vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

326 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, white varadero, tasos1976, camber, pngtszs1976

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2700 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 10:20 »
Μάλλον ατυχής η επιλογή. Με 2 650αρες ego και 2 ce5 ατμοποιητές θα είσαι πολύ καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2701 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 10:37 »

Καλησπέρα  σκέφτομαι να αγοράσω το ABOS LSK Cartomizer Set ως πρώτη οικονομική λύση για να δω πως είναι το ηλεκτρονικό και αμα μου αρέσει ασχωλουμε αργότερα για καλύτερο  τι προτείνετε?
Ακριβώς. Δώσε λίγα παραπάνω να πάρεις αυτό που σου προτείνει ο Doubt. Είναι πιθανότερο να κάνεις απόσβεση καθώς σαν πακέτο και ποιότητα είναι πιθανότερο να σε κρατήσει στο η.τ. Αν θες να ρίξεις το κόστος πάρε αντί για δύο 650άρες μπαταρίες, μία 1100άρα ή 1300άρα eGo και ένα CE5 που σου λέει.
Το πακέτο που σου προτείνω είναι από τυχαίο μαγαζί. Οι τιμές είναι πάνω κάτω φιξ οπότε αν πας σε κάποιο μαγαζί κοντά σου τα ίδια πάνω κάτω θα βρεις:


Μπαταρία eGo 900 mAh = 14,80 €
Ατμοποιητής CE5 = 5,95 €
Φορτιστής = 4,90 €
Αντιστάσεις καβάτζα Χ 2 = 5,00 €


Σύνολο 30,65 €
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2015, 10:46 από altan678 »

Αποσυνδεδεμένος deest

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2702 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 16:23 »
ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας που είναι και γρήγορες
εγώ σκεφτόμουν το συγκεκριμένο πακέτο που έβαλα λόγο τιμής 18€ με υγρό και όσο μου κρατήσει για να δω πώς είναι το κάπνισμα η.τ και αργότερα παίρνω το Eleaf Mini iStick & GS16s Set αλλα μιας και με αποθαρρύνατε θα καταλήξω στο elaf κατευθείαν δεν ξέρω περίμενω και τις δίκε σας απόψεις

Να δηλώσω οτι ειμαι καπνιστής τσιγάρου πούρου πιπας  ανα διαστήματα οχι μαζί φυσικά και δοκίμασα το η.τ και μου αρέσει οτι μπορώ να δοκιμάσω πολλά πράγματα γευστικά


Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2703 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 16:39 »
Αν δεν θελεις να διακοψεις απο ολα αυτα για ποιο λογο ερχεσαι στο ητ;


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος AK47

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2704 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 17:10 »
"μου αρέσει ότι μπορώ να δοκιμάσω πολλά πράγματα γευστικά"

Νομίζω ότι έχει απαντήσει...


Sent from my OnePlus using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2705 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 17:38 »
ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας που είναι και γρήγορες
εγώ σκεφτόμουν το συγκεκριμένο πακέτο που έβαλα λόγο τιμής 18€ με υγρό και όσο μου κρατήσει για να δω πώς είναι το κάπνισμα η.τ και αργότερα παίρνω το Eleaf Mini iStick & GS16s Set αλλα μιας και με αποθαρρύνατε θα καταλήξω στο elaf κατευθείαν δεν ξέρω περίμενω και τις δίκε σας απόψεις

Να δηλώσω οτι ειμαι καπνιστής τσιγάρου πούρου πιπας  ανα διαστήματα οχι μαζί φυσικά και δοκίμασα το η.τ και μου αρέσει οτι μπορώ να δοκιμάσω πολλά πράγματα γευστικά
Σαφώς καλύτερη επιλογή από αυτά που σου είπαμε εμείς. Αν μπορείς να διαθέσεις χρήμα να πάρεις και 2ο ατμο, θα ευχαριστηθείς ακόμη περισσότερο την εναλλαγή γεύσεων. Αλλά και με αυτόν μόνο θα είσαι τέλειος

Αποσυνδεδεμένος deest

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2706 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 16:17 »
Αν δεν θελεις να διακοψεις απο ολα αυτα για ποιο λογο ερχεσαι στο ητ;


Mobile klaz speaking...
μεχρι και μανιτου θα βάλω στο η.τ

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2707 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 13:06 »
Καλημέρα παιδιά,

Για να έχω ένα παραπάνω λόγο να κρατηθώ στο η.τ. αποφάσισα να κάνω μια επένδυση και αντί για κάποιο αρχικό πακέτο των 30-40€ να πάρω ένα iStick 40W κι ένα μίνι ναυτίλο. Έτσι, τις πρώτες μέρες που έβλεπα κάποιον με κ.τ. και ζήλευα, σκεφτόμουν ότι έχω δώσει κοντά ένα 100άρικο και θα ήταν κρίμα να το πετάξω.

Δυο βδομάδες αργότερα, πήγα και πήρα άλλο ένα τέτοιο σετάκι για μπακάπ και νομίζω ότι είμαι κομπλέ από εξοπλισμό.

Δεν ξέρω πόσο κοινή ή σωστή είναι η προσέγγιση μου, αλλά επειδή μπορεί να υπάρχουν κι άλλοι που σκέφτονται σαν εμένα, είπα να πω τι έκανα.  :)


Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2708 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 15:54 »
Kαλησπερα, ονομαζομαι Δημητρης και ειμαι σχετικα νεος (4μηνες) ατμιστης.
Γραφω εδω, για την γνωριμια καθως δεν βρηκα αναλογο thread.
Στα βρεφικα βηματα ακομα, ατμιζω με "εργοστασιακους ατμοποιητες", ενα diy 18650 box και μια Spinner.
Kαλως σας βρηκα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2709 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 15:57 »
Εδώ είσαι για τη γνωριμία! Καλώς μας ήλθες!

Αποσυνδεδεμένος savvas1350

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2710 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 14:35 »
καλημέρα παιδιά.Καινουριος ατμιστής και εγώ με σχεδον 2 μήνες χωρίς τσιγαρο ύστερα απο 23 χρόνια(30-40 τσιγαρα την ημέρα) .Θα ήθελα μια συμβουλή σχετική με τον τίτλο του θέματος.
Αγόρασα ως πρώτο ηλ τσιγάρο το πακετάκι με την επωνυμία delirium 69.Σχετικά ικανοποιημένος από το ατμισμα(παραγωγή ατμού και αίσθηση στο λαιμό)και την διάρκεια της μπαταρίας (κάνω 3 ml την ημέρα)η οποια είναι πασθρου και έτσι μπορώ να ατμίζω την ώρα που φορτίζει.Επειδή το μικρόβιο του "λίγο καλύτερο" μάλλον μπήκε μέσα μου ,αγόρασα άλλον ατμοποιητή,φαινομενικά ποιοτικότερο και με καλύτερες κεφαλές στα 1,8ομ http://www.aspirecig.com/products/bvc/bvc178.html ,αλλά δυστυχώς δεν αποδίδει καθόλου (υποτονικό λές και ρουφάω αέρα κοπανιστό >:( ).Μετά από κάποιο ψάξιμο κατάλαβα πως φταίει η μπαταρία(αν και στο σαιτ της εταιρίας αναφέρει πως αποδίδει και με απλές μπαταρίες).
Χρειάζομαι λοιπόν, μια μπαταρία με περισσοτερα βατ-βολτ(?) και σιγουρα λίγο μεγαλύτερης χωριτικότητας χωρίς να ξεφευγει σε μεγεθος.Κατόπιν ψαξίματος και με μπατζετ τα 25-30 ευρω κατέλειξα ανάμεσα σε: 
http://www.k110.eu/el/mods-hlektronikwn-tsigarwn/1018-mini-istick-10w.html
http://www.k110.eu/el/891-mpataria-passthrough-900mah-aspire.html
Μου άρεσαν και τα δύο λόγω μεγέθους και ντιζάιν.
Επίσης βρήκα στο ίδιο καταστημα  σε πολύ δελεατική  τιμή το παρακάτω συμαζεμένο σε διαστάσεις σετ .   
http://www.k110.eu/el/hlektronika-tsigara/825-emow-kit-1300-kanger.html
Ποιά η γνώμη σας για τα παραπάνω?Θα δουλέψει ο κ1 με αυτές τις μπαταρίες;Να αγοράσω καλύτερα το ολοκληρωμένο σετ αντι σκέτης μπαταρίας;Οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη.Ελπίζω να μην σας μπερδεψα(καλά και εγώ μπερδεμένος είμαι ακόμα).
Ευχαριστώ. :)
Σάββας





 
 

Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2711 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 15:02 »
Αναφορικα με τον Κ1, επειδη τον εχω κι εγω, μου δουλευει αριστα και με την Spinner II και με ενα φουλ μηχανικο mod που εχω φτιαξει, αλλα ακομα και με απλη αρχαια 650mah που εχω για εκτακτη αναγκη.
Τον δουλευω με 1,6ohm παντως

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2712 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 15:14 »
Παίρνεις αυτό, το δουλεύεις μόνο με τον αντάπτορα πάνω (έτσι κι αλλιώς χρειάζεται για τον Κ1) και είσαι κύριος.
Για τον ατμοποιητή δοκίμασε άλλη κεφαλή, μπορεί να έπεσες σε προβληματική.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2713 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 15:48 »
Κανονικά τα 1,8 Ohm των κεφαλών του Κ1 θα 'επρεπε να δουλεύουν ικανοποιητικά με την μπαταρία σου.
Πιθανώς να έχει θέμα η συγκεκριμένη κεφαλή.
Το επόμενο βήμα σου σε μπαταρία ή μοντάκι λογικά είναι κάτι που θα σου δίνει την δυνατότητα να αυξομειώνεις κατά βούληση τα volt/watt με τα οποία ατμίζεις.
Το μικρούλι iStick είναι τέτοιο αλλά είναι μαλλον ακριβούτσικη επιλογή για αυτό που δίνει -είναι αδύναμο.
Την 900άρα Aspire μην την συζητάς, δεν έχει κάτι παραπάνω από ό,τι διαθέτεις ήδη.
Το κιτ έχει μπαταρία της λογικής που θα σε βόλευε αλλά είναι ακριβό, όπως όλα τα κιτ.

Για το επόμενο βήμα για αναβάθμιση μπαταρίας έχεις χοντρικά δύο επιλογές.
1. Μια μπαταρία eGo με ρύθμιση τάσης (VV= Variable Voltage) όπως αυτές:
http://www.k110.eu/el/135-metavallomenis-tasis-aspire
http://www.k110.eu/el/mpataries/755-mpataria-vision-spinner-ii-1650.html

2. Ένα μικρό box mod με ενσωματωμένη μπαταρία, πιο δυνατό και με περισσότερες ρυθμίσεις. Είναι ακριβότερο αλλά σε ανεβάζει σαφώς σκαλοπάτι και προσφέρει μεγάλη ευελιξία. Κάτι τέτοιο:
http://www.k110.eu/el/mods-hlektronikwn-tsigarwn/912-mpataria-istick.html
http://www.k110.eu/el/mods-hlektronikwn-tsigarwn/1294-mpataria-istick-40w-eleaf.html
https://www.atmistique.gr/istick-50w.html

Η καλύτερη λύση είναι η (2) και κινείσαι ανάλογα την τιμή που αντέχεις.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2714 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 16:28 »
Κι εγώ έτσι θα έλεγα BigSur, αλλά από ότι φαίνεται και άλλοι έχουν το ίδιο θέμα με τον συγκεκριμένο συνδιασμό.

https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/anyone-use-the-aspire-k1-with-a-kangertech-evod-battery.636236/

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 52 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8761 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181241 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238470 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16552 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro