vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

497 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, zalaros

Twitter

Κάβειρος by GreekVapes

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 02, 2017, 23:55 »
Έχεις δίκιο Σταύρο, αν δεν έχει κάποιος τη δυνατότητα να δοκιμάσει κάτι, προσπαθεί να καταλάβει και από την παραμικρή λεπτομέρεια που θα γραφτεί, αλλά κι εγώ είχα στο μυαλό μου σφηνωμένη την ιδέα ότι είσαι Αθήνα! :laugh1:

Την απορία, πώς γίνεται με εισαγωγή 4mm να βγάζει τσιγαρίσια τζούρα, την είχα κι εγώ και την διατύπωσα από την πρώτη στιγμή στο νήμα, εξήγηση δεν έχω όμως. Αν βοηθάει θα σου πω ότι ατμίζω σταθερά τον τελευταίο 1,5 χρόνο phenomenon lite+, cloud, nextiny και doggystyle (2 μήνες), μεταξύ 15 και 20w και skyline το τελευταίο 3μηνο με open deck και airdisk 1,5x4 slot μεταξύ 19 και 25w. Άπαντες με τέρμα ανοιχτό αέρα. Οι τζούρες μου είναι πάντα mtl, ποιος μπορεί να πει ότι κάνω πνευμονικό άτμισμα και όχι άνετο τσιγαρίσιο όπως το χαρακτηρίζω εγώ? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 03, 2017, 00:03 »
Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ; Αν οι τρύπες εισόδου από κάτω είναι μικρές γιατί κολλάμε τόσο πολύ στην μεγάλη πάνω στο deck;
Τις επιλογές/ρυθμίσεις με το δαχτυλίδι του αέρα τις είδαμε όλοι νομίζω, γιατί αποκλείετε το γεγονός ότι θα μπορούσε να σφίξει αρκετά τη τζούρα;

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 03, 2017, 00:04 »
[justify]@stavraetos, καλησπέρα. Μου έδωσες καταπληκτική πάσα (έβλεπα τώρα και φάσεις κονσέρβα στην τιβί) για να συζητήσουμε πολλά όμορφα θέματα αλλά και για να παραδεχτούμε επίσης πολλά πράγματα, για την κοινή μας αγάπη που είναι το άτμισμα. [/justify]

[justify]Ναι, ήμουν αέρινα σαρκαστικός, (και πολύ σωστά έσβησε ο αγαπητός φίλος Cruiser79 τη σουρεαλιστική “αγγελία” μου), και αυτό γιατί, γιατί κάποιες φορές έρχεται και το παράπονο, αλλά θα πω και το γιατί. Εδώ, για τον Κάβειρο. Με πρώτη ανιχνευτική ματιά, στα χαρακτηριστικά του καθώς και στην προσωπική κατάθεση του Ribot, βλέπω πως πρόκειται για ενδιαφέρουσα περίπτωση, τουλάχιστον ως δοκιμή. Βλέπω λογικές ενστάσεις για κάποια στοιχεία του, π.χ. “μοιάζει πολύ με το χ και ψ, του τάδε”, “τι 4mm! Λανθασμένα νούμερα για τσιγαρίσιο χαρακτήρα” κ.ο.κ. / Αν με ρωτήσεις θα πω πως, το πιθανότερο, δεν θα είναι επιλογή μου ο συγκεκριμένος επισκευάσιμος για δικούς μου λόγους, όμως δεν υπάρχει περίπτωση να μην αναζητήσω δοκιμή / η γνώμη ατμιστών όπως του νηματοθέτη είναι πολύ ψηλά στη δική μου ατμιστική ατζέντα, ως προς την εγκυρότητα πάντα. [/justify]

[justify]Τώρα, το πακέτο παραπόνων μου. Από πού ν’ αρχίσω. Μικρό παράδειγμα, αυτό που λες παραπάνω, πως μετά το 2014 κ.λπ κ.λπ. Όχι απλώς έχεις δίκιο, όχι απλώς συμφωνώ, αλλά επαυξάνω σε σιγουριά. Ναι, π.χ., σε άλλο νήμα (για άλλη μία φορά) βλέπω για διαρροές, για γκρίνια δυσχρηστίας (όταν μάλιστα μιλάμε για χρόνους δευτερολέπτων...), βλέπω για αμφισβήτηση σε πράγματα που δεν έχουν δοκιμαστεί ούτε για μια στιγμή, απόψεις μόνο και μόνο για να πω τα δικά μου. Προσωπικά πάλι και πάντα, αν πάρω κάτι, αν διαβάσω γνώμες που γνωρίζω πως δεν είναι τουφεκιές, πως δεν υπάρχει πρόβλημα στο χ, τότε; θα κάνω τα πάντα για να σε ξεπεράσω σε απροβλημάτιστη λειτουργία, στα δικά μου χέρια. Και το αντίστροφο. Αν δω αναφορά για πρόβλημα στο χ, θα κάνω τα πάντα, θα προσπαθήσω για να σου αποδείξω πως κάνεις λάθος. Αν και πάλι επιμένεις σε ανύπαρκτο θέμα; τότενες σου λέω ένα τεράστιο “Ναι! Έχεις δίκιο σε όλα. Δεν θα σου χαλάσω χατήρι”. [/justify]

[justify]Κάτι άλλο τώρα, ανάποδο. Ναι, μπορεί να λέμε οι δυο μας πως από κάποιο σημείο και μετά, μέχρι σήμερα τουλάχιστον, η πλειοψηφία των σοβαρών επισκευάσιμων δεν έχουν θέματα, πως κάποια πράγματα είναι αυτονόητα. Ναι, μαζί σου. Όμως, όμως. Γιατί από τη μία λέω πως π.χ. πως η γεύση είναι υποκειμενικό και την ίδια στιγμή βλέπω (βλέπω και λέω) πως έχω μπροστά μου μία λίστα με κορυφαίους; πώς γίνεται π.χ. να σε καθίσω σε μία καρέκλα, να σου κλείσω τα μάτια και να σε βάλω σε διαδικασία να δοκιμάζεις τυφλά κάποιους επισκευάσιμους και να διαπιστώσεις τρομακτικές διαφορές στην ατμιστική απόλαυση/ευχαρίστηση/απόδοση/ανάλυση; Πώς γίνεται να βγάζω τρελούς π.χ. φανατικούς φίλους ενός Phenomenon ή Eviva; δικό τους το πρόβλημα ή δικό μου; [/justify]

[justify]Άλλο. Όταν είδα για 1η φορά χρήση μηχανικού. Στοιχημάτιζα το μισό μου βασίλειο, “μα πάνε καλά τα άτομα; μία σωλήνα με μπαταρία και λένε για ονειρικό άτμισμα; Πόσο κορόιδα είναι;”, ή “σκάει ο άλλος ένα σωρό λεφτά για κορυφαία ρεύματα. Σιγά μην πουντιάσεις -έλεγα-, σιγά τα ωά βρε πονηροί...”. Και το έκαναν αυτό ξανά και ξανά (!). [/justify]

[justify]Κάποια στιγμή μου είπες για το σοκολατάκι. Πόσο δίκιο είχες εκεί. Αν δεν είχα το θάρρος να το δοκιμάσω αλλά και να έρθω να το παραδεχτώ, τότε θα έπεφτα στα δικά μου μάτια. Και ψεύτης και κότα. Ή η πανέξυπνη μπηχτή του Ribot, όταν σε συγκριτικά βλέπεις τον Joe να απλώνει δεκάρια σωρό..., “κάτσε ρε Joe, παντού βλέπεις δεκάρια;...”. Πόσο δίκιο είχαμε και οι 3, τελικά. [/justify]

[justify]Σημ. Όχι μόνον έκανα πνευμονικές με τον kfl+ (με 1 επιστόμιο), αλλά έφτανε ο ατμός στις φτέρνες (για να μη πω και πουθενά αλλού και το κόψει ο φίλος Cruiser79…).[/justify]


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 03, 2017, 00:19 »
Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ; Αν οι τρύπες εισόδου από κάτω είναι μικρές γιατί κολλάμε τόσο πολύ στην μεγάλη πάνω στο deck;
Μάκη, οι τρύπες στη βάση είναι 1,9mm έκαστη και ίδιες διαστάσεις έχουν και οι 3 τρύπες στο ποστ που βιδώνει στη βάση. Όταν ξεστήσω θα μετρήσω ακριβώς και την κεντρική εισαγωγή στο ντεκ και θα αναφέρω.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 03, 2017, 01:50 »
να ξεκαθαρισω κατι
ribot πανω κατω καπως ετσι ατμιζω και εγω και χαιρομαι....
δεν αμφισβητω τα λεγομενα σου απλα εχω ενστασεις...μακαρι να ημουν εκει και να επιβεβαιωνα τον ορο τσιγαρισιο και τα θετικα του ατμο...μαρεσει το σουλουπι του ατμο και ψαχνω γνωμες...δεν ειναι κακο

joe
δεν με ενδιαφερει ποιος ειναι καλυτερος ατμο αλλα ποιος καλυπτει εμενα...δεν μενδιαφερει αν 100 πουν ,ειναι φοβερος ατμο η εχει απιστευτη γευση....συχνα βλεπω θεματα για συσκευες και μπορει να τις δοκιμασω αλλα αν δεν μου κανει δεν θα γραψω τιποτα....οταν ομως μαρεσει κατι εμφανισιακα και δεν εχω δυνατοτητα να το δοκιμασω προτιμω να εξακριβωσω την λειτουργια του απτο να πεταξω 70 ευρω....
δεν θα γραψω αρνητικα σχολια αν δεν δοκιμασω, αν ομως δω κατι που με προβληματιζει λογικο δεν ειναι να το γραψω?
εχω βαρεθει να διαβαζω μεγαλειωδη ποσταρισματα για συσκευες και υγρα κατι που δεν κανει ο ριμποτ

αν μαρεσει κατι και το εχω δοκιμασει θα το προτεινω
επισης ατμο που 8 στους 10 ελεγαν ειχαν διαρροη καθως και αυτος που μου τον πουλησε σε εμενα δεν ετρεξε σταγονα...οχι γιατι ειμαι σουπερ ουαου στηστης(τι ειπα? :confused1:) απλα γιατι θα τον διαβασω θα δω βιντεακια και με μια μικρη εμπειρία στις διαρροες απο αρχαιοτατων χρονων με αντικες (ακομα εχω μερικες)θα τα βολεψω...
δεν γραφω ουτε να με παραδεχτεις ουτε  να σε παραδεχτω...μαθαινουμε ολοι διαβαζοντας και πειραματιζοντας...εγω μαθαινω απο τον ριμποτ εσενα και απολα τα παιδια και ο ενας απο τον αλλον..καμια φορα και το γραπτο δημιουργει εντυπωσεις διχως να υπαρχουν...

σημ:στα ξεκινματα μου ρωτουσα παλιοτερους τι να παρω κτλπ....ενας πατριωτης μου εγραψε παρε αυτο και αυτο=400 ευρω....σκεφτομαι απο μεσα μου καθυστερημενος ειναι, η φραγκατος.....οταν συναντηθηκαμε σε ατμοσυναντηση μου εξηγησε καποια πραγματα και εγινα και εγω καθυστερημενος με 400 ευρω συσκευες.. (η επικοινωνια απο κοντα ειναι διαφορετικη).και ποναει η καρδουλα μου τωρα με την κριση

σημ...το σοκολατακι ακομα επιβιωνει στο γραφειο μου και δεν εχει αποθηκευτει

μακη οταν η ροη του αερα εχει μεγαλη αποκλιση απο την εισαγωγη εως το  επιστομιο κουραζει στο ατμισμα ...ισως και να ανεβαζει θερμοκρασια ισως και να κατεβασει υγρασια  ....η και να δινει υποτονικο ατμισμα ....ακομα και στον αρμεντ οταν εχω πιν 1,5 δινω απο το δαχτυλιδι αναλογο ανοιγμα και οχι τερμα ανοιχτο....αν το αφησω τερμα ανοιχτο  δεν αποδιδει σωστα στα λαιμογλωσια μου  ....γενικα σε ολους τους ατμο το εφαρμοζω και ειναι αποψη δικη μου και μονο πως ο πνευμονικος δεν γινεται τσιγαρισιος και το αντιστροφο...θα κουρασει σε καθημερινο ατμισμα με μικροπροβληματα

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 03, 2017, 06:48 »


μακη οταν η ροη του αερα εχει μεγαλη αποκλιση απο την εισαγωγη εως το  επιστομιο κουραζει στο ατμισμα ...ισως και να ανεβαζει θερμοκρασια ισως και να κατεβασει υγρασια  ....η και να δινει υποτονικο ατμισμα ....ακομα και στον αρμεντ οταν εχω πιν 1,5 δινω απο το δαχτυλιδι αναλογο ανοιγμα και οχι τερμα ανοιχτο....αν το αφησω τερμα ανοιχτο  δεν αποδιδει σωστα στα λαιμογλωσια μου  ....γενικα σε ολους τους ατμο το εφαρμοζω και ειναι αποψη δικη μου και μονο πως ο πνευμονικος δεν γινεται τσιγαρισιος και το αντιστροφο...θα κουρασει σε καθημερινο ατμισμα με μικροπροβληματα

Κάτι τέτοιο πιστεύω κι εγώ γενικότερα όμως υπάρχουν και περιπτώσεις που μας διαψεύδουν καμιά φορά, προσωπική εμπειρία με τον Skyline που αναιρεί τα παραπάνω στις περισσότερες επιλογές που μπορεί να "σηκώσει" και να διαχειριστεί άψογα - χωρίς να τον έχω δοκιμάσει με πολύ "αεράτο" airdisk και αρκετά κλειστό το δαχτυλίδι του αέρα όμως.

Φυσικά δεν αμφισβητώ αυτά που λέτε οι περισσότεροι, οι εικόνες του Καβειρου όντως "μιλούν" για αεράτο συνολάκι. Που μπορεί όμως να "κλείσει" και άρα μένει να δούμε -σε προσωπικό πάντα επίπεδο- στην πράξη το αποτέλεσμα για να διαπιστώσουμε κι οι ίδιοι περί τίνος ακριβώς πρόκειται. Αν επιθυμούμε να τον αποκτήσουμε δηλαδή.
Μπορούν εννοείται να μας καλύψουν και κάποια συγκριτικά όσων τον αγοράσουν μέχρι τότε, να έχουμε έστω μια ιδέα. Ο Γιώργος έκανε μια αρχή, ελπίζω να συνεχίσουν σύντομα κι άλλοι. :)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 03, 2017, 09:43 »
Οταν τον πρωτοείδα σημερα το πρωϊ, το πρωτο που σκέφτηκα, ηταν: Πρωταπριλιά!

Αποσυνδεδεμένος ringo2009

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 03, 2017, 10:31 »
Και εμένα Calix μου θυμίζει. Μία σημαντική διαφορά βέβαια θα είναι αν έχει καλύτερο φινίρισμα από τον Calix που κατά την άποψη μου είναι χάλια και από ότι κατάλαβα και στην τιμή (φθηνότερος)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 03, 2017, 13:51 »
joe
δεν με ενδιαφερει ποιος ειναι καλυτερος ατμο αλλα ποιος καλυπτει εμενα...δεν μενδιαφερει αν 100 πουν ,ειναι φοβερος ατμο η εχει απιστευτη γευση....συχνα βλεπω θεματα για συσκευες και μπορει να τις δοκιμασω αλλα αν δεν μου κανει δεν θα γραψω τιποτα....οταν ομως μαρεσει κατι εμφανισιακα και δεν εχω δυνατοτητα να το δοκιμασω προτιμω να εξακριβωσω την λειτουργια του απτο να πεταξω 70 ευρω....
δεν θα γραψω αρνητικα σχολια αν δεν δοκιμασω, αν ομως δω κατι που με προβληματιζει λογικο δεν ειναι να το γραψω?
εχω βαρεθει να διαβαζω μεγαλειωδη ποσταρισματα για συσκευες και υγρα κατι που δεν κανει ο ριμποτ

αν μαρεσει κατι και το εχω δοκιμασει θα το προτεινω
επισης ατμο που 8 στους 10 ελεγαν ειχαν διαρροη καθως και αυτος που μου τον πουλησε σε εμενα δεν ετρεξε σταγονα...οχι γιατι ειμαι σουπερ ουαου στηστης(τι ειπα? :confused1:) απλα γιατι θα τον διαβασω θα δω βιντεακια και με μια μικρη εμπειρία στις διαρροες απο αρχαιοτατων χρονων με αντικες (ακομα εχω μερικες)θα τα βολεψω...
δεν γραφω ουτε να με παραδεχτεις ουτε  να σε παραδεχτω...μαθαινουμε ολοι διαβαζοντας και πειραματιζοντας...εγω μαθαινω απο τον ριμποτ εσενα και απολα τα παιδια και ο ενας απο τον αλλον..καμια φορα και το γραπτο δημιουργει εντυπωσεις διχως να υπαρχουν...

σημ:στα ξεκινματα μου ρωτουσα παλιοτερους τι να παρω κτλπ....ενας πατριωτης μου εγραψε παρε αυτο και αυτο=400 ευρω....σκεφτομαι απο μεσα μου καθυστερημενος ειναι, η φραγκατος.....οταν συναντηθηκαμε σε ατμοσυναντηση μου εξηγησε καποια πραγματα και εγινα και εγω καθυστερημενος με 400 ευρω συσκευες.. (η επικοινωνια απο κοντα ειναι διαφορετικη).και ποναει η καρδουλα μου τωρα με την κριση

σημ...το σοκολατακι ακομα επιβιωνει στο γραφειο μου και δεν εχει αποθηκευτει

[justify]@stavraetos, καλησπέρα. Συμφωνούμε στα περισσότερα που λες παραπάνω. Σαφέστατα και δεν είναι χρυσός κανόνας το τι θα πει ο κόσμος, όμως από την άλλη δεν θα πω και τ’ αυτονόητα, “αν δεν δοκιμάσω δεν πετάω λεφτά”. Υπάρχει περίπτωση να σου έλεγα πήγαινε πάρ’ το στο λέει ο Joe ή ο Ribot; [/justify]

[justify]Για το αν έχεις βαρεθεί. Εγώ καθόλου. Θέλω να βλέπω αμέτρητες παρουσιάσεις φίλων κι αγνώστων. Και μάλιστα, να το πάω και προσωπικά. Είμαι των δεκαριών, κυνηγάω τα δεκάρια. Δεν σε είδα να με στριμώχνεις ποτέ. Θα ήθελα πάρα πολύ να με εκθέσεις. Όταν μιλάω, μιλάω για κάτι που έχω και το δουλεύω.[/justify]

[justify]Κι αν θες τη γενικότερη άποψή μου. Όλα μα όλα τα χρήματα για το άτμισμα είναι για πέταμα, και το κάθε ατμιστικό φόρουμ θα ήταν βαρετό αν είχε να κάνει μόνο με -το άριστο κατά τ’ άλλα- ΑΙΟ. Όταν δε έχεις φτάσει σε ερασιτεχνικά μονοπάτια, τότε: πετάς λεφτά, είτε 1 είτε 1000.[/justify]

[justify]Σημ. Ας ανταλλάξουμε αλήθειες, ο ένας στον άλλο με τη δική του λίστα από επισκευάσιμους που γνωρίζει. Να δούμε αντικειμενικά τι σημαίνει το κάθε δεκάρι ή ο κάθε ενθουσιασμός μας, πότε υπερβάλλουμε και πότε όχι.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 03, 2017, 15:56 »
θελω να εκφρασω μια προσωπικη εκτιμηση - γνωμη .
εχοντας επιλεξει σε ποιο στρατοπαιδο ειμαι πλεων - MTL - και ξεροντας επακριβως τι θελω να ατμιζω ,μαλον θα επρεπε να εχω σταματησει να ανανεωνω την γκαμα μου σε ατμοποιητες .
ομως ολα προχωρουν μπροστα ολα αλλαζουν και κατ'εμε γινονται ολο και καλυτερα .
καταριπτονται καστρα και μεγαθηρια απο νεες απλες ιδεες και υλοποιησεις .
τον kaviro δεν τον εχω ατμισει ακομα , θα γινει πολυ συντομα ,θελω ομως να παω με καθαρο μυαλο .
το να λεμε μοιαζει με αυτον ή με τον αλλο δεν θα αναιρεσει την αποκτηση του  αν η γευση του αλλα και η τζουρα του μου κανει.
λευκο χαρτι θα κραταω και ας γραψει ο kaviros την δικη του ιστορια σε εμενα ,

για τα δεκαρια - που κυνηγαω και εγω - οπως και αυτοι στις αρχες του ατμισματος στην ελλαδα οι οποιοι στην συνεχεια  εγιναν κατασκευαστες και μας χαρισαν ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ ,ο ποθος για το τελειο καποιων ειναι αυτος που μας εχει χαρισει τους καλυτερους ατμοποιητες για μενα .Τους ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ .
χαιρετιζω μια ακομα ελληνικη προσπαθεια .

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 03, 2017, 16:23 »
joe
το φτασαμε  πολυ μακρια χωρις λογο και εκτος θεματος.θα σου απαντησω και ελπιζω να κλεισει η συζητηση μας στο ακυρο νημα....

ειμαι ξεκαθαρος βρισκομαι μακρια, στην ροδο, οποτε αρχικα ειμαι αναγκασμενος να διαβασω σχολια παρατηρησεις κατοχων συσκευων,να δω βιντεο και εικονες, ωστε να σχηματισω μια πρωτη εικονα για καθε συσκευη....το συμπερασμα βγαινει οχι μετα απο μια απλη δοκιμη αλλα απο καθημερινη χρηση .....

παρουσιασεις ολοι θελουμε να βλεπουμε οχι μονο εσυ οπου ειμαστε αναγκασμενοι να βλεπουμε και τις χαλια φωτογραφιες σου :thumpup:. Εγω εχω βαρεθει να ακουω μεγαλα λογια για συσκευες και διθυραμβους καθως και για υγρα....πιστευω να το εχεις διαπιστωσει τοσο καιρο οσο διαβαζεις το φορουμ....κακο ειναι?λεω ψεματα?...παρουσιασεις αντικειμενικες μετρημένες ....οπως  του ριμποτ... τις ζητω και θα τις διαβασω με περισσοτερη προσοχη
ισως να λαβω υποψη μου περισσοτερο τα σχολια καποιων ατμιστων που παιζουμε ατμιστικα στα ιδια γουστα ,(βατ τζουρας συρματων κτλπ) αλλα μεχρι εκει...

βαθμους δεν βαζω σε συσκευες , δεν εχω οφελος ουτε με εξυπηρετει καπου προσωπικα....εσενα αν σε ικανοποιει βαζε...αυτο που για εσενα ειναι δεκαρι για εμενα ισως να ειναι 2αρι
Οχι, τα χρηματα για το ατμισμα δεν ειναι για  πεταμα, αφου αγοραζει ο καθενας μας συσκευες και υγρα που τον ικανοποιουν  και τον ευχαριστουν...εφοσον ομως κανεις επιλογες εσυ και εγω σε συσκευες που δεν μας ικανοποιουν τοτε ειναι για πεταμα...και θα καταληξουμε και εγω και εσυ, στο τελευταιο αρνητικο αποτελεσμα, εφοσον παρασυρθουμε απο διθυραμβους αλλων κατοχων...

joe δεν σε καταλαβαινω, λες ψεματα και με παροτρυνεις να μιλησουμε με αληθειες?
το να κανουμε λιστες ,να βαλουμε βαθμολογιες, που θα βοηθησει εσενα και εμενα?θα αισθανθεις καλυτερα αν σου πως πως δεν εχω αγορασει τον hussar?η τον cloud?θα νιωσεις εξυπνος ατμιστικα η εμπειρος ?
το να μου γραψεις ομως φιλε αυτη η συσκευη  ειναι καλη για  2-3 λογους ,ειναι καλυτερη απο τις αλλες συσκευες γιατι εχει αυτο και αυτο το καταλαβαινω...θα με βοηθησει...
το να μου γραψεις ομως κοιτα κανω πνευμονικες με kl+ , το μονο που θα καταλαβω ειναι οτι χαραμιζεσαι γιατι τα πνευμονια σου ειναι δυνατα και θα μπορουσες ανετα να λαβεις μερος σε διαγωνισμο καταδυσεων....
αγοραζουμε συσκευες και πολλες φορες πειραματιζομαστε με αυτες ...το καταλαβαινω ,ομως εφοσον γνωριζουμε οτι το αποτελεσμα ειναι λαθος η δεν ειναι καλο ....το προτεινουμε σε αλλους...ειτε για επιδειξη ειτε για λογους εγωιστικους....και την επομενη στιγμη πωλητηριο....ε τι να πω αβυσσος η ψυχη του καταναλωτη....

σίγουρα σαν ατμιστης εχω εδω και καιρο 3-4 συσκευες μονιμα...με καλυπτουν?απολυτα. ομως θα δοκιμασω και θα αγοραζω καινουργιες γιατι ειναι χομπυ ,ασχολια, ευχαριστηση.
ειδικα στο ξεκινημα μου ως ατμιστης :idiot1:οτι σαβουρα ηθελε ο πωλητης μου πουλουσε...με αποτελεσμα να περασουν απο τα χερια μου και καλοι ατμο και να μην τους εκτιμησω λογω αγνοιας, λογω καταναλωτικης μανιας....
τελος δεν διαγωνιζομαι σε θεματα συζητησης εκτος αν υπαρξει επαθλο :hmmm:....και απο κοντα και οχι απο υπολογιστη,,,να τσιμπαμε και κατι βρε αδερφε
ΜΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΑΥΤΑ αφησαμε τον καβειρο στην ακρη ....και ζητω συγνωμη απο τους υπευθυνους για τα οφ

manajoma
εννοειτε οτι χαιρετιζουμε καθε ελληνικη προσπαθεια και φυσικα θελουμε να βλεπουμε να εξελισσονται οι συσκευες απο τους ελληνες ...χωρις να ακουγεται ρατσιστικο....ομως πως να το κανουμε ακομα και μια θεση εργασιας παραπανω να ανοιξει απο την επιτυχια ενος προιοντος ειναι οφελος για την ελληνικη κοινωνια στην εποχη που ζουμε....
φυσικα υπαρχουν και πολλες παραφωνιες ,ομως που δεν υπαρχουν.....


Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 03, 2017, 18:50 »
Ο πόλος του κάλιξ κουμπώνει για να επωφεληθείς φωλιά και κούφιο πόλο?

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 03, 2017, 20:17 »
Τον έχω εδώ κ λίγες μέρες και οι εντυπώσεις μου είναι θετικές.  Να ξεκαθαρίσω ότι τον πήρα για πνευμονικές τζουρες. Ο αέρας του θα καλύψει τους πάντες καθώς σφίγγει πολύ. Πρώτο στήσιμο που έκανα ήταν 0.32 ss σε 2,5 πυρήνα και η απόδοση του δε με τρέλανε. Παρόλο που η τζούρα σφίγγει ο αέρας έχω την εντύπωση ότι χάνει τη ταχύτητα του όταν φτάνει κάτω απ το coil. Επόμενο στήσιμο ήταν με 0,50 kanthal σε 3αρι και με τις 3 τρύπες ανοιχτές . Με αυτό το setup η γεύση ήταν πολύ καλή και η θερμοκρασία του ατμού χλιαρή . Εν τέλη για το ατμισμα που τον ήθελα με κάλυψε και με το παραπάνω αλλά για κάποιον που θέλει σφιχτή και γευσατη τζούρα δε ξέρω αν θα τον καλύψει . Θα δοκιμάσω βέβαια και άλλα στησίματα για τη σφιχτή τζούρα γιατί σίγουρα παίζει ρόλο το σύρμα αλλά και η απόσταση απ τη τρύπα του αέρα .
Τα σπειρώματα του πολύ καλά και η ρύθμιση των υγρών φαίνεται να λειτουργεί άψογα . Οι βίδες του ντεκ έπιασαν άνετα ακόμα και το 50αρι. Διαρροές δεν είδα ως τώρα όπως επίσης και καμμένα, η τροφοδοσία του είναι πολύ καλή και έχω την εντύπωση ότι ακόμα και με στήσιμο στο πόδι δε θα βγάλει κιχ.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 03, 2017, 20:46 »
[justify]@stavraetos, (η δική μου καλησπέρα δεν είχε καμία ανταπόκριση, έτσι δεν ήθελε να έρθει, αν και την παρακάλεσα). Λοιπόν, τα πράγματα είναι απλά. Σαφέστατα και το κάθε συμπέρασμα βγαίνει καλύτερο από καθημερινή χρήση κι όχι από απλή δοκιμή. Αλήθεια, πόσους τέτοιους ξέρεις; ειδικά όσοι παρουσιάζουν κάτι; (απλούς χρήστες-ατμιστές, επαγγελματίες ατμοπαρουσιαστές, Έλληνες και ξένοι, κ.ο.κ.), επίσης, αν έχεις μία χ συλλογή, δεν μπορείς ν’ ατμίζεις π.χ. 10 επισκευάσιμους μέσα στη μέρα, κάθε μέρα. Ξαναλέω λοιπόν, όταν ακούς την αφεντιά μου να μιλάει, μιλάει για κάτι δικό του, όμως δεν μπορώ να γίνω 1000 κομμάτια. Προσπαθώ όμως...[/justify]

[justify]Για τους διθυράμβους, μαζί σου. Δεν λες ψέματα, δεν λες κάτι κακό. Μάλιστα, η υπογράμμιση που έκανες, την υποστήριξα πρώτος, δεν χρειάζεται να το τονίσω με γραμμές, πάντα θα με δεις πρώτο να έρχομαι. / Εγώ όμως βάζω βαθμούς, δεν είναι όλοι οι μαθητές το ίδιο, και μακάρι να ήταν. Ξαναλέω όμως: όταν βλέπεις ψεύτικους ή τραβηγμένους διθυράμβους που θα παρασύρουν σε λάθος επιλογές κατά τη γνώμη σου, γιατί δεν μιλάς; πρέπει.[/justify]

[justify]Η ερώτησή σου, αν σου έλεγα ψέματα ενώ τώρα λέω ν’ ανταλλάξουμε αλήθειες, μα ήμουν συγκεκριμένος, μίλησα να παρουσιάσουμε/ανταλλάξουμε ονόματα συσκευών, να διαπιστώσουμε δηλ. τυχών σκοπιμότητες ή ψεύτικους ισχυρισμούς.[/justify]

[justify]Για το αστείο παράδειγμα με kfl+ και πνευμονικών. Ήταν απλό παράδειγμα και ως απάντηση σε όσα είπες στην αρχή του νήματος για τα 4mm στον Κάβειρο. Εσύ μίλησες απόλυτα κι όχι εγώ. Τα 4mm, μπορούν να λειτουργήσουν με πολλά ατμιστικά προφίλ κι όχι με 1. Έχω παραδείγματα στα χέρια μου. Αυτό λέω.[/justify]



Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 03, 2017, 21:04 »
joe ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑ
αστο να παει αστο...χαλαμε το νημα...αν τυχει και βρεθουμε ποτε θα τα που απο κοντα για να υπαρξει καλυτερη ανταλλαγη αποψεων....

panosnm

καλοατμιστος...ομορφος με το dt καυφουνι....
οταν εσφιξες την τζουρα με 32 αρι συρμα ανεβασε θερμοκρασια?.... στις απανωντες τζουρες διαπιστωσες  στο δαχτυλιδι υγρασια?


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364