vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #990 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 14:24 »
Έχω την κακή συνήθεια να αλλάζω στο μοντάκι μου ατμοποιητή, κάθε 1-2 ώρες.
 Το κακό είναι ότι το Vamo  έχει ρυθμιζόμενο πόλο που κάθε φορά που βιδώνω έναν ατμοποιητή πάνω του, μπαίνει μέσα με το βίδωμα ο πόλος και πρέπει να τον ξεβιδώνω καναδυό στροφές για να κάνει επαφή ο νέος ατμοποιητής.
Υπάρχει κάποιος τρόπος να μετατρέψω τον ρυθμιζόμενο πόλο σε αυτορυθμιζόμενο, ή έστω σε σταθερό; Υπάρχει κάποιο κατάστημα που θα μπορούσε να το λύσει;

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #991 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 14:38 »
μετά απο πολύ ψάξιμο.. κατέληξα στο cuboid λόγο αναβαθμίσεων και υποστήριξη συρμάτων τιτανίου για έλεγχο θερμοκρασίας.
δεν μου έχει έρθει ακόμα για να πω εντυπώσεις, αλλά νομίζω πως αυτά που ανέφερα παραπάνω είναι must πλέον.




..........και οταν μετα απο λιγο καιρο δεις οτι τιποτα απο ολα αυτα δεν ειναι και τοσο επαναστατικα ...........  , θα γυρισεις και 'συ στα μηχανικα ή στο απλο μενου των Watts............. ;D

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #992 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 20:42 »
Καλησπέρα!


Είμαι καινούργιος στο φορουμ και σχτικα καινούργιος στον χώρο του ηλεκτρονικού τσιγαρου. Πριν από ένα χρόνο αγόρασα ένα EVOD Mega της Kangertech το οποίο όμως χρησιμοποίησα μόνο για έναν μήνα και έπειτα ξαναγύρισα στις παλιές κακές συνήθειες...


Τώρα εδώ και ένα μήνα προσπαθώ και πάλι, πιο σοβάρα αυτή τη φορά. Ενώ είμαι σχετικά ευχαριστημένος, επί της τελικής, ψάχνω το κάτι παραπάνω οπότε λέω να στραφώ στα modακια. Πολλοί φίλοι προτείνουν το istick, το ερώτημα όμως είναι, ποια έκδοση να πάρω αν τελικά πάρω αυτό και τι ατμοποιητή να χρησιμοποιήσω;


Εναλλακτικά, μήπως έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;


Ελπίζω το σχόλιο μου να είναι κατάλληλο για την δημοσίευση αυτη και ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #993 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 20:44 »
Αν παρεις istick το 30αρι βγηκε πολυ καλο με ρυθμιζομενο πολο και σπειρωματα απο ss
Mπορεις να χρηιμοποιησεις αυτον που ηδη εχεις

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #994 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 22:27 »
"με ρυθμιζομενο πολο και σπειρωματα απο ss"
μπορεις να εξηγησεις τι εννοεις; δυστυχως δεν ειμαι ακομα εξοικιωμένος με τις δημοφιλείς ορολογίες...

όσο για τον ατμοποιητή έχεις να προτείνεις κάτι με ρυθμιζόμενη παροχή αέρα; ξερεις, για να μπορώ να κάνω πνευμονικες ή κανονικές ανάλογα την όρεξη;

ευχαριστω και πάλι :D

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #995 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 12:40 »
Ρυθμιζομενος πολος σημαινει οτι ο πολος του mod εχει ελατηριο που αυτορυθμιζεται οταν βιδωνεις τον ατμοποιητη, σπειρωματα απο ανωξειδωτο ατσαλι ειναι το σημειο του mod οπου εκει βιδωνει ο ατμοποιητης, τωρα οσο αφορα ατμοποιητη κι εγω να σου προτεινω αν δεν πας να δεις απο κοντα σε καποιο καταστημα ειναι ανωφελο γιατι του καθενος μας τα μετρα ειναι διαφορετικα.
Δυσκολα ενας ατμοποιητης θα σου δωσει με ακριβεια και τις 2 εναλλακτικες που θελεις αρα για αυτο που ζητας υπαρχουν ενδιαμεσες λυσεις πχ subtank της kanger

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #996 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 14:35 »
ααα, το ss ειναι το stainless steel...δε το σκεφτηκα :p
οσο για το ρυθμιζομενο πόλο, ναι το έχω δει σε καποιες βιντεοπαρουσιάσεις.
οκ λοιπον...καποιους ατμοποιητές για να δοκιμάσω; φιλοι μου λενε αυτον που ανεφερες εσυ αλλα και τον nautilus aspire mini

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #997 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 14:51 »
Αξιοπρεπης ατμοποιητης ο ναυτιλος

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #998 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 07:43 »
Παίδες να ρωτήσω , αν και κατα πόσο αλάζει ο τρόπος ατμίσματος σε ένταση , ή γευση , αν αναβαθμίσεις ή παρεις κάποιο μοντακι πιό δυνατο σε βατάκια απο αυτό που εχεις .
Μου το χουν πει αρκέτοι συνατμιστές , οτι θα δω διαφορα....
Αυτο σε τι έγγυται , μιας και ατμιζω σταθερα στα 12-15 βατακια , αλλάζει τίποτα στα βολτ , αφου τα ιδια βολτ δίνει και ενα 30W μοντάκι , τα ιδια και ενα 70W.....?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #999 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 07:55 »
Υπάρχει διαφορά αναμεσα σε αυτά τα 2 που λέσ ..και σε καλυτερη αποδοση ρευματων αλλα τόσο και σε ενταση ατμού και γεύσης.. δοκιμασμένο  σε ενα φιλο συνατμιστη έβαλε των δικο του ατμό πανω στο vtc  το δικο μου και έμεινε απο την αποδοση και διαφορα απο το istick 30 watt ..μετα απο αυτό το πείραμα τώρα και κάποιες μέρες είναι και αυτόσ κάτοχος ενός vtc 75 watt
Κάπως έτσι ηταν η έκφραση του την ωρα τισ δοκιμής

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1000 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 08:01 »
Παίδες να ρωτήσω , αν και κατα πόσο αλάζει ο τρόπος ατμίσματος σε ένταση , ή γευση , αν αναβαθμίσεις ή παρεις κάποιο μοντακι πιό δυνατο σε βατάκια απο αυτό που εχεις .
Μου το χουν πει αρκέτοι συνατμιστές , οτι θα δω διαφορα....
Αυτο σε τι έγγυται , μιας και ατμιζω σταθερα στα 12-15 βατακια , αλλάζει τίποτα στα βολτ , αφου τα ιδια βολτ δίνει και ενα 30W μοντάκι , τα ιδια και ενα 70W.....?

Θα έλεγα ότι δεν θα δείς κάποια ουσιαστική διαφορά. Εννοείται ότι αν άτμιζες στα όρια θα έβλεπες διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1001 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 08:32 »
Ναι, διαφορά δεν θα δεις στα ίδια V/W εκτός κι αν το μοντάκι που χρησιμοποιείς έχει πλακέτα για κλάματα και άλλα δείχνει, άλλα δίνει.

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1002 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 08:51 »
Φανταζωμαι αυτη τη καποια διαφορα , μπορεις να την καταλαβεις ακόμα και αν αλλαξεις τη μπαταρια του μοντ , και βαλεις καποια δυνατη σε ρευματα , και αμπερορια....?
Θέλω να παραγκείλω ενα μοντακι της αρεσκειας μου απο εξω...αλα απο την αλλη μου ειναι κριμα να πεταξω το ελεαφ 30 που εχω μιας και ενια μια χαρα , μονο η αποδωση της μπαταριας , εχει μειωθει , και λεω να του αλλαξω την ενσωματωμενη μπαταρια που εχει...
Υπάρχει όριο , σε τι μπαταρια θα βαλω...? αν θελω να βαλω την πιο δυνατη μπαταρια που υπαρχει πανω σε αυτο , με περιορίζει η πλακετα του...?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1003 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 08:52 »
Για την διαφορά που είπα σε προηγούμενο ποστ απο μοντ σε μοντ στο θέμα καλυτερα ρεύματα   ο συγκεκριμένος ατμιστησ έχει ενα kayfun lp και δεν παει ποτε πανω απο 10 βατ ακομα και στο νεο του μοντ  και σε αυτά τα βατ έγινε η σύγκριση 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1004 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 20:20 »
Αγόρασα το kbox 70. Καποιες φορες διαβαζει 1,85 άλλες 1,87 και αλλες 1,92 ωμ την αντισταση με το που το ανοιγω. Γιατι?

εντιτ: Ειναι 1,8 bvc

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix