέσα και περισσότερες ανταλλακτικές κεφαλές....
(Υπάρει και η επιλογή κάποιος να αγοράσει μια μπαταρία και έναν ατμοποιητή Kanger απο κατάστημα)...
Η ουσία είναι ότι η Nobacco δίνει μεν την επιπλέον δυνατότητα της επιλογής μονής συσκευής αλλά (και αυτό είναι ένα μεγάλο "αλλά") το δίνει σε τσιμπημένη τιμή, τόσο τσιμπημένη που πλησιάζει αρκετά την τιμή του πλήρες πακέτου με δύο συσκευές αν αγοραστεί με το λογότυπο της Kanger και όχι με αυτό της Nobacco...
Βέβαια η Nobacco έχει απο πίσω και το αξιοσημείωτα καλό after sales service και την υποστήριξη των προιόντων της αλλα:


α) Τα ελληνικά καταστήματα που πουλάνε το Kanger Evod Bcc (τα ξέρουμε ποια είναι) επίσης είναι πάντα κοντά στους πελάτες τους και
β) Πρόκειται για τόσο ποιοτική συσκευή που το πιθανότερο είναι πως ο αγοραστής δέν θα χρειαστεί "after sales service"...  :dontknow:


Ουφ! τα είπα όλα!  :heat:

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Nobacco Primero 1.6ml
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 17, 2013, 01:09 »
Να μας πει κάποιος αν το πριμερο είναι καλύτερο σε ποιότητα από τον κανγκερ και αν λύνει τα όποια προβλήματα του τελευταίου

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Nobacco Primero 1.6ml
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 17, 2013, 01:18 »
Δεν τίθεται θέμα καλύτερου ή χειρότερου γιατί πρόκειται ακριβώς για την ίδια συσκευή...  :dontknow:
Λογικά η Nobacco έχει κάνει σύμβαση με την Kanger και τα παίρνει απέυθείας απο εκεί και όχι μέσω κάποιου μεταπώλητή , πράγμα που -θεωρητικά- διασφαλίζει την ποιότητα των παρτίδων που πουλάει η Nobacco...

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Nobacco Primero 1.6ml
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 17, 2013, 01:32 »
παιδιά δεν μπορώ να κάνω σύγκριση μιας και πρώτη φορά δοκιμάζω τον συγκεκριμένο ατμοποιητή.

προς το παρών μπορώ να πω ότι δεν έχει διαρροές, δεν κάνει μπουρμπουλήθρες και είναι αθόρυβος.

με μια ματιά που έριξα στο άλλο νήμα το μόνο κοινό θέμα που έχουν (προς στιγμής) είναι η υγρασία στο drip tip






Αποσυνδεδεμένος bender

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • ...like a normal person?
Απ: Nobacco Primero 1.6ml
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 17, 2013, 01:48 »
σορυ για την παρεμβαση, αλλά κι εδω και στο άλλο τοπικ του evod και σε video review, βλέπω να επισημενεται "υγρασία" "υδρατμοι" "σταγονίδια" στο drip tip.
Αυτό όμως συμβαίνει σε ΟΛΑ τα drip tip και σε ΟΛΟΥΣ τους ατμοποιητές. Η διαφορά εναι απλά οτι εδώ αυτό ΦΑΙΝΕΤΑΙ επειδη το drip tip ειναι διάφανο!

2. Το primero EINAI kanger evod. H nobacco δινει δικες της εμπορικες ονομασιες στα προιοντα που εισαγει.
Την τιμη τη βρισκω καλη, για nobacco. Καπου τοσο πουλάνε τον ατμοποιητη όλοι στην ελληνικη αγορά, 7-8 ευρώ, (πλην cleverstore στα 5e(μαγκια του)). Η nobacco εχει και το ονομα, τα πολλα μαγαζια, εγγυηση after sales κλπ.  Ακόμη και ενα 808cartomizer σου to αλλαζαν χωρις ερωτησεις, πράγμα που δεν παιζει πουθενα στον κόσμο.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2013, 02:13 από bender »

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Nobacco Primero 1.6ml
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 17, 2013, 11:02 »
μιχαλη καλημερα πολυ καλη παρουσιαση,αδικησε φιλε εσυ αυτη τη δουλεια επρεπε να κανεις!!! ;)

οσον αφορα τον ατμο εχω εναν οχι nobaco βεβαια θα παω να χτυπησω ενα γιατι μου
αρεσει,αλλα απο αυτον που εχω οταν τον βαζω σε ανταπτορακι με τρελαίνει στις μπουρπουλιθρες και στις διαρροές, :thumpdown:

λες οτι με αυτον δεν υπαρχουν αυτα τα προβληματα?
δωσε προσοχη στα μοντ που βαζουμε ανταπτορα και πες σε παρακαλω.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Primero 1.6ml
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 17, 2013, 11:17 »
Πολύ καλό φαίνεται! Αλλά με τα σταγονίδια στο drip tip, όπως και στον evod, "χαλιέμαι". Γιατί το κάνανε διάφανο,  και το ένα και το άλλο, δεν έχω καταλάβει....
Αν κάποιος έχει δοκιμάσει και τα δύο, ας γράψει μια αντιπαραβολή....


Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Nobacco Primero 1.6ml
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 17, 2013, 15:49 »
μιχαλη καλημερα πολυ καλη παρουσιαση,αδικησε φιλε εσυ αυτη τη δουλεια επρεπε να κανεις!!! ;)

οσον αφορα τον ατμο εχω εναν οχι nobaco βεβαια θα παω να χτυπησω ενα γιατι μου
αρεσει,αλλα απο αυτον που εχω οταν τον βαζω σε ανταπτορακι με τρελαίνει στις μπουρπουλιθρες και στις διαρροές, :thumpdown:

λες οτι με αυτον δεν υπαρχουν αυτα τα προβληματα?
δωσε προσοχη στα μοντ που βαζουμε ανταπτορα και πες σε παρακαλω.


Μιχάλη τον χρησιμοποιώ αποκλειστικά με αντάπτορα από εχθές και εκτός από το θέμα που ανάφερα με την υγρασία στο drip tip εξακολουθώ να μην έχω κανένα άλλο πρόβλημα.


Δυστυχώς περισσότερα δεν μπορώ να πω γιατί αφενός τον ατμίζω λιγότερο από 24 ώρες και αφετέρου δεν έχω ατμίση άλλον παρόμοιο.


Σε μερικές ημέρες πάντως θα έχω ποιο ολοκληρωμένη άποψη για τον συγκεκριμένο  :)




Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Nobacco Primero 1.6ml
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 17, 2013, 15:57 »
Οταν λες υγρασία στο drip tip εννοείς το φυσικό επακόλουθο σταγονιδίων και επειδή είναι διαφανές, μπορούμε κ το βλέπουμε ή σου έρχεται και υγρό στο στόμα? Γιατί αν είναι το πρώτο, δε βρίσκω λόγο να αναφέρεται ως "θεματάκι". Συμβαίνει έτσι κι αλλιώς :)

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Nobacco Primero 1.6ml
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 17, 2013, 16:10 »
 Έχει απλά σταγονίδια (δεν με πειράζει καθόλου )στο στόμα τουλάχιστον σ’εμενα υγρό  δεν έρχεται .
  :nope:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Primero 1.6ml
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 17, 2013, 17:27 »
Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής δεν έχει προβλήματα διαρροών.
Υγρό στο στόμα μπορεί να έρθει μόνο αν δεν βιδωθεί σωστά η κεφαλή στη βάση του ατμοποιητή ή αν υπάρξει κάποια άλλη λανθασμένη παρέμβαση, όπως για παράδειγμα αφαίρεση κάποιου δακτυλίου σιλικόνης.

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: Nobacco Primero 1.6ml
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 17, 2013, 18:57 »
Κατά τη γνώμη μου δεν συμφέρει να πάρεις το μονό γιατί όπως είπε στο προηγούμενο post ο φίλος η τιμή του πλήρες πακέτου είναι με μικρή διαφορά από αυτό του μονού. Έτσι και αλλιώς είναι ακριβώς μα ακριβώς η ίδια συσκευή με άλλη μεταξοτυπία.

Από θέμα service και υποστήριξης ξέρουμε πολύ καλά πώς τα μαγαζιά που το πουλάνε προσφέρουν πλήρη εξυπηρέτηση και δεν είναι καθόλου απρόσωπα...
Δεν νομίζω να αντιμετωπίσει κάποιος οποιοδήποτε πρόβλημα και να μην έχει ανταπόκριση.  ::)

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Primero 1.6ml
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 17, 2013, 19:08 »
Πολύ καλό φαίνεται! Αλλά με τα σταγονίδια στο drip tip, όπως και στον evod, "χαλιέμαι". Γιατί το κάνανε διάφανο,  και το ένα και το άλλο, δεν έχω καταλάβει....
Αν κάποιος έχει δοκιμάσει και τα δύο, ας γράψει μια αντιπαραβολή....

είτε το ένα δοκιμάσει κάποιος είτε το άλλο, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.  ;D

δεν είναι σαν να λέμε κάλτσες adidas και κάλτσες adipas....αλλά επειδή έχει την ονομασία νομπάκο πάνω το πακέτο, βγαίνει με τσιμπημένη τιμή.
η μπαταρία έχει όντως πολύ ωραίο πάτημα, είναι λίγο μεγάλη για 650, αλλά αυτό '΄χαλάει΄κυρίως τους καινούριους ατμιστές, φαντάζομαι.
 υ.γ. τζερικο, αγόρασες και τα 4 για ποικιλία χρωμάτων?  :o :o
υ.γ.νούμερο 2. το μωβ, με λογότυπο της κάνγκερ στο κουτί, είναι κουκλίστικο για κορίτσια!  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2013, 19:24 από lemy »

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Nobacco Primero 1.6ml
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 17, 2013, 21:29 »

ως γνωστών είμαι της άποψης ότι η γνώση είναι πολύτιμη και πρέπει να την μοιραζόμαστε. 8)


τα είδα λοιπόν σε κατάστημα φίλων, (όπου μόλις τα είχαν παραλάβει) και κατ'ευθείαν σκέφτηκα να κάνω ένα review για να τα δείτε :)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Primero 1.6ml
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 18, 2013, 10:55 »
(Κι εγώ αυτό νόμισα....)   :)) :)) :))
Φαντάζομαι και αρκετοί άλλοι..... Και απορούσα...  :confused1: :confused1: :confused1: :hmmm: :hmmm: :hmmm:
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ναι, το μπλε (μωβ?) είναι τέλειο.... Και το κόκκινο δεν πάει πίσω...!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180423 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535450 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14903 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085226 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35338 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10165 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12