vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #210 στις: Μαρτίου 13, 2013, 17:44 »
Με κάθε ειλικρίνεια άλλο το RY69 και άλλο το BEBECA.
Ναι, έχουν κάποια κοινά στοιχεία, αλλά άλλο δρόμο τραβάει το ένα και άλλον το άλλο. :))
Το BEBECA είναι πιο γεμάτο με έντονα αρώματα ενώ το RY69 πιο διακριτικό.
Πάντα σύμφωνα με τα δικά μου κριτίρια...
Είναι στιγμές που θέλω το ένα και άλλες που θέλω το άλλο.


Το αν με καλύπτει το RY69 σε σχέση με το BEBECA θα έλεγα επίσης με ειλικρίνεια : Όχι. :)

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #211 στις: Μαρτίου 13, 2013, 23:09 »
Παιδιά τους λάτρεις της Bebecas τους καλύπτει το RY69??
Με τιποτα. Τοσο απλα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος stefan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #212 στις: Μαρτίου 27, 2013, 00:38 »
Σε μένα το cigar από funstore είναι όλα τα λεφτά ! περιμένω να δοκιμάσω το kapnos και bebbeca από atmoslab για να πω εντυπώσεις !!

Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #213 στις: Μαρτίου 27, 2013, 11:52 »
To cigar η funstore το περιγράφει σαν γεύση πούρου της Flavourart. :hmmm: ....
M;hsdfdfff

Αποσυνδεδεμένος stefan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #214 στις: Μαρτίου 27, 2013, 12:11 »
Δεν έχει καμμία σχέση με το cuba supreme της flavorart το cigar και δεν υπάρχει σε άρωμα για ιδιοκατασκευή και δεν είναι και γλυκό .  Πλησιάζει , ίσως και το μόνο που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα ,τη γέυση καπνού - πολύ περσσότερο ακόμα και από τα kapnos kai bebeca που παρέλαβα και δοκίμασα σήμερα !
Tέλος αν και το bebeca θυμίζει περισσότερο καπνό , μου άρεσε περισσότερο το kapnos , περί ορέξεως ....!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2013, 12:52 από stefan »

Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #215 στις: Μαρτίου 27, 2013, 12:18 »
Άρα το πιο πιθανόν  είναι ότι χρησιμοποιούν κάποια αρώματα  της FA φτιάχνοντας τη δική τους καπνική συνταγή.
Έχει πολύ καλή "φήμη" πάντως το συγκεκριμένο  υγρό της Funstore.

Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #216 στις: Μαρτίου 27, 2013, 12:37 »
τι σχεση εχει το bebeca με τα el-toro που κανει ο φιλος? ??? ? :eyesplash:  μιλαμε για την νυχτα με την μερα!!! φιλε gamepanther τα el-toro ειναι οργανικα αρωματα και αν θες κατι αναλογο θα ψαξεις για οργανικα!!! τυπου lorann!!! για totally wicked που ρωτας μπορεις να παρεις απο vapeland.gr! τα kapnika της totally δεν ειναι οπως τα el-toro!!! τα el-toro ειναι μια κατηγωρια μονα τους!!! κανενα υγρο δεν πετυχενει τις τσιγαρισιες τους!!!

Παραθέτω σε ένα αρκετά παλιό post μόνο και μόνο για να διαφωνήσω καθέτως. Μετά απόσα ακούγονταν για τα el toro πίστεψα οτι θα ζήσω την αποκάλυψη. Πρόσφατα δοκίμασα puro και cigarilo κι ομολογώ οτι απογοητεύτηκα. Προσοχή.....όχι οτι δεν είναι καλά υγρά, απλά δεν είναι αυτό που περίμενα. Το puro μου θύμισε το Cigar από Nobacco (νομίζω) που πριν 2-3 χρόνια με είχε αηδιάσει. Κάτι σε ποδαρίλα μου φέρνει. Το cigarillo είναι η κλασική γεύση σχεδόν όλων των υγρών που θέλουν να αποκαλούνται καπνικά. Παρόμοια γεύση με το puro με μια επίγευση οινοπνεύματος. Ολως παραδόξως το puro το ατμίζω ευχάριστα παρά τις κακές αναμνήσεις που μου φέρνει  :)) . Απλά επισημαίνω οτι τελικά όσο διθυραμβικές κι αν είναι οι κριτικές, δεν παύουν να είναι μια εντελώς προσωπική υπόθεση, ήτοι περί ορέξεως.......κολοκυθόπιτα.

Αποσυνδεδεμένος Xasomeris

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #217 στις: Μαρτίου 27, 2013, 13:37 »
Ο κάθε ατμοποιητής αποδίδει διαφορετικά το κάθε άρωμα. Στον δικό μου π.χ το Puros και το Cigarrilos είναι απόλαυση.
Σε ce4 που τα έχω δοκιμάσει δυσκολεύομαι πολύ για να καταλάβω γευση.


Εκτός από το θέμα γούστου, μεγάλο ρόλο παιζει και ο ατμοποιητής...

Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #218 στις: Μαρτίου 27, 2013, 13:57 »
Η αλήθεια είναι οτι τα δοκίμασα σε CE4 :eyesplash: Επίσης δεν τους έδωσα χρόνο για ωρίμανση

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #219 στις: Μαρτίου 27, 2013, 14:03 »
Κατα αρχην!Να πω οτι νομιζω πως η συζητηση για τα εν λογο υγρα( cigarrillos & puros)δεν ειναι του νηματος ετουτου Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY) γιατι δεν ειναι αρωματα (DIY) αλλα ετοιμα υγρα.
Κατα δευτερον και αφου συνεχιζεται η κουβεντα να πω οτι τα ενλογο υγρα για εμενα ειναι τα καλυτερα καπνικα που εχω δοκιμαση μεχρι και σημερα ειναι μια κατηγορια απο μονα τους ιδικα αυτα τα 2 που αναφερουμε.Θα συμφονισω απολυτος βεβαια με το περι ορεξεος κολοκυθοπιτα αλλα θα πω πριν οτι.. δοκιμαστε με διαφορους ατμοποιητες(προτεινω επισκευασιμους) προτου βγαλετε τελικη αποψη για το οποιοδηποτε υγρο γιατι η διαφορα ειναι μερικες φορες ΜΕΡΑ - ΝΥΧΤΑ!
 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #220 στις: Μαρτίου 27, 2013, 14:23 »
Ακριβώς αυτό. Το Tribecca ας πούμε, που είναι κατά παγκόσμια ομολογία η McLaren MP4-12C Spider των καπνικών (πως φαίνεται ρε παιδί μου ο αντιφεραρικός....), στον Τ3 και στον CE4+ δεν μου λέει και πολλά, σε Carto από την άλλη, λιώνω!

Όσο για DIY, χτες κατασκεύασα RY4 από FA με καφέ από Atmos, περιμένω να περάσει και η βδομάδα του για να δέσει και θα επανέλθω. Έβαλα και MTS, 3στ/10μλ. Αν πλησίασα κάπως το Brasileiro, θα είμαι πολύ χαρούμενος!

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #221 στις: Μαρτίου 27, 2013, 18:02 »
Σε clearomizer ( CE4, Vivi, Thor κλπ κλπ ) δεν βγαίνει η καπνική γεύση με τίποτα... τα ίδια υγρά σε άλλους ατμοποιητές, πχ σε dripping είναι όπως είπε και ο φίλοςμ, είναι ΜΕΡΑ-ΝΥΧΤΑ. Ισως φταίει ο μικρός χώρος ατμοποίησης, ίσως η απόσταση από το στόμα, ίσως το πλαστικό.... δεν ξέρω γιατί, αλλά οι γεύση που βγάζουν είναι μπάσα και καταστρέφει όλους τους λεπτούς τόνους του αρώματος.
Οι πιο αξιόπιστες δοκιμές υγρών γίνονται σε dripping (είτε σε επισκευάσιμους είτε σε έτοιμους)

Αποσυνδεδεμένος krista

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #222 στις: Μαΐου 19, 2013, 20:27 »
Προσωπικά το καπνός δεν μου άρεσε καθόλου.


RY69 του ατμός το πάω πολύ.


Της fa το 7foglie (κάπως έτσι το γράφουν το 7 φύλλα αχχαχαχα), έτοιμο τουλάχιστον που το δοκίμασα ήταν πολύ καλό επίσης.


δεν μοιαζει καπως με φρασκοτριμμενο πιπερι??

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #223 στις: Μαΐου 19, 2013, 21:00 »
Flavour Art, Tabacco 7 Foglie Flavour. Συμπυκνωμένο φυσικά για να το προσθέσεις σε βάση. Σήμερα το δοκιμάζω. Μου φαίνεται ότι είναι εξαιρετικό!
Δυνατό. Στον Dream ακούει και η έξτρα σταγόνα (που λέει ο λόγος). Μέχρι και στον VapeOnly το κατάλαβα  :laugh1: !

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #224 στις: Μαΐου 20, 2013, 10:18 »
Καλημερα σε ολους..Κανοντας αρκετες δοκιμες με τα καπνικα αρωματα απο ATMOS,τελικα δεν μου εκατσε κανενα..Το αποτελεσμα?Ατμιζω το εξαιρετικο GREEN APPLE του atmos με βαση balance 20 mg και 10 σταγονες στα 10 ml...Ειναι απιστευτο...Το ειχα παρεξηγησει γιατι νομιζα πως λιγωνει και δεν ειναι για ολη μερα...Αλλα τελικα για ολη μερα ειναι προτειμοτερο απ'οτι τα καπνικα του Atmos... :yes: Το μεγαλο συν?Παει με ολα..Και μετα το φαγητο και με τον καφε το πρωι...Ενταξει τι να πω τωρα?Μου προσφερει απο τα καλυτερα ατμισματα που εχω κανει στα 2 χρονια της ατμιστικης μου πορειας :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 80 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix