vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

533 επισκέπτες, 9 χρήστες
kurtz, dkostas, giorgos1999, manoslykos, georgeboy, gfilip, dvelev, Jorge, lagoudakis

Twitter

OVALE Elips-C

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 21:26 »
Ήταν της Ovale αυτό που πήρες και δε σου βγήκε καλό? :hmmm:

Εγώ πάλι μαζί με τον eGo C τα θεωρώ πολύ αξιόπιστα κομμάτια  :dontknow:
Τώρα όλα αυτά που λέτε δε τα έχω συναντήσει. Ούτε διαρροές ούτε μικρή διάρκεια ζωή του ατμοποιητή.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος manner

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 21:41 »
gewre ηταν natura νομιζω ομως οτι μιλαμε για τα ιδια πραγματα.
100€ ειχα δωσει τοτε  χωρις τα υγρα.Ημουν εντελως απειρος και δεν ηξερα τιποτα,γι'αυτο λεω οτι ειδικα για εναν νεο ατμιστη ειναι ακαταλληλα.
Αλλα και ενας που ασχολειται περισσοτερο γιατι να τα προτιμησει;
Υπαρχουν καλυτερες και φθηνοτερες λυσεις.

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 22:11 »
Αν αυτή είναι η άποψη σου δε μπορώ να διαφωνήσω.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος sylvester79

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • όποιος νύχτα περπατεί..... μη τα λέμε πάλι......
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 02:02 »
ρε συ φίλε μου gewre, καλά όλα αυτά που λέμε αλλά τα θεωρώ ύλη προς κατανάλωση μέχρι τη στιγμή που θα δω σε κάποιο site το κουμπάκι "φίλτρα για Ovale elips-c". Μέχρι στιγμής καλό είναι το τσιγαράκι, ακριβό όμως. Καλό - ακριβό. Κατά τα λοιπά όλα είναι σχετικά.
Όσο για το "κουτό" αλλά και το "τουλάχιστον" στην απάντησή σου, θα το αγνοήσω "τουλάχιστον" προς το παρόν, δεδομένου πως ο "κουτός" lr που έχω στο ένα απο τα δύο elips-c τραβάει χαλαρά εδώ και μιάμιση εβδομάδα (χωρίς να έχω παρατηρήσει ιδιαίτερη αλλαγή στις "συνήθειες" της μπαταρίας), ως επίσης και ο nr που έχω στο άλλο elips, με μια μικρή διαφορά στη θερμοκρασία του ατμού.
Φίλε manner, απ'όσα εχω διαβάσει για το elips (όχι το c, το προηγούμενο), δεν έχω συναντήσει κανένα σχετικό πρόβλημα. Ειδικά σε θέμα διαρροών είναι πάρα πολύ βελτιωμένο. Με καλή και προσεκτική χρήση , πραγματικά δεν έχει καθόλου ή ακόμα και μηδενικές διαρροές. Ειλικρινά πάντως δυσφήμιση δεν είναι ρε συ. Οκ είναι. Απλά ακριβά.

Το ότι σου κράτησε ατμοποιητής C μόνο δύο μέρες μάλλον οφείλεται σε δικό σου λάθος γιατί μέχρι και κάτι μαϊμούδες που είχα πάρει μου βγάλανε τουλάχιστον βδομάδα.

ίσως με πείσεις με λίγη προσπάθεια πως όλοι οι ατμοποιητές έχουν τη ίδια διάρκεια ζωής..... ??? ??? ??
p.s. οι ατμοποιητές που υπάρχουν στη συσκευασία μαζί με το elipsC, τουλάχιστον αυτοι που βρήκα ΕΓΩ μέσα στη συσκευασία, ήταν ξεροί. Δεν υπήρχε υγρό μέσα. Ίσως παίζει και αυτό το ρόλο του.

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 08:59 »
Συγνώμη αν σε έθιξα, αλλά πως γίνεται να έχεις ίδια διάρκεια μπαταρίας με NR και LR? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος sylvester79

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • όποιος νύχτα περπατεί..... μη τα λέμε πάλι......
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 13:36 »
δεν έχω ίδια διάρκεια. Διάβασε αυτό που γράφω.
(χωρίς να έχω παρατηρήσει ιδιαίτερη αλλαγή στις "συνήθειες" της μπαταρίας),

μέχρι σήμερα δεν με έχει σε δύσκολη θέση ο συνδυασμός lr και μικρή μπαταρία. Αυτό εννοώ. Είναι οκ.
Δεν με έθιξες. Υποστηρίζεις θερμά ένα προϊόν, μιας ΟΜΑΔΑΣ προϊόντων που αποδεδειγμένα συμπεριφέρονται ελαφρώς διαφορετικά μεταξύ τους, ακόμα και όταν πρόκειται για πανομοιότυπα. Έχουμε και οι δύο Opel Corsa C. Εμένα δε μου έχει βγάλει ΤΙΠΟΤΑ 8 χρόνια τώρα. Μόνο λάδια και τα σέρβις. Εσένα σε έχει ψοφήσει στις βλάβες. Αυτό δε σημαίνει πως κάνεις κάτι λάθος ή εγώ κάτι σωστά. Μηχανηματάκια είναι και βγάζουν βλάβες. Άλλοτε συχνά και άλλοτε όχι τόσο συχνά ή και καθόλου.
Σου ξαναλέω, το Elips είναι οκ. Αλλά το θέμα με τα φιλτράκια με κάνει να σκυλομετανιώνω την αγορά. Δεν θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω υπο αυτές τις συνθήκες. Και φυσικά αν έχει τέτοια έκβαση η υπόθεση.... δυστυχως θα ξαναγυρίσω στο κ.τ. Καταλαβαίνεις. Και δεν θέλω Καθόλου γιατί το έχω λατρέψει το σπορ.

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 13:54 »
αυτό με lr & nr το έχω παρατηρήσει και εγώ σε εναν φιλο μου
απλά με lr τραβουσε λιγότερες τζουρες και ήταν χορτάτος και μάλιστα η αλαγή ήταν από 2,2 Τ σε giant 1,6

σε εμένα πάντως δεν συνέβη το ίδιο γούσταρα πολύ lr τραβούσα περισσότερο και οι μπαταρίες μου  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 14:11 »
Για δεξαμενές, βρήκα αυτό μπροστά μου.
Για ρίχτε μια ματιά.

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 16:38 »
Από το παλιό είναι αυτές εκτός αν ο φίλος δεν έχει το καινούργιο αλλά το προηγούμενο.


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 21:14 »
Elips-C tanks υπάρχουν διαθέσιμα
Για παράδειγμα εδώ :
http://www.safesmoking.gr
http://www.altersmoke.gr/products/analosima-filtra?page=shop.product_details&flypage=youbooks.tpl&product_id=200&category_id=9
Αλλά και σε άλλα Ovaleshops σίγουρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2012, 21:25 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος sylvester79

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • όποιος νύχτα περπατεί..... μη τα λέμε πάλι......
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 23:18 »
Αυτός είσαι! Προφανώς τα παρέλαβαν τις τελευταίες δυο μέρες. Πλέον λοιπόν για μένα το Elips C είναι ένα πολύ καλό πακετάκι (ακριβούτσικο όμως). Τέλος.
edit: απο το OvaleShop...................... κανενα νέο. Μηδέν. Κορυφαίοι????
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2012, 23:28 από sylvester79 »

Αποσυνδεδεμένος sylvester79

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • όποιος νύχτα περπατεί..... μη τα λέμε πάλι......
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 02:13 »
Τώρα που βρήκαμε τανκακι..... έχει κανενας θεμα με τη ροη του αερα στο elips? άσχετα απο πυκνοτητα υγρου, εχω θεμα ακομα και χωρις τανκακι πανω και δεν ειναι θεμα ατμό. Παιζει προβλημα με τις τρυπουλες στη βαση της υποδοχης του ατμοποιητη (πανω στο ασημι δαχτυλιδι που "αγγαλιάζει" το elips-c. Μάλλον βουλώνουν....(??)

Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 18:19 »
χαιρετω την παρέα.Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για τις απαντήσεις σας.
 στα λινκσ που έστειλε ο Tem για τον καθαρισμό του ατμο είναι πολυ χρήσιμη.
 εγω μόνο αυτο με το καλαμάκι έκανα και βελτιώθηκε το πρόβλημα κατα 90%!
χρησιμο και αυτο που εγραψε ο silvester79. Παντως έχει πολυ πυκνό καπνό και μεγάλη κατανάλωση υγρού. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του ατμο αλλά μερικές φορές πονανε τα πνευμόνια μου. 

Αποσυνδεδεμένος johnbats

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 19:53 »
παιδιά γεια σας είμαι σχετικά νέος ατμιστης και έχω το epsilon της nobacco και σχετικά ευχαριστημένος απο αποδοση και καπνο.Κάποιοι ατμοποιητες βγήκαν off μπορεί και να ήταν ελλατωματικοί δεν ξέρω...
  Σκέφτομαι για δωράκι χριστουγέννων-στον εαυτό μου- να πάρω το ovale elipse-c λόγω του ότι μου αρέσει και είναι και  ποιο μικρό,λέτε να το μετανοιώσω?

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
OVALE Elips-C
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 20:00 »
Ειναι τοσο σχετικο αυτο που ρωτας και δεν μπορει να σου πει καποιος αν θα το μετανοιωσεις ή οχι.
Διαβασε τις εμπειριες αλλων ατμιατων και βγαλε τα συμπερασματα σου. Η συλλογη εμπειριων ειναι αυτο που θα σε βοηθησει πραγματικα να τολμησεις ή οχι την αγορα του εν λογω ατμοποιητη και οχι μια απαντηση του στυλ "ναι θα το μετανοιωσεις..."


Sent from my iPad using Tapatalk HD

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535802 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15282 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12