vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

612 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, gigelis78, camber, amdnikos, lemon78, Milarepa, maprix, manoslykos

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1230 στις: Δεκεμβρίου 30, 2019, 13:13 »
- Στον ZLIDE μου δεν βλέπω κάτι αντίστοιχο μέσα (και δεν υπάρχει και τέτοιο ανταλλακτικό oring στην πρώτη συσκευασία)

η φωτό που σου έβαλα είναι από τον Zlide μου  :)
Είναι δύσκολο υποθέτω να το ξεκουμπώσεις και να μείνει πάνω σε μια αντίσταση και να χαθεί 
αλλά όχι αδύνατο.
Η εγκοπή υπάρχει?

Αποσυνδεδεμένος protergia

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1231 στις: Ιανουαρίου 01, 2020, 22:56 »
Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους. Λέω να αγοράσω τον zlide innokin 4ml. Θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει σαν ατμοποιητης. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν εύκολα στην Ελλάδα να βρω τα στεγανοποιητικά-oring. Ξέρω ότι το έχει ένα σετ με την αγορά αλλά πέρα από αυτό αν μπορούμε κάποια στιγμή να τα βρούμε εύκολα. 
Και τέλος καλύτερος αυτός ή ο Zenith pro? 
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Κάθε άποψη ευπρόσδεκτη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 01, 2020, 23:43 από protergia »

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1232 στις: Ιανουαρίου 02, 2020, 00:49 »
Καλή χρονιά με υγεία. Έχω και τους 2 που ανέφερες και για μένα καλύτερος είναι ο zenith pro (καλύτερη ποιότητα κατασκευής , με πολλές επιλογές εισαγωγή αέρα , μεγαλύτερη περιεκτικότητα, κλείσιμο των υγρών κατά την αναπλήρωση τους ) Σίγουρα αξίζει τα λίγα ευρώ παραπάνω. Αν όμως η εισαγωγή αέρα δεν είναι προτεραιότητα σου μπορείς να δεις και τον τετράμελο zenith για πιο οικονομική λύση.Αυτό που πρέπει να προσέξεις σε ότι επιλέξεις είναι ότι οι αντιστάσεις τους δε προτιμούν τα φουλ vg υγρά . Το πολύ 40 pg-60vg.

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1233 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 10:16 »
Καλημέρα και καλή Κυριακή!

Μετά 3 χρόνια διακοπής του ατμίσματος, γύρισα σε αυτό ξανά εδώ και 2 μήνες περίπου. Δεν ήθελα τώρα λόγω χρόνου κτλ να πάω σε επισκευάσιμους, οπότε αγόρασα τον zlide πριν 2 μήνες, μιας και γεμίζει εύκολα, αλλάζεις αντίσταση εύκολα και έχει μηδέν διαρροές που είχα δει σε έναν φίλο. 
Μαζί με τον δικό μου αγόρασα κι έναν της γυναίκας μου τότε, και οι δυο από διαφορετικά μαγαζιά. Ξεθάψαμε και 2 παλιά μοντάκια που είχαμε, ένα VTC mini εγώ κι ένα istick 30 η γυναίκα. 
Εδώ και 3 εβδομάδες έχω ένα πρόβλημα εγώ. Κάνουμε και οι 2 50-50 υγρά περίπου, αλλά εμένα μου καίει την αντίσταση (1,6) σε 3 μέρες με περίπου 5 ml κατανάλωση την ημέρα. Επίσης αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι ο δικός μου με τέρμα αέρα έχει πιο σφιχτή τζούρα από της γυναίκας μου στην ίδια ρύθμιση. 
Οπότε αυτό που αναρωτιέμαι, έχω πέσει σε ελαττωματικό ατμοποιητή κι είμαι για άλλον ή γίνεται κάτι άλλο που δεν μπορώ να καταλάβω; 
Σκέφτηκα να πάω να αγοράσω και αυτόν με τα 4ml και για ευκολία λόγω μεγάλης χωρητικότητας, αλλά και για να τεστάρω, αλλά είναι μια έξτρα αγορά. 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια!

Αποσυνδεδεμένος vlasismiriagos

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1234 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 11:26 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Μπορεί να έχεις πέσει σε ελαττωματικές αντιστάσεις, σύνηθες φαινόμενο στα zcoils. Το ότι σου καίει τις αντιστάσεις τόσο γρήγορα, σίγουρα δεν ευθύνεται ο ατμοποιητης. Κάνετε το ίδιο υγρό με την γυναίκα σου;

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2020, 00:37 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1235 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 11:42 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Αντιστάσεις παίρνω 5άδα σε κουτάκι, όποτε φοράω ίδια παρτίδα με την γυναίκα μου. Υγρά όχι, αυτή ένα Manhattan shake and vape, κι ένα steam train shake and vape. Είναι από διαφορετικά μαγαζιά, αλλά μας είχαν πει ότι είναι 50-50 και τα δυο. Εκτός αν έχει γίνει εκεί το λάθος, να είναι το δικό μου πιο παχύρευστο.
Η διαφορά στην τζούρα όμως πως εξηγείται;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2020, 00:37 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος vlasismiriagos

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1236 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 11:49 »

Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Αν το steam train είναι το μπισκότο πχ που είναι από τα πιο <<βρώμικα>> υγρά μου φαίνεται λογικό να σου κρατάει τόσο. Για την τζουρα θα πρότεινα να τον λύσεις και να τον καθαρίσεις πολύ καλά. Έχει διαφορά με όλες τις αντιστάσεις η μόνο με την τρέχουσα που έχεις τώρα;

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2020, 00:37 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1237 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 11:52 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Έλυσα χθες την βάση που παίρνει αέρα και την καθάρισα καλά.
Το υγρό ναι, αυτό είναι, το regulator αν θυμάμαι καλά.
Για την τζούρα δεν μπορώ να απαντήσω, γιατί δεν έκανα από της γυναίκας μου, μόνο από χθες που είμαι με κάρβουνο εγώ! Θα αλλάξω αντίσταση όμως ξανά και θα επανέλθω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2020, 00:38 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος protergia

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1238 στις: Ιανουαρίου 23, 2020, 20:16 »
Καλησπέρα στην ομάδα, 

Θα ήθελα να ρωτήσω πρώτον οι αντιστάσεις της innokin καίγονται γενικά γρήγορα? Αναφέρομαι στην 1.6Ω και στον ατμοποιητη innokin zlide 4ml.? Πριν από αυτόν είχα τον nautilus x και άλλαζα αντίσταση κάθε 100ml και αυτό γιατί άλλαζα υγρό. Τώρα έχω αλλάξει ήδη 2 αντιστάσεις περίπου ανά 20ml με 30ml γιατί μου έρχεται μια γεύση σαν σύρμα-καμένο. 

Και δεύτερον οι αντιστάσεις έχουν στα πλάγια κάτι τρύπες όπου εκεί παρατηρώ φουσκάλες και γιαυτό μου έρχεται αυτή η γεύση . Όταν τον γυρίζω στα πλάγια φεύγουν, φτιάχνει η γεύση αλλά ανά τακτά χρονικά διαστήματα ξανά εμφανίζονται. Γιατί συμβαίνει αυτό? Τα υγρά που χρησιμοποιώ είναι 50vg 50pg

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Αποσυνδεδεμένος Kate-papa

  • *
  • 12
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1239 στις: Ιανουαρίου 24, 2020, 00:34 »
Καλημέρα

Η δική μου εμπειρία στις συγκεκριμένες αντιστάσεις τις οποίες χρησιμοποιώ περίπου 1,5 χρόνο τόσο στο zenith 4ml αλλα και στον zlide 2ml με προτίμηση στην 0,8 έχει ως εξής... τις αντιστάσεις τις αλλάζω κάθε 15 μέρες ίσως κ λίγο παραπάνω με ημερισια κατανάλωση 5-6 ml black flag, relax κ vct ειναι τα υγρά που ατμίζω.Η αλλαγή γίνεται λόγω πλυσίματος του ατμοποιητή, άρα κ αντικατάσταση της αντίστασης.
Γενικά πιστεύω πως δεν καίγονται εύκολα ακόμα κ σε περισσότερα watt..
Βέβαια έχω διαβάσει κ από άλλους ατμιστές να παραπονιούνται για ελαττωματικές παρτίδες αλλά σε εμένα δεν έχει συμβεί ακόμη.
Αυτό που μου έρχεται στο μυαλό, εάν τον πήρατε πρόσφατα μήπως δεν τον πλύνατε σχολαστικά και σας βγάζει τη γεύση που λέτε...το είχα πάθει με τον zenith, φρέσκια τότε στο ατμισμα,απλά τον είχα ξεπλύνει κ έπαιρνα μια περίεργη γεύση όπως την περιγράφετε...Μετά από πολύ καλό πλύσιμο,νερό,σόδα,ξύδι κ.τ.λ η γεύση που πήρα δεν είχε καμία σχέση ...δεν τους αλλάζω με κανέναν άλλον,παρόλο που έχω δοκιμάσει αρκετούς ατμο.



« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2020, 09:40 από Kate-papa »

Αποσυνδεδεμένος fotisdr

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1240 στις: Ιανουαρίου 24, 2020, 11:54 »
Οι αντιστάσεις (1,6) στις 15 μέρες που της αλλάζω και εγώ λόγω πλυσίματος όπως ανέφερε και άλλος συνατμιστης πιο πάνω έχουν να δώσουν ακόμα . Σίγουρα μιλάμε για καθαρά υγρά φτιαγμένα 50-50 . Για τα βρώμικα έχω επισκευασιμους και dripper . Να πω ότι δοκιμάζω 3η  ημερα τώρα την καινούργια 1ω στον zlide, παρότι ο ατμοαρχοντας δεν ήθελε να μου την δώσει λέγοντας μου ότι είναι φτιαγμένη για τον zenith pro και δεν θα τα πάει καλά με τον zlide εμένα μου αρέσει και θα την ξανατιμησω μου φαίνεται πιο αναλυτική από τις άλλες και εξίσου οικονομική από κατανάλωση υγρού. Πάντως αερατη με τον zlide δεν την λες. Αλλάζει αυτό με τον zenith Pro ?

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


Να πω επίσης ότι αγόρασα και τον μπλε zlide και στο πρώτο πλύσιμο με corega το κόκκινο χρώμα στα βελάκια εξαφανίστηκε.απο μέσα είναι βαμμένο μπλε όμως κανονικά όποτε μικρό το κακό αλλά αν θέλετε έναν θα πρότεινα τον ασημί
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2020, 12:31 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1241 στις: Ιανουαρίου 24, 2020, 14:43 »
Καλησπέρα στην ομάδα,

Θα ήθελα να ρωτήσω πρώτον οι αντιστάσεις της innokin καίγονται γενικά γρήγορα? Αναφέρομαι στην 1.6Ω και στον ατμοποιητη innokin zlide 4ml.? Πριν από αυτόν είχα τον nautilus x και άλλαζα αντίσταση κάθε 100ml και αυτό γιατί άλλαζα υγρό. Τώρα έχω αλλάξει ήδη 2 αντιστάσεις περίπου ανά 20ml με 30ml γιατί μου έρχεται μια γεύση σαν σύρμα-καμένο.

Και δεύτερον οι αντιστάσεις έχουν στα πλάγια κάτι τρύπες όπου εκεί παρατηρώ φουσκάλες και γιαυτό μου έρχεται αυτή η γεύση . Όταν τον γυρίζω στα πλάγια φεύγουν, φτιάχνει η γεύση αλλά ανά τακτά χρονικά διαστήματα ξανά εμφανίζονται. Γιατί συμβαίνει αυτό? Τα υγρά που χρησιμοποιώ είναι 50vg 50pg

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Δεν θέλω να σε μπερδέψω γιατί αυτό συνέβη πριν μήνες σε εμένα ναι? Δυστυχώς κάποιες φορές ναι, πέφτουμε
σε "κακές" παρτίδες κ μιλάω συγκεκριμένα για τις ίδιες αντιστάσεις που λες δλδ τις 1.6  μόνο που εγώ τις χρησιμοποιώ με τονZenith.

Δεν έχω απολύτως κανένα  θέμα με αυτές από τη μέρα που άλλαξα μαγαζί....Δεν ξέρω αν ήταν κάτι τυχαίο που συνέβη τότε σε μένα κ έτσι για αυτό κ δεν μένω στο γεγονός αυτό.

Όμως εκτός από την ποιότητα της αντίστασης παίζει μεγάλο ρόλο κ ο τρόπος που ατμίζουμε (Κ τα υγρά)  κ θα σου πω ότι εγώ αυτές τις αντιστάσεις χωρίς  πρόβλημα τις έχω κρατήσει κ 20 μέρες αλλά τώρα πια τις αλλάζω χωρίς δεύτερη σκέψη στις 15!

Η αδερφή μου τις καίει μέσα σε 7 μέρες! Κ το λέω αυτό γιατί δεν αφήνει να πάρει ανάσα ο καημένος ο ατμοποιητής!

Κάνει παράπονα ότι δεν αντέχουν οι αντιστάσεις της μα γνωρίζω καλά ότι τις περισσότερες φορές κάνει κακή χρήση.  ::)

Για τις πλάγιες τρύπες που λες στις αντιστάσεις κ τις φουσκάλες που βλέπεις εγώ στην αρχή που αλλάζω την αντίσταση για κανένα δεκάλεπτο τις βλέπω κ αφού ποτίσει πολύ καλά η αντίσταση ατμίζω ξεκινώντας με χαμηλά watt ναι? Η γεύση που έχω από το υγρό μου είναι πολύ καλή για 15 μέρες.  :)

Αποσυνδεδεμένος autokini

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1242 στις: Ιανουαρίου 30, 2020, 23:43 »
Mε 4ml Zenith,αγόρασα 2 κουτιά των 5τμχ με 0,5Ω από το ίδιο κατάστημα,την ίδια ημέρα.
Η πρώτη 5άδα έφυγε σε 10 ημέρες αφού κάθε 2 ημέρες η αντίσταση καιγόταν. Παραδόξως εδώ και 10 ημέρες απο το άλλο κουτί,η αντίσταση δουλεύει μια χαρά.
Μυστήριο...
Πάντως 4 χρόνια με τον Melo 3 και αντιστάσεις Aspire Triton me 1,8Ω και δεν υπήρχε περίπτωση να την αντικαταστήσω σε λιγότερο από 20 ημέρες.
Η κατανάλωσή μου πάντα παίζει στα 4-5ml την ημέρα και ατμίζω το ίδιο υγρό,50-50 από Yaeliq.

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1243 στις: Μαρτίου 15, 2020, 12:52 »
Καλησπέρα παιδιά,έχει δοκιμάσει κανείς την καινούρια αντίσταση 1 ohm? Φαίνεται αρκετά πιο αραιάτη αλλά θέλει και περισσότερα βατ.

Αποσυνδεδεμένος stefanos71998

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1244 στις: Μαρτίου 16, 2020, 19:02 »
Καλησπέρα σε όλους.  Έχω τον zlide 2ml και προχτές έχασα το σακουλάκι με τα ανταλλακτικά o-rings,τα 2 βιδάκια και το drip tip. Μήπως έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρώ τουλάχιστον μόνο τα ανταλλακτικά  o-rings για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 110 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix