vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

311 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Jorge, Ducati.Jimakos, manoslykos, ZoeM

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος jas09

  • **
  • 143
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3015 στις: Απριλίου 19, 2016, 08:16 »
Δεν θα ρισκάρω να σου προτείνω έτοιμα υγρά, ειδικά εφόσον ζητάς καπνικά με τα οποία δεν έχω επαφή... Μιας και βλέπω ότι θες να παραγγείλεις σήμερα, σου προτείνω, αν βγαίνεις οικονομικά και αν θες, να τσιμπήσεις και μία σκέτη βάση στη νικοτίνη που κάνεις. Η βάση έχει ελάχιστη έως καθόλου γεύση και άρωμα. Έχει όμως! Αν σου αρέσει, θα έχεις κάτι να ατμίζεις μέχρι να καταλήξεις σε κάποιο υγρό που σου αρέσει ή θα κάνεις διάλειμμα όταν μπουχτίζεις κάποιο υγρό. Αν πάλι δεν σου αρέσει, μπορείς αργότερα να της βάλεις κάποιο άρωμα της επιλογής σου και να φτιάξεις το δικό σου υγρό ή να αραιώσεις τα έτοιμα υγρά που η γεύση τους σου φαίνεται πολύ έντονη. Είναι αρκετά φτηνές -σε σύγκριση με τα έτοιμα υγρά- και σίγουρα δεν θα πάει χαμένη.

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3016 στις: Απριλίου 19, 2016, 10:43 »
Το υγρό που ανέχονται/βολεύονται όλοι όταν ξεκινούν το άτμισμα: Liqua Traditional Tobacco.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3017 στις: Απριλίου 19, 2016, 10:43 »
Καλημέρα παιδια και ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση!Θα ακουσω τη συμβουλή σας και θα το παραγγείλω.Θα ήθελα ομως και την γνώμη σας για τα υγρα αναπλήρωσης και ας είναι υποκειμενική γιατί μένω στην επαρχία και το μαγαζί που έχουμε εδώ δεν έχει ποικιλία για να δοκιμάσω.
Κάπνιζα καπνό marlboro light περίπου 15-20 τσιγάρα την ημέρα.Μ αρέσει πολύ το πράσινο μήλο και πήρα να δοκιμάσω βανίλια την οποία την άφησα στην άκρη.Ξέρω ότι θα παιδευτω λίγο με τα υγρά αλλα δεν πειράζει.. Πήρα και το tobacco της nobacco αλλά μετά από 1-2 γεμίσματα δεν μπορούσα με τίποτα να το συνεχίσω, με μπούχτισε..Θα ήθελα όμως μια γεύση τσιγαρίσια να κάνω με τον καφέ μου ή το ποτό μου γιατί ωραίο το πράσινο μήλο αλλα δεν πάει με ουισκάκι..Να μην είναι πολυ γλυκιά και έντονη..Με 6mg νικοτίνη είμαι ικανοποιημένη.Ζαλίζομαι βέβαια κάποιες φορές που κάνω αλλά πόσο πιο χαμηλή περιεκτικότητα να δοκιμασω!Κάτι απαλό για κάποιον αρχάριο.Ακουω προτάσεις για να κάνω σήμερα την παραγγελία μου.Σας ευχαριστώ και πάλι..!
Liqua bright tobacco, traditional tobacco και american blend, ίσως και Turkish tobacco. Και η πρόταση για σκέτη βάση δεν είναι κακή, αν δεν μπορείς να την κάνεις σκέτη, μπορείς να αραιώνεις τα "μπουχτιστικά" υγρά.

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3018 στις: Απριλίου 19, 2016, 10:45 »
Traditional, μετά Turkish. Όλοι, μα όλοι.

Μετά αρχίζουν οι δοκιμές που δεν τελειώνουν ποτέ! :))

Αποσυνδεδεμένος alkistis83

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fight Or Flight!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3019 στις: Απριλίου 21, 2016, 08:18 »
Καλημερα και παλι!Πηγα χτες σε ενα μαγαζι να δω το η.τ. που μου προτεινατε (aio joytech) και μου αρεσε..Ειδα και το alter ego A7..Επειδη νομιζω οτι θα χρησιμοποιω 2 γευσεις μεσα στην ημερα τουλαχιστον για αρχη μηπως να παρω το Α7? Με το aio δεν θα εχω αυτη τη δυνατοτητα..Τι λετε?

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3020 στις: Απριλίου 21, 2016, 13:02 »
Εννοείς να αγοράσεις το Α7 με 2ο ατμοποιητή;
39,90 βλέπω το πουλάνε, αν δεν υπάρχει οικονομικό θέμα πάρε και τα 2 :D

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3021 στις: Απριλίου 21, 2016, 13:08 »
.Επειδη νομιζω οτι θα χρησιμοποιω 2 γευσεις μεσα στην ημερα τουλαχιστον για αρχη μηπως να παρω το Α7? Με το aio δεν θα εχω αυτη τη δυνατοτητα..Τι λετε?
Kαι στις δύο περιπτώσεις πρέπει να καθαρίζεις το τανκ, με το aio να είναι κοματάκι πιο δύσκολη αυτή η ενέργεια.
Αλλάζοντας υγρό αρκετές πρώτες τζούρες έχουν την γεύση και των δύο υγρών εκτος κι αν αλλάζεις και αντίσταση παράλληλα.

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3022 στις: Απριλίου 21, 2016, 13:34 »
@alkistis83
]Αντι για το Α7 ,ριξε μια ματια στα γνησια της fasttech  με κανα 25αρι....

Αποσυνδεδεμένος GHOST_G7

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3023 στις: Απριλίου 23, 2016, 20:28 »
Καλησπέρα σας.
Απο την εβδομαδα που έρχεται θελω και εγώ να ξεκινησω το ηλεκτρονικό τσιγάρο και θα ήθελα την συμβουλή σας. Καπνιζω 7 χρόνια και θέλω να το κοψω. Θα ήθελα να μου προτείνεται τι να πάρω γιατί οσο και να διαβαζω πιό πολύ μπερδευομαι.
Θέλω να μοιάζει η γεύση στο τσιγάρο και δεν με απασχολεί τόσο πολύ το πόσο καπνό βγάζει αλλά το πόσο κοντά στο τσιγάρο θα είναι τουλάχιστον τώρα στην αρχή (θερμοκρασία,  γεύση, ). Δεν με νοιαζει το ποσό μεγάλο θα είναι απλά θα ήθελα να έχει όσο πιό πολύ αντοχή μπορεί στο θέμα μπαταριας και στο θέμα υγρού. Θα ήθελα να ξεκηνισω με επισκευασιμο γιατί απο ότι κατάλαβα σε βάθος χρονου είναι πιό οικονομικός απο τους έτοιμους ατμοποιητες και έχεις και καλύτερη γεύση ή κάποιον καλό έτοιμο.( αυτό που θα ήθελα θα ηταν να μην τρέχει το λάδι μέσα απο το τανκ )
Ευχαριστώ. 

Αποσυνδεδεμένος alkistis83

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fight Or Flight!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3024 στις: Απριλίου 24, 2016, 20:56 »
Καλησπερα παιδια..Και ναι ειμαι ακομα στο ψαξιμο αλλα δεν φταιω εγω..Πηγα να παρω το ΑΙΟ και μου λεει το παιδι στο μαγαζι οτι επειδη κανω εδω και ενα μηνα το epsilon S 650 με κεφαλη ποτε BVC και ποτε BDC 1.8Ω αν περασω στο AIO που εχει πολυ χαμηλη αντισταση θα μπουκωσω και θα πνιγω..Εφυγα πολυ απογοητευμενη...!Πηγα πολυ αποφασισμενη γιατι ειχα ζαλιστει με οσα διαβαζα και εβλεπα στο youtube...Οποτε θα συνοψισω αυτα που αποφασισα οτι θελω μετα απο το διαβασμα..Θα ηθελα εναν ατμοποιητη απο ανοξειδωτο ατσαλι και γυαλι για να πλενεται ευκολα, να μην με μπουκωνει ο ατμος (και αν γινεται να ειναι και λιγο ζεστος..) και μια μπαταρια να κραταει παραπανω απο αυτο που εχω τωρα (να ειναι και διακριτικα σε εμφανιση..).Και για να χρησιμοποιω 2 γευσεις μεσα στη μερα πως θα γινει??Θελω πολλα ε??Sorry αν σας επρηξα αλλα στ αληθεια διαβασα πολυ!!!!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3025 στις: Απριλίου 24, 2016, 21:05 »
Βλέπω προτιμάς nobacco.
Μια απλή και καλή πρόταση είναι το mas30(istick) & cupa(cubis)
Για κόστος δεν γράφεις κάτι, όποτε δεν το έλαβα υπ όψιν 

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3026 στις: Απριλίου 24, 2016, 21:22 »
Εάν αποφασίσεις να πάρεις κάτι καλό σε πολύ καλή τιμή, σου προτείνω για μπαταρία το mini volt, ατμοποιητή τον kabuki (2 κομμάτια για να αλλάζεις γεύσεις) και ένα drip tip ωραίο να σε κάνουν χάζι.
Νομίζω πως το σετάκι πληρεί όλα σου τα στάνταρντς και σίγουρα θα το καταευχαριστηθείς...


Αποσυνδεδεμένος alkistis83

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fight Or Flight!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3027 στις: Απριλίου 24, 2016, 21:40 »
Παιδια πολυ ωραιες οι προτασεις σας..!Παω να τις μελετησω!!Αυτο το site fasttech ειναι εμπιστο?

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3028 στις: Απριλίου 24, 2016, 21:44 »
Συγγνώμη αλλά γιατί προτείνετε σε νέους ατμιστές μοντ με 1300 mAh μπαταρία;Για να ξενερώσουν με τα λεφτά που δώσανε από νωρίς;Χωρίς παρεξήγηση πάντα,έτσι το βλέπω.

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3029 στις: Απριλίου 24, 2016, 21:52 »
Πολύ καλό  είναι το  Mini Volt  μικρό, πολύ  όμορφο,  διακριτικό  και  δίνει  σωστά  ρεύματα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 80 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34305 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537828 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238523 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro