vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 8 χρήστες
Ducati.Jimakos, tibolaso, bloodlessz, camber, john67, Jorge, Buliwyf, Panokali

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Οποτε μονωτικη και να ειμαι σιγουρος.ευχαριστω.


Αποσυνδεδεμένος makos

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
υπαρχουν σε ελληνικο μαγαζι mnke 26650 η κατι παρομοιο?

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Καλησπερα παιδια! Ατμιστης εδω και μια βδομαδα.

Εχω το elips-c ( αν και στην αρχη ενθουσιαστηκα, σιγα σιγα εχω κουραστει και ξενερωσει με διαφορα θεματα υπετροφοδοσιας και υποτροφοδοσιας με τα τανκακια και τις κεφαλες c1) και ενα συστημα vision spinner 1300 + ce5 bdc ( εξαιρετικος μεχρι στιγμης!)

Ψαχνω αυτη τη περιοδο για mini ego μπαταρια 350-400mah να την συνδυασω με evod bcc για ενα πακετακι πληρως διακριτικο!

Επειδη ολες οι mini ego που βρισκω εχουν την κλασικη διαταξη με το κουμπι στο δακτυλιο πχ
μηπως εχεις καποιος κατα νου μπαταρια με αλλη διαταξη στο κουμπι οπως πχ εδω
στις ιδιες διαστασεις (γυρω στα 6cm δηλαδη) για να δενει καλυτερα στο συνολο?
Ευχαριστω πολυ και καλως σας βρηκα! 8)

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Λίγο μεγαλύτερη (~9cm) αλλά στα 1300 mAh (για μεγαλύτερη ισχύ & αυτονομία)?
350-400mΑh είναι πολύ λίγα απ' όλες τις απόψεις...

http://www.fasttech.com/products/0/10004043/1452900-ego-t-1300mah-rechargeable-battery-unregulated
 
http://www.fasttech.com/products/0/10006841/1541401-ego-t-1300mah-rechargeable-battery-manual-switch
 
http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=24_67&product_id=680
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 17, 2014, 00:14 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Για 1300αρα εχω την vision spinner και παει μια χαρα!!

Στην ουσια ψαχνω να "αντικαταστησω" το ovale elips-c για όταν ειμαι εκτος σπιτιου με ενα clearomiser+ego mini μπαταρια σε οσον το δυνατον μικροτερο μεγεθος.
Κατι σαν αυτο για παραδειγμα..

Απλα όλες οι mini ego που βρισκω, ψαχνοντας στο internet, εχουν το κουμπι στο δαχτυλιδι. Ελεγα μηπως υπαρχει μπαταρια σε mini ego μεγεθος (6 - 6.5 cm) που εχει το κουμπι πανω στον κορμο της μπαταριας για να δενει καλυτερα ως συνολο..


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Εγώ θα έλεγα να μη σε απασχολεί η θέση του κουμπιού αλλά η απόδοσή της.
φοβάμαι ότι δεν θα σε καλύψει με τους σύγχρονους ατμοποιητές που κυκλοφορούν. Αδύναμη και η τάση της μετά από λίγες τζούρες πέφτει.
Καλύτερα να βρεις τρόπο να τη δοκιμάσεις πριν την αγοράσεις, να βεβαιωθείς ότι σε καλύπτει ατμιστικά πριν αρχίσεις να ψάχνεις γι΄αυτήν που σου ταιριάζει ατμιστικά

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Για αυτην τι λες?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα και από μένα είμαι ατμιστής περίπου ένα 3μηνο. Ψάχνω μια μπαταρία με τα εξής χαρακτηριστικά και δε μπορώ να βρω κάποια που τα συνδυάζει. Μπορείτε να με βοηθήσετε;
Θέλω:


1. Να μπορώ να τη χρησιμοποιώ την ώρα που την φορτίζω
2. Να έχει κάποια ένδειξη για το ποσοστό της μπαταρίας, έστω και να αλλάζει χρώμα το φωτάκι, απλά να μη ξεμένω ξαφνικά.


3.Από εκεί και πέρα καλό θα ήταν να είναι και variable voltage και αν γίνεται να είναι μεγαλύτερη από 650mah χωρίς να τα θεωρώ απαραίτητα αυτά.

Υπάρχει κάτι αξιόπιστο με αυτά τα χαρακτηριστικά; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.


Υπαρχει μια μπαταρια που ειναι λιγο διαφορετικη απο τις αλλες , δεν ειναι VV , εχει ομως passthrough και ειναι -- μεγαλη --
1300 mAh passthrough

http://www.atmistique.gr/el/mpataries/egot-lsk-f6-510t?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=709&category_id=39

Σαν μοντακι 18.5 mm  ειναι.... ;D    Εμενα μου αρεσε........

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Για 1300αρα εχω την vision spinner και παει μια χαρα!!

Στην ουσια ψαχνω να "αντικαταστησω" το ovale elips-c για όταν ειμαι εκτος σπιτιου με ενα clearomiser+ego mini μπαταρια σε οσον το δυνατον μικροτερο μεγεθος.
Κατι σαν αυτο για παραδειγμα.. (
.)


Απλα όλες οι mini ego που βρισκω, ψαχνοντας στο internet, εχουν το κουμπι στο δαχτυλιδι. Ελεγα μηπως υπαρχει μπαταρια σε mini ego μεγεθος (6 - 6.5 cm) που εχει το κουμπι πανω στον κορμο της μπαταριας για να δενει καλυτερα ως συνολο..
την μπαταρία Που ψάχνεις την έχει η nexxton

Στάλθηκε από το WT19i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
..............................................
Απλα όλες οι mini ego που βρισκω, ψαχνοντας στο internet, εχουν το κουμπι στο δαχτυλιδι. Ελεγα μηπως υπαρχει μπαταρια σε mini ego μεγεθος (6 - 6.5 cm) που εχει το κουμπι πανω στον κορμο της μπαταριας για να δενει καλυτερα ως συνολο..
Με το κουμπί πάνω στο σώμα της μπαταρίας υπάρχουν οι haka και οι evod. Ίσως λίγο μεγαλύτερες από τις mini ego που αναφέρεις αλλά σε κάθε περίπτωση αρκετά μικρές.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Για 1300αρα εχω την vision spinner και παει μια χαρα!!

Στην ουσια ψαχνω να "αντικαταστησω" το ovale elips-c για όταν ειμαι εκτος σπιτιου με ενα clearomiser+ego mini μπαταρια σε οσον το δυνατον μικροτερο μεγεθος.
Κατι σαν αυτο για παραδειγμα.. (
.)


Απλα όλες οι mini ego που βρισκω, ψαχνοντας στο internet, εχουν το κουμπι στο δαχτυλιδι. Ελεγα μηπως υπαρχει μπαταρια σε mini ego μεγεθος (6 - 6.5 cm) που εχει το κουμπι πανω στον κορμο της μπαταριας για να δενει καλυτερα ως συνολο..
.http://www.nobacco.gr/el/productsgr/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%83/epsilon-650mah-battery-silver..νωμιζω οτι με αυτην εδω πρεπει να εισαι μια χαρα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
...
Στην ουσια ψαχνω να "αντικαταστησω" το ovale elips-c για όταν ειμαι εκτος σπιτιου με ενα clearomiser+ego mini μπαταρια σε οσον το δυνατον μικροτερο μεγεθος.
...
Απλα όλες οι mini ego που βρισκω, ψαχνοντας στο internet, εχουν το κουμπι στο δαχτυλιδι. Ελεγα μηπως υπαρχει μπαταρια σε mini ego μεγεθος (6 - 6.5 cm) που εχει το κουμπι πανω στον κορμο της μπαταριας για να δενει καλυτερα ως συνολο..

http://www.310.gr/mpataria-delirium-cell-650-mah?filter_name=Delirium Cell
 
http://www.310.gr/index.php?route=product/product&filter_name=Delirium+Cell+&product_id=692

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Επειδή εχω μπερδευτεί με το θέμα ¨μπαταριες¨ θελω να μου πείτε με απλά λόγια, ποιες μπαταρίες πρεπει να χρησιμοποιώ με μηχανικό μοντ (Νέμεσις) για να είμαι ασφαλής. Διαβάζω διάφορα περίεργα για μετρήσεις με βολτομετρα και τέτοια... Αν ειναι να μπω σε τέτοιες διαδικασίες (μετρήσεων) για να είμαι ασφαλής καλύτερα να το πετάξω και να κρατήσω μόνο το βαμο.


Sent from my iPad using Tapatalk

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Για μηχανικά mod θα χρησιμοποιήσεις μπαταρίες IMR που είναι ασφαλούς χημείας ή μπαταρίες με προστασία.
Αν δεν τα πας καλά με τα πολύμετρα και δεν είσαι διατιθέμενος να μετράς Ohm και Volt, μείνε στο vamo.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92743 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9556 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36545 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex