vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 6 χρήστες
Buliwyf, dvelev, th3ofilos, Jorge, Mimhsdr, Parolos

Twitter

MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1845 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2019, 10:14 »
Ναι,αλλά η μπαταρία ούτε καμένη φαίνεται ούτε έχε βγάλει κάτι.
Τέσπα για πέταμα πάνε.
Γιατί να τις πετάξεις.. με 1 ευρό -πολλά λέω- αλλάζεις τα wraps και είναι πάλι σαν καινούργιες. Με την προϋπόθεση πως δεν έχουν ξεπεράσει το όριο ηλικίας τους.

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1846 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2019, 10:35 »
Και που γνωριζεις εσυ σε τι χημικη κατασταση ειναι αυτες οι μπαταριες? Ειμαστε σοβαροι τωρα? Θα παιζουμε με την ασφαλεια μας για 15-20 ευρω που κοστιζει ενα ζευγαρι καινουργιες?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1847 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2019, 10:54 »
Και που ξέρουμε αν δε φταίνε οι μπαταρίες??
Πριν λίγους μήνες μου κάηκε ένα primo mini. Ξαφνικά βρώμισε ο τόπος (ευτυχώς ήμουν σπίτι) άρχισα να ψάχνω όλο το σπίτι, μετά τα μοντάκια και το primo ζεμάταγε. Του πετάω έξω τη μπαταρία (μία μπλε samsung, δε θυμάμαι μοντέλο, 2.900mah) και αφού την άφησα να κρυώσει (βρώμαγε) τη φορτίζω κανονικά, τη βάζω σε ένα pico και άρχισα παρακολούθηση. Σε 5 λεπτά άρχισε να ζεσταίνεται & αυτό. 
Και οι 4 ίδιες που πήρα από Nkon πήγαν ανακύκλωση...

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1848 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2019, 11:18 »
@Doubt
Γιαυτό φορτίζουμε από το USB κι ας λένε οι geeks ότι θέλουν.

 Από usb? Φόρτιση 18650 μπαταριών? Μια φορά το επιχείρησα δοκιμαστικά να δω αν γίνεται. Στα τρία λεπτά ζεματούσε μοντ και μπαταρία!
Εκτός αν εννοείς μοντακι με ενσωματωμένη αλλά πάλι δεν το καταλαβαίνω, για εξωτερικές μπαταρίες μοντ μιλαμε




Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1849 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2019, 11:31 »
Εντάξει, δεν θα καταργήσουμε ούτε την φόρτιση πάνω στο μοντάκι ούτε τη φόρτιση σε εξωτερικό φορτιστή.
Η δεύτερη βεβαίως είναι προτιμότερη για τεχνικούς λόγους, αλλά θα πρέπει να δίνουμε την κατάλληλη προσοχή στην αφαίρεση και τοποθέτηση των μπαταριών στο μοντ για να αποφεύγουμε το σκίσιμο των wraps.

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1850 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2019, 11:35 »
Επί χρόνια φορτίζω σε φορτιστή και οι μπαταρίες μου φαινονται σαν καινούργιες.
Αυτό με τη φόρτιση πάνω στο μοντακι δεν μου δουλεύει όπως είπα και πριν. Απορώ. Ούτε για ώρα αναγκης.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1851 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2019, 14:08 »
Έχετε να προτείνετε κάποιο μοντακι γύρω στα 50-60 ευρώ?
ΚαλησπΕρα  :)
Εγώ θα σου προτείνω κ  το Hcigar Wildwolf.
Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη  :yes:



Επί χρόνια φορτίζω σε φορτιστή και οι μπαταρίες μου φαινονται σαν καινούργιες.
Αυτό με τη φόρτιση πάνω στο μοντακι δεν μου δουλεύει όπως είπα και πριν. Απορώ. Ούτε για ώρα αναγκης.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Θέλει κάποια προσοχή στο πως τοποθετούμε τις μπαταρίες μας ναι?
Έτσι κ εγώ χάλασα δυο. Είτε ήταν από την αρχή για να κοπεί το πλαστικό από πάνω είτε
κάτι δεν πρόσεχα  κατά την τοποθέτηση τους.

Άλλαξα τα πλαστικά κ όλα καλά τώρα.
Κ φυσικά φορτίζω πάντα στον φορτιστή κ όχι στο mod που έχουν τελικά πολύ ευαίσθητη θύρα.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1852 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2019, 14:34 »
Η δεύτερη βεβαίως είναι προτιμότερη για τεχνικούς λόγους,
Και η πρώτη είναι προτιμότερη για λόγους ασφαλείας.

Υπάρχει βέβαια και τρόπος να είναι όλοι ευχαριστημένοι.


:))

Αποσυνδεδεμένος DimitrisKlmt

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1853 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2019, 17:26 »
Πως μπορώ να σιγουρευτώ(χωρίς να καταστρέψω άλλο μοντ) οτι αν αλλάξω περιτύλιγμα λειτουργούν κανονικά οι μπαταρίες?
Πήρα καινούριες πάντως,αλλά γιατί αν δεν έχουν κάτι τελικά οι παλιές να μην τις κρατήσω?
Μοντ πήρα το Aegis Legend τελικά χωρίς να το ψάξω πολύ επειδή ήταν στο τοπ 5 στις περισσότερες λιστες που είδα σε ξένα σαιτς,αν και εμφανισιακά δεν μου άρεσε καθόλου για να πω την αλήθεια.
Καλή επιλογή ήταν ή έπαιρνα κάτι καλύτερο σ' αυτή την τιμή?
Αν και για να είμαι ειλικρινής δεν καταλαβαίνω τι διαφορετικό προσφέρει ένα μοντ από κάποιο άλλο,εννοώ ποια είναι τα σημαντικά κριτήρια σύγκρισης.

Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1854 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2019, 01:03 »
Αν και για να είμαι ειλικρινής δεν καταλαβαίνω τι διαφορετικό προσφέρει ένα μοντ από κάποιο άλλο,εννοώ ποια είναι τα σημαντικά κριτήρια σύγκρισης.
Το συγκεκριμένο που πήρες είναι διάσημο για τις αντοχές του σε πεσίματα, νερό και σκόνη. Από εκεί και πέρα μου αρέσουν προσωπικά τα ρεύματα του, μου φαίνεται ότι δίνει κατευθείαν τα watt που έχω επιλέξει χωρίς την παραμικρή καθυστέρηση. Προσεξε όμως κάτι που μάλλον έχει αρκετή σημασία.. Την σύγκριση στα ρευματα την κάνω με ένα pico85. Προφανώς υπάρχουν καλύτερες (και ακριβότερες) πλακέτες. Για τα χρήματα του όμως πιστεύω ότι τα πάει αρκετά καλά, αν σκεφτείς ότι έχει και παραπάνω αντοχές από τα περισσότερα.
ΥΓ. Τσέκαρε την έκδοση του firmware, αν χρειάζεται κάνε το update. Θα δεις διαφορά στην αυτονομία. 

Αποσυνδεδεμένος DimitrisKlmt

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1855 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2019, 21:31 »
Πάντως αυτό το καουτσουκ τι είναι εξωτερικά μαζεύει πολύ σκόνη και το τζαμάκι μπροστά κάνει χαρακιές για πλάκα.
Αυτό με τα ρεύματα που δίνει έχ δει να το αναφέρουν συχνά,αλλά εγώ προσωπικά δεν καταλαβαίνω διαφορά από μοντ σε μοντ.
Επίσης έκανα αυτό το απντειτ που λες,μου έγραψε οτι ήταν επιτυχημένο,αλλά μετά όταν πατάω τευτόχρονα + & - που λέει για να δω την έκδοη του φιρμγουερ στη συσκκευή απλά κλειδώνει δε μου εμφανίζει κάτι.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1856 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2019, 09:47 »
Το + και το - το πατάς όταν είναι το mod είναι κλειστό. 

Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1857 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2019, 13:07 »
Πάντως αυτό το καουτσουκ τι είναι εξωτερικά μαζεύει πολύ σκόνη και το τζαμάκι μπροστά κάνει χαρακιές για πλάκα.
Ο μονος τροπος που εχω βρει να καθαριζω το λαστιχενιο περιβλημα ειναι με χαρτοταινια. Την κολαω-ξεκολαω πανω του και δε μενει τιποτα. Ειδικα αφου το καθαρισω με κανα πανακι και γεμισει χνουδια. Το τζαμακι οντως, υποτιθεται πως ειναι πλαστικο για να μη σπαει ευκολα αλλα γρατζουνιζεται για πλακα.

Αποσυνδεδεμένος DimitrisKlmt

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1858 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2019, 13:30 »
Ισχύει αν πας να το καθαρίσεις με κάτι κολλάνε διάφορα πάνω.
Το τζαμάκι όντως πρέπει να 'ναι πλαστικό,αλλά μου κανε εντύπωση που απ' την πρώτη μέρα είχε γρατζουνιές,και σκέφτηκα μήπως μου στειλαν μεταχειρισμένο όταν τις πρόσεξα,αλλά δοκίμασα ίσα που να κάνω μια με το νύχι και διαπίστωσα γιατί ήταν ήδη γεμάτο απ'αυτές.


Το + και το - το πατάς όταν είναι το mod είναι κλειστό.
Α οκ ευχαριστώ,γιατί στις οδηγίες έλεγε να ανοίξεις της συσκευή και μετά να πατήσεις τα +,-.


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων - Διαγραφή παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 14, 2019, 19:33 από Tem »

Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1859 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2019, 14:43 »
Μπας και δεν έχεις βγάλει την προστατευτική ζελατίνα του?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix