vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

296 επισκέπτες, 9 χρήστες
Doubt, Stedorian93, manoslykos, Olga68, Buliwyf, maprix, gfilip, lounik, tibolaso

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2670 στις: Αυγούστου 21, 2015, 16:01 »
Σε nitecore θα παω, απλα περιμενω απο ebay!

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2671 στις: Αυγούστου 21, 2015, 16:02 »
οπως προειπαν! το usb θα το χρησιμοποιουσα σαν υστατη λυση εγω. Καθημερινα εχω εναν nitecore UM20 και ενω ατμιζω με την μια φορτιζω την αλλη. Απο μπαταριες ψαξε τις LG HG2 3000mah. Κανω γυρω στα 4 ml με ναυτιλο στα 15w και κραταει η καθε μια σχεδον 2 μερες, και ο χρονος φορτισης με τον nitecore ειναι γυρω στις 2-3 ωρες!

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2672 στις: Αυγούστου 21, 2015, 16:06 »
Εχω ηδη 2, Samsung 25R. Τωρα σκεφτομαι να παω και εγω στον Ναυτιλο. Ο Τριτονας θελει 13-14W για να αρχισει να δουλευει :Ρ

Παντου εξαντλημενο; Τι γινεται;  ??? :confused1:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2015, 16:11 από Shadowjump »

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2673 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 15:12 »
Καλησπέρα σας,

 
Νεος μελος και εχω καποιες αποριες..Ειμαι 18 χρονων και καπνιζω απο τα 15.Συνηθως κανω καπνο(16.5γρ) και κατα μεσο ορο 5-6 τσιγαρα την ημερα, οποτε με βγαζει 3-4 μερες(μαζι με τρακες :P ). Καποιες φορες εξω με παρεα κανω 8-10 τσιγαρα και σε πολυ ειδικες περιπτωσεις να ξεπερασω αυτον τον αριθμο.Με αφορμη λοιπον μια προσφατη επισκεψη που εκανα σε εναν γιατρο(για ασχετο θεμα με αυτο) με ρωτησε αν καπνιζω και του απαντησα και αυτος οπως ειναι φυσικο μου ειπε οτι δεν μου προσφερει τιποτα και να παρω την αποφαση να το κοψω. Ετσι με εβαλε σε σκεψεις. Το θεμα μου ειναι οτι καποιες στιγμες πχ με τον καφε,μετα το φαι,για ποτο κτλ μ αρεσει να καπνιζω και δεν θελω να το σταματησω τελειως.Δηλαδη πιστευω πιο πολυ η συνηθεια θα με εμποδισει να το κοψω και λιγοτερο η αναγκη μου για τσιγαρο. Γι αυτο σκεφτηκα να αγορασω ενα ηλεκτρονικο με την πρωτη ευκαιρια, να κανω τις τζουρες μου οποτε μου ερχεται, να το κοψω τελειως το κανονικο και ολα μια χαρα χωρις ολα αυτα τα κακα του τσιγαρου.Το θεμα ειναι αξιζει οικονομικα το ηλεκτρονικο, μιας και με την χρηση που κανω στο κανονικο οπως τα υπολογισα προχειρα χαλαω 37,5 ευρω το μηνα ή θα μου ερθει πολυ παραπανω;
Με ποσα περιπου λεφτα μπορω να βρω ενα αξιοπρεπες ηλεκτρονικο;
Θα το απολαμβανω οσο χρειαζεται τις στιγμες που θελω;
Ποσα λεφτα θα χαλαω για ανταλακτικα και καθε ποσο περιπου;
Ακομα θα ηθελα η μπαταρια του να μην ειναι και τοσο μεγαλη ωστε να μπορω να καπνιζω εξω χωρις να με κοιτουν περιεργα. :P
Ευχαριστω..!

Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2674 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 15:29 »
Να υπολογίζεις 2 "μηνιάτικα" για αρχή. Μετά θα πέσει το κόστος, το πόσο εξαρτάται από εσένα και τις επιλογές σου. Αν γίνεις κυνηγός συσκευών, επιδόσεων και γεύσεων δεν θα σε φτάνουν ούτε 50 το μήνα.
Πάντως σίγουρα αξίζει τον κόπο η προσπάθεια, μιας και πρόκειται για την υγεία σου.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2675 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 15:30 »
φιλε μου εισαι λιγο δυσκολη περιπτωση.
καπνιζεις σχετικα λιγο αλλα παντα υπαρχει ο κινδυνος σιγα σιγα να γινεις δεινος καπνιστης και να διαλυσεις την υγεια σου.να χασεις αντοχες να εχεις γενικοτερα προβληματα.
γενικα καλο θα ειναι μιας και καπνιζεις λιγο να το κοψεις τελειως.ειναι πιο ευκολο εφοσον δεν εισαι απολυτα εξαρτημενος.
μιας κ δε θελεις ομως καλο θα ειναι να μην το βλεπεις ως προς το οικονομικο.αντε να σου πω οτι δε θα ξοδευεις 37,5 αλλα θα ξοδευεις 15-20 (παντα με τους ιδιους ρυθμους καπνισματος/ατμισματος.δεν ειναι οτι θα λυσεις το οικονομικο σου προβλημα.εγω πχ ξοδευα 160-180 ευρω το μηνα για τσιγαρα.κ 50 να δωσω τωρα (που δινω πολυ λιγοτερα καθως φτιαχνω δικα μου υγρα κ αντιστασεις-αλλα αυτο θελει λιγο χρονο μεχρι να κατατοπιστεις) τσαμπα μου φαινεται.
μια πολυ καλη αρχη ειναι ενα istick30 κ ενας μινι ναυτιλος.οι αντιστασεις με τους χαλαρους σου ρυθμους θα σου βγαινουν κανα δεκαρικο το πολυ το μηνα κ τα υγρα αλλα τοσα το πολυ.αν διατηρησεις αυτους τους χαλαρους ρυθμους και αρχισεις να φτιαχνεις δικα σου υγρα (που ειναι παιχνιδακι) θα πεσει πολυ το κοστος.
ομως το σημαντικο ειναι οτι θα ξεχασεις τον τσιγαροβηχα.τη μποχα στο δωματιο.το βηχα οταν πας να παρεις πληρη εισπνοη.την κοπωση κατα τη διαρκεια των τρυφερων τετ-α-τετ.ειναι πολυ σημαντικα.σκεψου τα σοβαρα.εισαι μικρος και αν μπλεξεις για τα καλα με το τσιγαρο αργοτερα θα το σκυλομετανοιωσεις.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2676 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 17:33 »
Καλησπέρα σας,

 
Νεος μελος και εχω καποιες αποριες..Ειμαι 18 χρονων και καπνιζω απο τα 15.Συνηθως κανω καπνο(16.5γρ) και κατα μεσο ορο 5-6 τσιγαρα την ημερα, οποτε με βγαζει 3-4 μερες(μαζι με τρακες (Image removed from quote.) ). Καποιες φορες εξω με παρεα κανω 8-10 τσιγαρα και σε πολυ ειδικες περιπτωσεις να ξεπερασω αυτον τον αριθμο.Με αφορμη λοιπον μια προσφατη επισκεψη που εκανα σε εναν γιατρο(για ασχετο θεμα με αυτο) με ρωτησε αν καπνιζω και του απαντησα και αυτος οπως ειναι φυσικο μου ειπε οτι δεν μου προσφερει τιποτα και να παρω την αποφαση να το κοψω. Ετσι με εβαλε σε σκεψεις. Το θεμα μου ειναι οτι καποιες στιγμες πχ με τον καφε,μετα το φαι,για ποτο κτλ μ αρεσει να καπνιζω και δεν θελω να το σταματησω τελειως.Δηλαδη πιστευω πιο πολυ η συνηθεια θα με εμποδισει να το κοψω και λιγοτερο η αναγκη μου για τσιγαρο. Γι αυτο σκεφτηκα να αγορασω ενα ηλεκτρονικο με την πρωτη ευκαιρια, να κανω τις τζουρες μου οποτε μου ερχεται, να το κοψω τελειως το κανονικο και ολα μια χαρα χωρις ολα αυτα τα κακα του τσιγαρου.Το θεμα ειναι αξιζει οικονομικα το ηλεκτρονικο, μιας και με την χρηση που κανω στο κανονικο οπως τα υπολογισα προχειρα χαλαω 37,5 ευρω το μηνα ή θα μου ερθει πολυ παραπανω;
Με ποσα περιπου λεφτα μπορω να βρω ενα αξιοπρεπες ηλεκτρονικο;
Θα το απολαμβανω οσο χρειαζεται τις στιγμες που θελω;
Ποσα λεφτα θα χαλαω για ανταλακτικα και καθε ποσο περιπου;
Ακομα θα ηθελα η μπαταρια του να μην ειναι και τοσο μεγαλη ωστε να μπορω να καπνιζω εξω χωρις να με κοιτουν περιεργα. :P
Ευχαριστω..!

Φίλε μου καλησπέρα και καλώς μας ήλθες. Πέρνα μια βόλτα και από εδώ να σε γνωρίσουμε καλύτερα!

Όσον αφορά την περίπτωσή σου τώρα, η γνώμη μου είναι η εξής:
Αν το βλέπεις περισσότερο από θέμα χρημάτων, τότε μάλλον η πρώτη σου αγορά θα έρθει σαν σοκ. Θα είναι κάτι σαν να πήγαινες να αγοράσεις καπνό, χαρτάκια, φιλτράκια και αναπτήρες για 2-3 μήνες. Από την άλλη, το λίγο που καπνίζεις θα έχει ως αποτέλεσμα να χαλάς λιγότερα λεφτά το μήνα σε αναλώσιμα (υγρά και αντιστάσεις). Αν το βάλεις αυτό στο μυαλό σου, υπολόγισε ότι σε 4-6 μήνες θα είσαι "ίσα βάρκα ίσα πανιά" και μετά αρχίζει το πραγματικό οικονομικό όφελος. Αν όπως είπε και ο φίλος παραπάνω αρχίσεις να αγοράζεις ότι νέο βγαίνει, τότε θα έχεις θέμα από οικονομικής άποψης. Σε κάθε περίπτωση πάντως, αν το δεις ως θέμα υγείας, δεν νομίζω ότι θα σε νοιάξει το πόσο θα ξοδέψεις.

Καλή αρχή και ότι απορία έχεις, όσο απλή και να φαίνεται, μην διστάσεις να ρωτήσεις.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2677 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 19:12 »
Καταρχας καλως σας βρηκα και ευχαριστω για τις αμεσες και κατατοπιστικες σας απαντησεις..
Αυτη την στιγμη δεν θελω να κοψω το καπνισμα γιατι μου αρεσει σαν συνηθεια οπως εξηγησα και παραπανω σε καποιες περιπτωσεις. Σε λιγο καιρο θα εγκατασταθω στην Αθηνα, μιας και περασα σε ενα ΤΕΙ εκει. (ειμαι απο επαρχια). Σιγουρα σε θεματα υγειας δεν θελω να κανω εκπτωσεις μιας και μεχρι πριν λιγο καιρο ειχα την εντυπωσει οτι επειδη καπνιζω λιγο δεν βλαπτω πολυ την υγεια μου και οτι θα το ελεγχω παντα ετσι. Κανοντας ομως μια αναζητηση στο διαδυκτιο ανεθεωρησα για αυτες μου τις σκεψεις. Απλα τον πρωτο καιρο  δεν επιθυμω να διαθεσω πολλα χρηματα για αυτο τον σκοπο και να μου λειψουν απο τα βασικα μου εξοδα συντηρησης. Γινετε να συμβιβαστω καπως στην αρχη σε θεμα χρηματων και αργοτερα να το εξελιξω περισσοτερο και αν ναι πως;
Εναλλακτικα ποσο κοστιζει ενα αξιοπρεπες πακετο;
Φιλε paokg4 ειδα αυτα που μου προτινεις και βγαινουν γυρω στα 70 ευρω+υγρο.
1. Η μπαταρια λιγο μεγαλη δεν ειναι για να φαινεται και σε δημοσιους χωρους;
2.Ποιος ειναι ο χρονων αντοχης αυτων;





Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2678 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 19:44 »
κοιτα τωρα που θα πας αθηνα θε δεις οτι το η.τ δεν το κοιτανε καθολου περιεργα.ειναι μια εικονα πολυ συνιθισμενη.κατα τα αλλα δεν ειναι μεγαλο.χανεται στην παλαμη και φαινεται μονο ο ατμοποιητης οπως και σε καθε η.τ σε σχημα στιλό.καλα θα κανεις να πας σε ενα καταστημα η.τ (που στα 9 στα 10 ειναι ευγενεστατοι κ εξυπηρετικοι)να το περιεργαστεις.
θα δεις πως οι περισσοτεροι θα σου προτεινουν μοντακι κ καλο εργοστασιακι ατμοποιητη για αρχη γιατι αφ'ενος παρεχουν την καλυτερη δυνατη εξομοιωση του τσιγαρου ωστε να μη σου λειπει τοσο.επισης παρεχουν μεγαλη αυτονομια μπαταριας.με ενα λεπτο η.τ θα πρεπει να εχεις μαζι σου 2-3μπαταριες μη ξεμεινεινεις.ενω με το μοντακι και με τους δικους σου χαλαρους ρυθμους αντε να το φορτιζεις οταν πας για υπνο.
σε κοστος δε μπορω να σου απαντησω με μεγαλη σιγουρια.εγω που ατμιζω σαν παλαβος οταν ειχα το ναυτιλο αλλαζα αντισταση μια φορα την εβδομαδα.απο υγρα παλι εξαρταται ποσο ατμιζεις(ως προς αυτο θα σου προτεινα να πας σε ενα καταστημα να δοκιμασεις αρωματα και να φτιαξεις με τη μια δικα σου υγρα.αν το αποφασισεις ξαναρωτα θα σε βοηθησουν πολυ ολοι στο αναλογο νημα.θα σου βγαινει με το ζορι κανα δεκαρικο το μηνα καθως με 15 βγαινω εγω.
γενικα μια φορα θα κανεις εξοδα στην αρχη και μετα θα πηγαινεις ρελαντι.
επιμενω πως αν αποφασισεις να το κανεις το βημα φροντισε η συσκευη που θα παρεις να ειναι οντως καλη.ειναι σημαντικο για να μην ξαναγυρισεις στο κανονικο.τελος να σου πω οτι λογικα στην αρχη θα σου λειπει το κανονικο τσιγαρο και ειναι σημαντικο να επιμεινεις.εγω οταν πηρα η.τ δεν ξανααγορασα κανονικα.στην αρχη εκανα καποιες τρακες.τις ειχα αναγκη.μετα απο ενα χρονο + πλεον μου δινουν και δε θελω.εχουν απαισια πικρη γευση και βρωμανε (οτι ναναι).

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2679 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 20:00 »
δηλαδη με αυτην την μπαταρια που μου προτεινες αν καταλαβα καλα,θα καπνιζω για 1 λεπτο και μετα θα χρειαζεται φορτιση;
αν ναι το μοντ ειναι ''αναγκαστικο αμα θελω να καπνιζω ανετος χωρις χρονικα περιθωρια;

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2015, 20:10 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2680 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 20:19 »
Θέλει να πεί πως με ένα λεπτό (όχι χοντρό) ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν θα έχεις τόσο μεγάλη αυτονομία μπαταρίας όσο με ένα mod.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2681 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 20:37 »
με λιγα λογια θελω εναν ατμοποιητη για αρχη, μια μπαταρια istick 30w, ενα mod και φορτιστη; + το υγρο που θα πρεπει να διαλεξω

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2682 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 20:43 »
Ακριβως. Απλα να αγορασεις και 2-3 ανταλλακτικες αντιστασεις, γιατι αν ξεμεινεις, θα καπνισεις! Το σετακι που σου προτεινανε, ειναι οτι καλυτερο. Με ενα παρομοιο ξεκινησα και εγω πριν 3+ μηνες και με κρατησε απο την 1η μερα. Βεβαια εκανα η.τ. και 4 χρονια πριν και το σταματησα επειδη δεν υπηρχαν ολα τα καλουδια που υπαρχουν τωρα.


Και οχι εναν ατμοποιητη. Nautilus mini (καλο ειναι να παρεις και ενα sleeved tank) ή αν θες κατι πιο οικονομικο μπορεις και GS Air π.χ.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2683 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 20:54 »
με λιγα λογια θελω εναν ατμοποιητη για αρχη, μια μπαταρια istick 30w, ενα mod και φορτιστη; + το υγρο που θα πρεπει να διαλεξω


Το iStick έχει την δική του ενσωματωμένη μπαταρία, οπότε δεν χρειάζεσαι άλλη. Επίσης μπορεί πάρεις το kit του iStick με τον φορτιστή μαζί:





Επίσης καλό είναι να έχεις και ανταλλακτικές κεφαλές όπως λεει και ο Shadowjump γιατί χρειάζονται άλλαγμα (ανάλογα με το πόσο ατμίζεις).


Συνοψίζοντας χρειάζεσαι:


  • Mod/μπαταρία/φορτιστή (το iStick είναι όλα αυτά μαζί σε ένα)
  • Ατμοποιητή (ο Aspire Nautilus mini θεωρείται ένας πολύ καλός πρώτος ατμοποιητής)
  • Ανταλλακτικές κεφαλές για τον ατμοποιητή που θα διαλέξεις
  • Υγρά αναλήρωσης της αρεσκείας σου
Αυτά είναι ένα καλό και σχετικά οικονομικό αρχικό σετάκι που θα σε ικανοποιήσει για αρκετό καιρό, μέχρι να δεις αν σε τι θα αναβαθμίσεις τον εξοπλισμό σου αργότερα.




Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2684 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 21:00 »
Φίλε μου θα χρειαστείς για αρχή ένα καλό σετάκι π.χ.:
1. Μοντ π.χ. istick 30W (έχει ενσωματωμένη μπαταρία)
2. Ατμοποιητή π.χ. aspire Ναυτίλος mini + ανατλλακτικές κεφαλές ατμοποιητή εργοστασιακές για να τις αλλάζεις όποτε αλλοιώνεται η γεύση, ή εσύ κρίνεις σκόπιμο
3. Υγρό αναπλήρωσης με γεύση της αρεσκείας σου και νικοτίνη από μηδενική έως 18mg ανάλογα πόσο ελαφριά ή βαριά τσιγάρα καπνίζεις. Γι αυτό πρέπει να πας σε κάποιο "μεγάλο" μαγαζί που να έχει πληθώρα γεύσεων και άτομο - πωλητή πρόθυμο να σε βοηθήσει δοκιμάζοντας γεύσεις να κατασταλάξεις.
4. Αν έχεις φορτιστή τοίχου με καλώδιο που φορτίζεις κινητό τηλέφωνο όπως LG, Samsung κλπ, τότε είσαι ΟΚ. Με αυτό θα φορτίζεις και το μοντ.

Κατά τη γνώμη μου όμως θα πρέπει να ρίξεις πολύ διάβασμα στα ανάλογα νήματα του φόρουμ έτσι ώστε όταν πας σε κάποιο μαγαζί να μην σε πιάσουν αδιάβαστο και σου σερβίρουν οτιδήποτε έχουν παλιό και ακατάλληλο σε στοκ για να το ξεφορτωθούν.
Αυτό βέβαια δεν είναι κανόνας, στο χώρο οι περισσότεροι είναι επαγγελματίες καλοί, αλλά υπάρχουν και πολλοί αετονύχηδες δυστυχώς. Θέλει μεγάλη προσοχή από πού θα επιλέξεις να αγοράσεις για να μην κάνεις άσκοπες αγορές και απογοητευτείς.
Σε κάθε περίπτωση και πριν κάνεις την ενδεχόμενη αγορά σου, καλό είναι να ρωτήσεις και εδώ στο φόρουμ, που υπάρχουν πολλοί έμπειροι ατμιστές, θα σε βοηθήσουν και θα σου πουν την γνώμη τους η οποία αν κρίνω από μένα αλλά και άλλους φίλους συνατμιστές μας βοήθησε πάρα πολύ. :)


Modivin μαζί τα γράφαμε :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181170 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34223 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60166 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238315 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136463 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085715 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10559 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12