vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

315 επισκέπτες, 8 χρήστες
Mimhsdr, dkostas, manoslykos, JohnDag, treloneritis, lounik, Aoratix, summarZiplE

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2610 στις: Αυγούστου 14, 2015, 02:02 »
Αφου θες να αποφυγεις box mods και γενικα "γκουμουτσες", εγώ προσωπικά θα σου πρότεινα να κοιταξεις τη σειρα ego one της joyetech.
Εγω έχω το μεσαίο μοντελο με 1100 μπαταρία και 1,8ml χωρητικότητα και το τελευταιο καιρό με καλύπτει απόλυτα. Επίσης είναι φθηνό (αν συμπεριλαβεις και την έκπτωση της ecig για το forum), οπως και οι ανταλλακτικες κεφαλές επίσης.
Δες και το ανάλογο τοπίκ για περισσότερες πληροφορίες..

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kotsos5

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2611 στις: Αυγούστου 14, 2015, 02:19 »
Davodoff blue  1 με εναμιση πακετο τη μερα. Περα απτο οτι μου φαινονται καπως τα mod νομιζω θαναι και πιο...μπερδεμα για καποιον που μολις ξεκιναει.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Το εχω υποψην μου....απλα επειδει εχει πολλες και διαφορες επιλογες καπου μπερδευεσαι

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2612 στις: Αυγούστου 14, 2015, 03:29 »
Δεν είναι καθόλου μπέρδεμα. Όλα μια συνήθεια είναι.  ;)
Και το box-mod στην ουσία μία μπαταρία είναι που απλώς έχει μεγαλύτερη διάρκεια - αυτονομία και έχει δύο κουμπιά για να ανεβοκατεβάζεις τα watts. Αυτό είναι όλο.
Τώρα αν δεν σου αρέσει από εμφάνιση αυτά γούστα είναι.
Το θέμα είναι ότι αργά ή γρήγορα όλοι καταλήγουμε να θέλουμε μεγαλύτερη αυτονομία και όχι να φορτίζουμε κάθε τρεις και λίγο. :)

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2613 στις: Αυγούστου 14, 2015, 11:11 »
 :) Κώτσο, μην κάνεις το λάθος και πας σε ego και ατμοποιητάκια, γιατί,


αν πραγματικά θέλεις να κόψεις το ΚΤ, αναγκαστικά θα πας κάποια στιγμη, αργά ή γρήγορα
σε Mod και επισκευάσιμο.


Γιατί να μην το κάνεις εξ αρχής  ;)


υπάρχει ταράστια γκάμα για να διαλέξεις και ο βαθμός δυσκολίας είναι ..... παιδικός!!!!

Αποσυνδεδεμένος neo777

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2614 στις: Αυγούστου 14, 2015, 11:30 »
Μια πρόταση και απο μένα η οποία ειπώθηκε απο πολλούς istick 30w + nautilus mini, για τον ατμοποιητή έχεις πολλές επιλογές αλλα για μπαταρία νομίζω μόνο 2, istick30 or istick40.Όπως σου είπαν και άλλοι μην κάνεις το λάθος να πάρεις μπαταρία τύπου ego απλά θα δώσεις τσάμπα λεφτά, και είμαι και παθών πήρα εξαρχής την kangertech ipow 2  και απλά την πούλησα σε φίλο.

Αποσυνδεδεμένος kotsos5

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2615 στις: Αυγούστου 14, 2015, 11:50 »
Δεν το γλιτώνουμε με τιποτα ε?  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2616 στις: Αυγούστου 14, 2015, 11:59 »
kotsos5 ανεξάρτητα εξοπλισμού, βρες πρώτα την γεύση που σε κάνει να κόψεις το τσιγάρο, υπάρχει τεράστια ποικιλία υγρών, εκεί θα πρέπει να δώσεις πρώτα βάση, κατ'εμέ.

Η γεύση είναι αυτή που θα σε τραβήξει από το παλιοτσίγαρο, αν ξεφύγεις από αυτό, μετά το ψάχνεις. Τώρα ο σκοπός είναι να να μην αποζητάς το κ.τ. και κλειδί σ' αυτό είναι η γεύση. Εστω και αν δεν έχεις τον κατάλληλο εξοπλισμό (ας πούμε) για να πάρεις το 100% της γεύσης, αλλά το 70%.

Γι' αυτό πρέπει να πας σε κάποιο μαγαζί και να δοκιμάσεις γεύσεις. Οποια σε κάνει να πεις "γουστάρω, εδώ είμαστε" μ' αυτήν ξεκινάς.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2617 στις: Αυγούστου 14, 2015, 12:00 »
Πως!!!  Παρε δυο εγκο πολυβολτικες 650 μιλιαμπερ. Καθε δυο ως τεσσερεις ωρες θελουν φορτιση. Μια θα ατμιζεις μια θα φορτιζεις. Κι εναν καλο εργοστασιακο και πιθανον να εισαι οκ. Δεν ειναι ολοι θεριακληδες. Η παρε ενα μικο ego one με δευτερη μπαταρια. Πολυ καλο επισης. Δεν χρειαζεται να εχεις πορσε για να κανεις τη δουλεια σου. Καθε πραγμα στον καιρο του.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2618 στις: Αυγούστου 14, 2015, 12:32 »
αν πραγματικά θέλεις να κόψεις το ΚΤ, αναγκαστικά θα πας κάποια στιγμη, αργά ή γρήγορα
σε Mod και επισκευάσιμο.
Διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως.
Τελικά μόνο θέληση χρειάζεται, ο εξοπλισμός απλά βοηθάει. Ότι κι αν επιλέξει ο φίλος εύχομαι καλή επιτυχία στο εγχείρημα.

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2619 στις: Αυγούστου 14, 2015, 14:09 »
Παρα πολλοι στην αρχη πιστευω ότι κανουν "λαθος-ανεπαρκεις" επιλογες, και μετα όταν περασουν λιγοι μηνες κανουν μια αναβαθμιση. Αυτό γινεται γιατι στην αρχη τα λεφτα σου φαινονται πολλα και τα κουτακια ασχημα και καποιοι ατμοποιητες μεγαλοι κτλ. Εγω αγορασα μια μπαταρια vw ipow2 στην αρχη και έναν vivi nova s ατμοποιητη, και αυτό είναι ένα set που δεν θα σου προτεινα. Εάν ειχα παει κατευθείαν στον εξοπλισμο που εχω τωρα η προσαρμογή μου θα ηταν καλυτερη, θα ειχα γλυτωσει καποια εξοδα (αρκετούτσικα) και θα το απολαμβανα καλυτερα το ολο σκηνικο. Αυτό που πρεπει να ψάχνεις ουσιαστικα είναι να βρεις πραγματα που να λειτουργουν απροβλημάτιστα οσο γινεται, δηλαδή έναν ατμοποιητη που να μην σου σπαει τα νευρα με αναγκη αλλαγης αντισασεων κάθε 2-3 μερες, να μην σου δινει ευκολα καμμενο, να βγαζει το ντουμανακι του και να εχει γευση ικανοποιητικη. Και οσον αφορα την μπαταρια, η γνωμη μου είναι, η θα παρεις κατι αξιοπιστο όπως το istick 30 και λογικα μετα θα παρεις και άλλο ένα (θα δεις ότι θα σου χρειαστεί πιθανότατα μιας και όπως εχω δει οσοι εχουν istick 30 η εχουν 2, η εχουν και το 50αρι) η θα παρεις ένα που να αλλαζεις τις μπαταριες μαζι με 2 μπαταριες και έναν φορτιστη. Το πιο πιθανον είναι να μην ακουσεις κανεναν και να παρεις μια ego vv/vw και έναν ατμοποιητη κατω του 20ρικου (σε ευρω!) και μετα αυτά που λενε ολοι εδώ να τα δεις μονος σου! Αρκει να εχεις την θεληση να το συνεχισεις και όλα θα τα βρεις!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
για να δείξω την διάφορα μεγεθών και αισθητικής ! Βέβαια κάποιοι δεν το γουσταρουν το cloupor σαν εμφάνιση, εγω είμαι από αυτούς που δε. γουσταρουν το istick σαν εμφάνιση!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 14, 2015, 14:26 από dkoure »

Αποσυνδεδεμένος kotsos5

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2620 στις: Αυγούστου 14, 2015, 15:12 »
Δηλαδη κατι σε ego one της joyetech με 2 μπαταριες μια 1100 και μια 2200 δεν θα το προτεινατε?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2621 στις: Αυγούστου 14, 2015, 15:21 »
ναι, μια χαρά είναι.


Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2622 στις: Αυγούστου 14, 2015, 16:00 »
όχι, τσάμπα λεφτά θα είναι, σε δυο βδομαδες το πολύ, θα ψάχνεις mod!!!
Πίστεψέ με!!!

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2623 στις: Αυγούστου 14, 2015, 16:16 »
Η πιο  πολλοί  αυτά τα λάθη κάναμε  στην  αρχή που  ξεκινήσαμε  το  η.τ. με  της  απλές  ego και   σε  λιγότερο  από  μήνα είχαμε  πάρει  mod και  πήγαν  τα  λεφτά  στον  κουβά. Πάρε  istick  30w  ή  istick  40w  που  λένε  η περισσότεροι και  ένα  ατμοποιητή  που  καλύτερα  είναι  να  πας σε  κατάστημα να  τον  δοκιμάσεις εγώ  θα  πρότεινα  mini nautilus  και  να  είσαι  σίγουρος ότι έτσι  θα  γλυτώσεις  χρήματα και  θα  έχεις  ένα  εξοπλισμό που  θα  σε  καλύψει  για  αρκετό καιρό.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2624 στις: Αυγούστου 14, 2015, 16:21 »
Δηλαδη κατι σε ego one της joyetech με 2 μπαταριες μια 1100 και μια 2200 δεν θα το προτεινατε?

Συμφωνώ με τους δύο προλαλησαντες. Καλά είναι για αρχή τα eGo one, αλλά σε λίγες εβδομαδες/μήνες θα ψάξεις το επόμενο βήμα που είναι μια συσκευή ρυθμιζόμενης τάσης.
Γιατί λοιπόν να μην γλιτώσεις κάποια χρήματα και να παρακαμψεις το πρώτο βήμα; Ειδικά που αυτή τη στιγμή η τιμή απόκτησης μιας vv/vw συσκευής σε συνδυασμό με ένα αξιοπρεπή εργοστασιακο ατμοποιητη κάθε άλλο παρά απαγορευτικη είναι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 1 64 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:35
από Ηρακλης
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8765 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34300 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 716 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138026 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085835 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro