vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος new23

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2760 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 19:26 »
evripidis εσύ έχεις κάποιο τώρα?Αααα ωραίο αυτό που σου δίνει την δυνατότηνα να φτιάξεις δικές σου μετά.Αν και προς το παρόν μόνο στην σκέψη να πιάσω σύρματα και βαμβάκια στα χέρια μου πονοκεφαλιάζω και εγώ και όλοι γύρω μου.Προβλέπεται έκρηξη.  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2761 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 19:33 »
Έχω το Alterego A7 που είναι αντιγραφή του Joytech Ego One (αλλά που να το ήξερα όταν το αγόρασα;). Κι εγώ όταν το πάρω στα χέρια μου θα αρχίσω να φτιάχνω συρματάκια, αλλά δεν είναι και τίποτα δύσκολο από ότι φαίνεται. Το καλό από ότι είδα με τον subtank mini είναι πως δίνει τις αεράτες τζούρες που μου αρέσουν, και δεν χρειάζεται να πάρεις άλλον μετά όταν σου μπει το μικρόβιο του να στρίβεις συρματάκια.

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2762 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 19:38 »
Για εμένα evic vtc mini(ένα καλό μοντάκι-μπαταριοθήκη) σε συνδυασμό με τον nautilus :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:.Πολύ καλή αναβάθμιση και μελλοντικά παίρνεις και επισκευάσιμο!Πάντως μην σε φοβίζει ο επισκευάσιμος!Δεν χρειάζεται γνώσεις πυρηνικού φυσικού!Ένα δυό βιντεάκια,διάβασμα στο κατάλληλο νήμα εδώ μέσα(με τον ατμοποιητή που σε ενδιαφέρει) και κάποιες προσπάθειες και από εσένα καιμετά θα είναι μπούσουλας και παιχνιδάκι-χόμπι!

Αποσυνδεδεμένος new23

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2763 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 19:43 »
 MARK-ANTONY παντού διαβάζω για τον  nautilus.Δεν είναι επισκευασιμος ε?Έχω δει αρκετά βιντεάκια αλλα πιστέυω πως είναι μπέρδεμα για να φτιάξω μόνη μου αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2764 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 19:49 »
Δεν είναι επισκευάσιμος,αλλά ίσως κατά πολλούς ο καλύτερος με εργοστασιακές κεφαλές!Απροβλημάτιστος με ωραία γεύση!Έτσι έλεγα και εγώ αλλά,δυστυχώς για εμένα :)) :)),το έχω δεί σαν χόμπι!Λίγο στην αρχή μέχρι να δώ τί αντίσταση,τι σύρμα μου αρέσει και πόσο βαμβάκι χρειάζεται και πλέον στρίβω την αντίστασή μου,βάζω το βαμβάκι μου,το αφήνω να ποτίσει καλά κανα μισάωρω και μετα... :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2765 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 19:52 »
περνεις τον ναυτιλο αν θελεις βεβαια που εχει σφιχτη τζουρα οποτε καλη προσομοιωση τσιγαρου και καλη γευση και εναν επισκευασιμο σε προσιτη τιμη ξ μεταχειρισμενο και οσω ατμιζεις τον ναυτιλακο,
ασχολεισαι με την ηρεμια σου να φτιαξεις καμια αντισταση και το βαμβακι και αν κατσει εκατσε!
και παραλληλα φυσικα ρωτας,διαβαζεις και αποκτας γνωση και δυναμη :yes:
και φυσικα εδω ειμαστε ολοι να βοηθησουμε καθως και εμεις οι ιδιοι απο το zero ξεκινησαμε και ακομα μαθαινω-ουμε!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2766 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 20:29 »
Βοήθεια παιδιά.Ατμίζω 24 ημέρες αλλά νιώθω πως έχω χάσει την γεύση μου.Πως δεν καταλαβαίνω τα υγρά που ατμίζω.Διάβασα πως παίζει να φταίει το ηλεκτρονικό που έχω.(Ως πρωτάρα δεν ξέφυγα και εχω 3 μπαταρίες ego-c).Στο μαγαζί που πηγαίνω δεν υπάρχουν καθόλου εξυπηρετικά άτομα σε σημείο να μην θέλω να πατήσω αλλά δυστυχώς στην περιοχή μου είναι το μοναδικό κατάστημα με ηλεκτρονικά τσιγάρα.Δοκίμασα μια γεύση που ήθελα από ένα mod που είχε μια κοπέλα και πραγματικά τρελάθηκα.Οχι με την γευση αλλά με την αίσθηση.Καμία σχέση με την απλή μπαταριούλα μου. Μην σας κουράζω...Σκέφτομαι να πάρω κάποιο mod.Μόνη μου είδα δυο τα οποία μου άρεσαν στο μάτι.ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ.Τι να κάνω?   :dontknow: Δεν ξέρω αν είναι καλά ή αν δουλεύουν σωστά και γι αυτό ρωτάω εσάς που είστε αστέρια.  :tongue_smilie:
1ο:eVic VT Mini
2o:Kanger Subox Nano Starter Kit(ναι ναι ναι.το παραδέχομαι μου γυάλισε το ροζουλί.  :-[ )
Ανυπομονώ να ακούσω τις γνώμες σας!Ευχαριστώ προκαταβολικά

Καλώς μας ήρθες Χρύσα  :bye:
Ένα ένα τα βήματα και στο ζουμί κατευθείαν!
Όσον αφορά το κατάστημα, αν δεν σε εξυπηρετούν, άλλαξε κατάστημα. Απλά και ωραία. Ούτε κανένα συμβόλαιο έχεις υπογράψει, ούτε είσαι υποχρεωμένη να ανέχεσαι πράγματα που δεν σου αρέσουν.

Όσον αφορά την απώλεια γεύσης, μπορεί να έχεις πάθει αυτό που λέμε Κορεσμός Γεύσης. Να χρησιμοποιείς διαφορετικά υγρά και όχι συνέχεια το ίδιο. Όσον αφορά το μοντάκι. Το 2ο κατά τη γνώμη μου το ξεχνάς κατευθείαν. Όπως και τον ατμοποιητή που έχει μέσα. Το να είσαι με ego-c και ξαφνικά να πας σε Subtank, ακόμα και στην πιο σφιχτή του τζούρα είναι μεγάλη αλλαγή που δεν νομίζω ότι θα την επεξεργαστεί σωστά ο οργανισμός σου. Οπότε, αν αυτές οι δύο είναι οι επιλογές σου σε μοντ, πάς στο eVic με κλειστά μάτια. Εγώ θα σου δώσω όμως δύο ακόμα επιλογές, που βγαίνουν και σε ροζουλί: Eleaf iStick 30 ή 40, με το τελευταίο να έχει και έλεγχο θερμοκρασίας για μελλοντική χρήση. Όσον αφορά τώρα τον ατμοποιητή, όπως έχω ξαναπεί θεωρώ ότι ο Ναυτίλος αυτή τη στιγμή είναι ίσως ο κορυφαίος εργοστασιακός ατμοποιητής για άτμισμα σε κανονικές συνθήκες. Η ρύθμιση αέρα του έχει καλές διαβαθμίσεις και μπορείς να φέρεις τη τζούρα από σφιχτή ως μέτρια αεράτη. Η απόδοση των γεύσεων εξαιρετική επίσης. Όσον αφορά επισκευάσιμους, φρόντισε πρώτα να σιγουρευτείς ότι το παλεύεις με το ηλεκτρονικό, και μετά εδώ είμαστε στην περίπτωση που αποφασίσεις να ασχοληθείς με κάτι τέτοιο. Το σημαντικό αυτή τη στιγμή, είναι να βρεις ένα συνδυασμό μοντ-ατμοποιητή-υγρού που να σε ευχαριστεί και να σε καλύπτει. Ένα ένα τα βήματα, χωρίς βιασύνες, και από στάδιο σε στάδιο.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2767 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 20:54 »
Cruiser79 να σε ρωτήσω αν θα πρότεινες σε νέο ατμιστή το Ego One kit;

(κι αυτό βγαίνει σε κοκκινάκι btw)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2768 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 21:11 »
Δεν το έχω δοκιμάσει για να έχω 100% άποψη, αλλά δεν βλέπω λόγο να προτείνω κάτι το οποίο δεν είναι VW όταν υπάρχει το iStick εκεί έξω. Αυτό το λέω από τη σκοπιά ατμιστή που ξεκίνησε με ego-c και το πρώτο του μοντ δυο μήνες μετά ήταν το lava. Όταν λοιπόν το κόστος τότε για ένα πακέτο tottaly wicked ego-c ήταν στα €99 και σήμερα με απόλυτη λιανική ο "νέος" με €115 φεύγει με iStick 30, Ναυτίλο μίνι και 30ml υγρό, δεν νομίζω ότι ακόμα και για λιγότερα χρήματα, αξίζει να φύγει κάποιος με κάτι που έχει λιγότερες δυνατότητες.

Αν μιλήσουν και άτομα που ξεκίνησαν και πιο πριν ακόμα, εκεί να δεις διαφορές!

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2769 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 21:15 »
Can't argue with that.

Το σκεφτόμουν από τη σκοπιά της απλότητας και του design (που όπως και να το κάνεις δείχνει λιγότερο γκουμούτσα :) ). Κι εγώ για τους ίδιους λόγους που είπες κινήθηκα σε iStick και ναυτίλο και δεν το μετανιώνω μία.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2770 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 21:31 »
Έχω το Alterego A7 που είναι αντιγραφή του Joytech Ego One (αλλά που να το ήξερα όταν το αγόρασα;). Κι εγώ όταν το πάρω στα χέρια μου θα αρχίσω να φτιάχνω συρματάκια, αλλά δεν είναι και τίποτα δύσκολο από ότι φαίνεται.
Δεν είναι αντιγραφή, είναι το ego one με άλλο όνομα.
Το ξέρεις πως έχεις στη διαθεσή σου τις clr κεφαλές που είναι επισκευάσιμες;

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2771 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 21:37 »
To γνωρίζω αλλά λέω να πάω σε mod και να ψαχτώ κατευθείαν εκεί

Αποσυνδεδεμένος new23

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2772 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 02:07 »
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.  :respect:

Αποσυνδεδεμένος athtagarts

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2773 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 00:35 »
Γεια σας κι απο μένα. Ερώτηση....με το eleaf istick 30w ποιον ατμοποιητή μου προτείνετε? Οι περισσότεροι εδω μέσα προτείνουν τον ναυτίλο. Εγώ θέλω να ρωτήσω αν υπαρχουν κι αλλες επιλογες οπως ο atlantis. τι λέτε?

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2774 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 01:02 »
Φίλε athtagarts οι περισσότεροι προτείνουν ναυτίλο γιατί είναι από τους πιο καλούς και αξιόπιστους εργοστασιακούς ατμοποιητές. Έχει ρύθμιση αέρα με κυρίως τσιγαρίσιες τζούρες και καλή απόδοση γεύσης. Ο atlantis στον οποίο αναφέρεσαι ανήκει σε άλλη κατηγορία. Είναι πολύ αεράτος και προσφέρεται για πνευμονικές τζούρες και πολλά ντουμάνια. Κοίτα στα αντίστοιχα νήματα εδώ κι εδώ  για να δεις τις διαφορές τους. Υπάρχουν φυσικά κι άλλοι καλοί ατμοποιητές όπως ο gs air της eleaf ή οι delta 16 και delta 19 της joyetech.
Το καλύτερο είναι να πας σε ένα κατάστημα να τους δεις από κοντά και να τους δοκιμάσεις πριν καταλήξεις σε αγορά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8725 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181185 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537666 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60185 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 698 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12