vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

310 επισκέπτες, 9 χρήστες
grag, Stedorian93, dkostas, Jorge, lounik, avalon, manoslykos, danys620, djfloor

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2910 στις: Μαρτίου 08, 2016, 11:27 »
Ο εξοπλισμός σου άριστος! Θα το ρυθμίσεις στα watt και θα ξεκινήσεις, ας πούμε από τα 7. Μετά, ανάλογα με το αν ικανοποιείσαι ή όχι, ανεβαίνεις, ας πούμε μέχρι τα 10. Νομίζω ένα καλό ξεκίνημα για μια πρώην ξανθιά. Τώρα ο Ναυτίλος, αν δεν σου το έδειξαν, έχει ένα δαχτυλίδι χαμηλά που μπορείς να το γυρίσεις έτσι ώστε να επιλέξεις σφιχτή, μεσαία ή αεράτη τζούρα. Εαν δεν σου απάντησα, ξαναρώτα. ;)
 (Βρες μου μία γυναίκα που δεν ήταν ποτέ ξανθιά!!!) :))

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2911 στις: Μαρτίου 08, 2016, 12:23 »
Το iStick 30 μεταξύ μας δεν έχει και πολλές ρυθμίσεις.
Μόνο τα Watt ή τα Volt (για να εναλλάσεις την οθόνη μεταξύ watt και volt πατάς το κουμπί fire 3 φορές γρήγορα).
Το από ποιά watt θα ξεκινήσεις εξαρτάται από την αντίσταση που έχει ο Ναυτίλος.
Προσωπικά θεωρώ τα 7 watt που είπε η Μαρία Νεφέλη ΠΟΛΥ λίγα. Θα έχεις θεματάκια, εκτός αν έχεις αντίσταση πάνω από 2,2Ω.

Αν η αντίστασή σου είναι 1,8Ω ξεκίνα από τα 8,5 - 9 watt και ανέβαινε ανά μισό watt, μέχρι να βρεις την παραγωγή ατμού (σε συνάρτηση πάντα με τη γεύση) που σε ικανοποιεί. Αν η αντίστασή σου είναι 1,5Ω ξεκίνα από πιο ψηλά, αν είναι 1Ω ξεκίνα από ακόμα πιο ψηλά.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Μην περιμένεις ο ατμοποιητής να αποδώσει σωστά από την πρώτη τζούρα για να κρίνεις!
Άφησέ τον να ποτίσει καλά η αντίσταση.
Ξεκίνα με χαμηλά watt και κάνε μερικές τζούρες. 10-20.
Άφησέ τον λίγο και ασχολήσου με κάτι άλλο.
Μετά ξαναδοκίμασε ψηλότερα.
Άφησέ τον λίγο και ασχολήσου με κάτι άλλο.
κοκ.
Στο τέλος, προς το απόγευμα, που και το υγρό, και η αντίσταση, και ο ατμοποιητής θα έχουν "στρώσει", θα είσαι πολύ πιο σίγουρη στο πως σου αρέσει.  ;)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2912 στις: Μαρτίου 08, 2016, 12:30 »
O Ναυτίλος με 1,8 αντίσταση δουλεύει στα 7-8 watt. Και για μένα είναι λίγα, ομως δεν θα ήθελα να σπρώξω ένα νέο ατμιστή ψηλά, χωρίς να το επιλέξει μόνος του. Όταν είχα ξεκινήσει με e go και ce5 μου έφταναν πολύ χαμηλότερα watt.... :)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2913 στις: Μαρτίου 08, 2016, 12:38 »
Συμφωνώ και επαυξάνω. Ένας νέος ατμιστής πρέπει να το πάει σταδιακά μέχρι να βρει αυτό που του αρέσει.
Και αν είδες αυτό προτείνω κι εγώ.
Ο Ναυτίλος με 1,8Ω μπορεί να δουλεύει (όπως και όλοι οι άλλοι), όμως άλλο "δουλεύει" και άλλο "δουλεύει σωστά".
Το χαμηλό ρεύμα δεν θα ατμοποιεί σωστά το υγρό, και ακριβώς επειδή μιλάμε για νέα ατμίστρια, αυτό μπορεί να την "χαλάσει"...  ;)

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2914 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:24 »
Αν ήμουν γυναίκα και ψαχνόμουν για σετάκι, δεν θα είχα μάτια πέρα από το χρυσό κιτ Pegasus της aspire που εκτός του αισθητικού του πράγματος είναι και εύκολο για νέο ατμιστή με δυνατότητες.
Συγχωράτε με αλλά όταν είδα πρώτη φορά ναυτίλο μεγάλο και 60 istick κρεμασμένο σε λαιμό... :)) δεν συνεχίζω!  Θα με φάτε το ξέρω αλλά εχθές αγόρασα 2 τέτοια για κορίτσια, και σκουπίζανε τα δάκρυα από την χαρά τους μαζί μ έμενα.
Ο πρώτος λόγος για να αρχίσουμε να ψάχνουμε μοντάκια κλπ για να γίνουν ατμίστριες, ήταν το μεγεθος και η κομψότητα !
Καλορίζικο και καλοάτμιστο στην φίλη πιο κάτω, αλλά είχα την ανάγκη να γράψω την γνώμη  μου όσο αναφορά τις προτάσεις εξοπλισμού στα καθόλα αγαπημενά μας κορίτσια.  Φάτε με.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2915 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:40 »

Σα γυναίκα, και αν εννοείς αυτό http://www.k110.eu/el/mods-hlektronikwn-tsigarwn/1445-aspire-odyssey-mini-kit.html, δεν καταλαβαίνω γιατί να μην προτιμήσω ένα 30αρι στικάκι ροζ ή γαλάζιο. :confused1: Γούστα βέβαια είναι αυτά, αλλά από άποψη μεγέθους δε νομίζω να έχουν μεγάλη διαφορά. Πάντως , αν μου κάνεις κι εμένα ένα τέτοιο δώρο ορκίζομαι να το υποδεχτώ με δάκρυα στα μάτια, θες και λυγμούς και απ' αυτούς!!! :laugh1: :yahoo:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2916 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:47 »
Φάτε με.

Γιατί μωλέ κουτό;
Αφού τα λες τόοοοοσο γλυκούλικα....  :love_hearts: :fight_fryingpan:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2917 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:51 »
Xαχά ναι αυτό εννοώ.
Τα ροζάκια για τα κορίτσια, τα χρυσά και τα ασημενια για τις γυναίκες!  Ο ναυτίλος πάντως σαν μπρελόκ ναργίλες είναι.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2918 στις: Μαρτίου 08, 2016, 14:00 »
ΝΑΤΑΛΙΑ, μην ακούς τις σειρήνες. Έχεις το τέλειο σετάκι!  Σκέψου ότι κάποτε βρωμούσαν τα χέρια σου και η ξανθιά χαίτη σου!   Ας είναι και ναργιλές! Είμαστε λίγο μποέμ.................. ;)

τελος off topic :-[

Αποσυνδεδεμένος Natalia

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I want it all and I want it delivered!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2919 στις: Μαρτίου 08, 2016, 15:12 »
Το iStick 30 μεταξύ μας δεν έχει και πολλές ρυθμίσεις.
Μόνο τα Watt ή τα Volt (για να εναλλάσεις την οθόνη μεταξύ watt και volt πατάς το κουμπί fire 3 φορές γρήγορα).
Το από ποιά watt θα ξεκινήσεις εξαρτάται από την αντίσταση που έχει ο Ναυτίλος.
Προσωπικά θεωρώ τα 7 watt που είπε η Μαρία Νεφέλη ΠΟΛΥ λίγα. Θα έχεις θεματάκια, εκτός αν έχεις αντίσταση πάνω από 2,2Ω.

Αν η αντίστασή σου είναι 1,8Ω ξεκίνα από τα 8,5 - 9 watt και ανέβαινε ανά μισό watt, μέχρι να βρεις την παραγωγή ατμού (σε συνάρτηση πάντα με τη γεύση) που σε ικανοποιεί. Αν η αντίστασή σου είναι 1,5Ω ξεκίνα από πιο ψηλά, αν είναι 1Ω ξεκίνα από ακόμα πιο ψηλά.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Μην περιμένεις ο ατμοποιητής να αποδώσει σωστά από την πρώτη τζούρα για να κρίνεις!
Άφησέ τον να ποτίσει καλά η αντίσταση.
Ξεκίνα με χαμηλά watt και κάνε μερικές τζούρες. 10-20.
Άφησέ τον λίγο και ασχολήσου με κάτι άλλο.
Μετά ξαναδοκίμασε ψηλότερα.
Άφησέ τον λίγο και ασχολήσου με κάτι άλλο.
κοκ.
Στο τέλος, προς το απόγευμα, που και το υγρό, και η αντίσταση, και ο ατμοποιητής θα έχουν "στρώσει", θα είσαι πολύ πιο σίγουρη στο πως σου αρέσει.  ;)

Ακολούθησα ευλαβικά την οδηγία της Μαρίας - Νεφέλης και όντως δεν μου έφτασε η αίσθηση αυτή που είχα περίμενα και εκείνη που είχα δοκιμάσει στο κατάστημα. Ο Ναυτίλους όντως φοράει 1, 8 και αυτή τη στιγμή κλείδωσε στο 11. Είναι ακριβώς η αίθηση που είχα ανάγκη. Όσο για το σημαντικό που αναφέρεις Spy είσαι τόσο μα τόσο ΜΕΣΑ! Ακόμα και μετά από αρκετές ώρες ατμίσματος, η πρώτη τζούρα μου πέφτει λίγη. Η δεύτερη όμως είναι τζάμι!!!!! Ίσως κάνω κάτι λάθος εγώ; Ίσως φταίει το υγρό; Δεν ξέρω. Είμαι σίγουρη ότι δεν θα μου αφήσετε το χέρι μέχρι να το βρω κι αυτό :)
Αν ήμουν γυναίκα και ψαχνόμουν για σετάκι, δεν θα είχα μάτια πέρα από το χρυσό κιτ Pegasus της aspire που εκτός του αισθητικού του πράγματος είναι και εύκολο για νέο ατμιστή με δυνατότητες.
Συγχωράτε με αλλά όταν είδα πρώτη φορά ναυτίλο μεγάλο και 60 istick κρεμασμένο σε λαιμό... :)) δεν συνεχίζω!  Θα με φάτε το ξέρω αλλά εχθές αγόρασα 2 τέτοια για κορίτσια, και σκουπίζανε τα δάκρυα από την χαρά τους μαζί μ έμενα.
Ο πρώτος λόγος για να αρχίσουμε να ψάχνουμε μοντάκια κλπ για να γίνουν ατμίστριες, ήταν το μεγεθος και η κομψότητα !
Καλορίζικο και καλοάτμιστο στην φίλη πιο κάτω, αλλά είχα την ανάγκη να γράψω την γνώμη  μου όσο αναφορά τις προτάσεις εξοπλισμού στα καθόλα αγαπημενά μας κορίτσια.  Φάτε με.
Προτίμησα να δοκιμάσω πρώτα και να μην ξεκινήσω από την εξωτερική εμφάνιση στο σετ. Ντάξει σίγουρα και δεν θα το κρεμάσω στο λαιμό μου για να κυκλοφορήσω, αλλά ούτε και τα τσιγάρα τα είχα στο πέτο καρφιτσωμένα όταν έβγαινα έξω. Ίσως και αυτά που προτείνεις να προσφέρουν και την ίδια ικανοποίηση που έχω αυτή τη στιγμή από το δικό μου σετάκι, μα επέλεξα να μείνω πιστή σε αυτό που δοκίμασα και με κέρδισε ( και δοκίμασα αρκετά είναι η αλήθεια ) γιατί τόχω βάλει πείσμα να κόψω το τσιγάρο. Ίσως γιατί δεν είμαι γυναίκα; Ίσως γιατί ανήκω στις Γυναικάρες; Χου νόους!!!! :)  :)  Σε ευχαριστώ για τις ευχές, καλώς σας βρήκα και φυσικά καλοδεχούμενη η γνώμη σου για να με βοηθήσεις στο επόμενο ίσως βήμα για περισσότερες επιλογές όταν αυτές μου γεννηθούν! ΥΓ. (Χαμογελώντας) Θες να γίνουμε φίλοι; 
ΝΑΤΑΛΙΑ, μην ακούς τις σειρήνες. Έχεις το τέλειο σετάκι!  Σκέψου ότι κάποτε βρωμούσαν τα χέρια σου και η ξανθιά χαίτη σου!   Ας είναι και ναργιλές! Είμαστε λίγο μποέμ.................. ;)

τελος off topic :-[
Δεν ήσουν εδώ όταν έβαλα υγρό για πρώτη φορά στον Ναυτίλους. Με θρησκευτική ευλάβεια, υπομονή, επιμονή και κατάφερα να τα κάνω μαντάρα... 
Με αποζημίωση η μικρότερη από τις δίδυμες γυρίζοντας από το σχολείο: ''Μαμά; Ρε μαμά, το εννοούσες σοβαρά ε; Είμαι πολύ περήφανη για σένα!!!!'' 


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2920 στις: Μαρτίου 08, 2016, 15:27 »
''Μαμά; Ρε μαμά, το εννοούσες σοβαρά ε; Είμαι πολύ περήφανη για σένα!!!!''

Και δεν θα είναι μόνο εκείνη περήφανη.
Θα κάνεις πολλούς ανθρώπους γύρω σου περήφανους κι ευτυχισμένους!  :thumpup:
Καλή συνέχεια Ναταλία, κι εδώ είμαστε ότι χρειαστείς.  :D

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2921 στις: Μαρτίου 08, 2016, 16:25 »
Χαράς ευαγγέλια λοιπόν Ναταλία και, όπως σου είπε και ο μπλε τύπος από πάνω, ότι χρειαστείς ρώτα. Τα νήματα για τον δικό σου εξοπλισμό είναι:

iStick 30W by Eleaf

Aspire Nautilus


και εδώ για ερωτήσεις νέων ατμιστών:

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ



(Βρες μου μία γυναίκα που δεν ήταν ποτέ ξανθιά!!!) :))

Σκέψου να το έλεγα εγώ αυτό και όχι η Μαρία-Νεφέλη τι θα γινόταν εδώ μέσα... :yes:


Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2922 στις: Μαρτίου 09, 2016, 21:13 »
Καλησπερα παιδια!ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα να ξεκινησω το ητ..Ειχα επιχειρησει πριν 4 χρονια ξανα με τα ητ που ειναι σαν στυλο αλλα δυστυχως δεν με κρατησε γιατι νομιζω δεν μου αρκουσε η τζουρα που εκανα..Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο σετακι σχετικα οικονομικο γυρω στα 80 ευρω αξιολογο γιατι ειμαι απο νησι και εδω δεν εχουμε καθολου ωστε να μπορω να δοκιμασω..αν γινεται να μου στειλετε καποιο λινκ για να τα παραγγειλω..Και καποιο υγρο αν παιζει που να ειναι κοντα στον old holborn τον καπνο που να μην εχει γευση αν υπαρχει..Σορρυ για τις απαιτησεις μου αλλα ειμαι αποφασισμενος αυτη τη φορα και θελω να πανε ολα καλα!Ευχαριστω εκ των προτερων!

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2923 στις: Μαρτίου 09, 2016, 21:53 »
Ακριβως οτι προτεινει απο πανω ο cpbaroque .Aπο υγρο προσωπικα δεν εχω βρει τιποτα που να μοιαζει με τσιγαρο.Σε αυτο το κομματι χρειαζεται πολυ διαβασμα απο μερους σου και δοκιμες για να καταληξεις.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2924 στις: Μαρτίου 09, 2016, 22:10 »
Το κακό με το νησί είναι ότι αν ο Μπάμπης μείνει απο αντίσταση, θα πρέπει να περιμένει 2 μέρες.
Εγώ θα έπαιρνα έναν επισκευάσιμο και συγκεκριμένα kayfun.
Μπορεί να είναι στο ξεκίνημα του ο Μπάμπης, αλλά ο συγκεκριμένος ατμοποιητής ενδείκνειται ακόμα και σε νεοεισερχόμενους λόγω του ότι αποδίδει ακόμα και με το πιο κουλό στήσιμο.
Υγρο που να φερνει σε old holborn δεν έχω βρει. Καλό όμως υγρό που μου άρεσε πολύ στο ξεκίνημα μου, ήταν το virginia της liqua.
Επίσης ωραία καπνικά το kentuky και το divino ( φέρνει σε πουράκι ) απο ecig, όπου αν σου άρεσει κάποιο απο τα δυο τελευταία, υπάρχει και σε συμπυκνωμένο άρωμα και στην πορεία μπορείς να το φτιάχνεις εσύ, ωστε να έχεις μεγάλες ποσότητες και να σου κοστίζει λιγότερο.

Για όποιον ενδιαφέρεται για kayfun και δεν έχει την δυνατότητα να πάρει τον γνήσιο ( 60 ευρώ ) είναι αρκετά καλός ( τον έχω δοκιμάσει ) και οικονομικός ο κλώνος της ecig . 
Αν σε ενδιαφέρει Μπάμπη, θα σου δώσω μετά και λινκ για φθηνά σύρματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2016, 22:19 από izamel »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 28 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8749 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181218 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34267 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238419 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137331 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085786 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35706 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro