vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

305 επισκέπτες, 5 χρήστες
antiklitos140, manoslykos, vougiouklakis, camber, Olga68

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2745 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 14:20 »

Σας ευχαριστώ παιδιά πολύ για την βοήθειά σας! Θα περάσω και από ένα μεγάλο μαγαζί να δοκιμάσω ότι περισσότερο μπορώ και βλέπουμε!


Sent from my Death Star !

Άποψη μου είναι ότι όσο περισσότερα δοκιμάσεις μαζί τόσο περισσότερο θα χάσεις την γεύση... Μετά Τις 3-4 δοκιμές νμζ θα έχεις θέμα (δεν θα καταλαβαίνεις την γεύση στο 100% )


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2746 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 23:24 »
Ωραία.
Τα παρήγγειλα, βλέπω πως πάει και αν είναι παίρνω και 2ο για backup.


Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας  :thumpup:

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2747 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 18:50 »
Λοιπον πηρα και εγω την αποφαση να κανω την προσπαθεια για λογους υγειας αλλα και οικονομιας και βλεποντας καποια ατομα του κυκλου μ να εχουν κοψει το καπνισμα τον τελευταιο καιρο,δοκιμασα κι ολας καποιες φορες ειπα να το ψαξω.
Κανω ενα καπνο 20αρι περιπου στις 2 μερες, ισως να μου κραταει λιγο λιγοτερο, οταν κανω πακετο ενα μιση την μερα σιγουρα. Διαβαζοντας στις προηγουμενες σελιδες καταλαβα οτι ενας καλος συνδιασμος για πρωταριδες ειναι Eleaf iStick 40W TC Full Kit με Mini Nautilus Aspire Kit, θελω καπνισμα κοντα στο τσιγαρο, ειναι σωστη επιλογη αυτη? Χρειαζομαι κατι ακομα να αγορασω εκτος απο αυτα τα δυο (+φυσικα το υγρο)? Ανταλακτικες κεφαλες, αντιστασεις? Εχω μπερδευτει και διαβαζω εδω και ωρες, θα συνεχισω την μελετη αλλα θελω να τα βαλω σε μια σειρα πρωτα.

υ.γ καλος σας βρηκα

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2748 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 19:18 »
Φίλε gkarako καλώς ήρθες στο φόρουμ.
Πρώτα απ' όλα πρέπει να έχεις θέληση να κόψεις το τσιγάρο, που απ' ότι βλεπώ την έχεις.
Το πακέτο μοντ και ατμοποιητής που λες είναι παρα πολύ καλό για αρχή τουλάχιστον, μη σου πω και για αργότερα. Καλό θα είναι να αγοράσεις μια 5άδα αντιστάσεις. Μπορεί να σου κάτσει καμιά ελλατωματική οπότε πρέπει να έχεις κάποιο στοκ για τέτοιες περιπτώσεις.
Το 2ο που πρέπει να σκεφτείς είναι με τι μπαταρία θα ατμίζεις όταν θα φορτίζεις το iStick 40. Το συγκεκριμένο είναι passthrough οπότε αν έχεις τη δυνατότητα μέσα στη μέρα να το φορτίζεις από laptop ή σε μπρίζα είσαι οκ, αν όχι δες για κάποια εφεδρική. Τέλος πρέπει να σκεφτείς και την αγορά ενός 2ου ατμοποιητή γιατί καμιά φορά γίνονται και ατυχήματα. Μπορεί να σου πέσει και να σπάσει ή να πρέπει να τον καθαρίσεις.
Ένα ίσον κανένα λένε. Για να αποφύγεις το περίπτερο καλό είναι να έχεις εφεδρικό κιτ.
Τέλος διάβασε τους κανονισμούς του φόρουμ. Μάλλον πρέπει να ξεκινήσεις από εδώ
Καλά ατμίσματα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2749 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 19:21 »
Μια χαρά συνδυασμός είναι. Από εκεί που θα πάρεις τον ναυτιλο, ζήτα και δύο τρεις αντιστασεις γι αυτόν. Πρόσεξε μόνο μην σου πλασάρουν υγρό με 6αρα νικοτινη, γιατί δεν θα σε καλύψει. Πάρε, τουλάχιστον 12αρι.

Στάλθηκε από το IdeaTabA1000-F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2750 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 19:32 »
Φιλε gkarako αν δεν εχεις πραγματικη θεληση να κοψεις το τσιγαρο μην μπεις στον κοπο να καταξοδευτεις !
Αυτο που λες "θελω καπνισμα κοντα στο τσιγαρο" με ανησυχει γι'αυτο και γραφω τα παραπανω!
Καπνισμα δεν θα βρεις με τους ατμοποιητες,θα ανακαλυψεις το ατμισμα φιλε(αν φυσικα εχεις σκοπο να παλεψεις το να κοψεις το καπνισμα!)!
Εμενα με βοηθησε ενας φιλος μου (που το εχει κοψει το τσιγαρο εδω και 5 χρονια!)στο να κοψω το τσιγαρο,μου ειπε συγκεκριμενα να κανω υπομονη τρεις μερες  γιατι αυτες ειναι οι πολυ δυσκολες,μου ειπε επισης οτι θα εχω 3λεπτες κρισης τρελης επιθυμιας στο να καπνισω  και εκει ειναι που πρεπει να κανω κατι ωστε να φυγει απο το μυαλο μου αυτη η επιθυμια εκει ηρθε και ο αδελφος μου και μου εφερε το σετακι  του  ατμοποιητη-μπαταρια και το παλεψα ετσι και τα καταφερα ,οσο περνουσε ο καιρος ολο και λιγοτερο ηταν η επιθυμια μου να καπνισω!
Το κακο ειναι οτι τωρα εγινα φαννατικος ατμιστης,μου αρεσει τοσο το ατμισμα τωρα που κατα διαστηματα (3-4 μηνες) λεω σε καποιον να μου δοσει ενα τσιγαρο να το αναψω,μιλαμε αναγουλα σκετη,δεν το θελω με τιποτα,και στο λεει αυτο ενας μανιωδης προην καπνιστης 36 χρονων!

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2751 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 19:45 »
Μια χαρά συνδυασμός είναι. Από εκεί που θα πάρεις τον ναυτιλο, ζήτα και δύο τρεις αντιστασεις γι αυτόν. Πρόσεξε μόνο μην σου πλασάρουν υγρό με 6αρα νικοτινη, γιατί δεν θα σε καλύψει. Πάρε, τουλάχιστον 12αρι.

Νομίζω το 12άρι θα σου δώσει αρκετό χτύπημα στο λαιμό που θα σου είναι γνώριμο. Σιγά σιγά το ρίχνεις εκεί που θες. Κι εγώ 2 μήνες τώρα με 12άρι είμαι και με καλύπτει μια χαρά.

Και εντάξει παιδιά μην του την πέφτουμε του ανθρώπου που το είπε κάπνισμα. Κι εμένα μου ξεφεύγει ακόμα και τώρα  :))

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2752 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 20:07 »
Είναι πολύ καλός συνδιασμός αυτός και γω ουσιαστικά με αυτά ξεκίνησα το άτμισμα πριν περίπου δύο μήνες , με την διαφορά ότι αντί για το 40w έχω τo 30w και φυσικά τον μινι ναυτιλο.
 Επίσης θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις ή και να πάρεις  και κάποιο υγρό με 18 mg νικοτίνη σε περίπτωση που δεν σε γεμίζουν τα 12 mg. Αυτό στο λέω από προσωπική πείρα γιατί μετά τις πρώτες 10-15 μέρες που έκανα 18mg είπα να πάρω 12άρι για να το ελατώσσω , αλλά δεν με έπιανε δεν με γέμιζε και ήμουν πολύ κοντά στο να πάρω πακέτο , αλλά ευτυχώς είχε ένας γνωστός ένα ξεχασμένο 18άρι και μου το δωσε και μπόρεσα να περάσω το Σ-Κ . Και δευτέρα πρωί πρωί πηγα πήρα 5-6 μπουκαλάκια 18αρι νικοτίνη .

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2753 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 02:40 »
Αρχικα σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις.
Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω συνηθισει τον ορο ατμισμα, ειναι καινουριος για εμενα και μου βγηκε να γραψω καπνισμα.  Παντως με εχει κουρασει ο πρωινος βηχας και γενικα το καπνισμα. Εχω κανει προσπαθειες να το ελατωσω, ομως η ατιμη η συνηθεια δεν με αφησε αλλα βλεποντας γνωστους, οι οποιοι καπνιζαν πολυ, να το κοβουν με αυτον τον τροπο με εψησε πολυ να δοκιμασω.
Και ειπα διαβαζοντας και εδω μεσα αν ειναι να το κανω ας το κανω τουλαχιστον καλα, ειναι 30-40 ευρω παραπανω απο καποιο πιο οικονομικο, αλλα εαν το κρατησεις που και αυτος ειναι ο σκοπος θα τα δωσεις σιγουρα μετα και στην τελικη απο οτι εχω καταλαβει ενας καλο mod με καλο ατμιστη και ενα υγρο που να σου ταιριαζει θα βοηθησει ωστε να μην μπεις στον πειρασμο.
Τωρα για μια παρτιδα καβατζα δεν θα το κανω αμεσα, αλλα θα ειναι στα σχεδια, γιατι η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγο στενα...

Να πω επισης οτι διαβαζοντας εσας εδω μεσα με εκανε ακομα πιο σιγουρο και τωρα δεν κρατιεμαι να τα παρω, απο αυριο ξεκιναω μια καλυτερη ερευνα αγορας για τιμες κτλ, Εχετε να προτεινετε απο που να αγορασω για πιο οικονομικα? Κοιταξα μονο στο σκρουτζ προς το παρων.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2754 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 03:13 »
Φιλε gkarako να σου κανω μια ερωτηση,εχεις κανει ηλεκτρονικο τσιγαρο?
Ενοω παλεψες π.χ μια μερα να μην καπνισεις κανονιοκο τσιγαρο και να την βγαλεις με το ηλεκτρονικο?
Ρωταω για να δω αν σου αρεσε ,και να μας πεις αν νομιζεις μετα απο την δοκιμη σου οτι πιστευεις οτι  μπορεις να την βγαλεις με το ηλεκτρονικο και να παρατησεις το κανονικο!
Αν δεν δοκιμασες και λες να το γυσρισεις απο το κανονικο στο ηλεκτρονικο γιατι απλα ειδες αλλους που το εκαναν ,εγω θα σου προτεινα να μην ριξεις πολυ χρημα για την αγορα καλουτσικου εξοπλισμου απο την αρχη,και στο λεω γιατι μπορει να μην την παλεψεις με το ηλεκτρονικο ,να μην σου κατσει ρε παιδι μου και να εχεις πεταξει 70-80 ευρω!
Εγω θα σου προτεινα για αρχη να παρεις μια μπαταρια τυπου ego με 5-6 ευρω και εναν ατμοποιητη aspire ce5  που εχει και μια bvc κεφαλι μεσα αλλα 5 ευρω, πανε και σε 2-3 μαγαζια και δοκιμασε υγρα να δεις πιο θα σου κατσει καλυτερα και παρε και 1-2-3 υγρα και προσπαθησε να δεις αν την παλευεις,αν την παλευεις και σου αρεσει το ατμισμα μετα χωνεις χρημα και αναβαθμιζεις τον εξοπλισμο σου ,θα σου μεινει και  καβαντζα  το σετακι  aspire ce5 - ego για εκτακτες αναγκες η οταν φορτιζει το μοντακι σου!

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2755 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 04:20 »
Συμφωνώ με όσα έγραψε ο valsam, απλά λίγο προσοχή με τον φθηνό εξοπλισμό. Ναι μεν θα συνηθίσεις στην ιδέα του ατμίσματος αλλά μπορεί να μην είσαι ικανοποιημένος από την διάρκεια της μπαταρίας, κι άλλα πράγματα.
Αν έχεις φίλους ατμιστές, ζήτησε τους να δοκιμάσεις και άλλα πράγματα για να δείς πως πάει.

Όπως και να έχει καλή δύναμη για την μετάβαση, θα αλλάξει η ζωή σου αν το καταφέρεις!

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2756 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 09:17 »
gkarako και το 30αρι το istick είναι επίσης πολύ καλό και μπορείς να το πάρεις σε πολύ καλή τιμή απο την ecig
 http://www.ecig.gr/mods/mod-set/istick-30w-battery.html Κάνε εγγραφή στο eshop και login. Προσθεσε στο καλάθι σου το χρώμα που σου αρέσει και μετά βάλε τον εκπτωτικό κωδικό ekap20 για 20% έκπτωση.

Αυτη η μπαταρία έρχεται χωρίς φορτιστή αλλά φορτίζει με οποιοδήποτε καλώδιο micro usb. Απο smartphone ή tablet.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2757 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 12:01 »
Αρχικα σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις.
Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω συνηθισει τον ορο ατμισμα, ειναι καινουριος για εμενα και μου βγηκε να γραψω καπνισμα.  Παντως με εχει κουρασει ο πρωινος βηχας και γενικα το καπνισμα. Εχω κανει προσπαθειες να το ελατωσω, ομως η ατιμη η συνηθεια δεν με αφησε αλλα βλεποντας γνωστους, οι οποιοι καπνιζαν πολυ, να το κοβουν με αυτον τον τροπο με εψησε πολυ να δοκιμασω.
Και ειπα διαβαζοντας και εδω μεσα αν ειναι να το κανω ας το κανω τουλαχιστον καλα, ειναι 30-40 ευρω παραπανω απο καποιο πιο οικονομικο, αλλα εαν το κρατησεις που και αυτος ειναι ο σκοπος θα τα δωσεις σιγουρα μετα και στην τελικη απο οτι εχω καταλαβει ενας καλο mod με καλο ατμιστη και ενα υγρο που να σου ταιριαζει θα βοηθησει ωστε να μην μπεις στον πειρασμο.
Τωρα για μια παρτιδα καβατζα δεν θα το κανω αμεσα, αλλα θα ειναι στα σχεδια, γιατι η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγο στενα...

Να πω επισης οτι διαβαζοντας εσας εδω μεσα με εκανε ακομα πιο σιγουρο και τωρα δεν κρατιεμαι να τα παρω, απο αυριο ξεκιναω μια καλυτερη ερευνα αγορας για τιμες κτλ, Εχετε να προτεινετε απο που να αγορασω για πιο οικονομικα? Κοιταξα μονο στο σκρουτζ προς το παρων.

Φίλε μου καλημέρα και καλώς μας ήλθες. Πέρνα μια βόλτα και από εδώ να σε γνωρίσουμε.

Εγώ πάλι θα σου προτείνω αυτό που προτείνω σε όλους: πήγαινε σε ένα κατάστημα, σε περισσότερα αν βρίσκεσαι σε περιοχή με πολλά, δες μηχανήματα, κράτησέ τα. Δοκίμασε ατμοποιητές και το κυριότερο, δοκίμασε υγρά. Η αρχή είναι πάντα το πιο δύσκολο κομμάτι. Αλλού είναι το ήμισυ του παντός, στο ητ είναι τα 3/4 του παντός! Γι αυτό και πρέπει να γίνει καλή αρχή. Η οποία πρέπει να αποτελείται από μοντ και ατμοποιητή που σε ικανοποιεί και φυσικά υγρό που να σου αρέσει και να σε καλύπτει από θέμα νικοτίνης. Καλή αρχή!

Αποσυνδεδεμένος new23

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2758 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 19:11 »
Βοήθεια παιδιά.Ατμίζω 24 ημέρες αλλά νιώθω πως έχω χάσει την γεύση μου.Πως δεν καταλαβαίνω τα υγρά που ατμίζω.Διάβασα πως παίζει να φταίει το ηλεκτρονικό που έχω.(Ως πρωτάρα δεν ξέφυγα και εχω 3 μπαταρίες ego-c).Στο μαγαζί που πηγαίνω δεν υπάρχουν καθόλου εξυπηρετικά άτομα σε σημείο να μην θέλω να πατήσω αλλά δυστυχώς στην περιοχή μου είναι το μοναδικό κατάστημα με ηλεκτρονικά τσιγάρα.Δοκίμασα μια γεύση που ήθελα από ένα mod που είχε μια κοπέλα και πραγματικά τρελάθηκα.Οχι με την γευση αλλά με την αίσθηση.Καμία σχέση με την απλή μπαταριούλα μου. Μην σας κουράζω...Σκέφτομαι να πάρω κάποιο mod.Μόνη μου είδα δυο τα οποία μου άρεσαν στο μάτι.ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ.Τι να κάνω?   :dontknow: Δεν ξέρω αν είναι καλά ή αν δουλεύουν σωστά και γι αυτό ρωτάω εσάς που είστε αστέρια.  :tongue_smilie:
1ο:eVic VT Mini
2o:Kanger Subox Nano Starter Kit(ναι ναι ναι.το παραδέχομαι μου γυάλισε το ροζουλί.  :-[ )
Ανυπομονώ να ακούσω τις γνώμες σας!Ευχαριστώ προκαταβολικά

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2759 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 19:20 »
Στην ίδια κατάσταση είμαι κι εγώ new23! Μετά από 2 εβδομάδες ψάξιμο, με την πρώτη οικονομική ευκαιρία θέλω να πάρω το vtc mini για mod και τον subtank mini για ατμοποιητή. Ο ατμοποιητής αυτός κιόλας βολεύει γιατί παίρνει και έτοιμες κεφαλές (αντιστάσεις) αλλά και σου δίνει την δυνατότητα να φτιάξεις δικές σου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 45 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8758 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181237 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34292 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537773 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238464 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16549 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35712 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro