vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος savvas1350

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2715 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 17:06 »
παιδιά ευχαριστώ για τις απαντησεις.Να διευκρινήσω ότι άλλαξα 3 κεφαλες και οι τρεις συμπεριφέρονται ακριβώς το ιδιο.Απ ότι βλέπω θα καταλήξω σ αυτό  http://www.k110.eu/el/mods-hlektronikwn-tsigarwn/912-mpataria-istick.html      που φορτιζει με  usb καλωδιο.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2716 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 18:22 »
Φρόντισε να πάρεις και αυτό τον αντάπτορα:
http://www.k110.eu/el/aksesouar-gia-hlektronika-tsigara/1015-istick-bending-adaptor.html

Ο κονέκτορας του iStick 20 έχει βγει πολύ ευαίσθητος και με αυτό πάνω δεν θα έχεις πρόβλημα με το βίδωνε-ξεβίδωνε τους ατμοποιητές.

ΥΓ: Πάντα στους ατμοποιητές μαζικής παραγωγής μπορεί να τύχουν και σκάρτες κεφαλές αλλά και ατμοποιητής με πρόβλημα. Ο Κ1 μπορεί να αποδώσει όπως επιθυμείς με το iStick, μπορεί και όχι. Καμιά φορά ίδιες κεφαλές άλλης παρτίδας έχουν άλλη ποιότητα. Όλοι κάποια στιγμή βρίσαμε και πετάξαμε χρήματα για κάτι που δεν μας βγήκε καλό. Αν συμβεί αυτό (δεν λέω πως θα συμβεί, λέω "αν") μην απογοητευτείς και ψάξε παραπάνω για ατμοποιητή που σου ταιριάζει. Αν έχεις κατάστημα κοντά σου ίσως να μπορείς να δοκιμάσεις, αλλιώς διάβασε το φόρουμ και εδώ είμαστε!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2015, 18:32 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2717 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 18:49 »
Συμφωνώ απόλυτα με τον BigSur, συμπληρωματικά θα ήθελα να πω, πως ακόμα και αν αποφασίσει για άλλον ατμοποιητή αργότερα...μπορεί να αποφευχθεί το πρόβλημα με τα σπειρώματα, με ένα bending adaptor. Η σύζυγος του πίνει το αίμα ένα χρόνο + και δεν έχει κάνει κίχ.

Αποσυνδεδεμένος Mitsos1311

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2718 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 21:02 »
 Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!
 
 Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής σχετικά με τι ατμοποιήτη και τι MOD να αγοράσω , γιατί διαβάζω - διαβάζω και άκρη δεν βρίσκω .
 
 Είχα αγοράσει πριν 3-4  χρόνια το Nobacco Giant και τώρα που αποφάσισα να ξαναπροσπαθήσω με το ηλεκτρονικό
 αγόρασα αρχικά 1 ατμοποιητή φθηνό ( iClear 16 VW/VV γράφει ) και τον έβαλα στην μπαταρία του Giant για να δω αν θα με κερδίσει ξανά το άτμισμα .
 Όλα μια χαρά και είπα να πάρω κάτι καλύτερο .
 
 Αγόρασα  1 ατμοποιητή GS Air-M και 1 MOD Mini istick 10W .
 
 Το θέμα μου είναι ότι καλύτερη γεύση παίρνω από τον φθηνό ατμοποιητή είτε σε συνδυασμό με την μπαταρία είτε σε συνδυασμό με το Μini .
 
 Μήπως είναι μικρή η ισχύς του Mini για τον ατμοποιητή ?
 
 Σκέφτομαι να πάρω το  istick TC 40W μαζί με nautilius mini ή τον κανονικό .
 
Αξίζει η αναβάθμιση ή τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελίδη ?
 
Πιο πολύ με ενδιαφέρει η ποιότητα της γεύσης παρά τα ντουμάνια , οι τζούρες μου δεν είναι πνευμονικές άλλα τσιγαρίσιες  ,πιο πολύ σφιχτές παρά αεράτες .
 
Έκανα πριν ξεκινήσω 2,5 - 3 πακέτα την μέρα τώρα με αυτά κάνω 10 - 12 τσιγάρα  οπότε να χαλάσω 80-100€ τα βγάζω σε 10-15 μέρες  .
 
Ελπίζω να σας έδωσα ότι πληροφορίες χρειάζεστε .
 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια .
 

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2719 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 21:41 »
Λοιπόν Μητσάκο θα σου πω πως το σκέφτομαι.
Δεν τους ξέρω τους ατμοποιητές που λες. Τους ξέρω δηλαδή αλλά δεν τους έχω ατμίσει. Οι ναυτίλοι θεωρούνται από τους καλύτερους ατμοποιητές της αγοράς. Αν θες να κάνεις κάποια αναβάθμιση όμως κάνε την σταδιακά. Πάρε πρώτα το μοντάκι και μετά τον ατμοποιητή ή το αντίστροφο. Υπάρχει πιθανότητα παίρνοντας μόνο το ένα, να βελτιωθεί αισθητά η ποιότητα ατμίσματός σου. Έχε υπόψη σου πως με περισσότερα από 10 βατ στον iclear που είναι παλιάς τεχνολογίας (φυτιλοαντίσταση ψηλά), θεωρώ δεδομένο πως θα φας όχι καψούλι αλλά πυρηνική βόμβα
Όμως με περισσότερα από 10 βατ, υπάρχει πιθανότητα ο gs air m να δουλέψει ρολόι

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2720 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 21:47 »
Καλός  ήρθες  φίλε  στο  φόρουμ!

Ο  gs air -m  αποδίδει καλύτερα  από  τα  12w  και  πάνω  το  mini  φτάνει  μέχρι  10w, αυτά  που  θες να  αγοράσεις  το  iStick  40w  με  mini nautilus είναι  κατά  την  γνώμη μου  ότι  καλύτερο για  για  κάποιον  που  θέλει  να  ξεκινήσει  το η.τ  για να  καταλάβεις  εγώ  ξεκίνησα  το  η.τ. 30 -10-2014 με  nobacco  epsilon  1100  κάπνιζα  και  παράλληλα  τσιγάρο  δεν  με  κάλυπτε  η συσκευή  που  είχα  αγοράσει  μετά  από  δύο  μήνες  αγοράζω  istick 20w  με  mini nautilus από  εκείνη  την  μέρα  δεν  έχω  βάλει  τσιγάρο  στο  στόμα.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2721 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 21:50 »
Mitsos ο iclear16 φημίζεται για τη γεύση του.
Αν θέλεις κάτι ανάλογο, εγώ θα έλεγα delta16 joyetech.
Istick 30 στα 37 ευρώ έχω δει να πωλείται. Δώσε κάτι παραπάνω για το 40αρι μόνο αν σε ενδιαφέρει ο έλεγχος θερμοκρασίας.
Σε συνδυασμό με αυτά που έχεις ήδη, θα είσαι καλυμμένος για πολύ καιρό.

Αποσυνδεδεμένος Mitsos1311

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2722 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 08:59 »
Ok σας ευχαριστώ όλους σας για τις συμβουλές , θα τα πάρω και τα τρία και θα σας πω εντυπώσεις , με διαφωτίσατε πλήρως!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2723 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 15:54 »
Συμφωνώ απόλυτα με τον BigSur, συμπληρωματικά θα ήθελα να πω, πως ακόμα και αν αποφασίσει για άλλον ατμοποιητή αργότερα...μπορεί να αποφευχθεί το πρόβλημα με τα σπειρώματα, με ένα bending adaptor. Η σύζυγος του πίνει το αίμα ένα χρόνο + και δεν έχει κάνει κίχ.
Ένα χρόνο τώρα με δύο istick 20 εγώ και η σύζυγος, βίδωσε / ξεβίδωσε ατμοποιητές, οι κονέκτορες μια χαρά είναι στα σπειρώματα. Η μόνη αλλαγή που τους έκανα ήταν να περάσω ένα μικρό oring κάτω από τον πόλο για να σηκωθεί πιο ψηλά αφού το μονωτικό σιλικόνης που έχει από τη μάνα του το istick κάθεται πιο μέσα όσο πιέζεται.

Αποσυνδεδεμένος Mitsos1311

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2724 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 15:11 »
Τελικά δεν βρήκα το istick tc 40W , είχε μόνο το 60w και αφού η επιλογές μου ήταν με αποσπώμενη μπαταρία προτίμησα το evic vtc mini (ύστερα από διάβασμα εδώ ) μαζί με τον nautilus mini και περιμένω από βδομάδα τον delta 16 .

Από μπαταρία η μόνη που είχε και είχα διαβάσει ότι δουλεύει με το evic είναι η panasonic 3400mah .
Περιμένω από βδομάδα τις LG HG2 ψάχνω και για φορτιστή παράλληλα!

Τα δοκιμάζω και θα σας πω εντυπώσεις!

Και πάλι ευχαριστώ για την βοήθεια!



Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2725 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 15:22 »
Φορτιστη Nitecore ε! Μην παρεις οτι να ναι.

Αποσυνδεδεμένος Mitsos1311

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2726 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 23:43 »
Ναι πήγα χτες να τον παραγγείλω άλλα έφαγα άκυρο από paypal (δις ) ενώ τις μπαταρίες 5 λεπτά μετά τις πλήρωσε κανονικά  !
Οτι ναναι , πάρε μπαταρίες και φόρτισέ τις στον ... :-[
Έχουν τρελαθεί με τα capital controls και δεν μπορούν να ξεχωρίσουν την π... με την βούρτσα μου φαίνεται  :laugh1: !

Και χρεώνουν και 0,93€ για κάθε αποτυχημένη προσπάθεια  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Mr.Vaper

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2727 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 00:09 »
Καλησπέρα παιδιά,
είμαι νέος στο φόρουμ κ θα ήθελα τη βοήθειά σας.


Έπεισα την φιλενάδα μου να αρχίσει με το η.τ και τις υποσχέθηκα ότι θα της το κάνω Χριστουγεννιάτικο δώρο.
Δυστυχώς δεν ξέρω από που να αρχίσω, γτ έχει και απαιτήσεις που είναι κ οι ακόλουθες:


Το η.τ πρέπει:
- να είναι μην πολύ ψηλό και χοντρό. Θα έλεγα σε γραμμή slip. Δεν ενδιαφέρεται για Μοds
- να φορτίζετε 1 φορά την μέρα(το ξέρω ότι εξαρτάται από τη χρήση)
- να έχει χωρητικότητα 2-3ml, έτσι ώστε να το γεμίζει 1 φορά τη μέρα.


Για να σας βοηθήσω εγώ κάπνιζα 2-2,5 πακέτα την μέρα και με το istick 50W με Ναύτιλο BVC(1,8Ohm) ατμίζω 4-5ml καθημερινά. Αυτή καπνίζει 20 τσιγάρα ημερησίως...Θεωρητικά με αυτή την αντίσταση θα χρησιμοποιούσε 2-2,5ml
Το κόστος του η.τ δεν είναι σημαντικό φτάνει να κάνει σωστά τη δουλειά του, γτ δεν έχω όρεξη να της αγοράσω άλλο.


Σας ευχαριστώ κ περιμένω τις προτάσεις σας. :respect:




Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2728 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 00:14 »
και το δικο σου σετακι εαν της εκανες δωρο αλλα φυσικα με μικροτερου μεγεθους  istick θα την βοηθουσε μιας και η συχνοτητα που ατμιζει ειναι μεγαλη!

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2729 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 00:52 »
Παραγγελία λέω εγω απο Κίνα κατευθείαν :) και λεπτό και κοντό και όχι mod και αυτονομία 24 ώρες , να χωράει και 2-3 ml....και βεβαια τσάμπα!! Νομίζω η φίλη με το ζόρι δέχτηκε και παίζει με τα πρώτα προβληματάκια που σίγουρα θα προκύψουν θα στο γυρίσει πίσω το δώρο....άμα δεν θέλει ο άλλος και καπνίζει και ένα πακέτο μόνο τη μέρα είμαι της άποψης να μην μπενει στο κόπο γιατί καμία συσκευή δεν ειναι απροβληματιςτη και ειδικά οι ατμόποιητές,απο κάπου θα βγάλει υγρό , κάτι θα γίνει όποτε άμα δεν το πολυγουσταρει ο άλλος καλυτερα να μένει στο ένα πακέτο τη μέρα. Εγω τουλάχιστον αυτο λέω σε όσους ρωτάνε και καπνίζουν λιγο η δεν υπάρχει θέμα υγείας....αν δεν το πολυγουσταρει ο άλλος καλυτερα να μην μπενει στο κόπο...


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 83 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 30, 2024, 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085860 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro