vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

311 επισκέπτες, 5 χρήστες
mathimatikos1966, Jorge, nipapa, manoslykos, zamc

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3000 στις: Απριλίου 06, 2016, 15:29 »
...βάλτε και το θέμα ψυχολογική πίεση απο την προσπάθεια αποκοπής απο το τσιγάρο....
+ την συνήθεια που είναι το δυσκολότερο κομμάτι .....
βρές σύρμα...τί σύρμα;....βαμβάκι...τι βαμβάκι;...διάμετρο...τι διάμετρο; σπείρες, ωμ, βατ, κλπ κλπ κλπ...
πές το σε έναν σαραντάρη -πενηντάρι που δουλεύει όλη μέρα έξω, να μάθει να στήνει κλπ κλπ
για να μπορεί να κόψει την συνήθεια ετων της μιας κίνησης.... Ημαρτον ρε φίλε...

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3001 στις: Απριλίου 06, 2016, 15:45 »
Καλησπέρα σας.
Προσωπική μου άποψη για το θέμα που συζητάτε,υπάρχουν πλέον πολλές επιλογές τανκ που παίρνει και εργοστασιακές και έχει και την rba του για δοκιμές.Μία τέτοια επιλογή για εμένα είναι η ιδανικότερη για νεοεισερχόμενους όπως και εγώ.
Δεν έχω κανένα τρελό ''εργαλείο'' αλλά όντος από την ημέρα που τόλμησα να στρίψω την rba του subtank έχω 4 εργοστασιακές και κάθονται,έτσι σαν συμβουλή προς τους νεοεισερχόμενους το λέω,τολμήστε το αξίζει κ είναι εύκολο.
Όσον αφορά τα χρήματα,σε 1 μήνα περίπου έχω κάνει απόσβεση το 80% των χρημάτων που έδωσα για τον εξοπλισμό μου με την διακοπή του κ.τ

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3002 στις: Απριλίου 06, 2016, 15:54 »
Ενας που ξεκινάει τα θέλει γρήγορα και απλά...Αμα τον μπλέξεις με ηλεκτρολογία τον τελείωσες όσο απλό και αν είναι στην τελική. Θέλει στην αρχή να είναι εξίσου απλό, να γίνεται όπως με το κ.τ. Εκει θέλεις περίπτερο (βρίσκεις όλο το 24ωρο), αναπτήρα, ανοίγεις, καπνίζεις. Παρεμφερείς κινήσεις θέλει και στο η.τ. Εχεις αγοράσει το υγρό και τον εξοπλισμό, κουμπώνεις, γεμίσεις ατμίζεις..Τέλος.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3003 στις: Απριλίου 06, 2016, 16:19 »
@ serticos
Τα Σερτικα Αγρινιου τα πρωτοδοκιμασα απο μια ηρω'ι'κη γοπα στα 16 μου. Τι μου θυμησες τωρα!  Αν και τα επιχειρήματά σου ειναι στερεα και λογικα τεκμηριωμενα, γνωμη μου ειναι,πως ο καπνιστης πρεπει να παει κατ'ευθειαν σε μια απλη,φυσιολογικη λυση -σα να πηγαινε στο περιπτερο- που θα αποδιδει ομως το μαξιμουμ σε γευση,τηρουμενων και των αναλογιων βεβαια. Ενας ναυτιλακος για παραδειγμα,με ενα αξιοπρεπες κουτακι ειναι το ιδανικο για μενα. Απο κει και μετα μη σου φαινεται περιεργο. Ολοι μας εχουμε σα δεδομενο πως απευθυνομαστε στο μεσο νου! Αν με εχει διδαξει κατι η ζωη μεχρι τωρα,ειναι πως τελικα δεν υπαρχει αυτο που λεμε μεσος νους. Αν υπηρχε,  ειναι δεδομενο πως δε θα εφτανε κι ο τοπος σε τετοια καταντια.

Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3004 στις: Απριλίου 07, 2016, 00:48 »
Πολλές φορές νομίζουμε ότι παλεύουμε με γίγαντες, μα στην πραγματικότητα κυνηγάμε ανεμόμυλους.  ;D

Κάνεις δεν είπε να πας να προτείνεις σε μια γιαγιούλα να στήνει 4πλό twisted clapton με δεν ξερω τι fiber freaks ή να της αναλύσεις τις λεπτές διαφορές τροφοδοσίας μεταξυ του ναγαμιτσί cotton και του KGD.

Απο την άλλη παρατηρώ περιπτώσεις κακής πληροφόρησης, το σπρώξιμο πνευομονικών ατμοποιητών πολλών W λες και ο άλλος πάει να κόψει τον ναργιλέ και όχι το τσιγάρο, και την συνεχή αυξηση του ατμιστικού κόστους.




Απλά ήθελα να εκφράσω στην κοινότητα κάποιες σκέψεις:



-Το κόστος των ανταλλακτικών κεφαλών είναι κάθε άλλο παρά αμελητέο στην όλη εξίσωση. 

-Το να μάθεις να χρησιμοποιείς τις αντιστάσεις σωστά και να αντιμετωπίζεις τα προβλήματα τους συχνά το υποεκτιμάμε.  (πλήθος επιλογών συρμάτων-Ohm, σωστή διαβροχή, ελλατωματικές, πότε θέλει αλλαγή, ποιοτικές διαφορές ανα παρτίδα, προβλήματα τροφοδοσίας)

-Είναι ένα κλειστό σύστημα που είναι δύσκολο να καταλάβεις τι συμβαίνει σε περίπτωση προβλήματος.
-Λόγο κόστους οι ανταλακτικές κεφαλές οδηγούν σε εκπτώσεις στην γευση, στα ντουμάνια και στην υγιεινή. 

-Οι μοντέρνοι επισκευάσιμοι ατμοποιητές είναι ιδιαίτερα εύκολοι, φτηνοί και καλοί.

-Πια, δεν είναι θέσφατο ότι όλοι πρέπει να ξεκινάν το άτμισμα με εργοστασιακές κεφαλές όπως ήταν κάποτε.

-Νομίζω ότι είναι καλό να δίνουμε στους ανθρώπους τις γενικές και βασικές πληροφορίες για τις δυνατότητες που έχουν όσο πιο τίμια και αντικειμενικά μπορούμε και να τους αφήνουμε να επιλέξουν αυτοί. 


 Σε αδρές γραμμές:
Βασικά το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι μια αντίσταση που βράζει ένα υγρό. Διαφορές στην διαδικασία αλλάζουν την λειτουργία και την χρηστικότητα της συσκευής καθώς και το αποτέλεσμα που εισπνέουμε. Δεν χρειάζεται πολλά πολλά, ούτε είναι κάτι δύσκολο. Ας μην χανόμαστε στον ωκεανό μικροδιαφορών του μάρκετινγκ. Δείξε στον άλλον μια αντίσταση. Πές του ότι πρέπει να είναι βρεγμένη. Εξηγησέ του ότι αυτή την ζεστενει το ρεύμα, βράζει το υγρό και παίρνει τζούρα αυτός. Ρώτα τον αν θέλει να την βάζει έτοιμη  με 3-5 ευρώ ή να την φτιάχνει αυτός. Οι άνθρωποι καταλαβαίνουν καλύτερα αυτό που βλέπουν. Όσο για τα μεγέθη και μοντέλα συσκευών έχουν να κάνουν με την εργονομία, την αυτονομία και τις δυνατότητες διαχείρισης του ρεύματος και λειτουργίας που παρέχουν.

Φιλικά,










Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3005 στις: Απριλίου 07, 2016, 01:18 »
@sertikos καλά τα λες και επαυξάνω από τη μεριά μου, αλλά η επαναλαμβανόμενη σου ανάγκη να πείσεις για την ορθότητα τηυ σκεπτικού σου, αναγκάζει και κάποιους άλλους να υπενθυμίζουν (γιατί έτσι είναι ) ΟΤΙ εξακολουθούν να υπάρχουν εκει έξω ατμιστές, είτε είναι κάποιας συγκεκριμένης φιλοσοφίας και ηλικίας, είτε δεν θέλουν να εντρυφήσουν η  το έχουν παράλληλα ας πούμε με το τσιγάρο το κανονικό (υπαρχουν κ αυτοί ω ναι)
που και να κατανοούν ότι είναι εύκολο το θέμα στησίματος, πολύ  απλά ΔΕΝ θέλουν και ας μην τους περισσευουν!
Το βιώνω καθημερινά με πολύ κοντινούς μου. Βαριουνται απλά φίλε.
Δεν θέλω ρε Σάββα μου λένε και ας μου τις στήνεις εσύ!! Μέχρι εκεί είναι κάποιοι πως να το κάνουμε τώρα.

Εγώ μαζί σου και συμφωνώ, αλλά μην τα τσουβαλιάζουμε όλα.

Προχθες τζούφια αντίσταση με την πρώτη. Ε και μου λεει ο παθών. Θα μου πεις 3 ευρώ ρε savo τι μας λες τώρα!! Αλλα και πάλι άσχετα με τα χρήματα κλπ, συνεχίζουν και υπάρχουν άνθρωποι που είναι διατεθιμένοι να επωμιστούν κ αυτή το ενδεχομενο της τζούφιας αντίστασης η ότι άλλο, γιατί πολύ απλα ΔΕΝ γουστάρουν να μπουν σ αυτό το τριπάκι.
Ελπίζω να με καταλαβαίνεις γιατί είμαι κ εγώ ένας απ αυτούς που μ έπιασε η ανάγκη να  βαλω τους "κοντινους" μου στο στήσιμο,  λες κ έμαθα τα πάντα περί επισκεύσιμου,και μου κανει εντυπωση κιόλας που αγνοούν την προσπάθεια μου να πείσω με κάθε τρόπο για το όφελος αυτό. Τζίφος. Βαριουνται και δεν θέλουν!
Αραγε ποιος έχει όφελος όμως :hmmm:, και τι εννοούμε όφελος εν τέλη??  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2016, 02:57 από savo »

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3006 στις: Απριλίου 07, 2016, 02:20 »
Αν και νεος ατμιστης στο χωρο θα προτεινω και εγω 
Απο mod θα ελεγα Istick 40 Watt της Eleaf η το VTC mini 75 Watt της Joyetech αποσπομενη μπαταρια (με μια δευτερη καβατσα δε θα γινει ποτε προδοσια)  :thumpup: (το δευτερο modακι μου θα ειναι και αυτο το εχω κανει testdrive και ειναι σκυλος μαυρος) και τα δυο mod ειναι απλα στη χρηση τους 
Για ατμοποιητη θα προτεινω τον subtank mini v2 της kanger (θα το παρω και εγω μεσα στην εβδομαδα/τον εχω δοκιμασει απο φιλο και ειναι τρομερος) αλλα στη αρχη μπορει να παιξει μπαλα με το ατμοποιητη που θα εχει το mod ως setακι και αμα του περισσευουν τα χρηματα να παει και το kanger,ο οποιος παιζει και σε toptank (γιομιζει απο πανω αλλα δε ξερω τι λεει)
Εχει την επιλογη  να φτιαχνεις αντιστασεις μονος σου (δεν ειναι κατι το οποιο μονο ο Mc Gyver θα μπορουσε να κανει,του παιρνει κανεις το ''αερα''ευκολα) και να βαζεις εργοστασιακες ετοιμες,γιατι ναι το θεμα με τις ετοιμες αντιστασεις (επειδη παραγοντε με τι σεσουλα) ειναι οτι μπορει στο 1ο τσαφ να καει και να γινει προδοσια και καθε 5 μερες περιπου να πρεπει να κανεις αλλαγη οποτε καπως το κοστος ανεβαινει και λεφτα δε παιζουν...
Αλλα το σπουδαιοτερο ολων ειναι το να θελει κανεις πραγματικα να το κοψει το ριμαδοτσιγαρο γιατι αν δε θελει κανεις οτι και να παρει θα φουμαρει σιγαρετα που και που πραγμα που δεν ειναι το καλυτερο θα προτιμαει να καπνιζει αντι να ατμιζει αμα κανει και τα δυο μαζι
Για υγρα τωρα οκ παει δοκιμαζει,ξαναδοκιμαζει και ξαναδοκιμαζει και αγοραζει
Αμα τα παρει κιολας απο εκει που θα παρει και το mod,ατμοποιητη και μαγαζατορας δεν ειναι γιδι ολο και κανα αρωμα θα του κανει δωρο να εχει ποικιλια στις γευσεις και να πειραματιζεται ο αυριανος ατμιστης 

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3007 στις: Απριλίου 07, 2016, 09:16 »
@sertikos
Επιμένεις δηλαδή πως θα πείσεις έναν καπνιστή να αγοράσει ιμιτασιόν επισκευάσιμο ατμοποιητή και να μάθει να ατμίζει έτσι από το μηδέν.
Λυπάμαι, αλλά είσαι τσακωμένος με την κοινή λογική, όπως φαίνεται.

Αποσυνδεδεμένος apagogeas

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
    • My software
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3008 στις: Απριλίου 08, 2016, 10:09 »
Η ανάλυση του sertikos είναι σωστή και τον αντιλαμβάνομαι απόλυτα τι προσπαθεί να πει (ως υπεραναλυτής των πραγμάτων και εγώ) αλλά κοιτάει καθαρά το οικονομικό κομμάτι και όχι την συνολική εικόνα του πως και γιατί πάει κάποιος στο ΗΤ για να μείνει - το κυριότερο - και να μη ξανακυλίσει στο βούρκο του ΚΤ. Ο βασικός λόγος στο ξεκίνημα είναι η ευκολία που είχε στο ΚΤ να την έχει και στο ΗΤ.  Όταν πήρα το δικό μου mod/ατμοποιητή για να μπω σοβαρά στο χώρο του ΗΤ η βασική μου σκέψη ήταν ότι θέλω να σταματήσω το κάπνισμα - το είχα πάρει απόφαση - και όχι να κάνω οικονομία που φυσικά θα ήταν ευπρόσδεκτη αν ερχόταν με το αρχικό στήσιμο. Παρόλο που είχα δει βίντεο από στησίματα, ένιωθα ένα σφίξιμο ότι μπορεί να τα κάνω μαντάρα και να απογοητευτώ γρήγορα παρόλο που γνωρίζω πολλά για Ωμ/αμπέρ και πιάνουν και τα χέρια μου. Οπότε για αρχή σκεφτόμουν να ξεκινήσω με τον εύκολο τρόπο και αν δω ότι πάει καλά θα κοιτάξω και τα στησίματα για θέματα οικονομίας, νέας εμπειρίας, ενασχόλησης κτλ. Όπως ειπώθηκε παραπάνω, νομίζω πραγματικά η καλύτερη λύση είναι ένα αξιοπρεπές μοντάκι τύπου eleaf/vtc mini και ένας ατμοποιητής που δέχεται και εργοστασιακές και RBA ώστε αν θέλει να πειραματιστεί ο νέος χρήστης με στησίματα κάποια στιγμή να μπορεί αλλά αν δε του κάθεται να μη πετάξει τον εξοπλισμό. Κανείς δε τα ξέρει όλα από την αρχή, έχει χρόνο να τα μάθει και να κάνει και οριζόντια και κάθετα και twisted coils και ότι άλλο θέλει στα πλαίσια του πειραματισμού, σημασία έχει να υπάρχει η σταθερή βάση που λειτουργεί και τον καλύπτει ώστε να μη κυλίσει στο ΚΤ απογοητευμένος και τα υπόλοιπα έρχονται.

Με αυτό το τρόπο, έμεινα στο ΗΤ, ενθουσιάστηκα και αυτός ο ενθουσιασμός μου επέτρεψε να δω και το οικονομικό κομμάτι ΜΕΤΑ, και φυσικά να εκτιμήσω και τα οφέλη των στησιμάτων. Παρομοίως έχω τις εργοστασιακές να κάθονται αλλά πάντα κουβαλάω μαζί μου μία backup (δοκιμασμένη πάντα, μη πέσω σε τζούφια!) για την άτυχη στιγμή που δε θα μπορέσω να στρίψω εκεί που θα βρίσκομαι, να μη μείνω μετέωρος. Η πρότασή μου, ατμοποιητές που δέχονται και εργοστασιακές και RBA και εύκολο γέμισμα και ο νέος ατμιστής θα βρει το δρόμο του μόνος του, αρκεί να το βρει εύκολο στην αρχή. Και σίγουρα δε μπορούν όλοι να στρίψουν αντιστάσεις, βαριούνται, δε το κατέχουν, δε θέλουν να μάθουν και ότι άλλο θέλεις. Αν ο σκοπός είναι να κόψει κάποιος το ΚΤ, μια χαρά είναι και οι εργοστασιακές. Θυμάμαι χαρακτηριστικά τις πρώτες μέρες μου με το νέο εργαλείο που πιπιλούσα virginia και έλεγα από μέσα μου ουάου!! Μόνο αντιστάσεις και οικονομία δε σκεφτόμουν εκείνη τη στιγμή. Τα ίδια ισχύουν και για τα DIY υγρά.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2016, 10:41 από apagogeas »

Αποσυνδεδεμένος alkistis83

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fight Or Flight!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3009 στις: Απριλίου 18, 2016, 23:41 »
Καλησπέρα σε όλους.Ειμαι καινουργια στο site και δεν μπορώ να ανοίξω νεο topic και πάλι όμως δεν ξέρω αν κάνω καλά που ρωτάω εδω..Τελοσπάντων αν κάνω λάθος διορθώστε με..
Πέρυσι είχα αγοράσει απ το site nobacco ena epsilon 650 και 2 λαδακια (tobacco και green apple 6mg). Αφου το έκανα 2 μέρες το άφησα στην άκρη και δεν ξανασχολήθηκα..Φετος όμως είπα οτι θα κάνω μια πιο σοβαρη προπάθεια και εδω και 3 εβδομάδες δεν εχω κανει κ.τ. Είπα να μην δώσω πολλά λεφτα να πάρω κατι που ισως δεν χρησιμοποιησω αλλα μετα απο 3 εβδομάδες το η.τ. που έχω με εχει εκνευρισει γιατι πρεπει να το φορτιζω 1-2 φορες την ημερα.Θα μπορουσατε να μου προτείνετε ενα η.τ. και ενα ατμοποιητη να συνεχίσω την προσπάθειά μου?Κριμα ειναι να τα παρατησω τωρα..Ακομα και η γευση μου φαινεται αλλοιωμενη..Ας ειναι ενα η.τ. για αρχαριους που ομως να ειναι σχετικα καλο (αν ειναι δυνατον οχι πολυ ογκωδες)..Επισης εχω πολλες αποριες και με τα λαδακια..Μπορειτε να μου πειτε καποιες εταιρειες που να εχουν καλα λαδακια?Εχω δοκιμασει nobbaco και innovation.Σας ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα..εχω απειρες αποριες...

Αποσυνδεδεμένος kurtz

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3010 στις: Απριλίου 19, 2016, 00:18 »
Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το Joyetech AIO. Όσοι το έχουν δοκιμάσει λένε τα καλύτερα και είναι και αρκετά διακριτικό. Για υγρά θα σου πρότεινα αρχικά να μην ακούσεις κανέναν, αλλά εκεί που θα πάρεις το η.τ. να δοκιμάσεις μόνη σου πιο σου αρέσει καλύτερα γιατί ο καθένας μας έχει διαφορετικά γούστα.

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3011 στις: Απριλίου 19, 2016, 00:21 »
Ένα  πολύ  όμορφο  και  μικρό  με  καλή  απόδοση  είναι  το  eGo AIO με  τιμή  πολύ  καλή   http://www.ecig.gr/hlektronika-tsigara/joyetech-ego-aio.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,29387.0/topicseen.html
Τώρα  για  τα  υγρά  αναπλήρωσης  δε  μπορώ να  σε  βοηθήσω γιατί  είναι  τι  αρέσει  στον  καθένα  ,μπορεί  κάτι  που  μου  αρέσει  πολύ  εμένα  εσένα να  μη  σου  αρέσει, για  υγρά  το  καλύτερο  που  μπορείς να κάνεις  είναι να  πας  σε  ένα μαγαζί  να  δοκιμάσεις και  σίγουρα  θα  βρεις  κάποια υγρά  που θα  σου  αρέσουν. 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3012 στις: Απριλίου 19, 2016, 00:23 »
Καλησπέρα και καλωσήρθες :)

Μία καλή λύση για αρχή είναι το AIO όπως έγραψε κι ο φίλος GK1980.
Είναι πολύ διακριτικό, ελαφρύ, χωρίς διαρροές, με εύκολο γέμισμα, και πάνω απ' όλα είναι φθηνό.
Καλύπτει τα περισσότερα γούστα (μιας και δεν έχουμε όλοι τα ίδια) με αξιοπρεπή γεύση στα υγρά που θα του βάλεις.
Έχει ικανοποιητική αυτονομία, και αν δεν τα καταφέρεις θα έχεις να "κλαις" μόνο 24-28€.

Υπάρχει σχεδόν σε όλα τα καταστήματα, μια λίστα των οποίων θα βρεις εδώ.
Δες ποιό σε βολεύει, μπες στο site τους και παρήγγειλε
ή ακόμα καλύτερα επισκέψου το κατάστημα για να δοκιμάσεις εσύ η ίδια διάφορα υγρά αναπλήρωσης.
Ότι και να γράψουμε εδώ για υγρά, η γεύση είναι ένα πολύ υποκειμενικό πράγμα
και μόνο μια προσωπική δοκιμή θα σε πείσει.

Τα υγρά που έχεις από παλιά θα έλεγα να τα πετάξεις άμεσα,
διότι υπάρχει ενδεχόμενο να έχουν λήξει.  ;)


Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3013 στις: Απριλίου 19, 2016, 00:54 »
Ξεκίνα διάβασμα εδώ στο φόρουμ σαν να δίνεις πανελλήνιες,και σιγά σιγά μαζί με συγκεκριμένες ερωτήσεις θα βρούμε το επιθυμητό να σαι σίγουρη.

Στα υγρα είναι λιγάκι υποκειμενικά τα πράγματα.
Πες μας πόσο καπνιζες, προς τα που κλείνεις γευστικά κλπ και γενικά να μας πεις τι νομίζεις ότι θα σε ικανοποιούσε σε σχέση με το ατμισμα.

Εδώ θα σωθείς με τους Τιτάνες που παίζουν.

Καλώς όρισες λοιπόν, Καλή διαμονή να έχεις και καλά ποσταρισματα αγαπητή.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alkistis83

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fight Or Flight!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3014 στις: Απριλίου 19, 2016, 07:43 »
Καλημέρα παιδια και ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση!Θα ακουσω τη συμβουλή σας και θα το παραγγείλω.Θα ήθελα ομως και την γνώμη σας για τα υγρα αναπλήρωσης και ας είναι υποκειμενική γιατί μένω στην επαρχία και το μαγαζί που έχουμε εδώ δεν έχει ποικιλία για να δοκιμάσω.
Κάπνιζα καπνό marlboro light περίπου 15-20 τσιγάρα την ημέρα.Μ αρέσει πολύ το πράσινο μήλο και πήρα να δοκιμάσω βανίλια την οποία την άφησα στην άκρη.Ξέρω ότι θα παιδευτω λίγο με τα υγρά αλλα δεν πειράζει.. Πήρα και το tobacco της nobacco αλλά μετά από 1-2 γεμίσματα δεν μπορούσα με τίποτα να το συνεχίσω, με μπούχτισε..Θα ήθελα όμως μια γεύση τσιγαρίσια να κάνω με τον καφέ μου ή το ποτό μου γιατί ωραίο το πράσινο μήλο αλλα δεν πάει με ουισκάκι..Να μην είναι πολυ γλυκιά και έντονη..Με 6mg νικοτίνη είμαι ικανοποιημένη.Ζαλίζομαι βέβαια κάποιες φορές που κάνω αλλά πόσο πιο χαμηλή περιεκτικότητα να δοκιμασω!Κάτι απαλό για κάποιον αρχάριο.Ακουω προτάσεις για να κάνω σήμερα την παραγγελία μου.Σας ευχαριστώ και πάλι..!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 40 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8757 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181232 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 712 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16548 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137664 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro