vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

496 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Κλώνοι mods - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Tanquer1

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι mods - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #210 στις: Ιουλίου 12, 2015, 20:43 »
Πηρα τελικα χθες απο ενα παιδι εδω (γεια σου ρε Σαββα) το stingray με τους σωληνες.Στην αρχη πηρα το praxis που εδινε επισης το οποιο ειναι πανεμορφο.
Τελικα ομως λογω "τεχνικων δυσκολειων" κατεληξα στο stingray το οποιο ειναι πολυ δυνατο.


Οταν το εχω με 18490 κια τον lemo2 πανω δεν πατιεται το κουμπι οταν ειναι ορθιο.

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι mods - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #211 στις: Ιουλίου 12, 2015, 21:48 »
Ρε παιδιά μια χαζή ερώτηση (δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο παλιά) αυτό το μικρό τσουτσουνάκι που έχει στο κουμπί μέσα, κάνει κάτι?

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι mods - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #212 στις: Ιουλίου 13, 2015, 04:54 »
Αγωγιμότητα και στοπ.
Χωρίς αυτό τα σπειρωματα γυρνάνε ελεύθερα σε σχέση με το εξωτερικό του κουμπιού και δεν θα μπορείς να βιδωσεις/ξεβιδωσεις το κουμπί στο μοντ.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Κλώνοι mods - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #213 στις: Αυγούστου 02, 2015, 22:07 »
 Τελικά το καθάρισμα του μηχανικού κάνει τη διαφορά! Δεν το περίμενα για να είμαι ειλικρινής αλλά ναι έχει διαφορά στην απόδοση, προς το καλύτερο φυσικά! Εκτός το οτι γυάλισε πυροβολάει κατα ριπάς!  :yes:



Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι mods - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #214 στις: Αυγούστου 13, 2015, 17:42 »
Ωραίο το Phantus mini, εκτός αν έχεις μεγάλη μύτη σαν κι εμένα και βρίσκεις!!!!  :eyesplash: :laugh1:



(Image removed from quote.)


Τέλειο είναι για εσωτερικούς χώρους, είναι και μισό κιλό όμως, οπότε για έξω δεν γίνεται.
Πιο χαμηλά απο 0,7ohm οι efest purple 10.5A/700mAh πάνε για thermal runaway...


Εδώ με το melo




Subtank mini(bell cap)



Haze RDA clone






Με τον LittleBoy


Για σύγκριση μεγέθους δίπλα σε ένα egrip.




« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 13, 2015, 19:12 από GRat »

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Κλώνοι mods - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #215 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 23:54 »
Είδε ο αδελφός μου από ένα φίλο το Stingray SS clone και έχει τρελαθεί να το βρει.  Στην FT είδα ότι είναι discontinued (ο καλός ο κλώνος που είναι seamless 1:1).  Ξέρει κανείς άλλο κινεζομάγαζο να το βρούμε.  Θέλει οπωσδήποτε να είναι seamless.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι mods - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #216 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 02:13 »
Το mod αυτο φιλε μου ειναι 2ετιας, δεν ασχολειται κανεις πια, αρα δυσκολο να βρεθει σε καποιο μαγαζι.
Το μονο που βρηκα στα γνωστα κινεζομαγαζα ειναι αυτο, αλλα δεν ειναι μονοκομματος σωληνας που θελει.
http://www.desire-ecig.com/Stingray-Mod-Clone
Μπορεις να βαλεις και μια αγγελια στα ζητειται, μπας και υπαρχει ξεχασμενο σε κανα συρταρι.

Πες του παντως πως το κουμπι αυτης της εκδοσης του Stingray εχει θεματα και σκαλωνει ευκολα, πραγμα που θα του σπασει τα νευρα.
Καλυτερα να κοιταξει για το Stingray Χ σε 18650 σωληνα που ειναι εξαιρετικο απο πλευρα απωλειων.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Κλώνοι mods - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #217 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 09:27 »
Το ξέρω ότι είναι παλιό, του το είπα κιόλας αλλά έχει φάει σκάλωμα  :dontknow:


Ευχαριστώ πάντως, γιατί στο site που έβαλες έχει άλλο ένα και νομίζω είναι αυτό που θέλει (από τις φωτό τουλάχιστον).


Για το κουμπί, το ξέρω είχα το μαύρο αλλά του έβαλα βαζελίνη και έστρωσε, οπότε κάτι τέτοιο θα παίξει και σε αυτό αν έχει θέμα  ;)

Απ: Κλώνοι mods - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #218 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 13:43 »
Να κανω μια ερωτηση.αν δεν μας ενδιαφερει σε ενα μοντακι το tc και το δουλευουμε πχ οπως εγω το δικο μου απλα στα 10 watt,δεν ειναι πολυ πιο πρακτικο απο θεμα καταναλωσης μπαταριας να παω σε ενα μοντακι με 2χ18650 και οχι με 1 που ειμαι τωρα;;; Ευχαριστω εκ των προτερων


Mobile klaz speaking...

Απ: Κλώνοι mods - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #219 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 15:31 »
Τηλεμαχος στην fasttech.com

Sent from my JY-S3 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι mods - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #220 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 03:43 »
Έχει δοκιμάσει κανείς κλώνο smpl από φαστεκ? Το ss τι λέει? Είναι καλύτερη η v1 με κουμπί με ελατήριο ή η v2 με κουμπί με μαγνήτες?

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι mods - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #221 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 04:11 »
Κι εγώ το SMPL το κλασσικό με το ελατήριο έχω και είμαι ΥΠΕΡ-ευχαριστημένος...
Και το Stingray X έχω. Και πλέον και ένα Nemesis SS και το δουλεύω με Kick...  :yes:


Και μιας και το έφερε η κουβέντα για το Stingray X...
Παίδες, το δαχτυλίδι κλειδώματος, μπορούμε να το βρούμε κάπου σαν ανταλλακτικό;;; Ή τουλάχιστον ξέρουμε αν ταιριάζει από κανα άλλο μοντ;;;
Τα φώτα σας!!! Pleeeeeaaaaaseee!!!  :-\

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι mods - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #222 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 10:24 »
Ποιος είπε ότι στη V2 το κουμπί είναι με μαγνήτες? "Bottom spring-loaded firing button" λέει στην περιγραφή και έτσι είναι.
Πήρα πρόσφατα το μαύρο σε copper, για καλύτερη αγωγιμότητα από το ατσάλι και πράγματι, πυροβολάει σαν το stingray και το κουμπί μου αρέσει περισσότερο γιατί δεν χρειάζεται κλείδωμα, αφού κρύβεται μέσα στο σωλήνα. Είναι λίγο σφιχτό βέβαια και δυστυχώς δεν λύνεται για να καθαριστει εσωτερικά, οπότε φοβάμαι ότι δεν θα μακροημερεύσει :dontknow:

Για το δαχτυλίδι του κλειδώματος Κώστα, κάνε ένα τηλέφωνο στο atomiser, εκεί βρίσκεις όλα τα περίεργα, διαφορετικά νομίζω ότι θα σου χρειαστεί μια επίσκεψη σε κάποιο μηχανουργείο. :yes:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι mods - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #223 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 11:30 »
  Γιατί δεν λύνεται Γιώργο ;
Αν αφαιρέσεις την ασφάλεια άξονος που έχει πρέπει να λύνεται.


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι mods - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #224 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 12:38 »
Είναι πολύ σκληρή/σφιχτή αυτή η ασφάλεια Μήτσο και δεν ξέρω με ποιο εργαλείο να προσπαθήσω. Το λεπτό κατσαβιδάκι δεν φαίνεται να αντέχει την πίεση και το μυτοτσίμπιδο δύσκολα την πιάνει. Κι αν τη βγάλω, πώς θα την ξαναβάλω μετά? :dontknow:
Κάποια στιγμή θα το επιχειρήσω βέβαια και βλέπουμε...

Υ.Γ. προς διαχειριστές:
Μήπως τα 5 τελευταία σχόλια θα ήταν πιο χρήσιμο να μεταφερθούν στα "Μηχανικά mods"?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9385 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364