vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

311 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Jorge, tibolaso, manoslykos, Mimhsdr

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος marios00apoel1

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2535 στις: Μαρτίου 20, 2015, 20:42 »
Θελω ενα box mod με 2 μπαταρεις μεγαλες 40+watt ποιο μου προτεινεται; Προτιμω οι μπαταρειες να φορτιζονται απο το μοντ με καλοδιο και να μην χρειαζεται να τις βγαζω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2536 στις: Μαρτίου 20, 2015, 20:51 »
Νομίζω πως περιγράφεις το istick 50w  :))

Αποσυνδεδεμένος marios00apoel1

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2537 στις: Μαρτίου 20, 2015, 21:14 »
Το ιstick φιλε μου εχει 2 μπαταρειες 18650.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος emblem

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2538 στις: Μαρτίου 20, 2015, 22:34 »
Η παραγγελία έγινε , παρήγγειλα το ανταπτοράκι και την μπαταρία . Δεν περιλαμβάνεται καλώδιο φόρτισης.Θα κάνει αυτο του κινητού ;

 

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2539 στις: Μαρτίου 21, 2015, 00:26 »
αν έχεις τηλ νέας γενιάς με micro usb ναι, αλλιώς 3 ευρώ στο πλαίσιο, γερμανό κλπ.Η μπαταρία θα σου έρθει κατά 70% φορτισμένη.Μεγειές!

Αποσυνδεδεμένος emblem

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2540 στις: Μαρτίου 21, 2015, 01:47 »
Μicro είναι , μια χαρά την βόλεψα ! Να περιμένετε Δευτέρα-Τρίτη εντυπώσεις !

Αποσυνδεδεμένος emblem

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2541 στις: Μαρτίου 23, 2015, 14:18 »
Το istick ήρθε πριν κανένα μισάωρο . Πολυ καλό μέγεθος , πολυ δυνατό ( σε σχέση με τους 650mAh Ego που είχα) .
 Παίζω με τα watt αυτη την στιγμή για να βρω την καλύτερη απόδοση για τον Ego-ce5 , αν και μου φαίνεται οτι πρέπει τελικά να πάμε για αλλαγή , μιας και έχει βαρέσει 5μηνο ο ατμο σχεδόν χωρίς καθόλου συντήρηση..

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2542 στις: Απριλίου 04, 2015, 00:43 »
Γεια χαρα! Ειχα ξεκινησει περισυ τετοιο καιρο το ατμισμα με ενα giant απο nobacco αλλα δυστυχως ξαναγυρισα στο κανονικο. Απο τα Χριστουγεννα και μετα κανω παραλληλα και ατμο με εναν aspire bdc και μια ego μπαταρια 900αρα. Επειδη θελω να το κοψω τελειως το κ.τ. ψηνομαι για αγορα μοντακιου. Μου αρεσουν πιο πολυ τα ναργιλεδακια παρα τα κουτια αλλα η αληθεια ειναι οτι σκεφτομαι αρκετα το istick 30. Σε αυτην την τιμη μπορω να βρω κατι σε μακρουλο και οχι box? Επισης μερικες αποριες:
1)ποσο χρονο πανε οι μπαταριες και πρεπει να τις αλλαξω εγω μετα ή μου τις αλλαζουν στο καταστημα?
2) Μπορω να συνδυασω ενα μοντακι με εναν σχετικα φτηνο ατμοποιητη με γυαλι εως 15€ ? Θα δω διαφορα απο το σετ που εχω τωρα ή δεν αξιζει η αγορα?
3) Παρολο που καπνιζω την ημερα σχεδον ενα πακετο οταν ξαναεπιασα το ηλεκτρονικο με ενοχλουσε αρκετα η νικοτινη στα 9mg. Και ετσι παιρνω και μηδενικη και τα αραιωνω. Βεβαια τα τσιγαρα μου ειναι ελαφρια με 4 νικοτινη.Ειναι λογικο αυτο?? Με τοσο μικρη νικοτινη αξιζει να αγορασω καλυτερο εξοπλισμο??

Καθε βοηθεια θα μου ηταν εξαιρετικα χρησιμη!!

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2543 στις: Απριλίου 04, 2015, 02:04 »
AmeenNomad για τις απορίες που έχεις μπορώ να σου πω τα εξής:
1) Για το istick η μπαταρία είναι ενσωματωμένη και αλλάζει σε κατάστημα από τεχνικό ή κι από συνατμιστές στο forum που το έχουν κάνει τέχνη. Η διάρκεια της μπαταρίας είναι μεγάλη και θα σου κρατήσει τουλάχιστον 6 μήνες. Ίσως και παραπάνω.
2) Με το ποσό των 15 € μπορείς να αγοράσεις έναν gs air ο οποίος έχει και ρύθμιση εισαγωγής αέρα ή να πάρεις κάτι πιο απλό όπως ο aspire et-s ο οποίος είναι από ανοξείδωτο ατσάλι και γυαλί πυρέξ. Βέβαια στα ίδια ή και ελάχιστα € παραπάνω μπορείς να πάρεις κι έναν delta 16 ή 19 που είναι κορυφαίοι εργοστασιακοί ατμοποιητές.
3) Το αν αξίζει να αγοράσεις καλύτερο εξοπλισμό είναι καθαρά προσωπική σου υπόθεση. Να ξέρεις όμως ότι πέρα από την καταναλωτική μανία που μας ωθεί να αγοράζουμε νέο εξοπλισμό υπάρχει και το θέμα του πιο υγιεινού ατμίσματος που προσφέρει ένας ατμοποιητής με ανοξείδωτο μέταλλο και γυαλί. Τέλος ένας καλός ατμοποιητής θα σου προσφέρει καλύτερη γεύση, περισσότερο ντουμάνι και χτύπημα σε σύγκριση με ένα απλό clearomiser. Προσθέτει ποιότητα στην ατμιστική σου εμπειρία.
Ελπίζω να σε βοήθησα  :thumpup:

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2544 στις: Απριλίου 04, 2015, 11:04 »
φιλε μου ο K1 και ο protank ειναι στην ιδια κατηγορια με τον gs air? το λεω γιατι εδω που βρισκομαι μονο αυτα εχει στο καταστημα. Επισης βρηκα εναν τετοιο:
http://electronicsmoke.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD/vapros-zero-bdc-clearomizer-20-ml/

Σε μακρουλο και οχι istick μπορω να βρω κατι εξισου καλο στα ιδια χρηματα?

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2545 στις: Απριλίου 04, 2015, 17:31 »
Ο K1 δεν έχει ρύθμιση εισαγωγής αέρα. είναι ένας μικρής χωρητικότητας ατμοποιητής 1,5 ml νομίζω, αλλά έχει πολύ καλές κριτικές. ο protank που λες έχει ρύθμιση εισαγωγής αέρα αλλά είναι παλιός ατμοποιητής. πλέον υπάρχουν καινούργιοι και πολύ καλύτεροι. Δοκίμασε τον Κ1 στο κατάστημα κι αν σ αρέσει πάρε τον. Ειδάλλως κάνε μια αγορά από το ίντερνετ.
Όσον αφορά σε μοντ τύπου σωλήνα υπάρει το κλασικό vamo, το sigelei z3-z5, το smocktech sid, το itaste svd, το innokin coolfire, κλπ. Αναλόγως τι σ' αρέσει σαν εμφάνιση και μέγιστη απόδοση σε watt διαλέγεις και παίρνεις.
Για κριτικές και επιλογή ατμοποιητή μπορείς να διαβάσεις  εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,187.0.html κι εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/board,186.0.html.
Για τις μπαταρίες του μοντ εφόσον πάρεις σωληνωτό εννοείται ότι τις αλλάζεις εσύ όποτε αυτές χαλάσουν ή πέσει η απόδοσή τους.

Αποσυνδεδεμένος zorlac

  • **
  • 143
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2546 στις: Απριλίου 06, 2015, 10:05 »
Χαιρετώ την παρέα. Σκέφτομαι να αρχίσω το άτμισμα μπας και κόψω κάποια στιγμή το τσιγάρο. Μετά από λίγο διάβασμα κατέληξα στα παρακάτω:

Ατμοποιητής: Kanger Aerotank Mega BDC Air Adjust

Μπαταρία: Istick 30 Watts

Θα ήθελα τη γνώμη σας για τις επιλογές που έκανα. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2547 στις: Απριλίου 06, 2015, 10:26 »
Να τα δεις και από κοντά, αν ταιριάζουν σαν σετ. Αν σου φανεί πολύ μεγάλος ο mega, υπάρχει και ο απλός.
Το istck είναι out of stock στο συγκεκριμένο κατάστημα.
Καλή αρχή και καλωσόρισες

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2548 στις: Απριλίου 06, 2015, 11:37 »
o aerotank Mega ,κατα την γνωμη μου kai οχι μονο ,(διαρροες, μπουρμπουλήθρες, ευκολο καψιμο κ.λπ) είναι πατατα ...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2015, 11:48 από spykal1 »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2549 στις: Απριλίου 06, 2015, 11:59 »
Ολοι οι αεροτανκ (εχω τον μινι και τον απλο) δεν εχουν κανενα μα κανενα προβλημα ουτε με διαρροες, ουτε με καψιματα αντιστασεων. Ειναι πολυ καλοι ατμοποιητες που αξιζουν τα λεφτα τους. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 81 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro