vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 2 χρήστες
kurtz, dkostas

Twitter

Hussar RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #420 στις: Ιουνίου 01, 2017, 17:09 »
και εγω παιδια βρηκα γρεζι μεσα στο πιν 2μμ και το ειχα πλυνει εχθες και σε μπανακι υπερηχων...
οποτε προσοχη και λιγο καλο καθαρισμο...

Αποσυνδεδεμένος barba_bill

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #421 στις: Ιουνίου 01, 2017, 17:20 »
της ud ειναι το συρμα και vamp vipe το υγρο.
Δε φταίει το σύρμα σου...
Το vamp vape φταίει....
Τανκ κ αλλαγή στο βαμβάκι είναι....

Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #422 στις: Ιουνίου 01, 2017, 17:22 »
Παιδιά, ΔΕΝ θέλει άπλωμα του βαμβακιού στο ντεκ. Αλλιώς όντως είναι λογικό να μαυρίζει λίγο, καθώς δεν τροφοδοτεί όπως πρέπει- δεν προλαβαίνει να "καεί" όλο το υγρό, "λιμνάζει" και μαυρίζει. 

Τώρα για το σύρμα, κι εγώ UD έχω και βαμβάκι cotton bacon και δεν έχω μαυρίλες και διάφορα... τι να πω. Το pin για γρέζια δεν το έχω κοιτάξει. ΠΑΡΗ @truckman ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΩ ΓΡΕΖΙΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΥΣΑΡΑ?  ;D

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #423 στις: Ιουνίου 01, 2017, 17:34 »
@truckman
Το driptip είναι του fodi f2.
 https://www.fasttech.com/products/0/10028222/6180601-authentic-hcigar-fodi-resin-510-drip-tip

Όσο για το μαύρισμα σε βαμβάκια/αντίσταση θα ενημερώσω σύντομα αφού το δικό μου υγρό είναι από τα πιο πιο βρώμικα.

Γρέζι στο pin δεν έχει. Ελέγθηκε με συνδετήρα. Υπάρχει μια αγριάδα στο χείλος κάτω από την οπή του αέρα αλλά δεν ενοχλεί, μια χαρά αέρα έχω.

Επίσης, δεν ξέρω αν φταίει που κόλλησα με τη γεύση του και το παρακάνω αλλά νομίζω πως λίγο μπεκρής είναι ο hussarito ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2017, 17:44 από wannabe »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #424 στις: Ιουνίου 01, 2017, 17:37 »
Το βραδακι θα παραλαβω και θα σας πω εντυπώσεις ίσως απόψε αλλιώς αύριο ακούς γιαννηηηη;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
αντε με το καλο κωστη.....θα τα φαμε εμεις οι οι 2 τα μουστακια μας ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #425 στις: Ιουνίου 01, 2017, 17:52 »
Παιδιά, ΔΕΝ θέλει άπλωμα του βαμβακιού στο ντεκ. Αλλιώς όντως είναι λογικό να μαυρίζει λίγο, καθώς δεν τροφοδοτεί όπως πρέπει- δεν προλαβαίνει να "καεί" όλο το υγρό, "λιμνάζει" και μαυρίζει.

Τώρα για το σύρμα, κι εγώ UD έχω και βαμβάκι cotton bacon και δεν έχω μαυρίλες και διάφορα... τι να πω. Το pin για γρέζια δεν το έχω κοιτάξει. ΠΑΡΗ @truckman ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΩ ΓΡΕΖΙΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΥΣΑΡΑ?  ;D
+1 για το βαμβάκι ;)

Όσο για το husssar σου, είναι χαλασμένος, τα είχαμε πει αυτά

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #426 στις: Ιουνίου 01, 2017, 17:57 »
Παραλάβαμε κι εμείς  ε π ι τ έ λ ο υ ς!
Ήρθε πεντακάθαρος αλλά φυσικά πλύθηκε επιμελώς και μετά... άρχισα να πρωταγωνιστώ σε ανέκδοτο... Έφυγε ένα πλαστικό μονωτικό καθώς άλλαζα το pin που φορούσε με το 2mm. Διαβάζω, μελετάω, ελέγχω και βρίσκω το μονωτικό στη θέση του στο χρυσαφί πόλο. Θα έπεσε από τo pin που άλλαξα, σκέφτομαι και συνεχίζω.
Στήνω με 27ga 6-7 σπείρες σε 2.5 αξονάκι, τσεκάρω και... τζίφος :wall: 0.20 έδειχνε το tab. Βρε να ψάχνω από δω από κει... κάποια στιγμή έχω αναλαμπή και βάζω το δεύτερο μονωτικό κάτω από την τρύπα του αέρα στο ντεκ. Οκ! 0.98. Άψογα!
Και τώρα κλείνω υγρά, γεμίζω και κατά λάθος ανοίγω τα υγρά για λίγο. Κλείνω και... πλημμύρα...:wall:(δις)
Παρεμπιπτόντως τα υγρά ανοίγουν-κλείνουν πανεύκολα.
Και αφού διορθώνω όλα τα χαζά που μπορούσα να κάνω... Αποθέωση!!!
Πόσο δίκιο είχατε και λίγα γράφατε!
Το βρωμοrelax μου απογειώθηκε κι ακόμα δεν έχουμε παίξει καθόλου. Όσο για τον αέρα, αν και οπαδός της τσιγαρίσιας, τον βρίσκω τέλειο.
temp image upload
Έχει και την προικούλα του έτοιμη ...
κουκλι,και το ντριπακι ωραιο αλλα φτιαξτο λιγο γιατι ειναι στραβο νομιζω,ειναι καπως ετσι....

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #427 στις: Ιουνίου 01, 2017, 20:14 »
παιδιά θα κάνω άλλη μια δοκιμή το βράδυ γιατί μου δώσανε κατά λάθος 0.45 σύρμα και ίσως να φταίει και αυτό μιας και τα ωμ είναι 0.45.πηρα 0.40μμ σύρμα και θα ξαναδοκιμάσω.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #428 στις: Ιουνίου 01, 2017, 22:24 »
ηρθα καιγω λοιπον στην παρεαα....μετα απο ενα πλυσιματακι στηθηκε σεταριστηκε και δουλευει ρολοι.στην αρχη ειχα ενα θεμα με ενα οριγκακι και ετρεχε αλλα το ελυσα και ολα πανε καλα.το μονο που θα αλλαξω στο επομενο σεταριστα γτ τωρα βαριεμαι ειναι το πινακι.εβαλα το 2αρι αλλα επειδη ειμαι του λιγο αερα παραπανω οπως ο συνονοματος κωστης θα βαλω το 2.5αρι.πολυ αξιος ατμο για τα λεφτα του.θα γινει βασικος στα θερμοκηπια..θα τον κανω κομαντο :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #429 στις: Ιουνίου 01, 2017, 23:05 »
Σήμερα έγινε κάτι λίγο περίεργο με τον hussar. Το πρωί πριν φύγω απ' το σπίτι τον γέμισα με lemon tart, τον βίδωσα στο μοντάκι και τον έβαλα στη τσάντα (μαζί με τρία ακόμα μοντάκια και ατμοποιητές). Όλα καλά, μέχρι το μεσημέρι που πήρα το πρώτο καμένο. Περίεργο. Το στήσιμο ήταν τριών ημερών και δούλευε μια χαρά μέχρι εκείνη τη στιγμή. Τον άφησα στην πάντα για λίγο και τον ξανάβγαλα μετά καμιά ώρα. Πρώτη τζούρα καμένο! Έκανα λοιπόν 2-3 τζούφιες και μετά σα να πότισε λιγάκι. Γιατί όμως μου το έκανε αυτό; Όλο το απόγευμα έκανα αυτή τη δουλειά. 2-3 τζούφιες και μία κανονική, μέχρι που βαρέθηκα και τον έβαλα τσαντισμένος στη τσάντα. Έβριζα το lemon tart που έχει 800% VG, έβριζα τον εγκέφαλο των ομαδικών και φυσικά έβριζα κι εμένα που είμαι άχρηστος μάστορας και δεν μπορώ να βαμβακώσω σωστά μια βρωμοαντίσταση για 18-19 βατ, όχι 150!
Όταν γύρισα σπίτι το βράδυ έβγαλα την βάση και είδα το βαμβάκι εντελώς στεγνό (αναμενόμενο). Άρχισα την κομμωτική αλλά δεν είδα και καμία σημαντική διαφορά. Για να μην πάρω καμένο έπρεπε να κάνω απαραιτήτως 2-3 τζούφιες πριν και μετά κάτι γινόταν. Δεν ήταν και σπουδαία η τζούρα, η γεύση και το ντουμάνι αλλά ήταν ανεκτά. Ετοιμάστηκα να αλλάξω στήσιμο αλλά ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΡΟΥΣΑ ΓΥΑΛΙΑ ΠΛΕΟΝ είδα με την άκρη του ματιού μου την αιτία του προβλήματος. Τα υγρά ήταν κλειστά!... :eyesplash:

Θα μπορούσε να τελείωνε εδώ η ωραία αυτή ιστορία με ηθικό δίδαγμα ότι όσο καλός μάστορας κι αν είσαι, αν ξεχνάς να παίρνεις τα φάρμακα του αλτσχάιμερ το καμένο το έχεις στο τσεπάκι. Δεν τελειώνει όμως εδώ (η ιστορία...) και μάλιστα αναδεικνύει ένα πιο σοβαρό πρόβλημα από τις μερικές χιλιάδες κατεστραμμένα εγκεφαλικά μου κύτταρα.

Για να δω ποιο μαστόρι το βρήκε... ::)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2017, 23:10 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #430 στις: Ιουνίου 01, 2017, 23:10 »
το ότι αν τραβάς τζούφιες ακόμα και με κλειστά τα υγρά πάει υγρό στην αντίσταση?

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #431 στις: Ιουνίου 01, 2017, 23:13 »
Άσε, δεν είσαι ο μόνος, την έχω πατήσει κι εγώ με ξεχασμένα κλειστά υγρά   το πήρα χαμπάρι αμέσως βέβαια αλλά το βαμβάκι είχε πάει περίπατο

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #432 στις: Ιουνίου 01, 2017, 23:16 »
παιδιά θα κάνω άλλη μια δοκιμή το βράδυ γιατί μου δώσανε κατά λάθος 0.45 σύρμα και ίσως να φταίει και αυτό μιας και τα ωμ είναι 0.45.πηρα 0.40μμ σύρμα και θα ξαναδοκιμάσω.
καλα ειμαι και εγω λιγο ασχετος με τα χοντρα συρματα,αλλα και ο μαγαζατορας μπουφος,ρε παιδια αντι για 0,40 μου εδωσε 0,50 για αυτο μαυριζε τοσο πολυ το βαμβακι,εβαλα το σωστο συρμα και παει τρενο.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #433 στις: Ιουνίου 01, 2017, 23:17 »
το ότι αν τραβάς τζούφιες ακόμα και με κλειστά τα υγρά πάει υγρό στην αντίσταση?

Πολύ σωστά!  :thumpup:


Σε διαβεβαιώ όμως πως αυτό ακριβώς γινόταν όση ώρα πίναμε καφέ με τον (άλλο) πρόεδρο και τα υγρά δεν έκλεισαν από μόνα τους μέσα στην τσάντα γιατί είναι πολύ σφιχτά! Άλλωστε μόλις τα άνοιξα στο σπίτι, δεν ξαναπήρα καμένο. Το συμπέρασμα λοιπόν είναι πως τα υγρά δεν κλείνουν τελείως. Ψιλοκλείνουν, αλλά όχι ερμητικά... :dontknow:




Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #434 στις: Ιουνίου 01, 2017, 23:21 »
το δικό μου συμπέρασμα είναι οτι σοφά κουβαλάς 3-4 μοντάκια και 14 ατμοποιητές μαζί σου....δεν μπορεί κάποιο θα κάτσει σωστά... :)) :)) :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12808 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123679 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos