vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος john 7

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2550 στις: Απριλίου 06, 2015, 12:32 »
Καλημέρα εγώ θα πήγαινα σε ενα καλό κατάστημα θα τους ελέγα τη χρήματα διαθέτω και θα διάλεγα ότι μου άρεσε περισσότερο.το θέμα είναι τι ταιριάζει σε εσένα όλα τα πράγματα δουλεύουν πολύ καλά.

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2551 στις: Απριλίου 06, 2015, 13:22 »
Ενα iStick 30w, η , καποιο αλλο καλο αναλογο, ενα  ναφτιλο, ενα Κ1 και αν δεν εχεις καποια, εφεδρικη style φθηνη  ego v/v και εισαι ετοιμος

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2552 στις: Απριλίου 06, 2015, 14:11 »
Χαιρετώ την παρέα. Σκέφτομαι να αρχίσω το άτμισμα μπας και κόψω κάποια στιγμή το τσιγάρο. Μετά από λίγο διάβασμα κατέληξα στα παρακάτω:

Ατμοποιητής: Kanger Aerotank Mega BDC Air Adjust

Μπαταρία: Istick 30 Watts

Θα ήθελα τη γνώμη σας για τις επιλογές που έκανα. Ευχαριστώ!

Φίλε μου καλησπέρα και καλώς μας ήλθες. Πέρνα μια βόλτα και από εδώ να σε γνωρίσουμε.

Στις ερωτήσεις σου τώρα. Η μπαταρία που διαλέγεις νομίζω ότι είναι από τις πιο τίμιες επιλογές που μπορείς να κάνεις. Ο ατμοποιητής τώρα, είναι άλλη ιστορία. Θα σου πρότεινα αντί για aerotank, ο οποίος μια χαρά είναι αλλά μπορείς και καλύτερα, να πας σε Ναυτίλο. Είτε μίνι, είτε μεγάλο, μικρή διαφορά έχουν στην τιμή. Το θέμα είναι πως σου κάθεται εσένα στο μάτι αλλά και σαν αίσθηση στο χέρι. Μία επίσκεψη σε κατάστημα ώστε να τα δεις και να τα κρατήσεις, νομίζω είναι η καλύτερη ιδέα όπως είπε και ο Doubt.

Καλή αρχή και εδώ είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος zorlac

  • **
  • 143
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2553 στις: Απριλίου 06, 2015, 15:47 »
 Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας. Θα ακολουθήσω την πλειοψηφία και θα πάω από ένα μαγαζί να δω τι γίνεται.  :D Να είστε καλά!

Αποσυνδεδεμένος emblem

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2554 στις: Απριλίου 14, 2015, 01:41 »
Καλησπέρα παιδιά . Πριν απο περίπου ενα μήνα , αγόρασα μια μπαταρία istick 30w και μεσω αντάπτορα έβαλα πάνω εναν ce5 . Ενώ δούλευε ρολόι , σήμερα το απόγευμα όταν πάω να ατμίσω μου βγάζει την ένδειξη no cleanomizer . Που νομίζετε οτι βρίσκεται το πρόβλημα ;

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2555 στις: Απριλίου 14, 2015, 02:02 »
 κάτι δεν παταει σωστά... δοκίμασε να τραβήξεις τον πόλο του ατμό λίγο κάτω, αν έχεις άλλο ανταπτορα δοκίμασε άλλο και αν έχεις άλλη μπαταρία δες αν δουλεύει εκεί  :hmmm:
 

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2556 στις: Απριλίου 14, 2015, 02:49 »
Στις μέρες μας όποιοι σκέφτονται να ξεκινησουν το άτμισμα είναι πολύ τυχεροι σε σχεση με οσους το ξεκινησαμε πριν απο 2-3-4 χρόνια.
Τωρα πια με 25-35 ευρώ μπορεί να παρει κάποιος πολύ αξιόπιστη συσκευη eGo μπαταρια με bvc ατμοποιητη π.χ. ενώ οι καλές συσκευές παλαιότερης γενιάς (το eGo c πχ) (που εξακολουθουν να ειναι πολυ καλες) κόστίζουν τώρα πιά 30 με 40 ευρώ!
Οι δε νέες συσκευές είναι επίσης σχετικα φτηνές με τιμές απο 40 -60 ευρώ!
Εκτος αυτου υπάρχει και τεράστια ποικιλία συσκευών, μοντέλων και εταιρειών!
Αυτο πιστευω παίζει καθοριστικό ρόλο στον αυξανόμενο αριθμο νέων ατμιστων που συναντάμε πια!
Οι νεες συσκευές είναι φτηνότερες απο τις παλιές και χωρίς τα προβλήματα και τις παθογένειες των προηγουμενων συσκευών ενώ ειναι και σαφώς πολύ πιο όμορφες!
Η απόδοση και η αυτονομία έχουν απογειωθεί ενώ υπάρχουν πια εταιρείες και ενημερωμένα καταστήματα που και βοηθουν τον νέο χρήστη αλλά και υποστηρίζουν σωστά τα προιόντα τους!
Δεν υπάρχει δικαιολογία πια για έναν καπνιστή!  :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2015, 02:59 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος kkourk

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2557 στις: Απριλίου 14, 2015, 03:55 »
Να πω και εγώ κάτι που διαπίστωσα. Ως συνήθως πολλά μαγαζιά, όταν δουν καινούριο, κοιτάζουν να του δώσουν παλιά μοντέλα ή ότι έχει ξεμείνει. Γι αυτό μια ενημέρωση από κάποιον ατμιστή σίγουρα είναι ότι καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος emblem

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2558 στις: Απριλίου 14, 2015, 08:57 »
κάτι δεν παταει σωστά... δοκίμασε να τραβήξεις τον πόλο του ατμό λίγο κάτω, αν έχεις άλλο ανταπτορα δοκίμασε άλλο και αν έχεις άλλη μπαταρία δες αν δουλεύει εκεί  :hmmm:
Δοκίμασα τον ατμοποιητή στην παλιά μπαταρία , δεν τραβάει καθόλου . Ο αντάπτορας δεν εφαρμόζει στον αλλο ego-ce5 που έχω , ούτε στον evod επομένως θα πάω για άλλο ατμοποιητή , λογικά έναν delta 16 να ξεμπερδεύω μια και καλή .

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2559 στις: Απριλίου 14, 2015, 09:47 »
O delta 16 ακούω πως είναι πολύ καλός όπως και οι άλλοι 2 της συγκεκριμένης σειράς. Δεν ρυθμίζει ο αέρας απότι ξέρω όμως και στη περίπτωση που το θες ίσως πρέπει να ρίξεις μια ματιά και στον delta 19 ο οποίος έχει αυτή την δυνατότητα.

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2560 στις: Απριλίου 14, 2015, 12:50 »
Έχω κλείσει πάνω από τρία χρόνια αποκλειστικής χρήσης ηλεκτρονικού τσιγάρου. (Ξεκίνησα με τους πρώτους ego C).
Όλα αυτά τα χρόνια έχουν περάσει πολλοί ατμοποιητές από τα χέρια μου (ποτέ επισκευάσιμοι).
Ο πλέον απροβλημάτιστος και με την πιο σταθερή απόδοση από όλους (μα από όλους), είναι ο DELTA 16. Είναι ο ατμοποιητής που τον γεμίζεις και ατμίζεις. Δεν έχεις να ασχοληθείς με τίποτα άλλο. Άσε που είναι και αντοχής και φτηνός: περίπου 17 ευρώ.

Αυτόν λοιπόν προτείνω σε έναν υποψήφιο αγοραστή ΗΤ εκτός από θέληση και πείσμα.
Μπαταρίες ας πάρει ο,τι τραβάει η τσέπη του, αλλά πάντα διπλές.

Αποσυνδεδεμένος Madbaron

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2561 στις: Απριλίου 14, 2015, 15:23 »
Αerotank mini για πρωτος ατμοποιητης ειναι οτι πρεπει κατα τη γνωμη μου.Πολυ καλη γευση+ SS + γυαλι +ρυθμιζομενη τζουρα + πολυ διακριτικος ,δουλευει και με μια απλη ego.
Αν δεις οτι σου αρεσει το ατμισμα και θες να παρεις κατι πιο δυνατο και μεγαλο αργοτερα ξοδευεις παραπανω και το παιρνεις.Και παλι δε θα παεθ χαμενος, μπορεις να τον εχεις για εξω μονο. Το αρνητικο του ειναι η μικρη χωρητικότητα ομως. 

Αποσυνδεδεμένος ZEUS68

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Πλεον δεν καπνιζω... ατμιζω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2562 στις: Απριλίου 21, 2015, 20:10 »
Καλησπερα. Πριν 2 χρονια ξεκινησα το ηλεκτρονικο και μαλιστα με μεγαλεσ μπαταριες δικα μου υγρα κλπ. Το ειχα ψαξει πολυ το θεμα και ατμιζα για περιπου 1μιση χρονια. Διστυχως μετα εβαλα αρκετα κελα και λογω μασας και ουζακια τσιπουρακια και αποφασισα να το ξαναγυρισω σε στριφτο. Σκεφτομαι ξανα να ατμισω. Μπορει κανεις ετσι λιγακι να με βαλει στα πραγματα τι θα προτεινε για ξεκινημα με νεους ατμοποιητες μπαταριες κλπ ετσι για να ξεκινησω καπου?

Οταν το εκοψα ειχα κανα 2 eg-c δοκιμασα σχεδον ολους του ατμοποιητες cleormiser  και μπαταρια με αναλασομενα βολτ ταση κλπ.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2563 στις: Απριλίου 21, 2015, 20:19 »
Σαν αρχικό πακέτο θες η με μεταβαλλόμενη τάση και τα λοιπά?Σε τσιγαρίσια τζούρα η αεράτη?

Αποσυνδεδεμένος ZEUS68

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Πλεον δεν καπνιζω... ατμιζω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2564 στις: Απριλίου 21, 2015, 20:31 »
Καλησπερα. Πριν 2 χρονια ξεκινησα το ηλεκτρονικο και μαλιστα με μεγαλεσ μπαταριες δικα μου υγρα κλπ. Το ειχα ψαξει πολυ το θεμα και ατμιζα για περιπου 1μιση χρονια. Διστυχως μετα εβαλα αρκετα κελα και λογω μασας και ουζακια τσιπουρακια και αποφασισα να το ξαναγυρισω σε στριφτο. Σκεφτομαι ξανα να ατμισω. Μπορει κανεις ετσι λιγακι να με βαλει στα πραγματα τι θα προτεινε για ξεκινημα με νεους ατμοποιητες μπαταριες κλπ ετσι για να ξεκινησω καπου?

Οταν το εκοψα ειχα κανα 2 eg-c δοκιμασα σχεδον ολους του ατμοποιητες cleormiser  και μπαταρια με αναλασομενα βολτ ταση κλπ.

Δυνατη μπαταρια και εναλασομενη ταση. Τσουρα δυνατη για ξεκινημα και βλεπουμε. Εριξα μια ματια βλεπω συνεχεια τετραγωνεσ μπαταριες mod

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8717 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181174 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34228 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537647 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238324 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136553 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35675 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10562 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12