vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

304 επισκέπτες, 7 χρήστες
pngtszs1976, dkostas, manoslykos, djfloor, dvelev, Stedorian93, giorgos1999

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος BLoR

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2790 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 12:50 »
 Καλησπέρα. Ξανάρχισα το άτμισμα και σκέφτομαι να αγοράσω μπαταρία & ατμοποιητή. Δεν ψάχτηκα ιδιαίτερα πολύ οπότε από μπαταρία έχω την σπινερ vision και έχει και ρυθμιστή από κάτω για τα βολτ. Από κει και πέρα έλεγα να έπαιρνα ατμοποιητή που να βγάζει πιο πολύ καπνό και μπαταρία που είναι μποξ. ¨Έχετε να προτείνετε κάτι? Μέχρι τώρα είχα 3 ατμοποιητές της σειράς πάντα. Τώρα έχω έναν με αντίσταση ψηλά με 2 φυτίλια και πριν τον ίδιο με 2 αντιστάσεις. Για κατάστημα σκέφτομαι fastech προς το παρόν. Ατμίζω χρόνια αλλά δεν έχω ψαχτεί παραπάνω για κάτι πιο ‘’βαρύ’’. Οπότε μια βοήθεια καμία πρόταση… είδα έναν ατμοποιητή ‘’ΠΕΡΣΕΥΣ’’. Μπαταρία σε κάτι τύπου eleaf istick πιστεύω είναι οκ κάτι τέτοιο.ϊσως ατμοποιητή με βαμβάκι....

Από ατμοποιητή θα ήθελα κάτι όχι με τόσο καυτό ατμό. Νικοτίνη κάνω 12αρα
 

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2791 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 13:19 »
κατ αρχας μπραβο που αποφασισες να το ξανακοψεις.
Απο εξοπλισμο τα istick μια χαρουλα ειναι, απλα προτιμησε αρκετα watt για λογους αυτονομιας (ειχα το 20ρι και ημουν ολο με την power bank... το χα συνεχεια καλωδιωμενο σε φαση που νομιζα πωβς κανω ναργιλε  :D  ενω με το 30ρακι ειναι καλυτερα. φανταζοομαι το 50-60ρι θα κραταει ισως ολη τη μερα χωρις φορτιση).


Απο ατμοποιητες προσωπικα δεν εχω και πολυ εμπειρια, αυτοι που περασαν απ τα χερια μου ηταν ο lemo2 (καλη γευση αλλα απο θεμα μεταλλων τενεκες σκετος... χρειαστηκε να τον λυσω με εργαλεια στη μεγγενη κανα δυο φορες απο τις συστολες-διαστολες και στο τελος τον κατεστρεψα... εχω κι ενα θεμα στο σφιξιμο καμια φορα οτι δεν ελεγχω τη δυναμη μου οποτε σε πιο gently χερια ισως να μην εχει και πολυ θεμα). Ο kayfun lite (τελεια κατασκευη αλλα πολυυυ σφιχτη τζουρα ρε παιδι μου... αυτον τον κατεστρεψα προσπαθοντας με το ντρεμελ να ανοιξω την τρυπα του) και τωρα κλωνο kayfun V4 (απλα ο τελειος ατμο για μενα. αν ειναι ετσι ο κλωνος με τετοια καλη ποιοτητα μεταλλων τι καλυτερο θα ειναι ο original? )
επισεις ειχα δοκιμασει και κατι εργοστασιακους για λιγο καιρο, ειχα ξεκινησει με gs-air και ακομα τους εχω για εναλλαγη γευσεων (μεχρι να μου ρθουν 2 ακομη v4 clone). Καλοι απο γευση, αλλα δεν προτεινονται και μονο για το οτι θα ξοδεψεις τα μαλλια της κεφαλης σου σε ετοιμες κεφαλες εκτος κι αν δε σε ενδιαφερει κατι τετοιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2015, 13:28 από Nick74 »

Αποσυνδεδεμένος Nietzsche

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2792 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 13:29 »
Καλησπέρα. Ξανάρχισα το άτμισμα και σκέφτομαι να αγοράσω μπαταρία & ατμοποιητή. Δεν ψάχτηκα ιδιαίτερα πολύ οπότε από μπαταρία έχω την σπινερ vision και έχει και ρυθμιστή από κάτω για τα βολτ. Από κει και πέρα έλεγα να έπαιρνα ατμοποιητή που να βγάζει πιο πολύ καπνό και μπαταρία που είναι μποξ. ¨Έχετε να προτείνετε κάτι? Μέχρι τώρα είχα 3 ατμοποιητές της σειράς πάντα. Τώρα έχω έναν με αντίσταση ψηλά με 2 φυτίλια και πριν τον ίδιο με 2 αντιστάσεις. Για κατάστημα σκέφτομαι fastech προς το παρόν. Ατμίζω χρόνια αλλά δεν έχω ψαχτεί παραπάνω για κάτι πιο ‘’βαρύ’’. Οπότε μια βοήθεια καμία πρόταση… είδα έναν ατμοποιητή ‘’ΠΕΡΣΕΥΣ’’. Μπαταρία σε κάτι τύπου eleaf istick πιστεύω είναι οκ κάτι τέτοιο.ϊσως ατμοποιητή με βαμβάκι....

Από ατμοποιητή θα ήθελα κάτι όχι με τόσο καυτό ατμό. Νικοτίνη κάνω 12αρα
 


Φαντάζομαι ενδιαφέρεσαι για τσιγαρίσιες τζούρες (όχι πνευμονικές) οπότε θα σου πρότεινα τον nautilus που είναι αντικειμενικά ένας πολύ καλός εργοστασιακός άτμο με καλή απόδοση γεύσης και ρύθμιση αέρα. Άλλες καλές επιλογές είναι ο gs air, aerotank, delta 19 κτλ. Όλοι είναι με κάτω την αντίσταση με βαμβάκι. Γενικά συγκριτικά με τον εξοπλισμό που έχεις τώρα, θα δεις μεγάλη διαφορά σε γεύση, απόδοση κτλ. Για μποξάκι το istick που λες είναι πολύ καλή και οικονομική λύση.

Αποσυνδεδεμένος BLoR

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2793 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 13:37 »
οκ παιδιά λογικά θα ψαξω και σε κανα μαγαζί να δω αν υπάρχει και κάτι από αυτά που λέτε. Σημείωσα τις μάρκες.  Θα συζητήσω και με 1-2 άτομα που ξέρω να μου πούνε γνώμη και ελπίζω να πάμε σε κάτι που θα μας καλύψει. Αυτά που προτείνατε βγάζουνε ατμό έτσι? Εγώ έχώ (δεν θυμάμαι όνομα) αλλά τον κλασικό σταρτερ των 5-6-7 ευρώ ανάλογα
 

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2794 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 13:44 »
το θεμα για ατμοποιητη πρεπει να το ξεκαθαρισεις απ την αρχη αν θες επισκευασιμο η εργοστασιακο.
Καποιοι εργοστασιακοι ειναι γενικα καλοι και σε τζουρα και σε οτιδηποτε αλλα πρεπει να αλλαζεις κεφαλες που κοστιζουν αρκετα, και αν κανεις τιποτα υγρα που τις καταστρεφουν για πλακα ειναι ενα πολυ μεγαλο εξοδο (με τα toro πχ στον gs air ηθελα εως και 2 κεφαλες τη μερα δηλαδη καπου 7 ευρω! βαλε και τις αστοχιες υλικου)
Οι επισκευασιμοι παλι ισως για καποιον που δεν το χει με το να φτιαχνει αντιστασεις να τον παιδεψουν λιγο στην αρχη.
Το θεμα ειναι οταν πας σε ενα μαγαζι να ξερεις εξ αρχης για το τι θες γιατι αν μεινεις στις συμβουλες του μαγαζατορα δεν ειναι και παντα το οτι καλυτερο (οκ, στο χωρο υπαρχουν και αριστοι επαγγελματιες, ισως πολυ καλυτεροι απο αλλους χωρους -προφανως λογο της ιδιεταιροτητας οτι ειναι κι οι ιδιοι ατμιστες και γι αυτο το λογο καταποιαστηκαν- ομως δεν ξερεις σε τι θα πεσεις).

Αποσυνδεδεμένος BLoR

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2795 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 13:54 »
Αυτό είναι ένα μεγάλο θέμα γιατί εδώ με αυτόν που έχω τώρα και θεωρώ ότι δεν με βγάζει πολύ πλέον. Οπότε ίσως κοιτούσα σε επισκευάσιμο κάτι(το πιθανότερο)  αν και δεν ξέρω τίποτα αλλά ξέρει ο φίλος μου…θα τον αγγαρέψω.χεχε!! Δεν πιστεύω να είναι πολύ δύσκολο…

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2796 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 14:19 »
ψαξε κανα βιντεακι στο youtube να δεις διαφορα setup για να καταλαβεις τι παιζει.
Για μενα δεν υπηρξε καμια δυσκολια με οτι coil κι αν δοκιμασα ουτε ειχα ποτε καμια αστοχια -δηλαδη οκ, μια αντισταση ειναι τι αστοχια να υπαρχει? - αλλα γενικα το χω με τις αντιστασεις λογο επαγγελματος οποτε η γνωμη μου περι ευκολιας δε μετραει και τοσο.
Παντως πιστευω για κανεναν δεν ειναι κατι το δυσκολο να στριψει λιγο συρμα και να του περασει λιγο βαμβακι...

Αποσυνδεδεμένος BLoR

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2797 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 15:29 »
 O kayfun V4 που ανέφερες το είδα, τον κλώνο του όμως που δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει από fastech αλλά τα reviews που διαβάζω είναι καλά. Εσύ έχεις κλώνο?

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2798 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 15:34 »
Αξιζει. Εγω εχω και γνησιο και κλωνους. Για την ακριβεια, 3 κλωνους. Και οι 3 μια χαρα. Εμενα μια βαση που μου βγηκε καλη ειναι αυτη:


https://www.fasttech.com/p/2317501

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2799 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 15:47 »
εγω εχω κλωνο tobeco και παρηγκειλα και δυο fastech.
Αυτος που χω ειναι τελειος. Της fastech δεν ξερω ακομα αλλα απο φωτο κι απο reviews ιδιο πραγμα μοιαζει.
Τωρα αν θελει τιποτα αλλαγες oring δε με πειραζει απ τη στιγμη που θα χω γλυτωσει 400 ευρω απο το να παιρνα γνησιους

Αποσυνδεδεμένος BLoR

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2800 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 14:14 »
Καλησπέρα παιδιά και πάλι τελεικά νομίζω ότι κατέληξα στον kayfun lite plus μετά από την γνώμη έμπειρου φίλου γιατί είναι πιο απλός για ξεκίνημα, o v4 έχει 41 κομμάτια. Η παραγγελία θα γίνει απο fastech λογικά

Αποσυνδεδεμένος fcandreas

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2801 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 15:11 »
Καλησπέρα..Υπήρξα ατμιστής κοντ'α στα 2 χρόνια αλλά μετά λόγω στρατού το γύρισα στο κ.τ...Τεσπα μην τα πολυλογώ θέλω να ξανα αρχίσω το άτμισμα...Τελευταία συσκευή που είχα ήταν provari mini 2,5 και έναν kayfun που τον σέταρα με βαμβάκι...Τώρα δε ξέρω τι παιζει με το η.τ έχω μείνει πίσω και θέλω να ξεκινήσω με κάτι απλό , αποδοτικό και οικονομικό.  Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι καλό? μέχρι 60-70 ευρώ για μπαταριοθήκη+ατμο...Κοίταζα το Ego one ct από την joyetech εδώ το λινκ. Τι λέτε? οποιαδήποτε συμβουλή ευπροσδεκτη :)

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2802 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 15:36 »
Αν μπορείς να κάνεις αγορά από εξωτερικό τότε πάρε αυτό. https://m.fasttech.com/products/3039/10014483/3820803-authentic-joyetech-evic-vtc-mini-75w-tc-vw-apv
Είναι εξαιρετικό μοντακι με πολύ καλή υποστήριξη ( αναβαθμίσιμο) από την εταιρία και ίσως η καλύτερη περίπτωση σ αυτή την κατηγορία μέχρι τιμής. Μπορείς να βρεις πολλές πληροφορίες στο thread που έχει ανοιχτεί στο φόρουμ για τον εν λόγω.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2015, 13:09 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2803 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 15:43 »
και με αυτά να μείνεις μια χαρα θα είσαι να μην ξοδεύεσαι....
Αν παρολαυτα θες κάτι καινουργιο ...άποψη μου πάρε το τίμιο -αξιόπιστο και αρκετά καλο για την τιμή του evic mini vtc ώστε να παίζεις με έλεγχο θερμοκρασίας σε σύρματα τιτανιου -stainless steel ,μιας και είναι της μόδας πλέον...
Ο kayfan άποψη μου μια χαρα ακόμη κρατάει  :bye:

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2804 στις: Δεκεμβρίου 25, 2015, 04:16 »
Παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και την βοηθεια, αλλα λογο περιορισμενου χρονο και καποιον ψιλο θεματων που ειχα δεν μπορεσα να το ψαξω παραπανω. Αυτη την στιγμη μετα απο παραπανω διαβασμα ειμαι ετοιμος να παραγγειλω αυτα
https://www.fasttech.com/products/3032/10015540/3331700-authentic-joyetech-evic-vtc-mini-60w-tc-vw
https://www.fasttech.com/products/0/10009821/1861800-authentic-aspire-nautilus-mini-bvc-clearomizer
Αρχικα απο οτι εχω καταλαβει αυτο το site ειναι αξιοπιστο και αυτα που εβαλα ειναι τα κανονικα τα γνησια??
Δευτερον ο συνδυασμος αυτος ειναι καλος η καλυτερα να παω με istick 40v?? Και τελος εαν τελικα παω για το evic με ναυτιλο απο το fasttech τι αλλο θα προτινατε να παρω, δευτερη μπαταρια, αντιστασεις, φορτιστη, κατι αλλο?
Σας ευχαριστω ξανα πολυ!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60213 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238400 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16533 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137221 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro