vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

370 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, panoskapa, Aoratix, Tem, maprix, bloodlessz, nightdream, sakissalonika

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3480 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 17:44 »
Άσχετα από που ψωνίζετε, στο site inaweraflavours.com μπορείτε να δείτε προτεινόμενα ποσοστά στα περισσότερα αρώματα. Καμιά 70αριά αρώματα της inawera που έχω φτιάξει μέχρι σήμερα και πήρα τα ποσοστά από εκεί, ήταν όπως έπρεπε.

Σημειώστε οτι πρόκειται για μεταπωλητή, καθ' οτι το επίσημο site της inawera είναι inawera.com

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3481 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 00:57 »
Δοκίμασα το 555 Gold και μου άρεσε, όμως είδα στο site της inawera στη περιγραφή του προϊόντος να γράφει το εξής:
Contains 5-methyl-2-phenol-5-hexenal. May produce an allergic reaction.

Ξέρει κάποιος τι εννοεί ο "ποιητής"? Πρέπει να ανησυχώ και να μείνω μακρυά?
Γενικά προσπαθώ να αποφεύγω οτιδήποτε ύποπτο όπως acetoin, diacetyl και τα ρέστα, αλλά δεν ξέρω γιατί το γράφει αυτό. :-\

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3482 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 08:51 »
Δεν είναι από τις ουσίες που δημιουργούν διακετύλιο.

Από την άλλη, σωστά κάνει η εταιρία και τις αναφέρει, για την περίπτωση που κάποιος είναι διαπιστωμένα αλλεργικός στις συγκεκριμένες ουσίες. Ουσίες που πιθανότατα υπάρχουν σε αρώματα και άλλων εταιριών, οι οποίες όμως δεν δείχνουν την ίδια υπευθυνότητα στην περιγραφή του προϊόντος και την αναφορά για συστατικά που ενδεχομένως να δημιουργήσουν αλλεργική αντίδραση σε κάποια άτομα.

Προσωπικά θα άτμιζα το συγκεκριμένο άρωμα. Βέβαια δεν είμαι ούτε χημικός, ούτε ιατρός και δεν γνωρίζω τις συγκεκριμένες ουσίες για να είναι αντικειμενική και έγκυρη η απάντησή μου... Όμως και τα πιο αθώα φάρμακα όταν παίρνουμε, στο χαρτί που τα συνοδεύει αναγράφονται πάρα πολλές "ανησυχητικές πληροφορίες"... και όμως τα καταπίνουμε... Δεν νομίζω λοιπόν οτι κάποιος που δεν είναι αλλεργικός σε κάποιο από τα συγκεκριμένα συστατικά του αρώματος να διατρέχει κίνδυνο...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 24, 2017, 00:35 από sensk3 »

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3483 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 17:45 »
Και εγώ κάπως έτσι το φαντάζομαι αλλά απο την άλλη προσπαθώ να αποφεύγω ότι μπορώ και μου την έσπασε αυτή η σημείωση γιατί είμαι πολύ δύσκολος στα καπνικά, και εκεί που βρίσκω ένα που να μου αρέσει πάω στο site και διαβάζω αυτό :(
Έτσι και αλλιώς το έχω σε συμπηκνωμένο....θα το δουλέψω και αν δω τίποτα περιέργο θα το σταματήσω. Το κάνω 4 μέρες τώρα χωρίς πρόβλημα. Απ' ότι φαίνεται ανήκει στη κατηγορία των επισημάνσεων του τύπου
"εμείς να 'χουμε φυλαγμένο τον κ&λο μας" αλλά εάν κάποιος έχει κάποια άσχημη/ύποπτη εμπειρία απο το συγκεκριμένο θα ήταν καλό να τη μοιραστεί.

By the way...τα άλλα που μου άρεσαν λίγο ήταν tobacco c που μου θύμισε το tobacco της nobacco και το Gold Ducat που μόλις το μύρισα ενθουσιάστικα πιστεύοντας πως βρήκα κάτι κοντά στο Golden Margy επίσης της nobacco. (Αναρωτιέμαι μήπως τα υγρά που φτιάχνονται για τη nobacco παίρνουν ιδέες απο Inawera?)
Όντως έμοιαζε πολύ μόνο που στη δοκιμή μου λιβάνιζε αρκετά. Σίγουρα όμως μοιράζεται ίδια συστατικά με το Golden Margy αλλά για να έρθει κοντά μάλλον χρειάζεται και κάτι άλλο. Σκέφτομαι ίσως τη μαλτόλη για να γλυκάνει.


Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3484 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 17:54 »
Δεν έχω δοκιμάσει το golden margy. Στο ducat και εμένα μου μύριζε λιβάνι, κάτι σαν βαρύ πούρο. Του έβαλα λίγο black honey Tpa, 2 σταγόνες στα 10μλ, Έσπασε το βαρυ λιβάνι, και ήταν σαν καθαρό πούρο, με μελένια επίγευση.

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3485 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 19:24 »
Αν έχεις δοκιμάσει από Join Club απο τη σειρά Tales το Sweet Dream είναι ένα πιο ελαφρύ/ήπιο και λιγότερο γλυκό Golden Margy.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3486 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 20:37 »
To tobacco black cherry (inawera) αρέσει πολύ σε μίξεις με tobacco C και λοιπά καπνικά της εταιρίας... Διαβάζοντας απ' την αρχή το νήμα θα το διαπιστώσεις και μάλλον θα βρεις και προτεινόμενο ποσοστό στη μίξη...(δεν θυμάμαι τώρα ποσοστά)... Θεωρώ οτι θα βοηθήσει να πας πολύ κοντά στο golden margy...

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3487 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 22:39 »
Το black cherry (το ιδιο δεν ειναι? tobacco black cherry ζητησα κ μου εδωσαν το black cherry)
το εχω φτιαξει μονο του.
Με τι αλλο θα μπορουσα να το φτιαξω;
Απο inawera δεν εχω και πολλα (cherry, biscuits και shisha strawberry)
TPA και capella εχω διαφορα.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3488 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 08:38 »
Ναι, το ίδιο είναι ( http://www.inawera.com/eflavour-tabacco-black-cherry-10-ml-p-1084.html )

Ταιριάζει με πολλά καπνικά, αλλά μάλλον και με άλλα αρώματα... ίσως με το μπισκότο (απ' αυτά που έχεις), ίσως με βανίλια, πράσινο μήλο, σοκολάτα, μπανάνα....

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3489 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 09:32 »
Πολύ ωραίο μου βγήκε και το DROMEDARY http://www.inaweraflavours.com/en/tino-d-milano-ecig-aromas/444-s-camel-by-inawera-10-ml.html
Φέρνει αρκετά στο smoke και είναι πολύ οικονομικό αφού στο 3% με κάλυψε απόλυτα.
Σίγουρα όλοι οι RY4κιδες πρέπει να το δοκιμάσουν,

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3490 στις: Μαρτίου 21, 2017, 14:25 »
το tobacco C σε τι αναλογία το δουλεύεται; στην προτεινόμενη μετά από 1,5-2 βδομάδες ωρίμανση σαν να μην έχω βάλει άρωμα μου φαίνεται...γεύση βάσης μου έρχεται μόνο

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3491 στις: Μαρτίου 21, 2017, 14:31 »
4 % εγώ σε βάση με 70pg και το 20μελο το αφήνω περίπου 15-20 μέρες.

Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3492 στις: Μαρτίου 21, 2017, 14:45 »
Κανένα ελληνικο e-shop που να έχει αρκετά inawera αρώματα; μόνο 2-3 μαγαζιά τα έχουν και αυτά λίγα και ίδια.

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3493 στις: Μαρτίου 21, 2017, 14:53 »
Δυστυχώς ετσι έιναι. Εγώ έκανα μερική καβάντζα πριν κλέισει το egotube που έιχε αρκετά. Τώρα ψάξιμο αν χρειαστώ κάτι.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3494 στις: Μαρτίου 21, 2017, 14:59 »
Κανένα ελληνικο e-shop που να έχει αρκετά inawera αρώματα; μόνο 2-3 μαγαζιά τα έχουν και αυτά λίγα και ίδια.
vape-center.gr
έχει αρκετά απο τα best of της εταιρείας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 953 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 2 3646 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:08
από Dorian
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560161 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem